pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wskaźnik +/- to wskaźnik wpływu na wynik a nie na grę, tutaj oznacza że gdy lampe był na boisku barcelona zdobyła 21 punktów więcej od drużyny przeciwnej.
3
Moim guru?? A to dobre, wmawiać komuś coś. To, że go bronie od wyzwisk mnie oznacza, że jest moim guru. Masz pretensje, że uczę kultury komunikowania się i myślenia samodzielnego?
cya
6
Wystarczy na dwóch pierwszych zdjęciach zobaczyć gdzie graja i bronią pomocnicy aby zdać sobie sprawę że przynajmniej od kilku lat Alves broni sam na całej długości skrzydła bo w Barcelonie nie występuje prawy pomocnik - wszyscy pomocnicy zabezpieczają lewą stronę lub środek.
1
Nie bolą a Bawią, czytamy ze zrozumieniem.
"Oj, jak mnie rozbawił ten tekst, zaraz wyjeżdżam, przynajmniej w dobrym humorze spędzę podróż".
1
Z podań Alvesa nic nie wynika? Zobacz sobie podanie w 19.50
A np. potem 66.15
Gdyby teraz Iniesta takie piłki wystawiał ....
Najlepiej popatrz na cały mecz i oceń gre Alby i Alvesa - dodam jeden dostał ocenę 5.5 a drugi 4.0 - tylko ten drugi był chwalony przez wszystkie portale za to spotkanie i dostawał najwyższe noty.
1
Zauważ że nie podałeś żadnego przykładu.
Masz mecz z Eibarem
Alves
18 – celna wrzutka na Roberto który przyjmuje na klatke i strzela niecelnie – kluczowe podanie Alvesa
20 – idealna penetracyjna prostopadła piłka do Messiego, Messi w sytuacji sam na sam trafia w nogi bramkarza – kluczowe podanie
23 – wrzutka Alvesa , wywalczony rzut rożny
27 wrzutka na Messiego, obrońca wybija na rzut różny
28-wrzutke Alvesa, wybija obrońca pod nogi Roberto ustawionego na 20 metrze - bez straty piłki
50- bardzo dobra wrzutka , Neymar z Messim wzajemnie sobie przeszkodzili, dodatkowo Neyamr fauluje obrońcę
52 – dobra wrzutka Alvesa na Pique – strzał Pique niecelny – kluczowe podanie
59- dobra wrzutka, bramkarz piąstkuje ściągając piłkę z głowy Messiego
66- penetrujące, prostopadłe podanie do Messiego któremu spod nóg piłke wybija obrońca na rzut rożny
67 – kolejne świetna klepka Alves-Messi, podanie Alvesa z pierwszej piłki do Messiego za linie obrońców, strzał w bramkarza Messiego , piłka na bocznej siatce – kluczowe podanie
72- idealne dośrodkowanie Alvesa na noge Neymara – asysta Alvesa
74- kilkunastometrowy bieg z piłką i rozpoczęcie akcji bramkowej na 3:0
90- wrzutka zablokowana przez obrońcę – rzut rożny dla Barcelony
Alves
procent celnych podań 91 kluczowe podania 5 przerzuty 3 odbiory 5 straty 4
Alba
procent celnych podań 89 kluczowe piłki 1 przerzuty 2 straty 7 odbiory 5
Dogrania w pole karne i przejęcia piłek po tych dograniach przez przeciwników
Alves 20/2
Alba 4/2
Alba dwa ostatnie listopadowe mecze zagrał dobrze, ale w październiku grał słabo, podobnie Mascherano itd...
Alba - to tylko przykład
1
Co do błędów to pisze apropo ocen, redakcja dostrzega tylko błędy Alvesa i za nie obniża mu oceny o kilka stopni, natomiast błędów innych nie chce dostrzegać i oceny wyglądają jak wyglądają, dlatego ja o nich piszę. Pytanie dlaczego jest nieuzasadnione ?? Dlatego, że w przeciwnym wypadku Alves byłby oceniany na równi z innymi co jest raczej fikcją?
