pax

2

Ty też humorek polepszasz, jednak argumentami nie grzeszysz. dam Ci odpowiedź z argumentami na którą i tak pewnie nie odpowiesz.

Jordi Alba i jego wrzutki

Elche 4 celne 0, strzały po wrzutkach 0
Ajax 2, celne 0, stzrały po wrzutkach 0
PSG 2, celne 0, strzały po wrzutkach 0
Atletic 4 celno 0, strzały po wrzutkach 0
Villareal 4 celne 1, strzały po wrzutkach 0
Levante 2, celne 0, strzały po wrzutkach 0
Malaga 9, celne 0, strzały po wrzutkach 0,
Eibar 4, celna 1, strzały po wrzutkach 0
Celta 1, 0 celnych, strzały po wrzutkach 0
Ajax 4, celnych 0, strzały po wrzutkach 0
Almeria 2, celnych 0, strzały po wrzutkach 0.

za fourfourtwo

Alba 38 wrzutek - 2 celne (tu jedna celna zaliczona gdy Alves uratował piłkę od wyjścia na aut gdy przeleciała nad polem karny w którym nikogo z Barcelony nie było) 0 strzałów po wrzutkach

Alves
łącznie w tym sezonie
111 wrzutek, celnych 19, strzałów po wrzutkach 16, asyst 3
Celność 17%

twoja kolej na argumenty

pax

4

Proszę Cię, popatrz na mecze i ustawienie Xaviego który nominalnie był prawym pomocnikiem ale nigdy tam nie grał. Pedro i Alexis wracali do pomocy latajac dziurę po xavim, ale przy ataku pozycyjnym Alves grał na 2-3 przeciwników. Myślisz że teraz jest inaczej? Rakitić niby prawy pomocnik, ale jego wsparcie w obronie mimo że większe od xaviego jest też sporadyczne.
Pokażę Ci ustawienie obrony i Rakiticia.
Ostatni felieton na tym portalu
http://www.fcbarca.com/59895-okiem-kibica-jak-gra-barcelona-luisa-enrique.html
Popatrz na ustawienie zawodnikow na dwóch pierwszych zdjęciach - na lewej stronie conajmniej 7 z Rakiticiem w środku pola - na prawej tylko Alves. Z realem walczył sam przeciwko ronlado, Isco i Marcelo. I tak było zawsze.

pax

1

Musieliby pożegnać obecnie jeszcze przynajmniej Xaviego i Iniestę, który obecnie jest najsłabszym zawodnikiem Barcelony.

pax

2

Swoje zrobił, najlepiej asystujący zawodnik co najmniej od pięciu sezonów po Messim w Barcelonie. Bronił za trzech, bo jego strona nigdy nie miała wsparcia. Szacun za jego zachowanie wobec do odejścia Abidala. Jeśli Ci którzy go zastąpią, byli w połowie tak dobrzy w szczytowym momencie swoich karier jak Alves w apogeum swojej formy to będę spokojny o prawa stronę Blaugrany..

pax

1

Możesz się doczepić do gry obronnej, ale do wrzutek? Co z nimi nie tak? Są cztery razy lepsze od Alby.

pax

1

Jak na razie Montoya swoimi fochami pokazuje jak załatwić sobie powołania na mecze.

pax

1

Wygrana? Ile razy piłkarze wygrywają LM - co roku jakaś drużyna wygrywa. Rekord ligi Mistrzów co 2-3 lata jest pobijany, Rekord 91 bramek to kwestia raz na 40 lat.

pax

1

Jak uważają że się nie sprawdza to niech nie przedłużają z nim umowy. Swoją drogą Montoya wypłakał nie przedłużanie umowy Barcelony z Alvesem i nigdzie się nie wybierze w zimowym okienku. Nowy agent - dobry przyjaciel prezesa już o to zadbał, szkoda tylko że przy zielonym stoliku.

