5

Magellan Mistrzem!


13

Czekam na odpowiedź Pana Premiera (ma podobno odpowiedzieć na każde pytanie)


0

czyli 5 godzin pytań będzie, jak nie więcej, choć niby Hołownia zapowiadał wyłączanie mikrofonów, ale no z tym pewnie będzie różnie

1

@mientusek1407 no, ale każdy sport przy piłce wypada na niszowy. Tak samo możesz spytać, czemu u nas jest siatkówka czy skoki popularne, a w takim Bangladeszu - krykiet? Patrząc na Świat, nie jest to sport niszowy i tyle

1

@mientusek1407 no nie nazwałbym tego niszowym sportem. USA, całe Karaiby, kilka państw Ameryki Południowej, Korea, Tajwan, sport narodowy Japonii

15

@Kgorecki2500 połowa tych ministerstw do wywalenia

2

@cris27 największą baseballowa gwiazda może w historii. Do tego jest z Japonii, gdzie jest to sport narodowy, więc można powiedzieć, że jest ogromną gwiazdą w dwóch mocarstwach. No i co najważniejsze, jest jednocześnie elitarnym pałkarzem i miotaczem, czyli tak jakby czołowy napastnik świata był jednocześnie świetnym bramkarzem (tylko oczywiście w piłce to niemożliwe, a w baseballu tak)

1

@mientusek1407 Ohtani podpisał największy kontrakt w historii sportu - 700 milionów na 10 lat. Jednak, żeby pomóc Dodgers w podpisywaniu zawodników, to będzie przez najbliższe 10 lat zarabiał 2 miliony rocznie, a resztę umowy (680 baniek) ma odroczone na 10 lat po kontrakcie. (Może sobie na to pozwolić, bo z reklam, sponsoringu, itd. zarabia i tak w pizdu)

0

@Mezocyklon87 ja bardzo dobrze kumam o co chodzi, moje pytanie retoryczne ;)

2

Struktura rekordowego kontraktu Ohtaniego w Dodgers XD


10

Zasadne pytanie Pana Brauna. Skoro, Kaczyński mówi, że Tusk to niemiecki agent, to czemu nie siedzi on teraz? Przeca miał do tego wszelką możliwość Pan Prezes


0

@BorzyKrzys we will be there

5

Juz niedługo w polskich domach


9

poddymione i teraz na wódeczkę ;)


6

tak jest XD


0

a to nie idzie po prostu stażem w takim wypadku? Czyli Pedri jeśli zagra w pierwszym

0

"Tylko Ciebie mam Zbyniu na tym Świecie" XD


0

@michal26 no dobrze, ale czemu dyskusja na to zeszła? Ja tu tylko podałem statystykę dotyczącą całej wartości kontraktu i porównaniu z LeBronen, a tu nagle dyskusja o rocznych zarobkach Ronaldo w Arabii. No i nie tylko ze względu na okres. Kombinacja to jest. Ile sportowców na świecie dostajemy 70 baniek rocznie? Może dwóch? (Mbappe, Ronaldo) Ale nikt nie ma takiej kombinacji długości z rocznymi zarobkami. Kompletnie nie rozumiem po co i skąd ta dyskusja z twojej strony się wzięła.

0

@michal26 no to bierzemy i nadal żaden nie dostał łącznie takiego kontraktu. Ostatni kontrakt Messiego z Barcą był podobno na ok. 650 baniek i to był rekord. Więc Ohtani jest tutaj rekordzistą jeśli chodzi o wszystkie dyscypliny

1

Tymczasem moje Fulham postanowiło się zabawić w Xavinetę z początku sezonu i właśnie skompletowali drugą Manitę z rzędu ❤️

0

@michal26 no dobrze, ale nie ma co porównywać piłki nożnej, szczególnie w Arabii Saudyjskiej do Amerykańskich sportów, gdzie obowiązuje Salary Cap, czy w przypadku MLB - Luxury Tax. No i właśnie, by zarobił, bo w piłce nikt tak długich kontraktów nie daje. + Chodzi o skalę. Niedługo w NBA zawodnicy też będą zarabiać 70 milionów na sezon, ale jeśli chodzi o całościową wartość kontraktu to jest przepaść. Największy do tej pory kontrakt całościowo w amerykańskich sportach to było 450 milionów Mahomesa. Do tego w MLB największe średnie roczne zarobki wynosiły 43 miliony. Teraz Ohtani dostaje 70 baniek średnio, czyli 163% (!!!) największego kontraktu w historii tej dyscypliny

0

@michal26 no podpisał, i co, bo tak nagle to napisałeś bez żadnego kontekstu i nijak się to ma do dyskusji?

0

@michal26 no co z tymi 100 milionami?

1

@kamil295 zawodnicy dogrywają często do 35tki-40tki, ale wtedy już zazwyczaj już dupy nie urywają (choć bywają oczywiście wyjątki), dlatego ważne jest dla drużyn, żeby wykorzystać te pierwsze lata tych długich kontraktów. Choć z Ohtanim też jest trochę inna sprawa, bo on jednocześnie i odbija i miota, stąd też taki ogromny kontrakt. Raczej tak grając, nie pociągnie przez te 10 lat (obecnie już jest kontuzjowany i w tym sezonie będzie tylko odbijał), więc pewnie za jakieś 5 lat będzie musiał pozostać tylko przy jednym (zapewnie odbijanie)

0

@michal26 oczywiście, ale nadal jest to kontrakt z innej galaktyki. Nawet patrząc na obecne zarobki, mało który koszykarz zarobi więcej w czasie całej kariery. Taki Tatum np. jeśli wszystko pójdzie dobrze i będzie trzymał poziom jeszcze z dekadę to 700 milionów dolarów przebije może w jakimś 2034 roku

1

Ohtani na nowym kontrakcie zarobi ponad 200 milionów więcej niż LeBron przez całą swoją karierę :O


12

Właśnie zostaliśmy świadkami podpisania największego kontraktu w historii sportu. Shohei Ohtani, najlepszy baseballista Świata, związał się z Los Angeles Dodgers 10-letnim kontraktem na 700 milionów dolarów!!! :O


@Jagr @Piorun @Roni/VEB @Kessie @fart @czółkovsky @Adran360

6

Pozdrawiam serdecznie z trzecioligowego meczu Córdoba - Castellon, który sędziuje brat Javiera Alberoi Rojasa - Antonio. Skubaniec identyczny jest z trybun. Już myślałem, że Madridismo Sociologico zesłało go do trzeciej ligi

6

Dzisiaj o 21 na Gillette Stadium klasyk futbolu uniwersyteckiego w Stanach, czyli mecz pomiędzy dwiema wojskowymi uczelniami - Navy (marynarka) i Army (wojsko). Jeden z najbardziej oczekiwanych meczów całego sezonu i piękna tradycja ❤️



@fart @Jagr @kamil295 @Mistrzu888 @TaughtMule @Vitoo @jakub87 @Adran360

1

Sołtys jak już coś zarzuci XD ❤️


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?