Wszystko fajnie piszesz, ale przykładów nie podajesz. Dlatego ciężko mi się do czegokolwiek odnieść bo wysnuwam wniosek z tego taki, jak się myle to popraw. Alves mimo, że ma więcej kluczowych podań i asyst stwarza mniejsze zagrożenie niż Alba który nie ma asyst i kluczowych podań ale fajnie obiega i czasem próbuje coś zrobić. Piszesz że jest większe prawdopodobieństwo że po takim zagraniu Alby padnie gol niż po wrzutkach Alvesa to dlaczego tak się nie dzieje, dlaczego wrzutki Alvesa dały więcej strzałów niż dogrania Alby?
Ciągle mam wrażenie że żyjesz trochę w oderwaniu od spotkań a Twoje teksty są oderwane od rzeczywistości bardzie teoretyczne niż rzeczywiste.
Spróbuję odnaleźć te kluczowe dogrania Alvesa i sprawdzić czy dawały istotne zagrożenie czy nie, no i oczywiście akcje Alby, te to na pewno sieły spustoszenie.
1
Chcesz powiedzieć że fatalna postawa Pedro i sprzedaż Alexisa to wina Alvesa, bo on zabiera im przestrzenie do gry??
Te dwie sytuacje to jedynie przykłady, ale sytuacja z brakiem jakiegokolwiek wsparcia na prawej stronie jest widoczny od lat - jeśli na lewej stronie jest 4-5 zawodników a na prawej jeden to robi się problem i nie ważne jaki ten jeden byłby dobry to nie ogarnie wszystkiego.
Z Realem Suarez grał skrzydłowego i jakoś Alves nie wchodził mu w paradę.
1
Tyle strat ? Najsłabsze ogniwo jak na razie to Iniesta. Podaj jakies konkrety bo na razie tylko hasła zasłyszane na forum prezentujesz.
1
Tu jestem Ci częściowo przyznać rację. Ja jak Alves zasługuje to go krytykuję. Jeśli jest tak jak piszesz jeśli chodzi o pomocników, to Alves ogarniał całe skrzydło, Xavi i Busquets grali na środku a Iniesta na lewej stronie. lewa strona była zawsze wspierana, prawa prawie nigdy.
Co do utraty walorów - to ja to widzę inaczej - Kondycji nie stracił w ogóle (analizowałem w kwietniu mecz z Realem i on miał w 91 i 93 minucie 50 metrowe powroty do obrony do Bale i to nawet po stronie lewej gdzie Adriano grając od drugiej połowy nie ogarniał.
Szybkość - tak częściowo ją stracił, jednak nie na tyle aby nie nadążać wracać - .
Drybling - tu stracił całkowicie, nie ma penetracji pola karnego, nie ma dryblingu i nie ma strzałów z dystansu, a ma lepsze kopyto od Rakiticia.
Rozumiem za co chcesz go rozliczać jednak nie pamiętam w tym sezonie takiej sytuacji aby nie zdążył wrócić i z tego powodu padła bramka. Może na skrzydle albo w pomocy mógłby spróbować.
Możesz określić pozycję Rakiticia na dwóch pierwszych zdjęciach i ogólnie całej pomocy. Wyjaśnij mi dlaczego tak jak piszesz: ofensywny, defensywny i środkowy pomocnik są tylko i wyłącznie z lewej strony osi boiska?
1
W meczu z Eibarem Alves miał 6 kluczowych podań a nie 5. Źródło: whoscored, fourfourtwo, wydawało mi się że to są główne źródła waszych statystyk.
1
Gdyby ktoś inny napisał że ja winię za utratę bramki Mascherano, to pewnie bym jakos mógł się zgodzić, jednak z Tobą o tym dyskutowałem. I jeśli pamiętasz to pisałem""natomiast pojedyncze pomyłki bywają bardzo kosztowne w meczach z klasowymi rywalami" i taka pomyłkę w głównej mierze zaliczył Alba i częściowo Bartra. Wszystko napisałeś. Mascherano mógł się lepiej zachować bo zrobił nieudana interwencję wślizgiem ale nie wybił piłki spod nóg Riedewalda - jednak ta pomyłka nie była kluczowa, kluczowe było krycie wiatru przez Albe i opuszczenie swojej strefy bez asekuracji".
