zibiku
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Tarnobrzeg
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Balian88888
Zrozum kilka rzeczy. Po pierwsze Marquez zdecydował się na przeprowadzkę za ocean, więc jak Barca miała go sprzedać do klubu z Europy? Po drugie Barcelona jako jeden z niewielu klubów w Europie zachowuje się fair w stosunku do tak zasłużonego gracz i nie robi mu problemów z odejściem. On już swoje dla Barcy zrobił. A rolę Meksykanina w zespole może przejąć Abidal. I to za darmo.
0
Ludzie nie ma co dramatyzować. Sytuacja wcale nie jest tragiczna. Sprzedaliśmy Dmytro, który i tak nie grał. Odejdzie na 99% Henrique, bo jest za słaby na Barcę. I pewnie Marquez się zdecyduje na przenosiny za ocean. W kadrze zostaną: Puyol, Pique, Milito z środkowych obrońców, a od biedy można tam wystawić Abidala. Jeśli jeszcze Pep da szansę Caceresowi to problemy z obsadą obrony nie istnieją. Zwłaszcza, że można w spotkaniach o mniejszą stawkę wypróbować młodzież z Barcy B.
0
florek81
Jak nie wiesz to nie pisz. Ibra dla twojej wiadomości zmagał się w sezonie z dwoma urazami. A i tak był lepszy od Kaki, który miał kontuzje tylko na boisku bo poaz nim kręcił reklamy.
0
To może zróbmy jeszcze inne wymiany: Pepe z dopłatą za Puyola, Marcelo z dużą dopłatą za Maxwella, Casillas za Valdesa, C.Ronaldo za Pedro z dopłatą, Igła z dopłatą za Ibrę. Dorzućmy wymianę prezesów. A po dwóch miesiącach wymiana powrotna.
Czym jeszcze nas gazety w Hiszpanii zaskoczą?
0
Cesc jest nam potrzebny z kilku powodów. Po pierwsze cena za jednego z 3 najlepszych rozgrywających świata wcale nie jest wygórowana. Po drugie jest to zawodnik jeszcze bardzo młody i będzie mógł u nas grać nawet z 10-12 lat. Po trzecie jest to zawodnik jak na swój wiek szalenie doświadczony i ograny, który w przypadku urazu Xaviego i Iniesty bez problemu ich zastąpi. Po czwarte zawodnik ten nie będzie miał problemów z wyuczeniem się schematu gry Barcelony, bo zna go od dziecka. Po piąte pole manewru w środku pola będzie ogromne. Brak jednego czy nawet dwóch zawodników nie będzie tak dotkliwy jak choćby w minionym sezonie (pamiętne mecze z Interem).
Większość pisze, że przyjście Cesca zamknie drogę do pierwszego składu Thiago i dos Santosowi. Tylko, że ci zawodnicy mogą udowodnić swoją wartość w drużynie rezerw. Jeśli poradzą sobie na zapleczu PD, to za 2-3 lata na stałe mogą zagościć w kadrze Barcelony.
0
martini
Ale chyba się ze mną zgodzisz, że bardzo wiele klubów traci na takich zachowaniach. Nie muszą mieć dobrze zorganizowanej szkółki piłkarskiej, wystarczy, że dojrzą i podkupią talent od innych. I dlatego podałem przykład Arsenalu. Nie mogą się pochwalić dobrą pracą z grupami juniorskimi to skupują 16-17 latków. I co z tego, że FIFA ma swoje przepisy jak nijak one się mają do rzeczywistości. Bo kupno za kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy euro perełki nie ma odzwierciedlenia w trudzie poniesionym przez klub macierzysty. Niestety coraz więcej klubów idzie na takową łatwiznę. Rozwiązaniem tego problemu mogła by być zmiana przepisów. Zakładały by one, że w kadrze zespołu musi być odpowiednia ilość wychowanków (wychowankiem by był zawodnik szkolony w danym klubie od powiedzmy 12 roku życia). Wtedy nie byłoby tak dziwnych sytuacja, gdzie jeden klub wynajmuje armie skautów, rozbudowuje system szkolenia, wprowadza w poszczególne stadia kariery, a drugi da trochę kasy i ma gotowy produkt. Ale to moje pobożne życzenia i pewnie nic się nie zmieni.
