Do Donalda Tuska który rekordowo szybko złamał obietnice wyborczą dołączają inni którzy w rekordowym tempie kłócą się o stołki i ustawy XD https://t.co/mm2RpRTceE">pic.twitter.com/mm2RpRTceE
Oficjalnie podliczona ostatnia komisja w Obwarzanku. Konfederacja i Lewica z ostatnimi mandatami. Konfa wyprzedziła w całym okręgu nr 20 Lewicę o 17(!) głosów. KO do mandatu zamiast Lewicy zabrakło 310 głosów. Podział mandatów: PiS: 194 PO: 157 3D: 65 Lewica: 26 Konfederacja: 18
@barcelonaLM w Obwarzanku została komisja, gdzie PiS ma większość, a Konfederacja jest przed Lewicą, więc raczej tam zostanie mandat dla Konfy i Lewicy
W okręgu 20-tym zostały do policzenia 3 komisje, a różnica między Konfederacją, a Lewicą to ok. 35 głosów, a KO traci do obu ok. 500 głosów. 2 miejsca do wzięcia na 3 kandydatów
W ogóle ktoś znalazł przypadek okręgu, gdzie któraś z partii, która dostała się do sejmu przegrała z Bezpartyjnymi bądź PJJ? Bo jedyny przypadek jaki ja widziałem to Lewica, która przegrała w Okręgu nr 14 z PJJ
Pamiętajcie, że tak naprawdę wynik ogólnokrajowy nie ma żadnego znaczenia, bo wszystko rozgrywa się w pojedynczych okręgach. Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda sytuacja z mandatami go polecam tę stronkę. https://mkostyk.github.io/wybory2023-client/#sejm
@_barti jeśli Konfederacja wejdzie do Sejmu to Mentzen jest pewniakiem do mandatu. + Braun obok Mentzena i Berkowicza jest największym pewniakiem do wejścia z Konferencji I już usunął wpis ;)
Jeśli rzeczywiście KO+3D+Lewica przekroczą 230 mandatów to jestem ciekaw ich rządów. Bo wszystko jest fajnie, dopóki nie przyjdzie podejmować decyzji, szczególnie w kwestiach, gdzie wszystkie te partie się różnią (a są kwestie gdzie różnią się zupełnie). No i oczywiście kto jakie stanowiska dostanie, tutaj też pewnie negocjacje kolorowe nie będą
Taka ciekawostka, co do jutra. Pamiętajcie, że lepszy wynik procentowy ogólnokrajowy danej partii nad drugą wcale nie musi oznaczać większej liczby przyznanych mandatów dla tejże partii (wszakże wynik ogólnokrajowy ma właściwie znaczenie ino do tego czy dana partia przekroczyła próg, a przyznawanie samych mandatów jest kwestią już konkretnych okręgów)
@Culer9002 no ale co tu wymyśleć? Futbol amerykański to sport narodowy USA, a futbol flagowy się bardzo fajnie rozwija na świecie, mogą grać w niego obie płcie i jest bardziej przystępny dla zwykłych ludzi
@SteuerFreiMoney e, jak się w chałupie siedzi to nie ma tragedii, szczególnie że wszędzie albo wiatraki albo klima jest. Tu nikt w środku dnia nie wychodzi.
0
@Kidd fak, zaspałem. To może chociaż zwycięzcę sprintu dam - VER
4
No takiej kombinacji to się nie spodziewałem XD
1
@damianex10
1
@Azi oczywiście że są
@IrekPOL cała nitka:
1
@tristan87 @KyngPyng tak, z tego co widzę zadecydowały głosy zagraniczne
25
Oj, będzie zabawnie XDDD
9
Oficjalnie podliczona ostatnia komisja w Obwarzanku. Konfederacja i Lewica z ostatnimi mandatami. Konfa wyprzedziła w całym okręgu nr 20 Lewicę o 17(!) głosów. KO do mandatu zamiast Lewicy zabrakło 310 głosów.
