0

To nie jest decyzja Barcy, tylko decyzja gracza. Barca ma swoje progi finansowe w kategorii juniorow i w druzynie B, ktorych nie przekracza. Dla nikogo nie robi wyjatkow. Do tej pory Sanabria pobieral cos w rodzaju stypendium mlodziezowego jako gracz Juvenil. Od kilku tygodniu regularnie gral w druzynie B i Barca zamierzała oficjalnie przesunac go do druzyny rezerw a co za tym idzie zaproponowac nowa umowe( nie przekraczajaca progu, czyli ok. 220 tys netto za sezon gry. Jak na 17 latka to nie jest wcale tak mało. Wiecej pieniedzy mogl otrzymywac tylko i wylacznie jako gracz pierwszej druzyny a na to chyba nie musze przekonywac jest za wczesnie

0

Szkoda, że Ufoludek odchodzi do Romy. Zrobil niesmaowity posteo w ciagu ostatniego roku ale coz..jego wybor.

0

To że Xavi jutro nie zagra w ogole to sygnał, że bedzie gral przeciw Atletico. Za pewne kosztem najlepszego pomocnika Fabregasa.

0

Tak, pamietam o tym. Ale do tej roli potrzebne sa chociaz w miare przyzwoite umiejetnosci. Taki Planas czy Sergi Gomez graja momentami tragicznie i swoja postawa nie dodaja ani troche spokoju w grze obronnej. Przykladowo taki Espinosa nigdy nie awansuje do pierwszej druzyny ale jednak swoja gra wnosi cos pozytywnego i pomaga mlodym nabierac cennego doswiadczenia.

0

Jak dla mnie zawodnicy z naszej cantery sa zbyt pozno wprowadzani do skladu pierwszej druzyny. Wydaje mi sie, że maksymalnie 2 sezony ( czasen 3 sezony jesli ktos bardzo wczesnie dolaczyl do druzyny rezerw) powinny dac odpowiedz czy dany zawodnik ma potencjal do gry w pierwszej ekipie czy tez nie. Mowa o 19/20 latkach.Moim zdaniem tacy zawodnicy jak Bartra czy Montoya powinni juz przynajmniej rok albo dwa lata wczesniej awansowac do pierwszej druzyny niz to mialo miejsce. Przez ostatni sezon w rezerwach nie zrobili pod wzgledem pilkarskim zadnego postepu. Takie jubileusze jaki obchodzil ostatnio Planas( 100 wsytepow na poziomie rezerw) nie powinny miec kompletnie takiego miejsca.

0

W zespołach mlodziezowych Barcy nie stawia sie zazwyczaj na jednego konkretnego bramkarza w lidze. Kazdy z bramkarzy dostaje po kilka meczów pod rzad.

0

Neymar to nie jest czasem lepsza jednak opcja? Granie z Cesciem na 9 to jest swego rodzaju sabotaż. Traci na tym druzyna i on sam.

0

Takze ten rocznik jest obiecujacy.

0

Sa dwie wazne kwestie:
1)Sandro Ramirez, Alex Grimaldo i Joan Campins nie sa w pelni sil. Więc juz by bylo 5 graczy. Sandro to gwiazda tego rocznika. Natomiast Alex jesli wroci do formy to bedzie gral z pewnoscia w U-21.
2) Kilku wyrozniajacych sie graczy tego rocznika po prostu nie pochodzi z Hiszpanii. Sa to np Bagnack, Dongou, Ebwelle czy Munir, ktorzy z pewnoscia graliby w tej druzynie.

0

Tu nie jest kwestia nabrania dobrej formy przez Oiera. Problem jest taki, że jest słaby.

0

W tej kategorii to od nich zaczyna sie ustalac skład, takze o minuty mozna byc spokojnym. Szkoda, że Ramirez jest nie w pelni sił bo to równiez wazne ogniwo.

0

Transfery takich dzieciaków to nic innego jak wykorzystywanie luk prawnych przez nabywcow. Jednak troche mnie dziwi podejscie Barcy. W podobny sposob zagarnelismy Alexa Grimaldo z Valencii kilka lat temu.