GoonerS - piszę niestety bolesną prawdę. Od kilku lat Arsenal walczy o brąz w lidze. A na LM nie ma co liczyć. Za mało doświadczonych graczy mają w kadrze. W tym sezonie może się to zmienić pod dwoma warunkami: 1. Jeśli żaden zawodnik z obecnego składu nie odejdzie 2. Jeśli Wenger rozbije bank i kupi bardzo dobrego i doświadczonego bramkarza i światowej klasy środkowego obrońcę. Bez spełnienia tych dwóch punktów nie ma co rozpisywać się o szansach na puchary.
0
GoonerS
Ja nie pisałem tylko o sprawie fabregasa, ale o wielu talentach które się pojawiają. I zaraz pojawia się Wenger. Ma tą przewagę, że z nieletnimi kontraktów nie można podpisywać. I klub macierzysty nie ma się jak bronić. Zresztą zobacz ile się pojawia newsów o zainteresowaniu AW talentami ze szkółki Barcy, Realu, Valenci itd. Dlaczego Arsenal nie wychowa sobie swoich talentów tylko je skupuje? I o to można mieć pretensje do Arsenalu. A odnośnie samego Cesca to uważam, że bardzo dobrze zrobił przenosząc się do Londynu, bo u nas mógłby się zmarnować.
Zobacz ile w ostatnim czasie gwiazd wykazywało chęć odejścia z Arsenalu i Wenger nie robił im problemów. Nie rozumiem więc dlaczego nie liczy się teraz z Cesckiem. Rok temu zatrzymały Fabregasa obietnice pucharów. Czy i w tym da się nabrać? Piszę tak brutalnie, chociaż lubię Arsenal, bo widzę, że ten klub bez zmiany polityki kadrowej nic nie ugra. A może być jeszcze ciężej, bo w lidze konkurencja nie śpi, zwłaszcza MC. Więc o wywalczenie el. LM będzie szalenie ciężko. A w Europie? Pewnie grupę wygrają, ale na fazę pucharową zabraknie im doświadczenia.
A jak na tym tle wygląda Barca? Od kilku lat zawsze walczy o mistrza PD, jest faworytem LM i rzadko odpada wcześniej niż w półfinale. Zawodnicy tego klubu dali Hiszpanii mistrzostwo świata i stanowili większość podstawowego składu. To musi dawać wiele do myślenia. I jak Cesc zaczął o tym myśleć to doszedł do wniosku, że przejście do Barcy da mu o wiele większe szanse na trofea.
Ale mogę sie mylić. Może sie okazać, że Wenger znajdzie dobrego bramkarza, że kupi 2-3 doświadczonych graczy i przekona Fabregasa, że warto zostać w Londynie jeszcze jeden sezon. A może dwa lub trzy.
I jeszcze jedno odnośnie transferu Cescka. Ostatnio Rosell wypowiadał się, że jeśli w tym roku ten zawodnik nie zdecyduje się na przyjście, to drzwi do Camp Nou zostaną zamknięte na zawsze. Ile w tym prawdy nie wiem. Ale jak usłyszał to Fabregas to na pewno kilka razy się zastanowi zanim wypełni kontrakt z Arsenalem.
0
Cuban
A i tak znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że poszedł do MC, aby się rozwijać i grać a nie poleciał na kasę. Zresztą jakby Toure zależało na Barcy to zapier.. by teraz na treningach, aby wygryźć Busquetsa.
0
GoonerS
Zacznę może od ciebie. Piszesz o łamaniu zasad itp. No więc ja się pytam czy czasem Wenger pod względem łamania reguł nie jest na pierwszym miejscu? Gdy tylko pojawi się jakiś talent w szkółkach PD to zaraz go bierze do siebie. Kusi grą w pierwszym zespole. A potem klub macierzysty co ma ze swoje wychowanka? Odpowiedz sobie sam. Poza tym Barcelona składa oficjalne propozycje za transfer Fabregasa. Nigdzie nie jest napisane, że namawia go do bojkotu i oficjalnej deklaracji o powrocie na Camp Nou. Nie pochwalam wypowiedzi Xaviego, ale jeśli prawdą jest, że Cesc chce odejść to dlaczego Wenger go nie puści? Rozumiem, że to kapitan Kanonierów, ale przecież wybór zawodnika też powinien się liczyć.
koksik2700 - tobie nawet szkoda odpowiadać.
kamil9040 - każdy zawodnik ma prawo powiedzieć co sądzi o ewentualnym wzmocnieniu swojego zespołu. Tylko w tym przypadku Xavi przesadził (jeśli to jest 100% pewne tłumaczenie jego słów).
