pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
:-)
3
Jeszcze liczbami nie operuje
Iniesa w lidze hiszpańskiej od ponad 250 dni nie zaliczył bramki lub asysty i to jest 16 spotkań w których grał. mecze oglądam wszystkie - ma jedynie przebłyski - w tym całym sezonie zagrał jeden dobry mecz.
2
GD właśnie ono było w marcu i to był ostatni mecz z dobrą grą (w kwietniu był CdR).
1
jak odzyska formę sprzed 2-3 lat to ekstra wiadomość, jak ma tak grać jak od co najmniej 8 miesięcy, to na razie slaby rafinha jest trzy razy lepszy. Iniesta jest najsłabszym zawodnikiem Barcelony od marca.
2
Mascherano zgoda zasłużył na nominację, ale Iniiesta po najgorszym sezonie w karierze?
1
Montoya i jego nowy agent, odcinek 78.
4
Problemem nie jest sama nominacja ale zobaczymy jaki bedzie wybór - pełna zgoda że tylko Mascherano z barcelońskiej czwórki zasługuje.
1
Wygląda i wygląda jeszcze gorzej. Zastanów sie dlaczego Barcelona ma bana na transfery.
2
Kontrolowany przez Real Madryt jest podobno także Martin Odegaard. Od podpisania kontraktu z Królewskimi Norwega dzielą... urodziny. Według przepisów FIFA niepełnoletni piłkarz z kraju należącego do Unii Europejskiej może zmienić klub dopiero po skończeniu 16 lat, a Odegaard będzie je miał dopiero 17 grudnia. Zawodnik uważany za jeden z największych talentów na świecie odwiedził już ośrodek treningowy Realu i miał wyjechać bardzo zadowolony. Królewscy obiecali zawodnikowi Stromsgodset pięcioletni kontrakt i wypożyczenie do jednego z klubów występujących na najwyższym poziomie rozgrywkowym, na co bardzo naciskało ojciec zawodnika. Pomocnikiem interesują się praktycznie wszystkie największe kluby na świecie z Barcą, Chelsea i Arsenalem, jednak sam Odegaard - według Marki - najbardziej chce dołączyć właśnie do Realu, który ma być na pole position.
za przeglądem sportowym
1
Alves wykonał 112
http://www.fourfourtwo.com/statszone/5-2014/matches/782763/player-stats/15780/1_PASS_01#tabs-wrapper-anchor
0
Adriano albo Bartra
0
Ja bym wolał polsport :-)
1
Jeśli chodzi o Neymara ja mam ciągle w pamięci te nieszczęsne oceny z finału CdR - tam Alves za stratę przed polem karnym przeciwnika dostał ocenę jeden (tylko za to), tutaj Neymar ma stratę na własnej połowie zakończoną bramką i dostaje osiem - oczywiście Neymar miał duże zasługi w tym meczu, ale aby nawet nie wspomnieć o tej stracie w opisie, hmmm.
Przyznajesz że głównym zarzutem wobec Alvesa jest iż "GDYBY Pique z Alvesem do spółki wywarli większą presję na Vitolo ten MÓGŁBY akcję popsuć i bramka by nie padła" to po pierwsze raczej gdybanie niż rzeczywista ocena sytuacji, po drugie jak już pisałem zwalanie winy za brak wywarcia presji psychologicznej jest bardzo naciągane szczególnie gdy Vitolo jest zaaferowany swoim biegiem, po trzecie dośrodkowanie nie było dobre.
Naprawdę staram się dostrzec to co widzi cała redakcja w każdym meczu błędy Alvesa i obniżanie mu ocen czy wytykanie każdego błędu czego innym jak sam zauważyłeś na przykładzie Neymara nie robicie, ale nie sposób mi zawsze widzieć to tak jak Wy to widzicie nawet jak bardzo się staram.
i tak jak pisałem chętnie bym tą sytuację pokazał na zdjęciach, ale nie ma takiej możliwości.
