zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
realny89
Tylko, że Real całą kasę z kredytu przeznaczył na transfery. A te pieniądze w Barcelonie pójdą na inne cele (ewentualnie niewielka część pójdzie na transfery). Niemniej chciałbym aby Rosell na łamach prasy powiedział na co chce przeznaczyć kasę (na przebudowę Camp Nou?).
0
Bardzo piekne gesty obu zawodników. To pokazuje, że pomimo animozji klubowych w kadrze jest wspaniała atmosfera.
0
Odnośnie Hiszpanii to można napisać kilka słów o jej zawodnikach. Jeśli chodzi o Casillasa to na tych mistrzostwach pokazał klasę, zwłaszcza w najważniejszych meczach. Para stoperów z Barcelony po średnim początku w meczach o najwyższą stawkę grała bardzo dobrze. Nie ustrzegli się błędów, ale nie miało to konsekwencji w postaci straconych goli. Boczno obrońcy grali bardzo dobrze. Jedyne co można zarzucić Ramosi to dośrodkowania w kosmos (Capdevilla nie był lepszy). Środek pola to przede wszystkim objawienie tego turnieju na Dm-ie Busquets. W przekroju całego mundialu był bez dwóch zdań najlepszy na swojej pozycji. Xavi i Xabi grali dobrze z pojedynczymi wzlotami. Jeśli chodzi o linię ataku to bez wątpienia największe brawa należą się Villi. To on praktycznie w pojedynkę ciągnął grę Hiszpanów w pierwszych spotkaniach, gdy styl wołał o pomostę do nieba. To dzięki niemu zawodnicy z półwyspu iberyjskiego wyszli z grupy. Iniesta najwięcej pokazał w meczach pucharowych. No i dał Hiszpanii upragnionego gola w finale. Bardzo dobrze zaprezentował się Pedro. Jeśli ktoś jeszcze szuka wzmocnień na skrzydle to musi być szalony. I najważniejsze to rola zmienników. Każdy z nich przyczynił się w większym czy mniejszym stopniu do końcowego sukcesu.
Odnośnie sędziego jeszcze parę słów. Jak Holendrzy mogą mieć pretensje do Webba jak powinni mu raczej podziękować. Tylu brutalnym momentami faulów w wykonaniu pomarańczowym to ja dawno nie widziałem. Jakby sędzia był bardziej konsekwentny to już w pierwszej połowie Holandia grałaby w osłabieniu (a nawet i dwóch zawodników kwalifikowało się na czerwień). Jeśli jedyną bronią przeciw Hiszpanii miały być faule to gratuluję pomysłu na wygranie mundialu. Konsekwencją tak brutalnej momentami gry Holendrów były głupie zachowania zawodników z Iniestą na czele. Cieszę się, że chamstwo boiskowe zostało ukarane i wygrała Hiszpania.
0
Widać, że VdB poszedł po rozum do głowy i postawił najlepszy skład jaki miał. Zamiast Torresa widzielismy więc w wyjściowym składzie Pedro. Nie to nazwisko a jednak zagrał kilka klas lepiej. Efekt był taki, że Loew musiał ratować się zmianą, bo zawodnik Barcelony w drugiej połowie mieszał obrońcami niemiłosiernie. Cieszy mnie postawa Busquetsa. Po raz kolejny potwierdził, że zasłużył na tytyuł najlepszego DM-a turnieju. No i wystep Puyola, który zostawił serce na boisku (swoją drogą założyłem się, że strzeli bramkę i flaszka wpadła). Pozostali zawodnicy Barcy zagrali dobrze (troszkę błędów Pique na szczęście bez konsekwencji). Jeśli taki sam skład wybiegnie w finale, to daję Hiszpanii 65% szans na ostateczny triumf czego sobie i wszystkim fanom życzę.
0
adamm13
Zagalopowałeś się z twoimi wywodami. Gdzie jest napisane, że Laporta zadłużył klub? To tylko twoje wymysły. Poza tym jak wymieniasz fatalne transfery to wymień też te udane. A czy na graczach, którzy chcą odejść lub są w średniej formie można zarobić na sprzedaży? A już zarzucanie wychowankom, że za dużo zarabiają zakrawa na kpinę. Przyczynili się do historycznego triumfu w 6 pucharach to i dostali lepsze pensje. Czy według ciebie któryś z nich nie zasługuje na kasę jaką pobiera z klubowego konta? Przecież każdy z nich należy do czołówki świata na swojej pozycji.
