pax

0

Piszesz do mnie czy do torrmessa?

pax

1

tzn. ?? jaka przepaść ??
W tym meczu Alves miał więcej odbiorów i mniej strat, w sumie nie maił sytuacji za bardzo podbramkowych. Alba miał dwie najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, po prostu spartolił, po przerwie już wykorzystał.
Do Alvesa mam pretensje o brak strzałów z daleka i brak dryblingów, czy większej penetracji pola karnego.
Nie widzę tu przepaści, różnica jest naprawde niewielka, co pokazuja wszystkie uznane zagraniczne portale.

pax

1

To mnie różni od Ciebie że ja przyznaje gdzie Alves zawala - PSG - trzecia bramka czy Celta i gdzie Alba gra dobrze, Ty nie jestes w stanie o Alvesu powiedzieć dobrego zdania.
Alves krył dobrze, nie pozwolil dosrodkować, strzelic piłki po ziemii czy dać się objechac, zawodnik Sevilli uciekał od Alvesa do linii końcowej gdzie przejął go Pique którego objechał i dał mu dośrodkować. Alves miał skoczyc Pique na plecy, skoro Gerard wszedł w jego strefę i stanął mu na drodze?

pax

2

Przejęcia gracza było przecież udane
krycie zawodnika było przekazane
Pique po prostu zadaniu nie sprostał
Gerard poszedł do gościa a Dani pozostał
czasem w sporcie takie sytuacje się zdarzą
że malutkie błędy o bramce zaważą
tutaj już drugi raz jest taka sprawa
że przejęcie przez Pique na trwogę zakrawa
z Eibarem podobnie sytuacja się miała
wtedy redakcja za to Alvesa wyhejtowała
Kilka punktów tam Daniemu za to odjęła
a że jest bezbłędna krytyką się nie przejęła

pax

1

akcja idzie przez środek gdzie nawinięty zostaje Bartra, Alba gdzies idzie ale nie wiadomo po co i co robi bo nie zrobil zupełnie nic oprócz pozostawienia zawodnika którego krył bez asekuracji, odsłonił cała swoja strone i krył swój cień. kogo miał kryć Alves? Alves ma dwóch zawodników za plecami, akcja idzie środkiem - mascherano źle interweniuje, przerzut na środek, Pique wychodzi za wysoko, bartra zostaje ograny, Alba robi za powietrze, ale winny Alves bo ...
"Przy bramce Ajaxu to Alba schodzi do środka asekurować Bartre" - zaasekurował? zrobił cokolwiek? krył kogoś? zablokował? nie, nie, nie, nie - zostawił tylko zawodnika którego kryl bez opieki a który strzelił bramkę.
Alves jest winny z PSG bo nie krył Verattiego a powinien bo on strzelił bramkę i wtedy łatwiej można byłoby go krytykować, Alves w tej akcji zalicza odbiór i następnie podaje góra do rakiticia która fatalnie w spóźniony sposób próbuje przejąc piłkę, akcja toczy sie z 40 metrów od bramki, nie ma kontry, a obrona jest dobrze ustawiona, Głównie błąd jest Bartry i Alby.
widzę że fundamentalistyczna niechęć do Alvesa przysłania Ci obiektywne spojrzenie na sytuacje bramkowe. Wymyślasz że Alves powinien kryc verattiego, że Alves jest winny przy bramce Ajaxu, wymyslałeś że wrzutki Alvesa są bezproduktywne itd..., napisz jeszcze że alves był winny ręki Pique i zawalił wczoraj przy samobóju Alby, acha i że to przez Alvesa Alba zmarnował 100 procentową sytuacje. Ja nie zwalam winy na Albe, on po prostu był winny w tych sytuacjach.

pax

1

On odpowiada za stratę bramki, powinien to wyłapac

pax

1

grał dobrze, może nawet bardzo dobrze. jednak pisanie że niewiele mu brakło do gola gdy zepsuł świetne podanie i nie wykorzystał sytuacji sam na sam to trochę dziwne.