0
czarny20
No rzeczywiście źle odczytałem twoje intencje. Powiem szczerze, że jak Hleb do nas trafił to się cieszyłem. Byłem pod wrażeniem jego gry w Arsenalu. A u nas? Dostał kilka szans na skrzydle i tyle. Szkoda, że Pep nie wystawiał go częściej na środku pola, bo losy Białorusina mogły potoczyć się inaczej. Ale nie ma co gdybać. Teraz trzeba jakoś rozwiązać ten problem.
0
czarny20
Nie mnie to oceniam, ale z perspektywy czasu okazało się, że Pep miał rację. Skoro nawet w średnim klubie niemieckim Hleb się nie odnalazł, to tym bardziej w Barcelonie. A my możemy sobie podyskutować.
0
Boje się, że teraz zwolennicy Toure i przeciwnicy Busquetsa uderzą ze zdwojoną siłą. Bo to przecież niemożliwe, żeby Sergio sam dostał się do pierwszego składu, bez pomocy ojca.
0
Którego sprzedała bo nie chciała go w kadrze miało być.
0
zdzisiu
Idź już sobie odpocznij i poleż w cieniu. Czy to wina klubu, że zawodnicy chcą z niego odejść? Tak było w przypadku Henrego i Toure. I tak może byc z Meksykaninem. Dla niego liczą się częste występy w pierwszym składzie, a że u nas wyjściowy duet tworzy Pique z Puyolem to zostaje ławka. Więc pewnie Marquez skorzysta z oferty klubu z usa. Zwłaszcza, że w rodzinne strony będzie miał o niebo bliżej. Jedynym zawodnikiem, którego Barca sprzedała jest na razie Dmytro, więc idź żalować do przedszkola.
0
Czy ja wiem czy motorem napędowym będzie Mou? Raczej będzie odwrotnie. To Real i jego trener będą na siłę chcieli udowodnić, że są w stanie pokonać najlepszą drużynę ostatnich lat w Europie. A zawodników Barcy nie trzeba motywować. Z taką kadrą i tyloma mistrzami świata w składzie ciężko będzie ich zatrzymać.
Problem wąskiej kadry na razie nie istnieje. Odszedł Henry przyszedł Villa, odszedł Dmytro (który i tak nie grał) przyszedł Adriano, odszedł Toure i klub kogś sprowadzi. Jedynie jak odejdzie Marquez to zrobi sie miejsce dla kolejnego gracza. Może sie okazać, że Guardiola postawi na zawodnika z rezerw. I tak samo może uczynić jeśli chodzi o ewentualne urazy (odpukać). Przecież młodzież mamy najlepszą w Europie. I może ktoś zostać objawieniem na miarę Pedro.
0
Jeśli saga "Fabregas w Barcelonie" zakończy się porażką to powinno się zostawić Hleba na mecze CdR, bo lista środkowych pomocników będzie za krótka. Poza tym jakoś nie widać chętnych na Białorusina i myślę, że posiedzi sobie u nas.
0
O widzę, że znów zaczyna się nagonka na Ibrę. Co wy od niego chcecie? W pierwszym sezonie w zupełnie odmiennej lidze zdobył ponad 20 bramek, miał dużą jak na napastnika ilość asyst. Do tego doszły jeszcze problemy zdrowotne i kontuzje. Jego wartość będzie można poznać w tym sezonie. Nie będzie miał żadnych wytłumaczeń. Ciekawe gdzie będziecie jak u nas zostanie i będzie czołowym strzelcem PD? A na razie zostawcie go w spokoju. On sam doskonale zdaje sobie sprawę, że ma coś do udowodnienia.
0
Kurinhooo89
Widać, że wakacje źle ci służą.
za 3 lata niebedzie XAVIEGO , PUYOLA , MARQUEZA , ABIDALA
i co ??? kupić trzeba młodych skrzydłowych -jeśli odejdą środkowi pomocnicy i obrońcy to w jaki sposób mają ich zastąpić SKRZYDŁOWI?
skrzydeł brak
Jeffren kontuzjogenny jest i odejdzie na 100% za rok - nie używaj słów, których nie rozumiesz (zobacz co znaczy słowo kontuzjogenny). - jak Jeffren nie rozwinie skrzydeł to zawsze jest Pedro i Messi i Iniesta, a w rezerwach kolejne talenty. Sprowadzenie skrzydłowego miałoby sens, gdyby odszedł Zlatan a Iniesta na stałe przeniósłby się do środka pola.