Odnośnie Arsenalu to oni z taką polityką daleko nie zajadą. CO roku tracą swoje największe gwiazdy, bo nie chcą im dać podwyżki. I co osiągnęli? Nic. Dalej nie mają drużyny, która może walczyć o najwyższe cele. I jak nie zatrzymają gwiazd podwyżkami, to znów będą się bić o el. LM.
0
Rafalx160
A który prezes Barcelony zrobił więcej dla klubu? Każdy kibic wie jakie długi odziedziczył Laporta po poprzedniku. Potrafił jednak zamienić Barcę na jedno z najlepszych przedsiębiorstw sportowych Europy. Pod jego rządami Barca zdobyła 2 razy LM, gdy przez całą historię klubu ta sztuka udała się nam tylko raz. W tym czasie także pokazaliśmy światu, że w Barcelonie jest jedna z najlepszych o ile nie najlepsza fabryka talentów. Wisienką na torcie był sezon z 6 pucharami. Który poprzednik Laporty osiągnął więcej? Moim zdaniem żaden.
0
karci0
Sprowadzanie zawodników do zespołu przez prezesa bez wiedzy trenera było już przerabiane, bo podobną sytuację zastał Pelle w Realu. Więc wolę, aby Pep kazał dokonać 3 transferów, z których jeden będzie udany, jeden średnio a jeden okaże się totalną klapą. Poza tym o sprowadzeniu danego gracza decyduje nie tylko Guardiola. Trzeba o tym pamiętać.
0
Hering
Ale nazwiesz go tak jak nie przyjmie odznaki spowrotem. Holendra można nie lubić za jego charakter i wtrącanie się do wszystkiego, ale już dawać mu łatkę buca, gdy uniesie się honorem jest dla niego niesprawiedliwe.
Rosell mógł zarządzić zalegalizowanie tego tytułu poprzez referendum. Wtedy obyło by się bez zbędnych przepychanek a nowy prezes zyskałby w oczach socios.
Przepraszam nie chciałem cię obrazić, troszkę mnie poniosło.
0
Odnośnie Rosella to już kilka razy dawał upust swoim fantazjom podczas spotkań z reporterami. Pamiętam jego wypowiedź jak chciał dawać za Kuna 55 mln euro. Ostatnio pojawiła się informacja, że chce Torresa za 70 mln. Czy to plotka? Nie wiem. Wiem jednak, że w którymś z wywiadów stwierdził, że jakby był prezesem Barcy to co roku chciałby kupić jedną wielką gwiazdę. Co mu zostało z tych marzeń? O tym się przekonamy już wkrótce.
ps. dalej czekam na ujawnienie stanu finansowego klubu, który według Rosella (przed wyborami) jest na skraju ruiny.
0
Hering
Jest takie słowo widocznie tobie obce: "honor". Jeśli ktos potraktuje cię jak intruza a potem zaprosi na kawę jak gdyby nic się nie stało to dla ciebie widać nie będzie problemu. Jakbym jednak to ja był na miejscu Holendra to odmówiłbym ponownego przyjęcia tytułu. Poza tym słowo buc bardziej pasuje do ciebie.
0
Rosell już zaczyna inaczej mówić. Jeszcze niedawno publicznie krytykował Laportę za kupienie Villi za 40 mln a teraz mówi, że to strzał w 10?
Odnośnie Cesca, to czy czasem nie był on pierwszym z kandydatów, którzy obiecywali jego powrót na Camp Nou? Dodatkowo w kilku wywiadach Rosell sam poruszał tę kwestię więc o co chodzi?
Co do Marqueza to piłkarz ostatnio sam na łamach prasy mówił o chęci rozmowy z władzami Barcy. To co klub oleje jego prośbę?
Odnośnie wypożyczonych zawodników to niech się Rosell zdecyduje. Przed wyborami głosił, że zrobi porządek z tymi transferami, a teraz dalej chce ich trzmać w klubie? Niech ich sprzeda albo niech wrócą na Camp Nou. Bo za jakiś czas odejdą za darmo.
Za jakiś czas przekonamy się czy wybór Rosella na stanowisko prezesa Barcy był słuszny. Na razie niech więcej robi a mniej mówi.