pax

1

Przeczytaj wywiad pod którym komentujesz - lekarze uznali że nie jest gotowy do gry.
Iniesta: „Ma się lepiej. Kiedy lekarze uznają, że jest gotowy, pomoże nam”.

pax

19

Co do Ronaldo tylko pobicie 91 bramek w roku może zostać zapamiętane jako rok Ronaldo - jak na razie jest to rok fatalnych mistrzostw świata dla Portugalii.

pax

2

To jest 15 ligowych spotkań w których grał bez bramki lub asysty Iniesty.
pamiętam wyzwiska na Messiego w ubiegłym sezonie, że człapie, ale był najskuteczniejszym strzelcem lig europejskich na wiosnę, wracając po kontuzji miał z 12 bramek różnicy do Ronaldo, skończyło się chyba na trzech.
Wypalenie Iniesty widać od 2 sezonów, jednak jest tak uwielbianym zawodnikiem, że nie daj boże ktoś by na niego złe słowo powiedział. Miał dobry mecz z ajaxem i wcześniejszy gdy wszedł w drugiej połowie z Eibarem i to na tyle w tym sezonie.

pax

1

Jako ciekawostkę z zeszłego sezonu podam że w ostatnich 10 meczach sezonu Alves miał tyle samo kluczowych podań co najbardziej "kreatywni" pomocnicy - Iniesta i Fabregas. Zapaść pomocy trwa od dłuższego czasu.

pax

1

I to od bardzo dawna tak jest. Wcześniej nikt tego nie dostrzegał, a teraz wielkie wszyscy oczy robią. Pisałem o tym w zeszłym roku to szły wyzwiska.

pax

1

Raczej zasługa Alvesa

pax

1

Asysty nie ma od 248 dni, bo mecz z Celta był 3 dni po meczu z realem - 26 marca - tak czy inaczej będzie ćwierć tysiąca dni bez bramki lub asysty w lidze.

pax

4

Tak 23 marca a w następnej kolejce ostatnią asystę przeciwko Celcie.

pax

9

Iniesta jednak nie zagra z Sevillą - więc rekord 251 dni bez strzelonej bramki w lidze i 244 dni bez asysty w lidze zostaje przedłużony.
Mam nadzieję, że jak wróci to się przełamie.

pax

3

Jak to jest - nie widzieć w składzie Pique i chcieć go sprzedać a nie napisać nic o jeszcze słabszym Inieście?

pax

5


czego brakuje - brakuje oczywiście opisu gry Iniesty - najsłabszego punktu w pierwszej jedenastce i osobie która zanotowała najbardziej wyraźny spadek formy na przestrzeni 2-3 lat. Czy to parasol ochronny? Nie wiem i nie chcę się domyślać. Przez drugą linię - głównie Iniesta-Fabregas nie wygraliśmy nic na wiosnę, fatalna postawa Andresa trwa nadal, jednak krytyka w tym felietonie jest kalka tego co na forum się wypisuje - Alves, Pique, Pedro, Busquets. to kilku głównych winowajców wszystkiego i wystarczy pozbierać ataki na nich i już jest się cool. Kolejny parasol ochronny na mascherano - przytyk do Busquetsa że nie wygrywa pojedynków główkowych, mascherano też tylko mascherano fatalnie się ustawia do główki, wyskakuje nie w tym miejscu w którym piłka spada (to nie tylko kwestia wzrostu).

Alvesa krytykować za ten sezon pełna zgoda, ale w kontekście meczu z Realem gdzie był najlepszym obrońcą - duża przesada. Niby analiza meczu z Realem, Alves ma najwięcej odbiorów, powstrzymuje Isco, Ronaldo, nie przegrywa pojedynku z Marcelo i to praktycznie w pojedynkę, więc trzeba rozłożyć tekst o Alvesu na wszelkie inne ogólne przytyki.

