pax

0

To czytaj czytaj

zrozumienie prostego tekstu nie powinno sprawić wysiłku.

"strzeli dziś swoją pierwszą bramke"

pax

0

Ale zawsze - bramka to bramka. 5 bramek samobójczych w sumie rekordzik :-)
Alba goni - jednak jego swojaka z Deportivo trudno będzie pobić - technika, precyzja, majstersztyk.

pax

2

Jak pierwszą ?? Strzelił co najmniej 5 w barwach Barcelony
:-)

pax

1

Bartra na stoperze?? Niesamowite.

pax

2

Tu nic nie piszę o alvesie. Alba zagrał dobre spotkanie. Ale gdyby np. Mecz skończył się remisem to po grze alby wspominalibyśmy tylko swojaka i niewykorzystaną sytuację która mogła dac zwycięstwo.

pax

0

Dlaczego alvesa?

pax

3

Widziałem idealnie spartolone podanie od messiego w sytuacji sam na sam. 11 kolejki- brak , asysty, kluczowego podania, celnej wrzutki, najmniej odbiorów z obrońców, najwięcej strat. Ale 11 kolejki jest. Do tego niewykorzystanie sytuacja i swojak.

pax

1

Mi wyszło troszke mniej :-)
wypiszesz swoje ?

pax

1

Ten mecz czy opisy to tylko część ogólnej tendencji. W ocenach a szczególnie w opisach widać ta tendencję, nie napisze tendencyjność bo znowu dostane ostrzeżenie. Tutaj Alves głównym winowajca utraconej bramki, mimo że zrobił wszystko jak należy.

pax

2

za co? zmarnował 100% sytuacje i strzelił bramke samobójczą a dostał ocenę bardzo dobrą? Może jakby strzelił dwie samobójcze to dałbyś mu ocenę świetnie a za trzy - klasa światowa?

pax

3

No może nie od meczu z PSG, ale listopad Alba ma bardzo udany, wszystkie listopadowe mecze grał bardzo dobrze, co nie oznacza ze doskonale. tak jak pisałem podobają mi się jego wejścia do pola karnego, ale na wykończenia akcji nie jestem w stanie patrzeć. Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne.

pax

15

Alves kryje Bacce i mu się nie daje
bo formą od Alby dzisiaj nie odstaje
pilnuje go od wejścia w pole karne
Bacca wie że przy Alvesu szanse na to marne
Przy Danim wie że też nie wrzuci
więc pomysł ten szybko porzuci
o dolnej piłce tez pomarzyć sobie może
błaga więc niebiosa - daj innego obrońcę Boże
wtedy przybywa Pique z niebios zesłany
Bacca już wie kto tu będzie objechany
Pique przejmuje sevilli zawodnika
lecz umiejętność blokowania piłki u niego zanika
Alves oddaje zawodnika zaasekurowanego
bo w innym przypadku z Pique zrobiłby konia wierzchowego
Alves na plecy Pique wskoczyć musiałby
i wtedy za Baccą pognałby
Bacca objeżdża Piquenbauera
a Alves jak zwykle hejty od redakcji zbiera :-)

pax

1

Alba zagrał bardzo dobre spotkanie, ogólnie lepsze od Alvesa ale zawiódł w dwóch najważniejszych momentach - nie wykorzystał sytuacji sam na sam i strzelił samobója. Ocena powinna być mniej więcej jednakowa dla obu.

pax

2

To nie jest krzywda to jest norma

pax

1

oceny redakcji sa niezmienne

pax

3

grał do 82 minuty
poza tym świetne spotkanie z dwóch świetnych sytuacji podbramkowych wykorzystał jedną. W 45 minucie zepsuł kolejną 100% sytuację - tak jak z Ajaxem - identyczne ale po przerwie już nie dał bramkarzowi szans. zastanawiam się czy byłaby taka ocena Alby gdyby mecz skończył się remisem. Gdyby Alba miał mniej strat i więcej odbiorów to też byłoby lepiej, no w sumie był ustawiony wyżej to można mu wybaczyć :-)