Możesz napisać o co chodzi dokładnei z błędami bo tego nie rozumiem, Alba cos konstruktywnego w październiku? Przypomnij mi.
2
na forum ?? Pełna zgoda
2
W której minucie??
Alves nie dawał się ogrywać. marcelo przeprowadzał ataki, ale Alves go w tych sytuacjach nie krył tylko albo Iniesta albo Xavi. Alves miał w meczu ciągle 3 zawodników na swojej stronie - Ronaldo, Isco i Marcelo i zaliczył w meczu najwięcej odbiorów. Napisz konkretnie gdzie i co zawalił. W sytuacji z ręką Pique Alves kryje Isco a Iniesta asekuruje Marcelo, w pewnym momencie Alves musi kryć dwóch a Iniesta nic nie robi. Popatrz na mecz a nie czytaj bzdur na forum.
2
EIBAR
Alves zalicza asystę, 6 kluczowych podań, ma najwięcej podań w meczu z ponad 91 procentową skutecznością, 3 przerzuty, tylko 5 strat i 4 odbiory. Biega na całej linii, jest praktycznie przy każdej akcji ofensywnej. Przy drugiej bramce asystuje, przy trzeciej napędza cała akcję, biegnie kilkanaście metrów oddając piłkę Messiemu na 30 metrze. W obronie stroną Alvesa idą przez cały mecz dwa dośrodkowania, strona Alby osiem. Ale to Alba jest bezbłędny w obronie. Redakcja obniżyła mu notę za dwie niepewne interwencje w obronie – dajac mu za mecz ocenę słabą, wszystkie portale piłkarskie wychwalały Alvesa za to spotkanie, nieuznając do końca zestawień whoscored to jednak wynik – najlepszy obrońca kolejki i pierwsza 11 kolejki daje do myślenia – dla redakcji – kilka ocen w dół.
W LISTOPADZIE Alves jak na razie zasługuje na wasze oceny te dwa mecze były w jego wykonaniu słabe i nie mam do ocen zastrzeżeń :-)
2
Alves był w październiku podobnie błędnie oceniany jak w ubiegłym roku, nie chce pisać o jakimś nastawieniu czy czymś takim redakcji. Nie miał jakiegoś słabego spotkania – za to był po prostu nieadekwatnie oceniany. A jego naprawdę słabe meczy były dopiero w listopadzie – z Celtą gdzie popełnił błąd przy stracie bramki i z Ajaxem gdzie zagrał po prostu ogólnie słabo. W październiku w meczach z Realem i Rayo miał najwięcej odbiorów z wszystkich zawodników.
REAL
Najlepszy mecz Alvesa jako obrońcy i to przeciwko Realowi. W pierwszej połowie tylko dwa razy „dał” dośrodkować (Ronaldo, Marcelo), jednak ani Isco, ani Ronaldo czy Marcelo nie wygrali z nim pojedynku jeden na jeden przechodząc go. Sytuacje w których urywał się Marcelo raczej obarczają pomocników, Alves w 37 minucie po kilku próbach minięcia i dryblingów Marcelo odbiera profesorsko piłkę, podobnie zabiera spod nóg piłkę Isco w 2, 29 czy 40 minucie, dokładając do tego odbiór wślizgiem na Ronaldo w polu karnym który składał się do strzału w 67 minucie. Przecież takich odbiorów w meczu miał najwięcej. Prawa strona Barcelona cały czas była gnębiona atakami, jednak Alves większość z nich neutralizował. Robił to praktycznie sam, bo pomocnicy do momentu pojawienia się Rakiticia nie wspierali tej strony boiska, a jak tu już robili bardzo rzadko to albo statycznie asystując (Iniesta w 34 minucie – przy ręce Pique) przy wejściu Marcelo czy nieudolnie kryjąc (np. Xavi w 9 minucie) przy kolejnym wejściu Marcelo. Najpewniejszy obrońca w sobotnim meczu, praktycznie zawsze był w obronie, biegał, walczył, nie odstawiał nogi. Doprowadził do frustracji Ronaldo zakończonej żółta kartkę w 90 minucie dla Portugalczyka, z Ronaldo wygrał ustawieniem pojedynek główkowy w polu karnym Barcelony w 24 minucie, kilkukrotnie blokował jego wrzutki.
