1

@tadzik447 wiem. Nie było to śmieszne.

1

@AnnaMarianna Duże piersi:)

0

@koksik2700 Ja rozumiem, dlaczego on się do tego doczepił. Rozumiem gdyby faktycznie pominięty przeze mnie szczegół wiele zmieniał w kwestii, którą poruszyłem. Ujęcie tego w taki sposób jak kolega by sobie życzył pewnie by nic nie zmieniło.

5

@Triv44 Kurde kolejny. Na świecie, na raka, umiera rocznie ponad 8mln ludzi. Na grypę mniej niż milion.

1

@Janiama I to nie tylko sport. Cała gospodarka światowa. W końcu zobaczymy co z naszą cywilizacją zrobiła globalizacja :)

0

@Qlewer Hmmm.... obecnie już tylko widzę co się wypisuje przed i po tych walkach. Ale wcześniej oczywiście sam oglądałem. Aż doprowadziło to do obecnego stanu rzeczy. Skoro uważasz, tak jak napisałeś w poprzednim poście to nie przyjmuj, że to co przeczytasz w moim poście jest pełnym obrazem rzeczywistości.

1

@Avada Kedavra Ehhh...czepiasz się takiej pierdoły, że szkoda gadać. Cały temat schodzi na boczny tor bo Ty żeś się przyczepił jednego sformułowania. Bo nie napisałem, że problem dotyczy tej odmiany korona wirusa, a inne przecież istniały wcześniej. Niech do Ciebie dotrze to co jest sednem sprawy. Ten jeden korona wirus zabija średnio więcej niż większość wirusów grypy. Pasi?
Już nie będę tego więcej komentował bo szkoda mi czasu i życia.

0

@Qlewer Walk nie oglądam ale widzę w mediach co się dzieje przed walkami, widzę komentarze po walkach, tony postów o tym jaki to był kabaret, chłam itd. Nigdzie nie napisałem, że to co opublikowałem to musi być prawda. To już sobie sam dopowiedziałeś i to jest Twoja prawda, w którą ja mam uwierzyć? Hmmm, też nie. Nie zmienia to jednak faktu, że mnie dziwi, że ludzie wciąż dają się naciągnąć na te, moim zdaniem, ustawki.

1

@Avada Kedavra Gdzie tu jest zakłamanie? Co by zmieniło to, że napisałbym, że korona wirusy istnieją od lat 60? W tym wypadku nic. Procent śmiertelności tego konkretnego jest znacznie wyższy niż grypy i to te opinie, które poruszyłem są znacznym zakłamaniem. To, że pominąłem fakt istnienia innych korona wirusów nic nie zmienia. Tak samo jak nie poruszyłem kwestii tego, że istnieją różne szczepy wirusa grypy. I niektóre zabiją więcej osób, a niektóre w ogóle. Skup się na tym co istotne w tym poście, a nie czepiasz się czegoś co nic nie zmienia.

0

@Avada Kedavra Więc tym bardziej. Ale przecież to jasne, że chodzi mi o tego konkretnego korona wirusa dlatego, bo ten jest szczególnie groźny.. Chyba, że chcesz to możemy jeszcze przeanalizować każdy rodzaj wirusa grypy z osobna.

5

Gdy rozmawiam z ludźmi na temat korona wirusa to od ok. 99% z nich słyszę dwa bardzo niebezpieczne zdania.
1. Na korona wirusa umiera mniej ludzi niż co roku na grypę.
2. Z głodu umarło więcej dzieci w zeszłym roku ( około 520tys. ) , a na korona wirusa na razie 3000 osób.
Oba zdania pojawiły się w mediach i na portalach społecznościowych i oba zdania wszyscy powtarzają bez wcześniejszego sprawdzenia faktów. A są to opinie albo mylne albo ktoś kto je wypowiedział nie wziął pod uwagę najważniejszych czynników.

1. Oczywiście jeśli porównamy to ile osób w ogóle zmarło na grypę przez lata oddziaływania jej wirusa to tak. Grypa co roku zbiera żniwo rzędu 650tys. ludzi na całym świecie.
Korona wirus jednak nie istnieje od dziesięcioleci więc takie porównanie nie ma sensu. Znaczenie bardziej trafne jest porównanie procentowe. Według źródeł takich jak Narodowy Instytut Zdrowia lub WHO śmiertelność na wirusa grypy jest na poziomie od 0,1 do 0,4%. Nawet jeśli jest to nieco zakłamana statystyka to i tak porównując to do śmiertelności na poziomie 3-4% w przypadku korona wirusa, różnica jest znacząca.

