0

Najlepiej jakby to kibice w sondach decydowali kogo ma Pep sprowadzić do Barcelony. Wtedy nikt z cules nie miałby pretensji, że zarząd nie liczył się z ich opiniami. A w kadrze mielibyśmy 22 gwiazdy. Tylko przed meczem musieliby siedzieć w przynajmniej 10 szatniach, aby nie było konfliktów.

0

vanqued

Skoro już piszesz o Di Mari to zaznacz też w jakiej lidze on gra. W lidze, w której gwiazdą jest niechciany w PD Saviola, w lidze, której drużyny w Europie już nic nie znaczą (od czasów triumfu Porto w LM żaden klub nic w Europie nie ugrał). Cieszę się, że pojawiła się młoda gwiazdka, która może za 2-3 lata świecić w Europie. Ale skoro mamy wydawać 30-35 mln euro na nowego skrzydłowego (chociaż uważam, że na dzień dzisiejszy nie ma sensu nikogo na skrzydło kupować) to postawmy na zawodnika ogranego w PD i do tego tańszego. A takimi są: Mata, Navas, Silva.

Można by kupić tego gracza gdyby cena oscylowała w granicach 20 mln. Za taką cenę można zaryzykować i sprowadzić zawodnika, który dopiero od roku wybija się ponad przeciętność w lidze portugalskiej. Więcej strach dawać (co pokazał przykład Quaresmy).

0

Taki transfer miał sens w poprzednim sezonie ale teraz mamy dwóch lewych obrońców i kupno trzeciego (za niemałe pieniądze) mija się z celem. Możemy powalczyć o niego za 2-3 lata jak Abidal będzie kończył karierę.

0

Moim zdaniem najlepiej dla Cesca będzie jak odejdzie już teraz. Jak przychodził do Arsenalu to został jednym z motorów napędowych drużyny. Wenger obiecał mu stworzenie zespołu, który będzie wielki w Europie i w PL. I co z tego wyszło? Nic. Fabregas, aby nie zatrzymać się w rozwoju potrzebuje silniejszego klubu. A takich w Europie jest kilka: Chelsea i MU, Real i Barca czy Inter. Gra w tych klubach gwarantuje walkę o najwyższe cele, grę z najlepszymi.

Jak kupimy Cesca teraz to może i będzie mniej grał niż w Arsenalu, ale będzie musiał grać jeszcze lepiej. I dodatkowo rywalizacja o miejsce w 11 pozytywnie wpłynie na wszystkich graczy. Przy takiej kadrze i ilości meczów do rozegrania każdy z nich po sezonie powinien być zadowolony. Dodatkowo jak już pisałem wyżej z Arsenalem nic nie ugra. Będzie wiecznym przegranym. Chyba, że Wenger sięgnie po rozum do głowy i sprowadzi 3-4 doświadczonych zawodników, którzy poradzą sobie w meczach z ogranymi rywalami.

Z punktu widzenia Barcelony jeśli nie uda się sprowadzić Cesca teraz to chociaż powinniśmy wymusić na Arsenalu, że jak klub go puści to tylko do nas. Bo jak Wenger dalej będzie chciał 70 mln za zawodnika to może za 2 lata obejść się smakiem, bo Cesc odejdzie za grosze.

0

Coraz więcej spekulacji zaczyna się pojawiać. A to zainteresowanie Matą, a to Di Marią. Tylko, że na dzień dzisiejszy żaden nie jest potrzebny. A jak mamy już za jakiegoś zawodnika dać 40 mln euro to tylko za Fabregasa.

0

Nie ma opcji żeby odszedł jeden z najlepszych obrońców na świecie na swojej pozycji. Chyba żeby szejk oszalał i złożył ofertę na 50 mln euro to ja bym się długo nie zastanawiał, bo za te pieniądze można by kupić dwóch wspaniałych prawych obrońców.

0

Bardzo dobrze, że klub przedłuża umowę, bo jeszcze by się jakiś szejk nim zainteresował.

Poczekajmy z ustalaniem wyjściowej 11 do oficjalnego zamknięcia okienka transferowego. Wtedy będziemy znali kadrę. Uważam, że to Pique powinien grać klasyczną "9".

0

tusaback

Ibra -co ty chcesz od zawodnika, który w pierwszym sezonie w nowej lidze strzelił ponad 20 bramek i miał ponad 10 asyst? Do tego załatwił nam wygraną w GD i remis z Arsenalem? Rozumiem, że kwota bardzo duża, ale ona ma jeszcze kolejne sezony na pokazanie swoich umiejętności

Czygra- ten sezon pokaże czy nadaje się do Barcelony

Hleb - skąd mógł Pep przewidzieć, że jeden z najlepszych pomocników PL i motor napędowy Arsenalu w PD sobie nie poradzi i zapomni jak się gra w piłkę?