Bardzo odkrywczego nic nie znalazłem - może tekst o natychmiastowym zwolnieniu Pique (o wstawki redakcji o Alvesie jestem przyzwyczajony). Co mi się podobało? Ogólnie pozytywne nastawienie challengera, fajnie pokazanie że te porażki z są do odrobienia a prawdziwa walka dopiero się zaczyna.

pax

1

Czytaj o czym napisałem. Gość podaje się za kibica barcelony będac kibicem realu. Jest to prowokacja.

pax

4

Po co piszesz prowokacje i jeszcze podajesz się za kibica Barcelony? To głupie, infantylne i pokazuje poziom jakim operują kibice Realu. Wystarczy przejrzeć twoje komentarze - tylko 30 ostatnich bo więcej mi się ode chciało 30 wpisów i 30 broniących i wychwalających Real. Jest wielu kibiców Realu na tej stronie, którzy się do tego przyznają i nie wstydzą, Ty jak widać do nich nie należysz, Sam nie wiem czy wstydzisz się zespołu któremu kibicujesz, bo sam klub powinien się wstydzić że ma takich kibiców.

pax

1

Tylko napisałeś to z ironią, więc może jest Montoya jest tak słaby jak Douglas.

pax

1

Przybył równo z początkiem sezonu więc musiał się zaaklimatyzować, poznac zespół, taktykę. O Montoyi też tak napiszesz, że to dziwne że zagrał Tylko jeden mecz na 16(?) a nie miał żadnej kontuzji itp

pax

1

Nigdy mnie nie widziałeś, co najwyżej czytałeś moje teksty, wiec z porównaniem z Yodą to zapewne chodzi Ci o inteligencję. Przez wrodzoną skromność nie zaprzeczę :-)

pax

3

Special One - Wole jego wcielenie z Special Five - ale to raczej ciemna strona mocy.

pax

1

Może inaczej
"Nie kłam bo Pax Cię dopadnie"
:-)

pax

1

Taaa i to nie byle jaki tylko:
Only One Kenobi

pax

3

On nie prosi o TRANSFER tylko zejście z CENY.
Wystarczy, że klub który go chce mieć wyłoży jego klauzule 20 milionów jak Barcelona za Mathieu i sprawa załatwiona. Co innego jak Martin przegrywa rywalizację w Barcelonie a chciałby gdzieś grać, więc szuka klubu, tylko nie za wykup klauzuli tylko za dużo niższą kwotę. W letnim okienku transferowym Transfermarkt wyceniał go na 12 milionów gdy w sezonie 2012/13 grał w 24 spotkaniach a 2013/14 w 19. Teraz zagrał w jednym więc jego cena raczej spada niż rośnie. Montoya nie prosi o odejście ale o obniżenie ceny przez Barcelonę o przynajmniej 10 milionów i o to ten cały szum.

pax

0

Nie pisz bzdur

pax

1

Rozumiem, że chcesz abym przyjął subiektywizm ocen i ich umowność, mogę zgodzić się jedynie że są skażone subiektywizmem, ale nie mogę jako kibic, człowiek zgodzić się na zmienność kryteriów, dopasowanie tych kryteriów pod zawodnika, czy ocenianie bo kogoś lubię lub nie. Zdaję sobie sprawę że świata nie zmienię i tak będzie. Chodzi mi w tym wszystkim o to że gdyby to były Twoje, moje, ściacha, challengera czy kogokolwiek oceny nie byłoby tych moich komentarzy, jeśli są to oceny redakcji największego portalu o Barcelonie który wyznacza pewne trendy, wpływa na odczucia użytkowników, nie sposób mi się zgodzić.
Czasem mi czasu szkoda, rzadko ostatnio angażuje się w dyskusję o Alvesu czy o innych zawodnikach, kilka osób jednak przekonałem - nie tyle do wychwalania Alvesa bo to bzdura, ale do samodzielnego patrzenia na grę i oceniania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?