0
Carnero
Właśnie jest się o co martwić. Bo jak wyjściowym składzie pojawią się Messi, Villa i Robinho to na ławie usiądzie Pedro. Jak będzie grał mniej to i jego rozwój zostanie zahamowany. Jak Brazylijczyk zasmakuje ławki to poznamy jego charakter i będzie trzeba szukać na niego kupca. A Jeffren to boisko zobaczy tylko w CdR lub w kilku końcowych minutach w sezonie. Jedynie Bojan na tym skorzysta, bo za rywala do wyjściowego składu będzie miał tylko Villę. Nie mówię już o kolejnych talentach ze szkółki, którzy czekają na swoje 5 minut. Jak przyjdzie Brazylijczyk to będą musieli szukać szans w innym zespole.
0
imonkey
A komu oprócz Rosella oczywiście przeszkadzało, że legenda klubu dostała jakiś tam tytuł honorowy, który tak naprawdę nie istnieje? Nowy prezes chciał pokazać, że on chce rządzić twardą ręką, ale na razie okazał się don kichotem. Czy w klubie nie ma pilniejszych spraw do załatwienia? Co z wypowiedziami prezesa, że Barca jest na skraju bankructwa? I czy nie można było zostawić Holendrowi tego tytułu i spytać kibiców o zdanie i zalegalizować ten tytuł?
0
Ciekawa oferta i pewnie Rosell na nią przystanie (obym się mylił). Ciekawe tylko co z Pedro, Jeffrenem, Krkicem? Czy przyjście Brazylijczyka nie zatrzyma ich rozwoju i czy nie pójdą na wypożyczenie? Dodatkowo problemem może być charakter Robinho. Skoro ani w Realu ani w MC sobie z nim nie poradzono to czy radę da Guardiola?
A na razie trzeba poczekać do zakończenia mundialu, bo wtedy karuzela transferowa rozkręci się na dobre.
0
kamil9040
Bajki o długu Barcelony opowiadane przez Rosella nijak się mają do rzeczywistości.
IceMan
Oceniasz decyzje Pepa tylko po nieudanych transferach, a czemu nie napiszesz o tych pozytywnych? Czemu nie napiszesz o umiejętnym wprowadzaniu wychowanków do pierwszego składu, czego mamy efekty w postaci "barcelońskiej" Hiszpanii? Uczepiłeś się tylko błędów trenera. A kto ich nie popełnia? Pokaż mi czołowy klub w Europie, który miałby 100% udanych transferów. A potem zamilcz.
Mam nadzieję, że nie jest to oficjalna informacja i że Dmytro jednak u nas zostanie. Chciałem, aby z Barcy odszedł Marquez. Znając jednak życie Rosell zaczął porządki i będzie się pozbywał kolejnych graczy, którzy mu nie pasują. Następny w kolejce może być Ibra.
0
Postawmy sprawę jasno. Toure przegrał rywalizację z Busquetsem o miejsce w wyjściowej 11 i zamiast podnieść rękawice on zdezerterowałdo innego klubu. W dodatku jego agent (który miał 70% udziału w przenosinach) wywalczył mu pracodawcę, który na brak forsy nie narzeka. DLatego jego słowa o Barcelonie to obłuda totalna. Jakby tak kochał ten klub to nigdzie by się nie ruszał.
Na jego odejściu Barca straci, ale tylko i wyłącznie z powodu utraty zmiennika dla Busquetsa. Teraz trzeba tę lukę załatać.
A ci, którzy nie widzą wspaniałej gry Sergio na mundialu niech już rezerwują miejsce w kolejce do specjalisty.
0
Graczdari
Śmiano się z Realu, bo Perez nakupował gwiazdek a potem przypomniał sobie, że jeszcze jakiegoś trenera muszą mieć więc postawił na Pelle. Nie myl też przesytu z wyrównanym składem. Jak dojdą zmiennicy dla Alvesa i Busquetsa to będziemy mieli bardzo szeroką, wyrównaną kadrę. Guardiola będzie miał wiele opcji do wyjściowej 11. Jedyna luka jest na pozycjach Xaviego i Iniesty. Ciekawe czy klub postawi na wychowanków czy na siłę kupi Cesca? Obydwa rozwiązania byłyby dobre dla klubu.
Odnośnie Robinho to gdzie on miałby grać? Na skrzydła mamy Pedro, Messiego, Jeffrena, mogą tam grać Iniesta i Villa. Jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana Ibra za Brazylijczyka, ale czy ANglicy będą chcieli dopłacić? Lepiej więc zostawić obecną kadrę a efekty same przyjdą.