pax

1

Neymar grał lepiej, być może rakitić, Busquets zagrał świetne spotkanie, Pique oprócz tej sytuacji bardzo dobrze.

pax

1

Zagrał bardzo dobrze - zostają te dwie sytaucje, ale ogólne wrażenie jest pozytywne.

pax

1

Miał kryć? Zawodnicy między sobą dzielą sie kryciem i ustanawiają kogo maja kryć? Nie ty to ustalasz. Alves przy trzeciej bramce był spóźniony ale gdyby Alba pokrył w swojej strefie bramki by nie było. Z Ajaxem, akcja idzie środkiem, Alba opuszcza swoja strefę i kryje powietrze, ani nie interweniuje ani nie blokuje, bramkę strzela zawodnik za którego Alba był odpowiedzialny, z jego strefy którą opuścił zostawiając bez asekuracji.

pax

1

Alves krył Verattiego? Skompromitowałes sie po raz kolejny - Alves krył przy rzucie rożnym gracza numer 32 i to jest chyba david Luiz. Trzecia bramka - Alba zostaje ograny i daje dośrodkować , nie mówię że Alves nie popelnia błędy ale większy popełnia Alba. Bramka z Ajaxem pada po fatalnym zachwoaniu Alby w polu karnym.

pax

1

To raczej żart i zabawa niż jakaś poważna sprawa

pax

1

Co to za dziwna statystyka?? Gdzie nie policzono 24 asyst Messiego w lidze?

pax

2

całościowe to musiałby być z całości kariery a tu Ronaldo ma tylko o 32 bramki więcej grając dwa lata dłużej i grając w 146 spotkaniach więcej średnia na mecz w porównaniu do Messiego dużo słabsza.

pax

1

"Im więcej się wrzuca, tym większa szansa, że w końcu coś tam wyjdzie i procent rośnie - logiczne". Im więcej gram na zakładach tym większe prawdopodobieństwo że zostanę bogaty? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jak Alves nie miałby celnych tych wrzutek to niecelne wrzutki tylko pogarszałyby mu statystykę im więcej by źle wrzucał tym miałby gorszą statystykę. Gdzie studiowałeś logikę?
Ubiegły sezon to była jedna wielka porażka i kompromitacja Alby - chłopak nic nie grał, był fatalnie oceniany przez wszystkie zagraniczne portale - był najsłabszym obrońcą w drużynie. Nie tylko w tym sezonie? To w którym?

Pisałeś wcześniej o meczu z PSG - druga bramka strata Alby i sprokurowanie rzutu rożnego po którym pada bramka, trzecia bramka - Alba fatalnie kryje i dopuszcza do dośrodkowania z swojej strony, dołóż do tego bramkę z Ajaxem na konto Alby.

"Ok, kilka zaliczył, a przez indolencję w pomocy jest wysoko w tej klasyfikacji". A ktoś wcześniej pisał: "Pomocy w dyskusję nie mieszajmy". Jak gra pomocy nie odpowiada to jej nie mieszajmy, jak jej gra można wytłumaczyć gre Alvesa to ja mieszajmy. Mentalność Kalego.

pax

1

Alba świetny mecz z dwóch sytuacji bramkowych jedną wykorzystał :-)
Szkoda tej setki z 45 minuty, ale w drugiej połowie nadrobił :-)

pax

1

W tym czasie Messi dla Barcelony strzelił 288 bramek i miał 102 asysty, chyba jednak on jest najgorszy.

pax

1

Ronaldo nie ma szans pobić Leo m.in z takiego powodu że od momentu przyjścia do ligi hiszpańskiej strzelił mniej bramek niż Leo.

