pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
jak może mieć 29 niecelnych, skoro wszystkimi strącał gołębie z dachu - przecież on tam celuje od 7 lat, wrzutki na gołębie to są te celne, wrzutki w pole karne to te jak mu piłka z nogi zejdzie.
1
chyba dam ci polecenie, to takie modne, napisz coś więcej...
1
4 wrzutki miał w meczu
napisz ile kontr zmarnował i ile miał strat
Po prostu pydam za co jest to kurwienie , wyzywanie
1
pojechałeś merytorycznie,
0
za co ??
1
masz kompleksy ?
0
Mascherano-Busquets-Xavi - najsłabsza formacja
8
Moim zdaniem nie było symulki Neymara, nawet pom reakcji było widać, niczego się nie domagał. Gość wchodzi czysto w piłkę, ale jedzie na wślizgu i noga zahaczył Neymara bo nogę miał podniesioną i Neymar został wytracony z biegu. Karnego nie było, ale nie każdy upadek w polu karnym to faul lub symulka, sa starcia, jest gra bark w bark, czasem ktoś zostanie przewrócony jednak obrońca wcześniej piłkę wybije.
9
Gdyby był perłą to taki 19-letni piłkarz poszedłby za 15-25 milionów a nie poniżej 5. Co najwyżej jest dobrze zapowiadającym się talentem.
1
NIe gra zajebiście na środku obrony, gra tam słabo czego przy błędach w obronie Pique czy Bartry az tak nie widać.
1
Chociaż raz :-)
3
Busquets musiałby wiele się nauczyć aby być odpowiedzialnym za kreacje jako typowa "6", nie zauważyłem jego błyskotliwych zdolności do kreacji sytaucji, takie zdolności miewa czasami Pique który potrafi sie włączyc do ataku, zrobic udany drybling, strzelic lub podać.
Zgoda, że Busquets jest kozłem ofiarnym słabej formy pozostałych pomocników - on w tym sezonie miał więcej odbiorów od Mascherano! Tylko potem gdy odbierze piłkę, odda ja do Iniesty, Rakiticia czy xaviego i po ich fatalnym zagraniu nie widać pozytywów z całej akcji. On gra w starym stylu Barcelony.
9
Mascherano nie powinien grać na stoperze - bo jest za słaby na stopera. Wzrost to jedno, ale on do piłki górnej źle się ustawia, nie potrafi przewidzieć w którym momencie do piłki powinien wyskoczyć, nie potrafi zastawić odpowiednio swojej pozycji (np.Celta), źle ustawia się w linii obrony - często albo lamie linie spalonego, albo wychodzi zbyt wysoko próbując odbiorów (np.Real), jest zbyt wolny na szybkie kontrataki - ale każdy z środkowych obrońców jest zbyt wolny (Almeria), jest zbyt słaby fizycznie - daje się wypychać i blokować przy stałych fragmentach gry (np. z Realem czy Atletico w meczu o wszystko w maju).
Analizowałem straty bramek w ubiegłym sezonie - wszystkich bramek i Mascherano wypadał podobnie a nawet ciuteczkę lepiej od innych obrońców w ubiegłym sezonie - robił te same błędy taktyczne, tak samo przegrywał pojedynki główkowe ale nigdy przy stracie bramki nie przegrał pojedynku jeden na jeden - niestety w tym sezonie coraz częściej mu się to zdarza - chociażby bramka Luiza z PSG.
każdy z obrońców w tym sezonie popełniał błędy Pique, Alves, Mascherano, Alba (chyba najmniej Mathieu) skutkujących utratą bramek.
Mascherano powinien grac na DP bo tam pokazuje swoje największe atuty - nieustępliwość, wole walki, odbiory wślizgami, grę jeden na jeden i celne długie przerzuty, brakuje mu jedynie gry ofensywnej - włączanie sie w pierwszej fazie ataku, prób prostopadłych podań czy strzałów.
To za co chwalony jest Mascherano to cechy defensywnego pomocnika.
Barcelona zmieniła się od czasów Guardioli i w tej "nowej" Barcelonie lepiej odnalazłby się Mascherano, ze swoimi niedoskonałościami niż Busquets grający jeszcze w starym stylu - nawet jeśli Busquets ma więcej odbiorów w sezonie od Mascherano.
1
Wiesz co, tu z redakcją jest różnie. Wysłałem im felieton o asystentach la liga a oni mi kazali go ograniczyć z 4 do 2 stron, mimo że wcześniejszy artykuł innego autora pod szyldem okiem kibica zajmował ponad 10 stron i był dwa razy obszerniejszy. Więc różnie było i jest z postrzeganiem redakcji. Poza tym ja jestem trochę jak "czarna owca".
2
Zgłosiłem juz taki pomysł naczelnemu, ale z nimi i pomysłami bywa różnie, zobaczymy co z tego wyjdzie i co oni na to.
2
Hasła alfabetycznie - tylko i wyłącznie. A same hasła opracowane w formie artykułów lub felietonów a nie typowych krótkich notek encyklopedycznych. Takie merytoryczne opracowanie. Im obszerniejsze tym lepsze.