2
Zgoda, moja wina, sugerowałem się datą oceniania a był oceniany 3 października więc wysnułem wniosek że mecz był 1 października a nie 30 września. Ale moje niedopatrzenie.
2
REAL
Niestety Mascherano popełniał w tym meczu fatalne błędy. Był jednym z najmniej pewnych punktów drużyny. Powinni dla niego zrobić specjalna pozycję „wysuniętego stopera”, albo cofniętego DP. Zaczął fatalnie od 6 minuty gdzie całkowicie w polu karnym zgubił krycie Benzemy, który sam na sam w trudnej pozycji posłał piłkę obok bramki, w 11 minucie przegrał pojedynek główkowy z Benzemą a jego strzał obił poprzeczkę, dalej Mascherano daje przyjąć piłkę i Benzema dobija poprzedni strzał obijając spojenie. W 50 minucie Mascherano opuszcza pozycje stopera i nieudanie próbuje odbioru w środkowej strefie, Alves asekuruje środek pola karnego, gdyby Benzema podał do Isco zamiast do Benzemy byłaby sytuacja sam na sam. 52 minuta – kontra Realu, Mascherano po raz kolejny wychodzi za wysoko, zostawiając pusty środek pola karnego, Alves próbuje zbiegać na środek ale nie dałby rady gdyby Benzema zagrał lepiej do Ronaldo który wychodził sam na sam. Akcja na 3:1, Iniesta cały czas jest przed Isco, może wybić na aut lub podać do Mascherano, który schodzi ze środka i idzie na odbiór piłki do której dobiega Iniesta. Błąd oczywiście Iniesty, ale dlaczego w ten sposób zachował się Mascherano – środkowy stoper, zostawiając całą strefę środkowa odkrytą? Jeden z najgorszych meczy Mascherano, no ale dla redakcji ZM i w taki sposób powstaje ZAWODNIK MIESIĄCA. W meczu z Eibarem Alves miał asystę, 6 kluczowych podań i redakcja naliczyła mu dwa błędy – więc ocena poszła sporo w dół, Mascherano w ofensywie z Realem nic nie pokazał, w defensywie na wyliczenie jego błędy nie wystarczyłoby palców u jednej ręki, ale ocena poszła sporo do góry i dostał ZM.
1
Gdy moim zdaniem ocenia się kogoś raz źle to taka ocena "gubi" się w zestawieniach, co jednak jak taka sytuacja się powtarza,. To jednak zestawienia nie oddają gry zawodnika, a jedynie w jaki sposób dana osoba patrzy na grę danej osoby.
Mascherano w październiku grał słabo, albo dobrze, nie miał świetnych spotkań, nie był decydujący, mimo że redakcja dała mu dwa razy ZM moim zdaniem i wielu użytkowników całkowicie niezasłużenie. W meczu z PSG był głównym winowajcą, z Realem jego gra była słaba (uratował kilka sytuacji ale kilka swoimi błędami sam sprokurował), do tego jego błąd z Iniestą, przy stracie z Ajaxem też nieudanie interweniował (tu go aż tak bardzo nie winię - ale przyczynił się do całej akcji Ajaxu).
