0

Wszystko przemawia za transferem Alby. Jest młody, ale już gra na wysokim poziomie. Gra w PD i reprezentacji więc nie będzie miał trudności z aklimatyzacją. Jest do tego "wychowankiem" Barcelony. I na koniec w czerwcu 2012 roku będzie miał kontrakt ważny tylko przez rok więc jego cena powinna być "promocyjna". Teraz najważniejsze, aby ubiec inne zainteresowane kluby i dogadać się po cichu z zawodnikiem. Zresztą on sam jak zgłosi się po niego Barca na pewno zrobi wszystko, aby grać na Camp Nou.

Co do Ruiza to myślę, że jak się uda sprowadzić Albę to będzie niepotrzebny (jeśli zostanie Abidal).

0

O Boże nie ma Messiego, więc będzie remis :).
Mam nadzieję, że na boisku zobaczymy większość graczy, którzy do tej pory nie dostawali szans albo grali ogony. Chciałbym w akcji zobaczyć "więcej niż gotowego" Fontasa oraz Rafinhie i Delofeu.

0

Może i powodów do niepokoju nie ma, ale bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie nie jest taki jakiego powinniśmy oczekiwać. Jeśli więc Pep z ekipą myślą o wygraniu mistrzostwa muszą sprężyć się jeszcze mocniej.

0

14 mln za 31 letniego zawodnika to wielkie pieniądze i na pewno jakby sam zawodnik zgodził się do Rosjan przejść to zostanie sprzedany. A tak na poważnie to Guardiola jak czyta te plotki to musi się śmiać od rana do nocy.

0

News śmieszny. Szkoda, że nie podali jaką gażę mieliby zaproponować Messiemu.

0

Jak Messi będzie utrzymywał formę strzelecką to gdy mu zdrowie pozwoli wyśrubuje rekord do nieosiągalnego poziomu.
Mam wielką prośbę do redakcji. Można gdzieś umieścić news o tym ile goli w LM strzelił Messi i jak to wygląda na tle rekordzistów?

0

Każdy inny werdykt jak bezsprzeczne zwycięstwo Pepa będzie pogwałceniem rzeczywistości.

0

Dziwne, że jeszcze nie ma zgrai nałogowych opluwaczy Valdesa. Przecież tak słaby bramkarz tylko dzięki obronie, stylowi gry, indolencji strzeleckiej przeciwników itd. pobija rekord. I jeszcze niektórzy mają czelność się tym chwalić.
A Valdes? Po prostu będzie robił swoje. Wyjdzie na boisko, pobiega od słupka do słupka w ramach rozgrzewki a potem niespodziewanie uratuje zespół przed stratą bramki. Tyle i aż tyle.

0

Aboutreka
Idąc twoim tokiem rozumowania automatycznie skreślasz trenerów, którzy odnoszą sukcesy tylko z jedną ekipą. A gdzie jest napisane (lub kto ci powiedział), że na słowa pochwały można zasłużyć wynosząc na szczyt kilka lub kilkanaście zespołów? Można przejść do historii prowadząc tylko jedną ekipę przez wiele lat i nawet tak wielki lament jak twój tego nie zmieni. Odnoszę wrażenie, że próbujesz sformułować tezę, iż Pep po prostu zawodnikom nie przeszkadza, że Barcelona z takimi nazwiskami gra sama.
Powidz mi zatem, kto przebudował ekipę po odejściu Ryjka? Kto "wyrzucił" jej lidera i postawił na Xaviego i Iniestę? Kto z Messiego zrobił maszynkę do zdobywania bramek odpowiednio go ustawiając na boisku? Ilu zawodników wypromował i dalej to będzie robił?
Zarzucasz Guardioli, że prowadzi złą politykę transferową. Pokaż mi trenera, który nie wyrzucił w błoto ani euro.
Na koniec proszę o argumenty: dlaczego Pep nie jest wielkim trenerem i dlaczego nie można go umieścić wśród najlepszych.

0

Można pochwalić zawodnika za wytrwałość w dążeniu do celu. Za spotkanie z Granadą należą mu się jednak wielkie gwizdy. Nie dość, że większość sytuacji, w których miał piłkę przy nodze chciał rozwiązać sam strzelając bez opamiętania, to jeszcze powinien dostać czerwoną kartkę (niech kupi piwo zawodnikowi rywala, że się nie wywrócił) osłabiając i tak słabą Barcelonę. O sytuacji, gdzie mógł i powinien dobić rywala nie wspomnę.
Ale może w kolejnych spotkaniach, gdy zapomni o presji debiutu pokaże, że warto na niego stawiać.