0
Marco87
Tylko, że klub chce sprowadzić zmiennika dla Alvesa a i w obwodzie jest Caceres. Klub może zostawić Marqueza albo postawić na Dmytro i wychowanków. Moim zdaniem to drugie rozwiązanie byłoby lepsze, pod warunkiem, że Ukrainiec zacznie grać jak w poprzedniej ekipie. W CdR można by wprowadzać wychowanków, aby zobaczyć czy coś z nich będzie i czy nadają się do pierwszego zespołu. No i za Marqueza dostalibyśmy jakieś pieniądze. Za rok pewnie odszedłby za darmo.
A i tak to Pep zdecyduje czy Meksykanin będzie kontynuował karierę u nas.
0
kamil9040
Skoro Chile, Paragwaj czy Portugalię uznajesz za słabych przeciwników to gratuluję poczucia humoru. A jak możesz to wymień mi tych 10 lepszych od Busquetsa DM-ów. Poprawisz mi humor. Jedynym zawodnikiem prezentującym się lepiej (do spotkania z Niemcami) był Mascherano. Obecnie to Busquets jest najlepszy na swojej pozycji na mundialu.
Co z tego, że nasz wychowanek często się wywraca jak w 90% przypadków jest faulowany? Popatrz na jego grę i skup się na zadaniach destrukcyjnych , które wykonuje a zobaczysz, że zasługuje na grę i w barwach Hiszpanii i Barcelony.
0
Odsyłam wszystkich krytyków Busquetsa do dokładnej analizy jego gry na MŚ. Jeśli i to was nie przekona to mi po prostu was żal. Bo nawet jakby został mistrzem świata to i tak znajdą się zwolennicy Toure. A gdzie teraz jest WKS? Czemu z tak genialnym DM-em nie grają dalej na mundialu?
0
Przestańci już pisać o pupilkach Pepa bo to jest śmieszne. Skoro nawet selekcjoner Hiszpanii (były trenere Realu) postawił na Busquetsa i ten na mundialu odpłaca mu się bardzo dobrą grą to o co chodzi? O jakim symulowaniu piszecie? Bo ja we wczorajszym spotkaniu widziałem koszonego niemiłosiernie zawodnika Barcelony.
Przyjście Macherano pomogłoby klubowi i Busquetsowi. Barca zyskałaby na rywalizacji obydwu zawodników. Tylko ciekawi mnie ile zażyczy sobie Liverpool za swojego gracza. Jak więcej niż 25 mln to lepiej postawić na kogoś innego.
0
No ciekawe co zrobi MC. Mając już dwóch świetnych napastników, w perspektywie Silvę czy zdecydują się na zakup kolejnego ofensywnego gracza? Może się okazać, że klub z Anglii będzie chciał wymiany Robinho-Ibra. Tylko na ile wycenią Brazylijczyka i czy Barca przystanie na taki układ i czy ofensywa nie została już wcześniej zaklepana (Mata)? Na pewno działacze Barcy nie powinni Ibry nigdzie puszczać, jeśli cena będzie mniejsza niż 45 mln euro.
0
Turniej ten pokazuje, że aby wygrywać nie można stać w miejscu i nic nie robić. Pokazuje to miejsce dwóch finalistów poprzedniego mundialu. Francja już dawno powinna zmienić trenera i wywalić pół drużyny opartej na zblazowanych gwiazdach. Przecież nawet nie miał kto ciągnąć tej gry. To samo sie tyczy Włochów. O ile jeszcze do trenera nie można mieć większych uwag, bo to czołówka Europy to już do powołań i ostatecznej kadry tak. Co tam robili zawodnicy Juventusu, którzy poprzedni sezon mieli tragiczny? Co robił na środku obrony Canna?
Ale cieszę się, że odpadły te ekipy, bo grały w tym turnieju bardzo słabo. Teraz szansę mają inni.
0
wookashpyka
To chyba na stronie Realu nie bywasz, bo tam średnio co drugi dzień pojawia się news o nowym nabytku Realu z tytułem "transfer zawodnika x kwestią dni, godzin, minut".
Poza tym o czym można pisać odnośnie mundialu? Że zawodnik z drużyny x będący w kręgu zainteresowań Barcy zagrał dobrze? Jak na razie są podsumowania meczów, w którym grali gracze Barcy, są wyniki i liga typerów więc czego chcieć więcej? Nie ma też sensu umieszczać długich podsumowań i opisów meczów, bo 90% kibiców ogląda spotkania na żywo.