PSG
Ocena Mascherano który był współwinny przy wszystkich bramkach – przy pierwszej całkowicie zawalił – dał przyjąć, odwrócić się i strzelić w polu karnym, przy drugiej zgrubił krycie i Rakitic nie miał szans w walce z trzema zawodnikami PSG (taki sam błąd popełnił przy bramce Godina przez którą stracilismy mistrzostwo), przy trzeciej dopuścił do podania wzdłuż pola karnego – taka piłka nie może przejść – cała obrona popełniła błąd – Alba dał dośrodkować, Mathieu był na wycieczce, Mascherano puścił piłkę przez środek pola karnego, (nawet już Cavanii wślizgiem mógł to strzelić), Alves nie zamknął swojej strefy i ter Stegen mógł próbować tą piłkę przejąć – szła na 4,5 metrze. Mascherano ZAWODNIK MIESIĄCA.
0
A coś na temat ??
1
Nie mam czasu tracic kilka godzin z życia, przynajmniej teraz. Więc to co napisałem było przykładem gry Barcelony od lat co pokazuje zdjęcie nr 2. Popatrz gdzie ejst Rakitic - nominalny prawoskrzydłwoy w tym meczu. Alves zawsze ma do ogarnięcia całe skrzydło. Jeśli zostawia za sobą lotnisko gdzie jest wtedy prawy pomocnik?
4
Jak wyciągać ocenę jeśli przez większość spotkań alves i mascherano byli błędnie oceniani. Alves miał obniżanie oceny a javier podnoszone. Alves zagrał dobrze z eibarem - asysta i 6 kluczowych podań z realem był najlepszym obrońcą- nikt go nie minął i w październiku miał w dwóch meczach najwięcej odbiorów.
2
Nie chodzi że zarabia za dużo bo pewnie zarabia. Jego gra nie jest adekwatna do wypłaty - pewnie tak, tak jak pedro, xaviego, iniesty, busquetsa itd. Chodzi stwierdzenie że jest w klubie tylko dla kasy. Ma tu przyjaciół, ma tu rodzinę, czuje sie potrzebny drużynie, trener na niego stawia, wygrywa rywalizację a tekst że nie chce odejść z powodu pieniędzy jest bezpodstawny. Nie słyszałem aby w ostatnim czasie były jakieś poważne oferty za niego a on się upierał- wprost odwrotnie jak było zainteresowanie tylko to sam mówił że chętnie przeniesie się do anglii.. A co do destro nie sądzę aby się dało coś błędnie zinterpretować.
Piszę z komórki na stacji więc mogą być błędy.
Również pozdrawiam
10
Po co Ci cokolwiek zarzucać, wszyscy przecież znają Twój stosunek do mr wrzutki, pajaca, ignoranta, celebryty itd... Żaden mózg Ci niczego nie musi zarzucać. Nie ma komentarza o Alvesie pod którym być nie pisałem tego samego i wylewał swojej niechęci, frustracji i żalów o Alvesie chociaż dzisiaj to i tak mega łagodnie.
Alvesowi za 6,5 miesiąca kończy się kontrakt, więc nie trzyma go kasa w Barcelonie ale chęć wypełnienia kontraktu? To nie Alves ustala skład ale nijaki Enrique więc to wina Alvesa i jego zarobków - więc do niego pretensje że Alves gra w pierwszym składzie. Kilka klubów było zainteresowanych Alvesem ale jakoś nikt nie złożył oferty w letnim okienku. Pewnie Twoim zdaniem jako jedyny w historii miał poprosić o zmniejszenie pensji.
Jeżeli klub nie będzie chciał to nie przedłuży z nim kontraktu - wszystko zależy od klubu a nie od Alvesa.
O gejowskim ubiorze jest, o żałosnej grze jest, o zarobkach jest, oj, zapomniałeś dopisać o filmiku na instagramie.
Oj, jak mnie rozbawił ten tekst, zaraz wyjeżdżam, przynajmniej w dobrym humorze spędzę podróż. "Żeby mi przypadkiem jakiś mózg nie zarzucił, że go hejtuje" - to mnie najbardziej rozbawiło. To tak jakbym ja napisał ""Żeby mi przypadkiem jakiś mózg nie zarzucił, że bronię Alvesa" - mniej więcej to brzmi tak samo. Po prostu beka.