0

Co do wzmocnień to rolę Pinto powinien przejąć jakiś bramkarz koło 30 z doświadczeniem. Szkoda kupować Szczęsnego i sadzać go na ławce i tym samym zahamować jego rozwój. Poza tym rezerwowy bramkarz będzie miał tylko kilka szans w sezonie na pojawienie się w wyjściowym składzie. Dla ambitnego Polaka to na pewno za mało.
Lewa obrona to jak na razie pod względem ilości mogących tam grać zawodników najlepiej obsadzona formacja. Z klubem pożegna się na pewno Maxwell i zostaną Abidal i Adriano. Francuz powinien zostać, zwłaszcza, że klub w trudnych dla niego chwilach wspierał go na każdym kroku. Pora więc się odwdzięczyć.
Ze środkiem obrony też nie ma tragedii, zwłaszcza, że Pep na stałe przesunął Mascherano. Można by się ewentualnie rozglądnąć za jednym stoperem, ale dopiero jak Puyol odejdzie na emeryturę. No i ciekawe co z Fontasem 'bardziej niż gotowym" ?
Neymar? Nam za 2-3 lata będzie potrzebny zmiennik Villi, więc Brazylijczyk niech idzie za grubą kasę do Realu. Kot w worku powinien mniej kosztować.

0

Z każdą kolejną wypowiedzią Klitschko pogrążasz się jeszcze bardziej. Od ilu lat w PL o końcowy triumf biją się tylko dwa kluby: MU i Chelsea. Dopiero w tym sezonie City na razie dotrzymuje kroku rywalowi zza miedzy, więc możemy mieć jakąś zmianę. I co mi po widowiskowości jak na koniec sezonu puchar podnosi znów ekipa Fergusona?
Zarzucasz Realowi i Barcelonie, że leją przeciwników srodze. Jakie wyniki padały na boiskach PL?
Dlaczego deprecjonujesz osiągnięcia Guardioli? Boli, że nowicjusz w pierwszym roku pracy z Barceloną wygrał wszystko? Czemu Mou mając u boku prezesa, który spełnia każdą jego zachciankę wygrał tylko jeden puchar i to ten najmniej ważny?
Poza tym trzeba być wielkim trenerem, aby zbudować zespół, który zdominował Europę w ostatnich trzech latach. I co z tego, że nigdy nie prowadził Porto, Interu czy innego klubu. Zobacz co zrobił z Barcelony: maszynkę do wygrywania, ekipę, która każdy zespół świata jest w stanie stłamsić i to obojętnie czy gra u siebie czy na wyjeździe. Pokaż mi trenera, który tak umiejętnie pracuje z młodzieżą i systematycznie ich wprowadza.

0

Dzisiejsze realia są nieubłagane: albo masz kasę albo wypadasz z gry. Barcelona mając wielkie zadłużenie zdecydowała się na krok drastyczny: reklamę na koszulkach. Jest to jednak szansa na systematyczne spłacanie należności oraz możność dokonania potrzebnych wzmocnień. A historia? Żal, że tak wiekowa tradycja poszła w zapomnienie. Ale jeszcze większy byłby żal jakby trzeba było za kilka lat zacząć sprzedawać najlepszych graczy, aby wyjść na plus. Zwłaszcza, że ciężko oczekiwać, że zawsze La Masia będzie produkować kolejne talenty na miarę Iniesty, Pique czy Valdesa.

Liczę, że co roku pieniądze te przyczynią się do znacznego obniżenia zadłużenia. I że za kilka sezonów będziemy mogli cieszyć się już tylko zyskami.

0

Nie rozumiem VdB po co mając awans pewny nie da szans wielu zmiennikom. Po co powoływać Villę, który ma lekki dyskomfort jak do gry palą się inni gracze?
A sam uraz pewnie jest niegroźny, raczej Asturyjczyk postanowił odpuścić. Szkoda zdrowia na "sparingi".

