Przypominam to jak działa VAR. Główny sędzia nie może sobie sam sprawdzić sytuacji przy monitorze. Może tak uczynić, tylko jeśli zasugeruje to mu sędzia VAR. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tu można dywagować. Jednak przy takich spornych sytuacjach nie miałbym pretensji do sędziego głównego, ale do sędziego VAR, bo to on tutaj ma władzę, aby głównego zaprosić do monitora. Bardzo fajnie to Marciniak chyba w Hejt Parku opowiadał. Bo np. czym jest ewidentny błąd? Tu idealnym przykładem jest mecz Polska - Arabia z MŚ i karny dla Saudyjczyków. Dla mnie karny śmieszny i naciągany, kontakt był minimalny, więc dlaczego sędzia był w ogóle przywołany do VARu? A bo to wszystko zależy od tego co sędzia główny powie sędziemu VAR. Jeśli wtedy sędzia główny powiedziałby, że widział kontakt pomiędzy Polakiem a Saudyjczykiem, ale uznał go za niewystarczający to VAR nie mógłby interweniować. Natomiast, z tego co Marciniak mówił, sędzia powiedział, że nie było kontaktu, ale on jednak minimalny był. To już jest ewidentny błąd sędziego, ponieważ widział coś co nie miało miejsca, więc VAR miał obowiązek zawołać go do monitoru, a tam sędzia miał ocenić to czy kontakt był wystarczający. To tak o tym, dlaczego Manzano, sam dla własnego spokoju, nie podszedł sobie do monitora? Krótka odpowiedź - bo nie mógł
@Rust_Cohle nie ma takiego czegoś jak podejście profilaktyczne. Jeśli sędzia VAR nie zauważył ewidentnego błędu sędziego głównego, to ten nie może sobie "profilaktycznie" sam pójść do monitorka
@capoN ja jestem od kilku miesięcy w Hiszpanii, no i może poza moim miastem, gdzie jest całkiem bezpiecznie, to nawet ja - stukilowy chłop, nocami kurde pewnie się nie czułem w takich miastach jak Madryt, Barcelona czy Las Palmas. O syfie i smrodzie w miastach to w ogóle nie wspominając. Do tego komunikacja publiczna w wielu miastach też dupy nie urywa, brak w wielu miejscach nocnej komunikacji (gdzie to kraj, który tętni nocnym życiem). Drogo też jest, i to nie tylko dla turystów, którzy w swoich krajach zarabiają mniej, ale dla miejscowych również. Na wczasy sobie pojechać fajnie, ale na dłuższą metę zostać bym tu na pewno nie chciał
+1 dla tego tweeta. Ludzie w odpowiedziach się zesrali, a sami za granicą to byli ino na wczasach pewnie. Naprawdę nie rozumiem tej powszechnej ojkofobii w naszym kraju https://x.com/zuchostop/status/1725998157065039959
@Kgorecki2500 10 - Indie, Australia, RPA, Nowa Zelandia, Pakistan, Afganistan, Anglia, Bangladesz, Sri Lanka, Holandia ( z takich największych reprezentacji zabrakło Zimbabwe i Indii Zachodnich, czyli reprezentacji Karaibów)
W USA też się dobrze bawią. Bernie niestety niszczyciel dobrej zabawy
Oklahoma Sen. Markwayne Mullin @SenMullin just stood up and tried to fight labor leader Sean O'Brien @TeamsterSOB at a Senate Help Committee hearing after reading his tweet where O'Brien says he'd take him "any time, any place." https://t.co/8oiPSNZJV8">pic.twitter.com/8oiPSNZJV8
- Wie pani na kogo ja bym zagłosował? - Na kogo? - Na Gertycha. - Dlaczego? - Yyy... bo... on kocha nasz kraj. Polskę. ... Taaak, biało-czerwone sztandary. Widzi pani... Jutro mamy jedenasty listopada tak, święto niepodległości? Dlaczego tutaj nie widzę żadnej flagi? Dlaczego? *****! Dlaczego? No, jakieś pytania jeszcze? https://zapodaj.net/plik-HVZJKtHFeo
Monika Wielichowska (KO) i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) przyznały u @AGozdyra, że będą głosować przeciwko kandydaturze Krzysztofa Bosaka do Prezydium Sejmu. Posłanki twierdzą, że Konfederacja nie powinna mieć wicemarszałka, bo „jest Konfederacją” i będzie „małym klubem”.
tak wyglądało ogłoszenie polskim dziennikarzom faktu, że Kacper dołączył do programu RB. Troszku się wygadał XD
CEO of Scuderia Alpha Tauri Peter Bayer reveals a new Red Bull Junior Academy signing: @Kacper_Sztuka from Poland! https://t.co/0qnm3GF18I">pic.twitter.com/0qnm3GF18I
1
@MesQueUnClub96 XD
Zdrowi Celtics vs Zdrowi Bucks to rzeczywiście będzie złomowanie, ale chyba w drugą stronę
3
@Comentateiro byle zdrowie było i ewentualnie jakiś nabytek na ławkę typu Caruso i jestem spokojny o ten sezon
1
Przypominam to jak działa VAR. Główny sędzia nie może sobie sam sprawdzić sytuacji przy monitorze. Może tak uczynić, tylko jeśli zasugeruje to mu sędzia VAR. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tu można dywagować. Jednak przy takich spornych sytuacjach nie miałbym pretensji do sędziego głównego, ale do sędziego VAR, bo to on tutaj ma władzę, aby głównego zaprosić do monitora.