Ale jak zawsze kolejna sytuacja do zapomnienia, jutro kolejne oceny.
pozdrawiam
1
6. Żaden z nich nie odpuścił, Alves krył perfekcyjnie do momentu aż Pique mu nie przeszkodził a Pique został ograny a nie że odpuścił, próbował odbioru "na raz" ale nie trafił w piłkę i ta sytuacja dała Vitolo z 1,5 metra przewagi nad Pique, poza tym Vitolo jest tak zaoferowany swoim biegiem że nie ma szans ściąć do pola karnego, popatrz co się nim dzieje po odegraniu piłki , wylatuje kilka metrów poza boisko, nie mając szans na zmianę kierunku biegu, doskonale widzi to Pique i nie ścina za nim bo wie że już nie zdąży tylko biegnie do pola karnego.
1
5. Pique jest w tym miejscu ze względu na zawodnika który przebiegł z pola karnego na prawe skrzydło Barcelony, Pique poszedł za nim do pewnego momentu a następnie wpadł na pomysł pomocy Alvesowi gdy ta sytuacja tej pomocy nie wymagała, wszedł w tor biegu Alvesa i próbując odbioru na raz popełnił błąd i minął się z piłką. To normalne że po pewnym czasie Pique odpuści krycie zawodnika zbiegającego na skrzydło - Pique jest stoperem więc do jego obowiązków należy głównie zabezpieczanie pola karnego. Wiem, że redakcja (tu nie posądzaj mnie o złą wolę czy spisek) ma manierę nie obarczania stoperów winą za bieganie po całym boisku i wychodzenie poza pole karne zostawiając środek pola karnego bez asekuracji (patrz: na ocene i tłumaczenia po sytuacji Iniesta-Mascherano z Realem, Mascherano całkowicie rozgrzeszony). Pique nie będzie biegał za zawodnikiem po całym boisku tylko zabezpiecza pole karne, jak zawodnik je opuścił do Pique go dalej nie krył, to byłby wielki błąd (piłkarskie ABC) polegający na wyciąganiu stoperów ze swoich pozycji obronnych. On tam się nie zatrzymuje ze względu na Alvesa co sugerujesz ale ze względu na to że jest stoperem i nie będzie biegał za zawodnikami po całym boisku.
1
4. Pique wchodzi w linie biegu i całkowicie blokuje Alvesa, Alves zostaje wytrącony z biegu i nie ma szans znowu podjąć zrywu, nie wiem o co chodzi z presja psychologiczną - to są zawodowcy, którzy nie tak łatwo poddają się presji a usprawiedliwianie błędu redakcji o obarczeniu Alvesa winą bo nie zrobił presji psychologicznej jest bardzo naciągane. Poza tym Vitolo biegnie ze spuszczoną głową i nawet by nie zauważył stada bizonów gdyby za nim biegła, jego wrzutka jest bardzo zła, poszła na 2,5 metrze od bramki, co każdy bramkarz powinien ją wyłapać, tylko niezdecydowanie Mathieu i błąd Bravo dało sytuacje w której Alba został nabity przez piłke która spokojnie leciała przez 20 metrów. dodatkowo na korzyść Alvesa przemawia fakt, iż Vitolo przy minięciu Pique nie ścina w stronę bramki, ale nawet piłka oddal się od pola karnego, więc Alves nawet próbując podwoić i ściąć do pola karnego nie miałby szans na interwencje.
1
Całkowicie mam odmienne zdanie na temat tej sytuacji. Szkoda że nie można wklejać tutaj zdjęć, wtedy wszystko pokazałbym Ci jak na dłoni.
1. Alves zbliża się do Vitolo dopiero gdy ten dostaje piłkę, bo podający do Vitolo wyprzedził Xaviego, więc jeżeli Alves podbiegłby wcześniej do Vitolo to zostawiłby tą strefę wolna to ten zawodnik miałby wolne pole do wejścia w pole karne.
2. Nie wiem czy grałeś w piłkę czy nie, ale tak właśnie się robi, jeżeli zawodnik stoi przodem do Ciebie to nie wchodzisz w niego tylko czekasz na jego ruch, większość zawodników w takich sytuacjach nawet trzyma ręce z tyłu aby nie dać się nabić. Nie ma możliwości "wywarcia presji", przy takiej postawie Alvesa Vitolo nie ma możliwości wejść w pole karne ani wrzucić piłki i to jest postawa z piłkarskiego ABC, blokuje zawodnika od jakiegokolwiek ruchu. swoją postawą Alves wypucha Vitolo od pola karnego. Wejście przodem to w tym przypadku jest tylko wślizg i takie sytuacje w 99% kończą się faulem i żółta kartką i sprokurowaniem groźnego rzutu wolnego. Taka interwencja jest zawsze spóźniona, zawodnik zdąży zrobić zwód, dlatego się wyczekuje, jednocześnie go blokując.