0

Mascherano po przejściu do Barcelony bardzo się rozwinął piłkarsko. O ile podczas gry na boiskach PL zdarzały mu się głupie czerwone kartki, o tyle w barwach Blaugrany potrafi grać "na chłodno". Mało tego. Doskonale poradził sobie w roli stopera chociaż każdy w nim widział DM-a. I trudno się nie zgodzić, że to obecnie nasz najlepszy obrońca.
Busquets to klasa sama w sobie. W tak młodym wieku stał się czołowym DM-em świata. Aż strach pomyśleć jak będzie grał, gdy będzie miał 5-6 letnie doświadczenie.
Keita. Hmm. Z nim jest tak, że większość uważa go za drewniaka, za osobę, która robi za hamulec w ekipie Pepa. Niemniej jest to zawodnik, który świetnie wywiązuje się z zadań taktycznych. Taki typowy pracuś.
Ogólnie ciężko w Barcelonie wyróżnić kilku graczy, bo zawodnicy wzajemnie się uzupełniają i często podczas meczu wymieniają się zadaniami, co przekłada się na to, że coraz trudniej wygrać z Barceloną.

0

nowy19pl
Jak już piszesz o Casillasie to napisz, w czym jest on genialny i dużo lepszy od Valdesa??

ps. Messi strzelił tyle samo goli co C.Ronaldo w zeszłym sezonie.



0

klitschko
Podaj mi aspekty rzemiosła bramkarskiego, w których Neure jest lepszy od Valdesa, albo zamilcz. Pisać frazesy może każdy, udowodnij swoją tezę argumentami a nie laniem wody.

0

Problemu słabej postawy Messiego w barwach Argentyny nie ma. Kto oglądał CA wie o czym mówię. Takie patelnie jakie dostawali Igła, Tevez i reszta od naszego gracza powinny być wykorzystywane z zamkniętymi oczami. To co miał jeszcze Messi zrobić skoro z roli kreatora gry wywiązywał się doskonale?

0

Szczęsny musi się jeszcze wiele nauczyć, aby przenieś się do najlepszego klubu świata. Może za 3-4 lata jak Valdes będzie odchodził na emeryturę? Na dzień dzisiejszy nie ma sensu go kupować, chyba, że od razu wypożyczyć na 2-3 lata.

0

Najgorsze jest też to że pod nieobecność Iniesty i Cesca nasza gra jest dużo mniej poukładany niż z nimi. Dobrze, że teraz przerwa to kontuzjowani będą mogli spokojnie pracować nad powrotem na boisko.

0

Nie wiadomo w czym tkwi fenomen Sportingu, ale Barcelona ma zawsze wielkie problemy, aby odnieść zwycięstwo. Tym razem było już lepiej, bo przynajmniej rywale ani razu Valdesowi nie zagrozili.
Co do postawy sędziego to był bardzo skrupulatny w swoich poczynaniach i wszystko gwizdał. Może to i dobrze, bo jakby puszczał grę to rozochoceni gracze rywala czując się bezkarnie faulowali by coraz ostrzej, co pewnie skończyłoby się czerwoną albo co gorsza kontuzją naszego zawodnika.

0

S|mon

Są jeszcze inne rekordy: najwięcej bramek w historii PD, najwięcej bramek w historii LM, więc Messi będzie miał o co się bić.

0

Aż strach pomyśleć jak może Messi wyśrubować rekord zdobytych w klubie bramek. Oczywiście jeśli mu na to zdrowie pozwoli i nie odejdzie do innego klubu (raczej nieprawdopodobne). Za kilka lat będziemy mogli wszem i wobec opowiadać, że dane nam było oglądać tego geniusza tak często. A przecież on ma tylko 24 lata!

0

Rosell to taki mały chytrusek. Przy każdej nadarzającej się okazji chce coś ugrać. Wie, że klubu nie stać na Neymara to co robi? Ano podbija cenę do ogromnych rozmiarów tak, że Real chcąc go kupić będzie musiał rozbić bank. Poza tym patrząc na skład linii ataku to przez najbliższe lata ciężko spodziewać się wielkich nazwisk. Zwłaszcza, że tylko Villa jest wiekowy. Pamiętać jeszcze trzeba że mamy możliwość odkupienia Jeffrena lub Bojana, gdyby ich gwiazdy zaświeciły jasno.

0

Opium

Zwróć tylko uwagę na fakt, że Caceres sam nie chciał wracać do Barcy tylko zdecydował się na stały kontrakt w Sevilli. Poza tym jakby było takie zainteresowanie tym zawodnikiem jak to opisujesz to chętnych na wyłożenie kasy nawet dużo większej by nie brakowało. Ale ofert z innych zespołów nie było!