2
szkoda, jednak jak zobaczyłeś w statystykach asystę Daniego ciśnienie wzrosło :-)
7
U mnie żona upiekła kolejny tort z tej okazji, była impreza, radość, euforia, hedonizm, instagram, śpiewy, itd....
A u Ciebie? - włosy wyrywane z głowy, szał rozpaczy, łzy, ogólne przygnębienie, żałoba w rodzinie, próby samobójcze, samookaleczenie? Czy przeszło jakoś normalnie i pogodziłeś się z kolejną świetną asystą Alvesa?
2
Pomysł zły nie jest a nawet niezły. Tylko samo "lizanie" historii klubu nie wystarczy, Musza być źródła i mówię to jako historyk. Wszystko zależy od poziomu tekstów. Potem kwestia druku, nie wiem czy ktoś zgodzi się na druk za darmo czy za prawa autorskie. To raczej musiała być wersja internetowa . bardziej bym poszedł w stronę barsopedii, czyli czegoś w rodzaju pełnego merytorycznego opracowania na internecie. Wtedy w sposób szczegółowy i po haśle można by uzyskać pełne informacje, a same hasła w formie artykułów.
1
W sumie pomysł z porównaniami zawodników do postaci filmowych nie jest zły jako forma zabawy, ważne aby nie przegiąć :-)
Widziałem Ją ostatnio w udając gliniarzy, no niezła "butelka" :-)
Skończmy ten filmowy wątek bo rzeczywiście dostaniemy za nietematyczność.
2
Widziałem inne "butelki" o dobrych kształtach - Halle Berry, Salma Hayek, Charlize Theron
1
o Messim :-))))
Alves to tylko.......................... T1000Chyba że Lucy zamienia się w czarną masę.
1
Lepsze ale czy Jednoznacznie lepsze?
Odbiory/straty
Alves -3
Alba -2
strzały/strzały celne
Alves 3/0-1/0
przerzuty
Alves 5
Alba 4
dryblingi
Alves 4
Alba 1
Kluczowe podania
alba 4
Alves 1
Asysty
Alves 1
Alba 1
faktycznie niektóre statystyki Alba ma lepsze, szczególnie kluczowe podania do których ja przywiązuje uwagę inne gorsze. Mecz dla mnie porównywalny dla obu - Alves genialna asysta łamiąca dwie linie obronne, Alba podanie do Suareza który sztuczką techniczną zrobił sobie pozycję - ale asysta to asysta. 0,5 punktu różnicy między nimi to dla mnie granica błędu - reagowałem o ocenianie Alvesa gdy różnica po podobnych spotkaniach wynosił 1-2,5 punkta czyli bardzo dużo. Nie rozumiem pytania do mnie:-)
Przecież ty ufasz wrażeniu i squawce a squawka dała Alvesowi 77 a Albie 63.
2
Sądzę, że nie człowiek-robot ale tym czym sie Lucy stała - niemierzalną doskonałością o niewyczerpalnym potencjale :-)
2
Alba drużynowo nic nie osiągnął, indywidualnie całą wiosnę grał kiepsko lub miał kontuzję, potem mistrzostwa świata gdzie prawie nic nie pokazał, w tym sezonie też ma formę skokową - świetnie z Malagą - źle z PSG, słabo z Eibarem , dobrze z Ajaxem i Almerią - nie zasłużył na nominację tak jak cała obrona i pomoc - problem z Mascherano gdzie zostanie sklasyfikowany, może tylko on.
Obrońców nominowanych jest kilku i nie sądzę aby zawsze sztywno trzymali się pozycji (stoper czy boczny obrońca) - Lahm, Zabaleta, Ivanovic. Alaba - ma dużo lepsze statystyki, jak prawie każdy z nominowanych.
3
za co Rakitić ? Za pół roku w Sevilli?
2
mój błąd :-)
6
Di Maria - Kross-James- Schweinsteiger
Niestety z Barcelony nikt nie powinien być nominowany
Di Maria niezły występ na mistrzostwach, świetna wiosna w Realu - najlepszy wtedy w Realu, niezłe statystyki w MU
Kross- świetne mistrzostwa świata, decydujący w Bayernie i Realu
James - dobra gra w monaco świetne MŚ i dobra gra w Realu - w tym roku 23 bramki i 17 asyst.
Schweinsteiger - chyba nie trzeba zalet i osiągnięć przedstawiać
2014
di Maria - 10 bramek, 25 asyst
James 23 bramki, 17 asyst
Kroos 8 bramek, 13 asyst
Iniesta 4 bramki, 12 asyst
Xavi 3 bramki 5 asyst
4
Dlaczego Alba ? Trzy mecze w listopadzie mu wyszły, ale w sytuscjach skuteczności brakuje, początek sezonu lekko mówiąc przecietny, na wiosnę było bardzo słabo lub kontuzje.
1
Vermaelen kosztował chyba 10 a nie 15