0

Ter Stegen jest zdecydowanie lepszym bramkarzem niz Valdes w wieku 21 lat. Szansa jest ale czas poakze

0

Tak, szkoda. Jego rozwoj w ostatnim roku jest imponujacy. Jeszcze rok temu byl zdecydowanie slabszy od Dongou czy Ramireza a obecnie wyglada z nich najlepiej na boisku.

0

Co jeszcze byloby smiesznym pomyslem kilka miesiecy temu teraz transfer mlodego napastnika staje sie powoli niezbedny. Sanabria odchodzi, Ramirez od 1,5 roku ma problemy zdrowotne a rozwoj Dongou stanal jakby w miejscu.

0

Dzis w Hiszpanii jest dzien, ktory jest odpowiednikiem polskiego Prima aprilis.

0

Tak to własnie powinno działać.

0

Z racji wieku to brakuje mu ogrania. A tak poza tym musi poprawic gre obronna i przygotowanie fizyczne.

0

On ma wiecznie urazy, Ciezko czgokolwiek po nim oczekiwac

0

W rezerwach to akurat Sergi Robeerto gral przecietnie. Mial byc liderem, a nim nie byl.

0

To jest wirtuoz futbolu. Od przyszlego sezonu powiniem grac w pierwszej ekipie. Zasluguje na to.

0

Nie cierpie takiego żebrania. To tylko swiadczy o tym jak bardzo jest zakochany w sobie. Powinien czekac na wynik plebiscytu.

0

Fakt, Thiago nie mial najlepszego ostatniego sezonu ale to nie zmienia faktu, że .przewyzsza umiejetnosciami Sergiego Roberto dosyc wyraznie. Nie mial tak duzego zaufania ze strony Tito jakie mial zakadencji Pepa. Ewidentnie nie czul sie z tym komfortowo. Gdy dostawal szanse to za wszelka cene chcial blysnac co powodowalo ze czesto podejmowal zle decyzje. Teraz w Bayernie gdy ma zaufanie gra dojrzale i podejmuje dobre decyzje. Konczac wywod pokusze sie o stwierdzenie, że Roberto sprawia wrazenie gościa, ktory potrafi zrobic praktycznie wszystko co robi Thiago, z tymze robi to tempo wolniej. A to wazny aspekt nowoczesnej gry

0

Skad tyle jadu do Pepa? Gosc to zywa legenda jako pilkarz i trener. Gosc juz w pierwszym sezonie na stanowisku trenera powiedzial ze nie wyobraza sobie ze bedzie pracowal dluzej niz 3- 4 lata. Taka jest jego teoria cyklu druzyny i projektu trenerskiego. Przez te 4 lata dał z siebie wszystko i duzo osiagnal w zamian. Żal, że taka duza ilosc Barcelonistow ma tak krotka pamiec i nie darzy szacunkiem takiej osoby

0

Rowniez jestem fanem talentu Rafy ale z tym wiekszym talentem to chyba przesadziles. Pod wzgledem pilkarskich mozliwosci Thiago go dosyc wyraznie przewyzsza. Rafa ma wieksze mozliwosci fizyczne i mobilne.

0

Z takim podejsciem jak to Twoje tacy pilkarze jak Bartra nigdy by nie nabrali doswiadczenia. Minely by kolejne lata a tego doswiadczenia by zawsze brakowala. Doswiadczenie nabywa sie wystepujac w waznych meczach.

0

Pewnie poziomu Alvesa z czasow Sevilli i Barcy (2008-2011) nie osiagnie bo to byla magia ale obecnego Alvesa to spokojnie przeskoczy i to z nadwyzka.

0

Moim zdaniem wczoraj zagrał niezbyt dobrze. Przegapil 2-3 momenty w ktorych mogl otworzyc napastnikom droge do bardzo dobrej sytuacji bramkowej. Zazwyczaj gral na alibi do najblizszego a jesli juz probowal grac do przodu to robil to niecelnie. Ponadto zanotowal kilka latwych strat zupelnie nie w jego stylu. W takich spotkaniach powinno sie potwierdzac swoje walory a on tego niestety wczoraj nie zrobil.

0

Montoyi brakuje zdecydowania w polu karnym przeciwnika. Jesli pokona te bariere to zyskamy kolejnego bardzo dobrego gracza.

0

A co ma byc? Jest zdrowy caly czas i na liscie powolanych na najblizszy mecz jak widac.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?