pax

1

Tylko po raz kolejny Alba zmarnował 100% sytuację, strzelił samobója (jak każdy samobój przypadkowo-ale jednak) statystycznie wypada praktycznie we wszystkim gorzej. Tu tak naprawdę nie chodzi o ten mecz - gdy Alves rozgrywa świetne zawody w ofensywie redakcja doszukuje się błędów w defensywie i obniża ocenę o kilka stopni (patrz Eibar), gdy gra świetnie w obronie to są pretensje o ofensywę (patrz Real). Każdy może mieć inne wrażenie, bo "wrażenie" jest niemierzalne zależy w dużej części od naszych sympatii, statystyki są niedoskonałe ale "oceniają" równo wszystkich. Oceny światowych portali i tego portalu praktycznie zawsze różnią się co do jednego zawodnika - Alvesa. Redaktor oceniający tłumaczył mi, że główną kwestia oceniani jest pozycja i Alba najpierw rozliczany jest z gry obronnej a potem z ofensywnej, w obronie strzelił samobója i miał najmniej odbiorów, w defensywie fajne wejścia ale nieskuteczne i mecz oceniony jako bardzo dobry - Alves za taki mecz dostałby w przedziale 1-2.

pax

1

Jak chcesz to hat-triki ci wyszukam

pax

1

Ja rozumiem zasadę solidaryzmu czy motto muszkieterów "jeden za wszystkich wszyscy za jednego" Tylko pytanie Gdzie Alves odpuścił? Alves z zawodnikiem atakującym podchodzą do linii bocznej pola karnego, Alves kryje dobrze blokując możliwość przejścia zawodnika do pola karnego i zawodnik Sevilli widzi że Alves już głębiej cofać się nie zamierza i postanawia więc nie wchodzić w walkę z Alvesem i ścina do linii końcowej uciekając od niego, Alves podbiega za nim robiąc trzy kroki, gdy na jego drodze wyrasta Pique. Pique nie asekurował Alvesa bo nigdy tego nie robi, znalazł się tam przypadkowo, biegnąć za zawodnikiem Sevilli bo uciekł mu na skrzydło zawodnik którego krył w polu karnym, dość przypadkowo wbiegł w korytarz Alvesa całkowicie go przyblokowując. Doprawdy nie wiem gdzie Alves zbagatelizował sytuację? I gdzie odpuścił, Alves nie liczył na Pique bo to była niespodzianka że się tam znalazł, gdyby Alves śmielej wszedł w bieg za zawodnikiem Sevilli zderzyłby się z Pique. Alves odpuścił dopiero gdy na jego drodze stanął Pique a nie gdy zawodnik zaczął ścinac do linii bocznej, gdyby nie odpuścił by się zderzyli. Wcześniej za bardzo nie było możliwości na "zaatakowanie zaciekłe rywala", bo nie za bardzo się to robi gdy rywal jest na przeciwko, dopiero gdy zetnie do boku, spróbuje zwodu wtedy robi się wślizg czy blokuje dośrodkowania, nie robi się wślizgów na wprost zawodnika, przeważnie kończy się ostrym faulem na nogi a to kartką i rzutem wolnym, więc i tak by dostał obniżenie noty i odpowiedni opis za sprokurowanie rzutu wolnego.
I pytanie do opisu Pique - jakie wsparcie w tej sytuacji miał otrzymać Pique od Alvesa - miał go kopnąć, popchnąć czy wskoczyć na niego? Poza tym Alves po wejściu Pique cofa się głębiej na skrzydło gdzie jest dwóch zawodników Sevilli.

pax

1

O tym braku zapisania kluczowego podania pisałem ponad tydzień temu i reakcji redakcji nie było.

pax
16 listopada 2014, 21:33
@ściah: W meczu z Eibarem Alves miał 6 kluczowych podań a nie 5. Źródło: whoscored, fourfourtwo, wydawało mi się że to są główne źródła waszych statystyk

Więc nie było tu żadnej mojej złośliwości czy szukania spisku co mi sie na siłę zarzuca, (jak jest oceniany Alves każdy widzi) tylko taka sama odpowiedź jak komentarz redakcji który podawałem wcześniej. Ja rozumiem błędy ludzkie, ważne aby się szanować, nie zawsze to niestety widać, zgodzę się że po obu stronach. Nie ja rozpocząłem tą złośliwość.