Bardzo fajnie to Marciniak chyba w Hejt Parku opowiadał. Bo np. czym jest ewidentny błąd? Tu idealnym przykładem jest mecz Polska - Arabia z MŚ i karny dla Saudyjczyków. Dla mnie karny śmieszny i naciągany, kontakt był minimalny, więc dlaczego sędzia był w ogóle przywołany do VARu? A bo to wszystko zależy od tego co sędzia główny powie sędziemu VAR. Jeśli wtedy sędzia główny powiedziałby, że widział kontakt pomiędzy Polakiem a Saudyjczykiem, ale uznał go za niewystarczający to VAR nie mógłby interweniować. Natomiast, z tego co Marciniak mówił, sędzia powiedział, że nie było kontaktu, ale on jednak minimalny był. To już jest ewidentny błąd sędziego, ponieważ widział coś co nie miało miejsca, więc VAR miał obowiązek zawołać go do monitoru, a tam sędzia miał ocenić to czy kontakt był wystarczający.
To tak o tym, dlaczego Manzano, sam dla własnego spokoju, nie podszedł sobie do monitora? Krótka odpowiedź - bo nie mógł
1
@Rust_Cohle nie ma takiego czegoś jak podejście profilaktyczne. Jeśli sędzia VAR nie zauważył ewidentnego błędu sędziego głównego, to ten nie może sobie "profilaktycznie" sam pójść do monitorka
27
@capoN ja jestem od kilku miesięcy w Hiszpanii, no i może poza moim miastem, gdzie jest całkiem bezpiecznie, to nawet ja - stukilowy chłop, nocami kurde pewnie się nie czułem w takich miastach jak Madryt, Barcelona czy Las Palmas. O syfie i smrodzie w miastach to w ogóle nie wspominając. Do tego komunikacja publiczna w wielu miastach też dupy nie urywa, brak w wielu miejscach nocnej komunikacji (gdzie to kraj, który tętni nocnym życiem). Drogo też jest, i to nie tylko dla turystów, którzy w swoich krajach zarabiają mniej, ale dla miejscowych również. Na wczasy sobie pojechać fajnie, ale na dłuższą metę zostać bym tu na pewno nie chciał
2
@Kidd aj no udupił mnie ten jeden weekend zagapienia i brak typów. Podium by było... no ale nic, ostatni wyścig, trzeba spiąć dupsko
63
+1 dla tego tweeta. Ludzie w odpowiedziach się zesrali, a sami za granicą to byli ino na wczasach pewnie. Naprawdę nie rozumiem tej powszechnej ojkofobii w naszym kraju
https://x.com/zuchostop/status/1725998157065039959
3
De La Fuente cham przebrzydły, gad podły...
2
@escarabajo no jest to drugi najpopularniejszy sport na Świecie
3
@Kgorecki2500 10 - Indie, Australia, RPA, Nowa Zelandia, Pakistan, Afganistan, Anglia, Bangladesz, Sri Lanka, Holandia ( z takich największych reprezentacji zabrakło Zimbabwe i Indii Zachodnich, czyli reprezentacji Karaibów)
3
Australia po raz szósty Mistrzem Świata w Krykiecie! W finale pokonali zdecydowanych faworytów - Reprezentację Indii ❤️
0
Włączyłem 2 minuty temu. Nie ma za co ;)
1
@zadafcb fak, @Kidd zmieniam SAI na PER na podium i FER na RB. Sorki, zapomniałem, że karę będzie miał
3
@Sulimo a u mnie dzisiaj 25 stopni XD
Ale wróciłbym sobie na Lubelszczyznę, na szczęście już niedługo
1
@Kidd VER
LEC
FER
VER
VER LEC SAI
RB
VER
LEC
HAM
ALO
GAS
HUL
ZHO
RIC
ALB
NOR
6
No i nadszedł dzień dzisiejszy
1
W USA też się dobrze bawią. Bernie niestety niszczyciel dobrej zabawy
22
potencjał memowy ogromny
https://x.com/Rusherflyyy/status/1724468648218169546
https://x.com/Rusherflyyy/status/1724468377001787536
1
Ale golazoooo w derbach Lizbony!
5
Pozdrawiam serdecznie ze stadionu najbliższego rywala w LM. Skauting jest czyniony
11
- Wie pani na kogo ja bym zagłosował?
- Na kogo?
- Na Gertycha.
- Dlaczego?
- Yyy... bo... on kocha nasz kraj. Polskę. ... Taaak, biało-czerwone sztandary. Widzi pani...
Jutro mamy jedenasty listopada tak, święto niepodległości? Dlaczego tutaj nie widzę żadnej flagi? Dlaczego? *****! Dlaczego? No, jakieś pytania jeszcze?
https://zapodaj.net/plik-HVZJKtHFeo
5
Mnie lekko rozśmieszyło XD
10
ale ekipę żeście zmontowali XD
3
Demokratyczna, merytoryczna władza
3
tak wyglądało ogłoszenie polskim dziennikarzom faktu, że Kacper dołączył do programu RB. Troszku się wygadał XD
1
@Kidd aj, to ominięte GP USA coś czuję, że może mnie podium kosztować :/
0
@hayek ale akurat ludzie z autyzmem są często bardzo inteligentni
1
już 5 samochodów poza stawką XD
7
Frankfurt właśnie był świadkiem musi najbardziej szalonej akcji tego sezonu NFL :O
@fart @TaughtMule @Jagr @Mistrzu888 @kamil295 @Adran360 @jakub87 @Vitoo @Verema @marcinK0000
2
tak jest! Logan jest cudowny ❤️