Zmiannika dla Messiego się nie znajdzie. Jest Jeffren. Co do zmiennika dla Puyola gdyby odszedł Marquez to myślę, że klub albo kogoś kupi albo postawi na wychowanków.
Idż już do tej piaskownicy i nie przeszkadzaj.
0
Ja rozumiem, że są wakacje i że szkoły zamknięte, że w upalne dni wcześniej z przedszkola wypuszczają, ale przestańcie robić z siebie idiotów i znawców (niektórzy powinni zrozumieć do kogo piję).
Kurinhooo89 - po co nam skrzydłowy jak mamy Pedro, Messiego, Jeffrena, a mogą tam jeszcze grać Iniesta, Bojan i Villa? Środek pola to Busquets, Xavi, Iniesta i Keita oraz dwóch młokosów bez większego doświadczenia. Jak odejdzie Marquez (który może grać na Dmie) to mamy problem przy tak długim sezonie. I własnie po to klub stara się o Fabregasa. Bo odpukać, ale czy ktos wyobraża sobie mecze fazy pucharowej LM z Thiago i dos Santosem w składzie? Pomijam już fakt, że zapomniałes o najlepszym rozgrywającym świata. A ile spotkań z udziałem Holendra oglądałeś? 3 czy 4?
sev3nd4ys - to skład na pierwszą rundę CdR? Bo tylko tam się nadaje. Wystarczy, że przeciw nam stanie drużyna z czołówki Europy i dostaniemy 2,3 do zera. Podstawą spokojnej gry w pomocy jest obecność DM-a. Ale widocznie o tym nie wiesz. A system możesz wypróbować na orliku. Nie po to Barcelona wypracowywała przez lata 4-3-3 aby go nagle zmieniać.
0
Terminarz o wiele bardziej sprawiedliwy niż rok temu. Teraz obydwaj kandydaci do mistrza będą mieli trudnych rywali w rundzie rewanżowej na wyjeździe. Barcelonę czekają wyprawy do Realu, Mallorci, Valenci, Sevilli i Villarealu, a gracze z Madrytu będą się bić o punkty z Atlethic, Sevillą, Valencią, Villareal i Atletico.
Już sie nie mogę doczekać początku rozgrywek:).
0
kamil9040
Ale zawsze może się zdarzyć (mam nadzieję, że jednak nie) uraz Busquetsa. Do tego dochodzą kartki. No i CdR. Przynajmniej w tych ostatnich rozgrywkach będzie jak się wykazać.
Co do zmian Pepa to też mnie one denerwują, ale zrzucam to wszystko na brak doświadczenia. A i tak widzę już pewną poprawę, bo w pierwszym sezonie pracy przy 3:0 nawet wszystkich zmian nie wykorzystywaliśmy. W tym sezonie liczę, że zmiany będą ok. 70-75 min. :).
0
A tak swoją drogą to jestem ciekaw dlaczego Cesc się nie wypowie? Czemu nie ogłosi co zamierza robić w następnym sezonie i gdzie chce grać? Powinien się określić i skończyły by się te głupie domysły i wirtualne transfery. Przecież jakby powiedział, że chce zostać to Rosell znalazłby inny cel. A jakby dał Wengerowi do zrozumienia, że chce odejść to przyszedłby do nas. Widocznie brak mu odwagi i nie chce spojrzeć Francuzowi prosto w oczy :).
0
DUzo osób pisze, że mamy Thiago i dos Santosa, ale co oni osiągnęli w dorosłej piłce? Cesc w ich wieku już biegał po boiskach PL. 40 mln (o ile Arsenal się zgodzi) to jak za jednego z trzech najlepszych rozgrywających świata to i tak mało. Zwłaszcza, że Fabregas jest jeszcze bardzo młody. O jego doświadczeniu w rozgrywkach LM i PL nie ma co pisać. Każdy wie. Także za taką cenę warto go kupić. A młodzi będą się ogrywać w naszych rezerwach lub w CdR.
Jeśli natomiast cena będzie wyższa to lepiej pieniądze zainwestować w zmiennika dla Busquetsa i trzymać kciuki za zdrowie Iniesty.
0
SELGARF
Z jednej strony to źle, bo wiadomo, że forma na początku rozgrywek będzie daleka od ideału. Z drugiej jednak strony w rundzie rewanżowej po 10 kolejkach z trudnych rywali zostanie nam tylko Sevilla i Atletico. Więc więcej sił zostanie na LM i końcówkę sezonu.