1
Daj link gdzie Pep to rozpisał. Nie rozumiem Twojego zarzutu, dobry tekst, nieliczny dobry tekst. Może Ty coś napiszesz a my ocenimy?
3
Felietonik fajny, dobra robota. Pomijam kwestie taktyczne. Co mi się podoba - wreszcie redakcja przestaje być zapatrzona w drugą linię jak mohery w Rydzyka. Co do propozycji taktyki, ustawienia każdy może mieć swoje wizje i chwała że redakcja ma właśnie taką.
Na co bym zwrócił uwagę na rozpisanie zadań boiskowych przy PSG (zdjęcie 1)- nie da się kryć pressingiem każdy swego a do tego przez całe spotkanie - nie ma takiego zespołu który by to wytrzymał to po pierwsze. A poza tym nie kryje się "każdy swego" na całym boisku. "Zwraca uwagę, że aż trzech zawodników francuskiej drużyny pozostaje zupełnie bez krycia (zielony). Co będzie dalej?" Linia obrony ustawiona jest strefą w trójkę (Alba stoi wyżej) a redakcja pretensje do graczy że np. stoper PSG jest niepokryty? Nie da się wszystkich pokryć, dlatego zabezpiecza się korytarze możliwych podań. Jeśli kryjesz tylko każdy swego to wystarczy jeden zwód, albo jedno dogranie na szybkiego zawodnika i jest sytuacja sam na sam, krycie każdy swego jest kryciem bez asekuracji.
Cudownie pokazaliście grę Alvesa na zdjęciu nr2.
Po lewej stronie -lewy obrońca, stoper, lewy pomocni, defensywny pomocnik i prawy pomocni, do tego 2 atakujących, a po prawej stronie - Messi z przodu i sam Alves na całej stronie bo Rakitić bawi się tak jak Xavi w grę na środku. Alves od lat ogarnia całą prawą stronę od obrony do ataku, bo nie ma w Barcelonie prawej pomocy.
1
nie, 90% bo domagałem się od redakcji nadania Bartrze ZM po meczu z Bayernem, a może i 90% :-)
1
Stracić można wtedy jak się coś ma. Arsenal nigdy nie miał Messiego to jak go mógł stracić??
1
"Jeśli Martin przedłuża kontrakt z klubem, będąc "przedmiotem" zainteresowania innych to chyba jest to jednoznaczne z tym, że zdecydował się pozostać w Barcelonie (przedłużył kontrakt prawdopodobnie mając nadzieję na częstsze występy pod okiem trenera "stawiającego na młodzież i wychowanków")".
To właśnie napisałem - "Montoya zmienił agenta i to jest jedynie próba wymuszenie częstszej gry".
"Nie widziałem jeszcze zawodnika, który jednocześnie przedłuża kontrakt i bierze pod uwagę grę w innym klubie". Ja widziałem. Jednak tu nie o to chodziło. Przedłuzył kontrakt bo w lecie prawdopodobne było odejście Alvesa i nie było jeszcze Douglasa - więc miał nadzieję, że więcej pogra, a tak przegrywa tą rywalizację pod względem sportowym lub interpersonalnym z Lucho.
Co do Pedro to się nie zgodzę - bo on nie zajmuje miejsca - grał na tym samym poziomie a nawet lepiej niż Munir, więc normalne było że trener wystawia tego bardziej doświadczonego. Po skończeniu bana Suareza Pedro praktycznie jest na ławce, więc Pedro to raczej rezerwowy. Co do Busquetsa to zgoda, powinna być większa rotacja, ale to też spowodowane kontuzjami Mathieu, Veramalena czy dziwną sytuacją z Pique - w tej sytuacji jaki jest Masche na stoperze taki jest ale za bardzo nie było w pewnym momencie zmienników.
6
Jest skuteczna - tylko tiki-taka a nie to co Barcelona gra od 3 sezonów.