Keir-costam - on pozostanie na wypożyczeniu jeszcze następny sezon i będzie miał szansę pokazać, że stać go na powrót do Barcelony.

Czemu nie wymienisz wszystkich nabytków Pepa, czemu nie wypisałeś nazwisk wychowanków, których wprowadził do zespołu? Poza tym żaden klub świata nie może sie pochwalić 100% skutecznością udanych transferów, bo nikt nie może przewidzieć jak dany gracz będzie się prezentował w nowych barwach.

Poza tym myślisz, że Pep z uporem maniaka będzie stawiał na Ukraińca tylko dlatego, że sam go chciał kupić? Widocznie Guardiola widzi w tym zawodniku potencjał, którego nikt nie dostrzega. Jak już pisałem dopiero zbliżający się sezon da nam odpowiedź czy Ukrainiec jest totalnym niewypałem transferowym czy inwestycją na przyszłość.

0

tusaback

Weź dziecko ogarnij się trochę, bo coraz śmieszniej piszesz. Skąd wiesz jak Dmytro będzie grał za 3 lata? Pewnie według ciebie Barcelona powinna po jednym słabszym sezonie wyrzucać graczy? Poza tym jeśli twoim głównym argumentem jest brak szybkości to dlaczego karierę zrobiło wielu obrońców mających z tym problemy (poszukaj choćby w lidze angielskiej)? Zresztą już niedługo rusza nowy sezon. Zobaczymy czy Ukrainiec dostanie szansę od Pepa na występy w pierwszej 11.

0

Ciekaw jestem co zrobi sam zawodnik po mundialu. Czy zdecyduje się na kolejny sezon zostać w wiecznie przegrywających w ostatnich latach Kanonierach? Czy Wenger zdoła go przekonać do zostania w Arsenalu (jak kupi 3-4 doświadczonych zawodników)? Czy też Cesc będzie miał dość ciągłych porażek i przejdzie do zespołu, z którym o puchary będzie o wiele łatwiej?

Na razie pozostaje nam poczekać i pasjonować się MŚ. Potem przyjdzie czas na ostateczne zamknięcie kadry na sezon 2010/11.

0

tusaback

Zacznę od tego, że bliżej lidze ukraińskiej do hiszpańskiej niż ci się wydaje. Kluby z kraju naszego wschodniego sąsiada od lat grają w LM i w LE. Może i Real i Barca to za wysokie progi dla Szachtara i Dynamo ale już z resztą ekip z PD drużyny ze wschodu poradziłyby sobie.

Pisząc o jego poziomie miałem na myśli to jak prezentował się w pucharze UEFA i w barwach poprzedniego klubu. Zobacz jak radził sobie Ukrainiec w spotkaniu o superpuchar z Barcą. Jestem więc przekonany, że Dmytro musi się przełamać i jak zagra 2-3 spotkanie dobrze, to przypomni sobie, że był jest jednym z najlepiej zapowiadających się obrońców. Jeśli piszesz, że ma same wady to napisz o jego zaletach. Ukrainiec bardzo dobrze gra w powietrzu, potrafi wyprowadzić piłkę z własnej połowy i umie zagrać dokładną długą piłkę do napastnika. Jak nie wierzysz to przestudiuj sobie mecze w jego wykonaniu w poprzednim klubie.

ps. nie ośmieszaj się więcej.

0

Panowie jego pierwszy sezon w PD był fatalny. Weźmy jednak pod uwagę różnicę poziomu lig oraz proces aklimatyzacji. W tym sezonie powinno już być tylko lepiej. Jeśli zagra kilka meczów na swoim poziomie to za 2-3 lata może być już naszym podstawowym zawodnikiem.

0

I bardzo dobrze, że udało się namówić Valencię na raty. Dzięki temu na kolejny transfer zostanie więcej pieniędzy a i bilans roczny w przypadku braku pucharów też powinien być na plusie.

0

BarcaGladiator

Jak na razie żaden z wymienionych przez ciebie zawodników nie opuścił jeszcze klubu. Najbliżej odejścia jest Henry, raczej pewne jest odejście Toure, natomiast transfer Zlatana to na dzień dzisiejszy fikcja. Zarówno zawodnik jak i klub nic nie mówią o odejściu do Anglii.

Jedyne co martwi to odejście Toure ale wierzę, że klub kupi kogoś na jego miejsce. Jak dokupimy jeszcze Cesca to będziemy mieli najsilniejszą kadrę od lat.

0

Tak wszyscy agenci piłkarscy chcieliby, aby Barcelona została instytucją charytatywną i nie robiła problemów zawodnikom z odejściem. Jak już zawodnik zdecydował się odejść to klub powinien postawić twarde warunki: albo 40 mln euro albo nic. Pewnie potem puszczą go za te 36 mln.