Inna sprawa, że nie przejmowałbym się tak spekulacjami o wzmocnieniach obrony, bo w kolejnych spotkaniach tego sezonu widać, że o miejsce w obronie rywalizować będzie także Mascherano i/lub Busquets. Jak wyleczy uraz Pique to w składzie zawodników, którzy mogą grać na stoperze będziemy mieli aż nadto: Puyol, Pique, Abidal, Mascherano, Busquets. Poza tym widać również, że w wielu spotkaniach nominalnych obrońców będzie w wyjściowym składzie tylko 3.

Wzmocnienia w obronie na pewno będą potrzebne przed kolejnym sezonem, bo Puyol już powoli będzie odchodził na emeryturę. A czy Pep postawi na Fontasa czy też zechce się wybrać na zakupy to już odległy temat.

0

Ostatnie spotkanie z Milanem miało miejsce na Camp Nou i wtedy było 0:0.

0

Ciekawie zapowiada się ten mecz, ale skończy się jak zwykle w przypadku, gdy ekipa chce zmazać plamę: wygraną Barcy. Jeśli miałbym obstawiać to będzie 3:0.

Buki to chyba już wiedzą co zrobić, aby zniechęcić do postawienia kasy na wygraną Barcy :(.

0

majormati

To może odwróćmy sytuację i weźmy pod uwagę tylko najlepszy sezon Cesca w barwach Arsenalu. Kto grał na podobnym jak on poziomie? Nikt. A oceniać zawodnika tylko po jego najsłabszym sezonie (głównie przez urazy) to strzelanie sobie w stopę. Równie dobrze na podstawie złej postawy w jednym roku można przekreślić całą karierę.

A teraz na spokojnie popatrzmy na liczby i osiągnięcia indywidualne wymienionych niżej graczy. Fabregas pchał wózek z napisem Arsenal przez ostatnie lata. To od jego postawy w głównej mierze zależała gra całego zespołu. Liczba asyst i jak na środkowego pomocnika duża ilość bramek świadczyła o jego klasie. Wielu ekspertów (nawet tych z Anglii) podkreślało, że Fabregas jest w trójce najlepszych zawodników na swojej pozycji. Jak na jego tle wypada Nasri? Ostatni sezon bardzo dobry, dobrze wywiązał się z roli lidera pod nieobecność Cesca. Ale co pokazał we wcześniejszych sezonach? Był typowym średniakiem PL.

RvP w każdym sezonie jest czołowym zawodnikiem, ale ... Arsenalu. Może jakby ominęły go w końcu urazy to pokazałby, że jest czołowym napastnikiem świata. A tak kilka spotkań zagra na świetnym poziomie a później po kontuzji znów walczy o powrót do lepszej formy. Teraz po odejściu dwóch wielkich gwiazd będzie miał wyśmienitą szansą, aby zostać liderem Arsenalu. Jak doprowadzi ekipę Wengera do miejsca w pierwszej 4 to zwrócę ci honor.

0

majormati

W czym Nasri dorównuje Fabregasowi?

Holender jest napastnikiem a i tak więcej bramek padło dzięki Cescowi (liczba goli +asysty). Nie pisz więc bzdur, że ci zawodnicy grali na poziomie Katalończyka. On był najlepszy a dopiero poziom niżej byli inni gracze.

0

Żeby pisać o tym, że Real jest już na poziomie Barcelony trzeba poczekać przynajmniej do następnego GD. Przez ten okres wiele się jeszcze może wydarzyć. Zwłaszcza, że oglądając Barcelonę odnosi się wrażenie, że to jeszcze nie jest nawet 50% tego co potrafi ta ekipa. A Real? Wielkie brawa za fantastycznie przepracowany okres przygotowawczy, który pozwolił tej ekipie wejść w sezon na pełnym gazie. Pytanie tylko czy Mou potrafi jeszcze coś wykrzesać z swojej drużyny ponad to co pokazali w Superpucharze? Jeśli nie to znów Portugalczyk wróci do "łamania kości" i głębokiej defensywy.

Patrząc jednak na potencjał obu ekip nie zdziwiłbym się, gdyby walka o LM rozegrała się tylko między hiszpańskimi gigantami. I o wyniku decydować może jedna osoba: Messi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?