2. Głód to nie choroba, głodem nie da się zarazić.
Nie wiemy ile wirus osób jeszcze zabije. To ocenimy dopiero po tym gdy wirus faktycznie przejdzie przez wszystkie kraje. A na to się zanosi.
Oczywiście to porównanie ma także poruszyć istotny temat głodu na świecie. Mam tego świadomość. Jednak nie można, w mojej opinii, tym porównaniem starać się uspokajać ludzi.

Wirus atakuje wszystkich ale to osoby starsze ( 60+) są szczególnie narażone i to one głównie umierają z jego powodu. Tak się składa, że moi wujkowie, ciocie, mama, dziadkowie i pradziadkowie wszyscy znajdują się już w wieku powyżej 60 lat. Jak ktoś rzuca takie zdanie lub czasami oba, które przytoczyłem i mówi mi, że nie ma się czego bać i nie panikować to krew mnie zalewa.
Oczywiście także uważam, że panika nie jest wskazana. Ale na pewno nie można tego lekceważyć, tak jak to się dzieje obecnie.
Nie bez powodu zawiesza się połączenia lotnicze, nie bez powodu, miasta odcinane są od reszty kraju, wprowadza się kwarantanny, zakazy, specustawy. Nigdy jeszcze nie widziałem by takie środki ostrożności stosowane były w sezonie grypowym.

3

Strasznie mnie dziwi, że niektórzy jeszcze się nie nauczyli. Wszelkie gale, KSW i inne cyrki to są już ustawki mające na celu wydoić widza z kasy. Sztucznie kreowane afery, imidże bokserów, bijatyki na ważeniu i docinki słowne. Krótko mówiąc showbiznes, a nie sport. Od bardzo dawna tego badziewia już nie oglądam...chyba w zasadzie od czasów Gołoty i Michalczewskiego. Po prostu szkoda czasu, nerwów, kasy albo zdrowia na szukanie działającego linku.

55

Przez niehandlową niedzielę moja baba nie dostanie kwiatka. Dobrze że to nie moja wina tylko PiSu :)

30

@BarcaInfo uwielbiałem gościa. Jego konferencje to było coś. Jego sposób gry też był niesamowity.

6

@kamiVeB Kidawa to jest straszna pomyłka. Chyba tylko ludzie zaślepieni nienawiścią do PiS będą na nią głosować. Ja osobiście zagłosuje na Biedronia. Uważam, że facet da radę, poza tym będzie z poza obozu PO i PiS.
Poza tym chętnie zobaczę jak PiS wije się z bólu tyłka, że prezydentem jest homoseksualista.

15

Wiadomo, że propozycja opozycji by przekazać te 2mld na onkologię to była pewnego rodzaju zagrywka. Lecz nie ma co ukrywać też, że ta kasa onkologii czy w ogóle służbie zdrowia bardzo by się przydała. Jednak to w jaki sposób prezydent uzasadnia podpisanie ustawy o przekazaniu, aż 2mld na media, które są faktycznie bardziej niż kiepskie i do tego służą do prania mózgów, to już totalna kpina z narodu.
Najśmieszniejsze jest to, że w swojej wypowiedzi podaje kwotę przekazywaną na onkologię - 11mld. Tym bardziej jest to wszystko niewyobrażalne, że prawie 1/5 tej kwoty zostanie wywalona do śmietnika i na kampanię medialną PiS. Bo tak to trzeba nazwać.

4

@Janiama i pencł

39

Każdy kto choćby zastanawia się nad ewentualnością sprzedania Messiego powinien dostać perma za brak elementarnej wiedzy o piłce.

2

Od dawna nie słucham wiadomości i nie oglądam TV ( poza meczami ). Dziś, zupełnie nie wiem po co i dlaczego włączyłem debatę w sejmie na temat specustawy. I jestem przerażony poziomem polskich polityków... WSZYSTKICH!! Pytania do ministra zdrowia i premiera jak z podstawówki. Miałem wrażenie, że niektórzy musieli wyjść na mównicę niczym wezwani do odpowiedzi na środek klasy i dostali polecenie by zadać pytanie. Nie ważne jakie, po prostu zadać pytanie zawierające frazę "korona wirus". To jest żenujące patrząc na to ile kasy idzie na utrzymanie tego cyrku.

1

Część z nas dramatyzuje ale niektórzy przyjęli tę porażkę z dość dużym zrozumieniem. Wydaje mi się, że jeśli nie będzie się przesadnie narzekać to można zwyczajnie i całkiem rzeczowo pogadać o tym w jakiej formie i stanie jest pierwsza drużyna.