Pytałem teraz o felieton, wystarczyłby jeden wyraz - "dostałem".

pax

1

statystyki ma dość rzetelne, to co piszesz o reszcie to raczej wrażenie, tutaj odbiory z whoscored są zliczane i robione łacznie tam jest rozbite na trzy główne operacje obronne - przechwyty, przejęcia itd... Statystyki nie oddają wszystkiego, ale są obiektywne dla wszystkich. Akcja Alby jest odnotowana jako strzał.

pax

1

Tak. Rozumiem cię że pewne wrażenie masz inne niż squawka, tylko pamiętaj że w innych sytuacjach, ocenach też ktoś może inaczej oceniać niż squawka.

pax

1

Dokładnie tak redakcja napisała o wrzutkach Alby.

opisredakcji z Elche po 4 niecelnych wrzutkach Alby

"Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym".

pax

1

Źle interpretujesz to co ja piszę, nie mam pretensji kogo lubisz, dla mnie czy to Ronaldo, Pepe, Pedro, Iniesta, mis Yogi to mi obojętne. Wstawka o "sprawiedliwym przyznaniu" mi się nie podobała i ją skomentowałem. Tylko tyle.

pax

2

więcej o jedną :-)
z tego co liczyłem chyba 9 łącznie i 2 niewykorzystane a Ronaldo 8 i 2 niewykorzystane

pax

1

NIe, nie zrozum mnie źle.
To była pewna odpowiedź w konwencji jaką ja otrzymałem wiadomość od jednego z redaktorów. Nie doszukuje się spisku czy czegoś takiego, napisałem jedynie tak jak sam dostałem komentarz. Pisałem komentarz pod podsumowaniem miesiąca i nieopacznie wpisałem do swojego komentarza mecz z PSG bo kolejka odbywała się w dniach 30 września-1 października a oceny były 3 października, więc uznałem że mecz był w październiku. Mecz był jednak 30 września a ja sądziłem że 1 października - pomyliłem się o 1 dzień. odpowiedź redaktora brzmiała:

"Jasne, masz swoje zdanie, ale krytyka PAŹDZIERNIKOWEGO podsumowania i argumentowanie swoich racji podpierając się WRZEŚNIOWYM meczem z PSG, to lekka kompromitacja w Twoim wykonaniu. Na przyszłość polecam - najpierw pomyśl, potem pisz".

Zmieniłem jedynie sama istotę wypowiedzi, ale konwencję tekstu zachowałem prawie oryginalną. nie doszukuje się spisku, jestem bardzo zadowolony z pracy redakcji, co do ocen to moje odczucia do których mam chyba prawo.

Prace redakcji oceniam pozytywnie, a ostatnio nawet bardzo pozytywnie - felietony ukazują się jak nigdy :-)
ps. Dostałeś mój felieton, wysłałem na maila z portalu

pax

1

To mi wytłumaczyłeś, teraz już będę wiedział jak interpretować statystyki.

pax

2

Rozumiem o co chodzi, dla mnie Alves jest czasem "w goracej wodzie kąpany", dostrzega minimalny ruch i już posyła wrzutkę, z jednej strony to może nie wydawać się przygotowane z drugiej gra przynajmniej jest szybka a jego dogrania są dobre - chodzi o siłe , wysokość itd..., Oczywiście często jeszcze napastnicy muszą się odpowiednio ustawić czy wygrać walkę o pozycję. jednak same wrzutki górne to raczej wypadkowa zachowania napastników - jak dobrze wychodzą, wbiegają przy pierwszym słupku to dostają dolna piłkę, jak chowają się za plecami albo zbiegają na drugi słupek idzie górna piłka.

pax

1

biorą mnie na przetrzymanie, hehehe

pax

1

Jak pisałem - statystykę wrzutek wziął z portali którymi posługuje się redakcja - nie ja zaliczam je jako celne lub nie celne, jako podania czy jako przerzuty.

http://www.whoscored.com/Matches/862179/LiveStatistics/Spain-La-Liga-2014-2015-Barcelona-Sevilla

http://www.fourfourtwo.com/statszone/23-2014/matches/774903/player-stats/15780/OVERALL_02#tabs-wrapper-anchor

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?