Podział mandatów:
PiS: 194
PO: 157
3D: 65
Lewica: 26
Konfederacja: 18
4
@barcelonaLM w Obwarzanku została komisja, gdzie PiS ma większość, a Konfederacja jest przed Lewicą, więc raczej tam zostanie mandat dla Konfy i Lewicy
2
@Janas11224 ale ona została Senatorem
1
W okręgu 20-tym zostały do policzenia 3 komisje, a różnica między Konfederacją, a Lewicą to ok. 35 głosów, a KO traci do obu ok. 500 głosów. 2 miejsca do wzięcia na 3 kandydatów
1
@Zoker nie. Nie obowiązuje ich próg krajowy, ale w Opolu nadal muszą normalnie zdobyć mandat
0
W ogóle ktoś znalazł przypadek okręgu, gdzie któraś z partii, która dostała się do sejmu przegrała z Bezpartyjnymi bądź PJJ? Bo jedyny przypadek jaki ja widziałem to Lewica, która przegrała w Okręgu nr 14 z PJJ
1
Ciekawe czy gdzieś była (lub będzie) mniejsza przewaga?
https://x.com/micalrg/status/1713958483127599596
4
Mniejszość Niemiecka oficjalnie bez mandatu ❤️
1
@Johnnie_Walker ma 17 pewnych + 3 prawdopodobne + 2 możliwe. Wszystko jest w tych "kwadracikach" wyjaśnione. Pewnie skończy na 19/20
0
Pamiętajcie, że tak naprawdę wynik ogólnokrajowy nie ma żadnego znaczenia, bo wszystko rozgrywa się w pojedynczych okręgach. Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda sytuacja z mandatami go polecam tę stronkę.
https://mkostyk.github.io/wybory2023-client/#sejm
0
@_barti jeśli Konfederacja wejdzie do Sejmu to Mentzen jest pewniakiem do mandatu. + Braun obok Mentzena i Berkowicza jest największym pewniakiem do wejścia z Konferencji
I już usunął wpis ;)
0
Jeśli rzeczywiście KO+3D+Lewica przekroczą 230 mandatów to jestem ciekaw ich rządów. Bo wszystko jest fajnie, dopóki nie przyjdzie podejmować decyzji, szczególnie w kwestiach, gdzie wszystkie te partie się różnią (a są kwestie gdzie różnią się zupełnie). No i oczywiście kto jakie stanowiska dostanie, tutaj też pewnie negocjacje kolorowe nie będą
0
Pamiętajcie, że wyniki procentowe ogólnokrajowe wcale nie muszą (i nie będą) odzwierciedlać liczby otrzymanych mandatów
1
Taka ciekawostka, co do jutra. Pamiętajcie, że lepszy wynik procentowy ogólnokrajowy danej partii nad drugą wcale nie musi oznaczać większej liczby przyznanych mandatów dla tejże partii (wszakże wynik ogólnokrajowy ma właściwie znaczenie ino do tego czy dana partia przekroczyła próg, a przyznawanie samych mandatów jest kwestią już konkretnych okręgów)
14
Kacper Sztuka mistrzem Włoskiej F4!
0
@SelloutCrowd myślę, że szanse na to, że PiS będzie miał samodzielnie ponad 230 mandatów są bliskie zeru
1
@Lola120 a sobie studiuję teoretycznie
0
@Lola120 aktualnie mieszkam tymczasowo w Hiszpanii, ale po powrocie....
12
Hej @Lola120 , nie jesteś przypadkiem dzisiejszą datą? Bo jesteś 10/10
1
@Culer9002 no ale co tu wymyśleć? Futbol amerykański to sport narodowy USA, a futbol flagowy się bardzo fajnie rozwija na świecie, mogą grać w niego obie płcie i jest bardziej przystępny dla zwykłych ludzi
0
@Culer9002 bo IO w USA, a prawie zawsze kraje wprowadzają "własne" konkurencje na Igrzyska, a na zwykły futbol nie ma szans
10
Softball/baseball, krykiet i futbol flagowy na IO 2028!
@fart @kamil295 @Mistrzu888 @Jagr @Piorun @Kessie @Vitoo @Adran360 @Kessie @TaughtMule
0
"gramy minutę dłużej". Z tej minuty piłka była w grze może 5 sekund, co robi sędzia? Kończy równo po minucie...
3
@SteuerFreiMoney e, jak się w chałupie siedzi to nie ma tragedii, szczególnie że wszędzie albo wiatraki albo klima jest. Tu nikt w środku dnia nie wychodzi.