A newsy odnośnie Barcy i karuzeli transferowej dobrze, że się pojawiają. Przynajmniej jest z kim porozmawiać o wizji Barcelony na sezon 2010/11.
0
Sprowadzenie Maty ma sens tylko i wyłącznie w przypadku sprzedania Ibry i braku porozumienia z Fabregasem. Wtedy to Iniesta na stałe zagości w środku pola a o miejsce w wyjściowym składzie w ataku walczyć będą: Messi, Villa, Pedro, Krkic, Jeffren i Mata czy każdy by miał rywala, co na pewno pozytywnie wpłynęłoby na formę zawodników. A przy tak długim sezonie nikt nie miałby prawa narzekać na małą ilość rozegranych minut. Jeśli natomiast albo Szwed u nas zostanie albo Cesc do nas trafi to Mata jest na zbędny, bo w ataku będziemy mieli tłok.
Co do ceny za tego zawodnika to uważam, że nie jest wygórowana. Zwłaszcza, że to zawodnik młody, głodny sukcesów i co najważniejsze ograny w PD. Co z tego, że jest wychowankiem Realu? Może właśnie w meczach z ekipą z Realu będzie z siebie dawał 120%.
Odnośnie innych wzmocnień to ja czekam na sprowadzenie zmiennika dla Alvesa i następcy dla Toure. A potem poczekam na zakończenie opery mydlanej z Cescem w roli głównej. Natomiast co do Ibry to nie wiem czy znajdzie się ktoś chętny. Zwłaszcza, że cena może odstraszać. Może jedynie Chelsea i MC przystąpią do rozmów, bo Milan to chciałby go mieć za darmo.
0
Awans drużyny rezerw do zaplecza PD bardzo pomoże całemu klubowi. Rozwiąże się dzięki temu sprawa ogrywania młodych zawodników. Teraz klub, aby zapewnić talentom systematyczną grę z silnymi przeciwnikami nie będzie musiał ich wypożyczać do innych klubów.
Co do samego Luisa to uważam, że powinien zostać. Widać, że doskonale rozumie się z chłopakami i potrafi posadzić perełkę na ławie, gdy jest bez formy. Mam nadzieję, że Rosell to doceni.
0
Całe to zamieszanie wokół Szweda jest troszkę dziwne. Po pierwsze jak do nas Zlatan trafiał to Barca była pod ścianą. Musiała sprzedać Eto'o i znaleźć jego następcę. Dlatego upadł transfer Villi. Laporta postanowił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zrobił szaloną wymianę z Interem. Z perspektywy czasu okazało się, że dużo przepłaciliśmy. Ale nie piszcie, że Ibra grał u nas tylko piach! Pomimo pierwszego sezonu w PD i diametralnie różnych schematów gry strzelał bramki i miał asysty. A przecież jeszcze w trakcie sezonu miał trzy urazy.
Nie chciałbym, aby odszedł, ale jak trafi się oferta w granicach 50 mln euro to można go puścić.
0
Powodzenia w USA. Twój ostatni sezon i tak nie przesłoni wspaniałej kariery.
Ciekawe czy Barca za jego odejście dostanie jakieś pieniądze?
0
Geble
Podsumowując występy Keity w sezonie 2009/10 można napisać, że miał wspaniały początek (dwa miesiące), średni środek i fatalny koniec. Czy to oznacza, że Barcelona powinna się go pozbyć? Nie mnie oceniać. Skoro jednak Pep zdecydował, że chce go mieć w ekipie, to i ja się pod tym podpisuję. Ja nie wiem dlaczego Guardiola usilnie stawia na Keitę (nawet gdy jest bez formy)? Może właśnie ma takie zadanie na murawie - żeby plątać się wszędzie i odwracać uwagę od Xaviego czy Iniesty? Może przeciwnik zdziwiony grą Malijczyka nie wie jak się nazywa i wykorzystuje to np. Messi? Sam nie wiem. Natomiast wiem, że dopóki za decyzjami Guardioli idą wyniki to ja jego politykę transferową będę popierał. Nawet jak mam na boisku oglądać wałęsającego się Keitę, bo to może być część taktyki naszego trenera:).
0
kedziorFCB
Tak najlepiej wpisać w nowej umowie Toure, że Barca ma mu dać miejsce w pierwszej 11 w 60% spotkań. Weź zejdź na ziemię.
Keita w porównaniu do Toure nie narzeka że siedzi na ławie. W dodatku jak jest w formie to doskonale sprawdza się jako zmiennik Xaviego.