Swoją drogą ciekawe jak poradzi sobie Real z terminarzem, bo z większością trudnych przeciwników w rundzie rewanżowej gra na wyjeździe. Barcelona w poprzednim sezonie zdała egzamin. Czy i Mou podoła?
0
kamil9040
Jakbyśmy potrzebowali dziadka to takiego mamy. Tylko, że Marquez też chce więcej grać i nie wiadomo czy nie odejdzie. Tylko wtedy potrzebny byłby nam środkowy obrońca. Lepiej więc kupić niedrogiego, mało znanego i młodego do rywalizacji. A i tak swoje minuty na boisku spędzi.
0
DObra kandydatura, pytanie tylko ile to będzie Barcę kosztować? Nie po to OM wygrało ligę, aby osłabiać się przed LM. Więc pewnie zażądają z 15 mln jak nie więcej. Jak cena zejdzie do ok. 10 mln to trzeba go kupić. Jako zmiennik dla Busquetsa będzie idealny i co najważniejsze niedrogi.
0
Didon
Każdy ma swoje podejście do policji. Nie musisz ich kochać. Ale zachowujesz się troszkę jak dziecko. Z jednej strony krzyczysz, że Laporta okradł klub i piszesz brednie o rzekomych darowiznach itp. Czy myślisz, że Rosell by tego nie wykorzystał? Czemu milczy na ten temat, skoro ty o wszystkim wiesz (i kilku znawców na tej stronie)? Także nie ośmieszaj się. Albo podaj wiarygodne źródło swoich informacji. To zwrócę ci honor (o ile go masz).
0
No to czemu nie zadzwonicie już dziś do prokuratora? Dzięki wam złoczyńca Laporta może pójść do więzienia.
Dla mnie sprawa jest prosta. Kupiono dwóch zawodników z Ameryki Południowej. Że nie było dla nich miejsca w kadrze to postanowiono ich wypożyczyć (co czyni bardzo wiele klubów) do słabszej ekipy. No i na wypożyczeniu okazało się, że to ligowi średniacy, którzy nie mają czego szukać w Barcy. Czy według was Pep powinien dać im szansę? Może i tak tylko po co? Skoro w słabszych zespołach sobie nie poradzili to i w Barcelonie sobie nie poradzą (chyba, że w rezerwach).
0
kamil9040
Jak masz dowody to zawiadom prokuratora w Hiszpanii. Jak nie to skończ opowiadać brednie.
Ja wiem, że większość z was jako prezes Barcelony miałaby 100% udanych transferów i kupowałaby graczy za grosze, ale odstawcie na chwile FM-y i zobaczcie jaka jest rzeczywistość. Każdy klub sprowadzając zawodników musi się liczyć z tym, że transfer okaże się totalną klapą. To ryzyko jest zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę graczy z Ameryki Południowej. Ilu to już wspaniałych zawodników przyjeżdżało do Europy i nie potrafiło się odnaleźć? Ciekawe co byście napisali jakby K9 albo Henrique po przyjeździe do Europy stali się jednymi z najlepszych? Teraz okazuje się, że są za słabi na Barcelonę i trzeba ich sprzedać. Nawet za śmieszne pieniądze.
0
A po co nam więcej na transfery? Kupiliśmy Villę i oddaliśmy Toure. Jesteśmy 10 mln na minusie. Odszedł Henry, który był jednym z najlepiej opłacanych zawodników. Skoro mamy jeszcze 50 mln na transfery to za taką kasę można kupić jeszcze 2 zawodników. I mamy skład na 2-3 lata. Dopiero jak Villa i Zlatan się zestarzeją to będzie trzeba kupić napastnika. Co do Cesca to jak Arsenal nie zgodzi się na 40 mln to trzeba poczekać kolejny rok. Wtedy cena będzie oscylowała w granicach 30-35 mln. A na dzień dzisiejszy najpilniej trzeba znaleźć jakiegoś zmiennika dla Busquetsa. Od biedy można tam postawić Marqueza. Poza tym można w razie czego w jednym sezonie wydać więcej, aby rok później zacisnąć pasa.
Odnośnie sytuacji finansowej klubu, to chyba się nigdy nie doczekam na prawdę. Każdy mówi coś innego. Jak to w końcu jest panie Rosell i na co pójdzie kasa z kredytu?