W mojej opinii ten mecz w całości pokazał gdzie się znajdujemy i czego nam potrzeba. Jednym z takich czynników ( dość rozległym ) jest to, że obecnie nie gramy naszym najmocniejszym składem. Mamy także poważne braki kadrowe i to nie tylko na ławce ale w ogóle w pierwszej 11stce. Oczywiście, że najważniejszy tu jest Messi. W każdej drużynie to on byłby najważniejszy. Ale jak pokazuje przykład reprezentacji on musi mieć z kim grać. A obecnie....zwyczajnie nie ma. Wielu z nas wciąż oczekuje zwycięstw i pucharów jak za Guardioli. Ale tam Messi, mógł pograć z Busim, Iniestą, Xavim, Alvesem, Albą. Z kim on teraz może klepać? Nie ma nawet Suareza. O czasu do czasu to właśnie Busi obdarzy nas jedną z tych fantastycznych piłek, które serwował kiedyś Xavi czy Iniesta.
Wczoraj bardzo zaimponował mi Real potrafiąc wyjść spod naszego pressingu dwoma, trzema podaniami na jeden kontakt. Tworzenie przewagi, mijanie na ścianę. Widać było, że są to elementy wypracowane.

Moim zdaniem, to tylko opinia i moje życzenie.... jeśli odpadniemy z LM to w lidze powinniśmy grać jak największą liczbą wychowanków. Choćby Collado i Puig. Niech się uczą, niech zdobywają doświadczenie. Dać i powalczyć o ten ostatni tytuł. Wpuścić do szatni zawodników, którzy oddadzą serce tej drużynie, a nie sprowadzać gwiazdeczki za 100 baniek. Kogoś kto gra w tym klubie od lat i nie będzie potrzebował czasu by nauczyć się grać w dziadka. bo nawet Fati ma lepsze flow z Messim niż połowa obecnej drużyny.

0

@liberoFCB XD...................................

0

@liberoFCB Popatrz na całokształt a nie na to że parę razy odebrał piłkę nieudolnemu Viniciusowi.

0

@eosz @liberoFCB Hmmm ciekawe dlaczego Real w zasadzie przez cały mecz jechał naszą prawą stroną. Na pewno nie dlatego że był tam ściana-Semedo. W wielu przypadkach to po prostu Vinicius zawal sprawę.

2

Widzę to tak:
- Messi: dzisiaj nie wszedł w mecz albo grał z jakimiś dolegliwościami, heatmapa pokazała też że grał w środku pola co może oznaczać, że Setien walnął się z taktyką, bo nie dość że nie mamy skrzydłowych to jeszcze Messiego umieścił bardziej centralnie
- Arthur - gość niestety nie ogarnia, wcześniej kręcił kółeczka, uciekał rywalom. Obecnie nie nadaje się do tej drużyny. Proste błędy, chyba wydaje mu się, że jego podania będą przechodzić przez przeciwnika
- Semedo - niestety w obronie to on nigdy nie powinien grać. On nie umie odbierać piłek, nie umie się ustawiać i co gorsze nie ma pojęcia jak wyprowadzać piłkę z obrony
- Co do lewej obrony to już sam fakt, że całe spotkanie rozegrał tam Alba wracający po kontuzji mówi samo za siebie na temat tego jak wygląda gra Firpo.

W dobrej formie są ostatnio Pique i Busi...nie jest to forma jak za dawnych czasów ale na pewno lepsza niż za Waldka.
Mi osobiście ostatnio najbardziej imponuje MATS i Antek. MATS wiadomo, koncentracja, gra zawsze na maksa i do tego pokazuje ducha walki. Antek...gdyby miał z kim z przodu grać to by dawał nam jeszcze więcej. Ale ewidentnie gra się z przodu nie klei.

Real nie zagrał genialnego meczu. Ale grali na pewno bardziej intensywnie i po prostu szybciej. My natomiast nie mamy naszej 9tki, nie mamy skrzydeł, obecnie ani w ataku, ani w obronie. Ja osobiście liczyłem na remis, ewentualnie na wygraną przy przebłysku geniuszu Messiego. Słyszałem komentarze, że Waldek by tego nie przegrał. Cóż...uważam, że z takim składem za wiele by nie wymyślił. Pierwszy mecz z Realem od 2014 który przegraliśmy na ich stadionie. W końcu seria musiała się skończyć. Oby tylko dało to impuls do prawdziwej zmiany.

BARTOMEU OUT!!!

0

Ja nie wiem jak można mówić że Semedo zagrał dobry mecz. Vinicius nie zagrał dzisiaj dobrego meczu. Za to sam Semedo momentami tak irytował że myślałem że czymś rzucę.

0

No Messi, no Barca.

0

@damiano16398 bo Barcelona kryje strefowo. Obejrzyj powtórkę i będziesz wiedział kto kogo krył.

1

Niestety brama na konto Braithwaita.

7

Jak nie wygramy to przegramy albo zremisujemy.

0

@1202 podpinam się. Można kupić pakiet tylko na Eleven za 15zł. będzie to działało jeśli dzisiaj wykupię i opłacę blikiem?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?