Jeśli ten news to prawda to z jednej strony bardzo żałuję, bo uważam go za jednego z najlepszych DM-ów świata, ale z drugiej strony jego ciągłe narzekanie na rotacje i chęć odejścia nie dają mu szansy na pozostanie u nas. Pozostaje pytanie kogo klub sprowadzi na jego miejsce? Czy plotki o Mascherano są prawdziwe?

0

Ja tam nawet najgorszemu wrogowi nie życzę urazu. Chcę, żeby Valdes wywalczył miejsce w wyjściowym składzie Hiszpania nie kosztem zdrowia swoich rywali, ale pracą na treningach. Ciekawe tylko czy dostanie szansę od VdB?

0

Co oni mają z tym odejściem Zlatan? Przecież Villa przyszedł, aby zastąpić Henrego. Za Szweda na razie żadnych ofert nie było i pewnie nie będzie. Bo nikt 40 mln lub więcej za niego nie da. Sam zawodnik ograniczył także pole manewru stwierdzając, że do Anglii sie nie wybiera. Pozostają Włochy, ale tam Inter go nie chce, to samo Milan, a Juventusu nie stać. Więc zawodnik zostanie u nas. Zostaną też na następny sezon Pedro i Jeffren, jest Bojan i od biedy Iniesta więc nie ma miejsce w kadrze dla Maty. Poza tym jak pisałem wcześniej zawodnik ten znacznie obniżył swoje loty w poprzednim sezonie. I teraz to Pedro jest od niego lepszy.

Widzę go u nas tylko i wyłącznie w przypadku odejścia Zlatana i wypożyczenia Jeffrena (może do Valenci co obniżyłoby koszty przyjścia). W przeciwnym razie lepiej zostawić kasę na transfer Cesca.

0

Pewnie o Cescu będzie jeszcze tyle newsów ile dni do zakończenia okienka transferowego. Pewnie sam zawodnik skupia się tylko i wyłącznie na przygotowaniu do MŚ, więc ewentualna finalizacja umowy nastąpi dopiero po mundialu. Chyba, że Laporta głęboko sięgnie do kieszeni i złoży ofertę w wysokości 50-55 mln euro.

0

patryk

Jak nie wiesz co to jest prawo pierwokupu to się nie odzywaj. Każdy klub A może się dogadać z klubem B, że jeśli jakiś zawodnik będzie chciał odejść, to pierwszeństwo w zakupie ma klub A (pod kilkoma warunkami). Z reguły takie prawo kosztuje, ale w przypadku Gaia wystarczyłoby, żeby Barcelona zrezygnowała z kosztów wychowania.

0

Czyżby Caceres jednak został w Barcelonie? Jeśli tak to jako zmiennik Alvesa będzie idealny (o ile zgodzi się na taki układ).

Co do Gaia to niech idzie. Niech tylko Barca zapewni sobie prawo pierwokupu na najbliższe 3 lata.

0

NaZawszeBarca

Sezon jest bardzo długi więc pewnie Villę w wielu spotkaniach zobaczymy w roli "9". Może nas jeszcze Pep zadziwi i zmieni taktykę na 4-4-2 ze Zlatanem i Villą? Wszystko okaże się już niedługo.

0

bestcules

Dla mnie wyznacznikiem jego talentu jest to jak się rozwinął. Dwa lata temu był świetny i wydawało się, że cała Europa z zapartym tchem czeka na jego transfer. W tym czasie Pedro dopiero co rozpoczynał "zabawę" w dorosłą piłkę. Mineły dwa lata i o Macie wciąż się mówi w kontekście talentu, Pedro natomiast stał się jednym z najlepszych zawodników w drużynie Barcy. Sprowadzenie Maty mija się więc z celem bo na dzień dzisiejszy Pedro jest od niego lepszy. Na rezerwowego zawodnika też nie ma sensu wydawać 20 mln euro jak mamy Jeffrena za darmo, który też jest szybki, ma dobrą technikę. Szkoda Macie blokować rozwój sprowadzając go do zespołu w którym będzie zmiennikiem. A tak ma szansę po odejściu Villi zostać liderem drużyny (na pewno zostanie jej motorem napędowym jak odejdzie Silva).

No chyba, że Barcelona zdecyduje się wypożyczyć na najbliższy sezon Jeffrena to Mata byłby idealnym rywalem dla Pedro jeśli chodzi o wyjściową 11.

0

MH

Villa jest nam potrzebny gbyby nie mógł grać Zlatan a Bojan miał problemy z formą (co się u niego w minionym sezonie zdarzało). Poza tym zawsze to jedna opcja więcej do wystawienia linii ataku. Nie bedzie miał problemów ze zgraniem się z drużyną, bo z Xavim i Iniestą współpracuje mu się świetnie w reprezentacji. Za 2-3 lata Villa może być takim dżokerem w talii, gdzie Bojan i ktoś inni będą grać pierwsze skrzypce. Przyjście Hiszpana może też pozytywnie wpłynąć na Ibrę.