3. W momencie w którym rywal wykonuje zryw Alves kontroluje sytuacje, cały czas obserwuje piłkę i nawet na moment nie traci dystansu, biegnie w dostatecznie szybkim tempie aby w razie potrzeby wykonać wślizg lub zablokować dośrodkowanie.
2
Zrównał się z Raulem... przecież to nie rekordzista. Gdyby to zrobił miesiąc temu, teraz jedynie co najwyżej może gonić rekordzistę.
1
Tzn.?? o co chodzi z transferem Douglasa? Po prostu trenuje i czeka na szanse,
0
Nie zdziwię się że jeżeli zagra Alba to zagra na PO Bartra. Podobny manewr zastoswał Lucho w meczu z Realem - dał na bok obrony Mathieu aby podnieść wzrost. Zawodnicy PSG to większość powyżej 180 a niektórzy powyżej 190, więc wątpię aby poszedł skład z Mascherano - Alba i Adriano lub Montoyą.
0
Byleby Cie Twoja kobieta nie oszukiwała, na resztę możesz położyć lachę :-)
0
Messi najlepszym asystentem był rok wcześniej z 18 asystami, ale wtedy był drugi z 31 bramkami w Pichichi. :-)
0
Ozil miał 17, Messi z di Marią mieli razem drugie miejsce i po 15 asyst :-)
1
Błąd zrobiłeś. Messi nie był w jednym sezonie królem strzelców i najlepszym asystentem ligi. Statystyki lepiej zostaw mi :-)
1
Iniesta jest tyłem lub bokiem do obrońcy co daje możliwość podejścia do Andresa. Sytuacje w żadne sposób nie jest nawet podobna, przykład bez sensowny.
1
1.Alves kapitalnie współpracowałem z Messim.
2. Nie musiał wracać za napastnikiem bo albo był już na pozycji, albo akcja nie szła jego strona. Czy to więc jakos go obciąża? Alba wraca za napastnikiem? więc nie było go na pozycji? To niesłychane, skandal :-)
Nie odpowiedziałeś na pytanie - Pytanie czy bramka samobójcza, spartolenie 100% sytuacji i dużo gorsze statystyki nie powinny chociaż wyrównywać ocen Alby i Alvesa?
1
Miałeś z jednym racje to nie ma sensu.
1
Chyab nie grałeś nigdy w piłkę, bacca jest na przeciwko Alvesa - wejście nogami Alvesa skończyłoby się w takiej sytuacji faulem, kartką i groźnym rzutem wolnym, Alves się cofa ale tylko do linii pola karnego , asekurując od wejścia w pole karne, takie rzeczy robi się gdy zawodnik jest lekko z boku, wtedy można wejść wślizgiem lub zablokować dogranie, Alvesowi nie było to dane bo Pique się wtrącił.
1
Leżał na Pepe i Benzemie a Romos mu ciekł co nie oznacza że Alves był odpowiedzialny za ta bramke, nie doszukuj się wszędzie winy Alvesa bo zaraz znajdziesz jego wine w meczu z Almerią :-)
1
Popatrz na mecz z Sevilli z innej strony. Dla mnie Alves nie ponosi odpowiedzialności za bramkę dla ciebie częściową, dla mnie Alba ponosi częściowa winę i dla Ciebie też, Alba zwalił super dogodna sytuację i oboje to przyznajemy, Alves nie zwalił żadnej takiej sytuacji. Alba był aktywniejszy, ale statystyki odbiorów, strat, wrzutek, kluczowych podań itd..., przemawiają za Alvesem. Pytanie czy bramka samobójcza, spartolenie 100% sytuacji i dużo gorsze statystyki nie powinny chociaż wyrównywać ocen Alby i Alvesa?