pax

3

368 bramek i 139 asyst

pax

1

dodałeś?? przecież ufasz squawce - jak odjęła miała powody :-)

pax

4

Alves kryje Bacce i mu się nie daje
bo formą od Alby dzisiaj nie odstaje
pilnuje go od wejścia w pole karne
Bacca wie że przy Alvesu szanse na to marne
Przy Danim wie że też nie wrzuci
więc pomysł ten szybko porzuci
o dolnej piłce tez pomarzyć sobie może
błaga więc niebiosa - daj innego obrońcę mój Boże
wtedy przybywa Pique z niebios zesłany
Bacca już wie kto tu będzie objechany
Pique przejmuje sevilli zawodnika
lecz umiejętność zablokowania piłki u niego zanika
Alves oddaje zawodnika zaasekurowanego
bo w innym przypadku z Pique musiałby zrobić konia wierzchowego
Alves na plecy Pique wskoczyć musiałby
i za wtedy Baccą pognałby
Bacca objeżdża Piquenbauera
a Alves jak zwykle hejty na forum zbiera :-)

pax

1

Jakiego asystenta i skąd masz statystyki asystentów La Liga ??

pax

1

zgadzam się że pech, jednak squawka odjęła punkty, bez tego odjęcia to różnica miedzy nimi byłaby minimalna.
Alvesa za Iniestę ? Możliwe ale po drugiej stronie. Jeśli chodzi o pozycje wtedy byłaby Rakitić za Iniestę a Alves za Rakiticia

pax

1

Nie wiem jak Ty liczysz odbiory - redakcja, fourfourtwo i whoscored podają statystyki:
Alba
Straty 7 odbiory 6 (współczynnik -1)
Alves
Straty 5 Odbiory 8 (współczynnik +3)

Zaczynasz podawać statystyki o których jeszcze nie rozmawialiśmy :-)

Alves
Tackles 5 na 5
Interceptions 2 bez danych na ile
clearance 1 na 1
dośrodkowania 1 na 6
kluczowe podania 2
Strzały 0
Alba
Dośrodkowania 0 na 3
Interceptions 2 bez danych na ile
Clearances 2 na 2
Tackles 1 na 1
kluczowe podania 0
Strzały 2 - zablokowany i niecelny

Statystyki nie oddają wszystkiego - zgoda, ale dzisiejsza owacja po takim meczu również

pax

1

Ja nie napisałem, że nie zagrał dobrego spotkania, ale że po takim wygranym meczu każdy zawodnik dostałby taka owację - specjalnie obejrzałem teraz powtórki zejścia xaviego i było podobnie, zejście Suareza zbiegło się z strzeleniem drugiej bramki przez Messiego. Jeżeli drużyna prowadzi 5:1 z ciężkim przeciwnikiem i cała gra bardzo dobrze, to owacje są dla każdego gracza.

pax

1

Nie o to chodzi, po prostu dla mnie nie wszystko jest tam w pełni zrozumiałe.

pax

1

Co ma produkcja hurtowa wrzutek do ich procentu skuteczności i dokładności? Alves nie ma lepszego procenta wrzutek przez to że więcej wrzuca ale dlatego że sa dokładniejsze.
Gdzie chciałem wybielić Alvesa w obronie na przykładzie Eibar? Gdzie cokolwiek pisałem na temat jego obrony w tamtym spotkaniu i mijałem się z prawdą? Rozmawiamy o wrzutkach i je komentuje. O meczu z Eibar napisałeś - "Asysta ok, ale poza tym? Niedokładne wrzutki, złe ustawienie, bezproduktywny". I praktycznie tylko to skomentowałem.
Co dają wrzutki Alvesa? Po Neymarze, Messim i Suarezie jest najlepiej asystującym zawodnikiem Barcelony - tylko tyle i aż tyle.

pax

1

Zgadzam, się. Pokłócimy się pewnie przy ocenach redakcji :-)
pozdrawiam

pax

1

Dziwne, że takiej deklaracji nie było zanim Montoya się nie rozpłakał i razem z agentem nie rozkręcił serialu.

pax

1

policzyli, ale dla mnie to wiele jest tam nie zrozumiałego - np. skok w punktacji Alby za 45 minutę, fajnie że wyszedł na pozycję, ale zmarnował sytuacje sam na sam, za to zmarnowanie dostał 17 punktów na plusie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?