Co do newsa to jakoś nie chce mi się wierzyć, że klub przedłużając umowę z Jeffrenem sprowadzi sobie Matę jako rywala dla Pedro. Jeśli już mamy kogoś sprowadzać to powinniśmy skupic się na Fabregasie i zatrzymać Toure (o ile sam zawodnik również będzie chciał zostać). Jak nie uda się odzyskać Cesca to sieci zarzucić powinno się w Valenci na Silvę. W przypadku przyjścia jednego z wymienionych zawodników kadra będzie kompletna i silna jak nigdy.

0

kampos25

Caceres już u nas siedział na ławce i nie dziwię się mu, że wolał odejść. Jest zbyt młody, aby marnować jego rozwój sadzaniem na rezerwie. Prawdopodobnie zostanie więc w Juventusie. Nam potrzebny jest doświadczony zawodnik, koło 30 lat, który nie będzie narzekał na oglądanie meczy z roli widza i będzie gwarancją dobrej gry w przypadku braku Brazylijczyka. Bertrán ma wysoką klauzulę jak na zmiennika, ale przy dobrych rozmowach myślę, że przyszedłby do nas za 6-8 mln.

0

Geble

Jak na razie to on w dorosłej piłce jeszcze nic nie pokazał. Ma papiery na granie, ale czy to sie przełoży na sukces i udaną karierę to się jeszcze okaże. To samo się tyczy pozostałych zawodników, którzy wyróżniają się na tych mistrzostwach. Może się okazać, że za 2-3 lata ktoś inny będzie brylował.

0

Sam zawodnik musi się określić czy chce zostać w Barcelonie czy będzie szukał nowego wyzwania. Jeśli Toure zdecyduje się na transfer do Anglii to trzeba wyciągnąć za niego jak najwięcej kasy.

0

Skoro sam zawodnik nie chce się jasno określić to niech zostanie w Arsenalu. Będzie miał kolejny sezon bez pucharu to może w końcu zmądrzeje i pójdzie do klubu, który mu to zagwarantuje. No chyba, że Wenger też pójdzie po rozum do głowy i zacznie uzupełniać "młodych gniewnych" starymi wyjadaczami. Może wtedy Arsenal coś ugra?

Transfer Fabregasa uważam za priorytet, ale jak ma kosztować więcej niż 40-45 mln euro to niech sobie siedzi w Londynie. Do gry aż się palą Thiago i dos Santos.

cata07 - o tym ile minut dany zawodnik spędzi na boisku decyduje trener. Zważ także na to, że Toure wyjechał na PNA oraz że borykał się z urazami. Busquets nie miał takich problemów i dlatego ma więcej minut.

0

Rychu Peja

Ty za to masz zero pojęcia o piłce więc już nie komentuj.

Niech Milan da 80 mln euro i dorzuci ... właściwie to nie ma tam już kogo dorzucać i może odejść. W przeciwnym razie niech pokaże, że jest jednym z najlepszych napastników świata.

0

kamil9040

Skąd ty możesz wiedzieć czy gracz będący jednym z kilku wyróżniających się zawodników w lidze francuskiej jest lepszy od Pedro i Bojana grających z powodzeniem w PD? Poza tym po jednym dobrym sezonie nie można powiedzieć, że jakiś zawodnik jest wspaniały. Niech pogra ze dwa sezony na wysokim poziomie to może go Barca kupi. Na dzień dzisiejszy Barcelona skupiła sie na transferze Cesca, więc pewnie Iniesta częściej będzie gościł jako skrzydłowy. A są jeszcze Pedro, Messi, Jeffren. Na skrzydle może też zagrać Bojan. Gdzie ty więc widzisz miejsce na następnego skrzydłowego?

Jedyne co mnie martwi to fakt, że nie mówi się nic o rywalu dla Alvesa, aby pod nieobecność Brazylijczyka Puyol nie musiał grać na boku obrony. Ale myślę, że i z tym problemem klub sobie poradzi.

0

Szkoda mi tego zawodnika. Przychodził do nas jako jeden z najlepszych zawodników w PL. A u nas? Szkoda pisać. Myślałem, że odżyje na wypożyczeniu. A tu takie rozczarowanie. Chętnych na jego zatrudnienie na pewno dużo nie będzie, chyba, że Barcelona zdecyduje się na rozwiązanie kontraktu z Białorusinem.

Zapomnijmy też o wciśnięciu Hleba Wengerowi. On nikogo z "synów marnotrawnych" nie przyjmie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?