Barça wspiera "Telewizję bez granic"

Ola

18 września 2009, 11:15

3 komentarze
FC Barcelona od czwartku wspiera inicjatywę obywatelską "Telewizja bez granic" kierowaną przez Acció Cultural del Pais Valenciá (Stowarzyszenie Kulturalne Kraju Walencji - przyp. red.).

Klub, poprzez sekretarza Josepa Cubellsa, przyłączył się do inicjatywy, mającej na celu zniesienie cenzury w stacji TV3 w Kraju Walencji (historyczny region, będący częścią wspólnoty autonomicznej Walencji). Pozwoliłaby ona również na bezpośrednią wymianę pomiędzy katalońskimi mediami we wszystkich wspólnotach posługujących się tym językiem.

Inicjatywa obywatelska została przedstawiona na posiedzeniu w Omnium Cultural (prywatne stowarzyszenie o charakterze kulturalnym i politycznym, promujące język i kulturę Katalonii - przyp. red.) i zrzesza wielu sławnych ludzi reprezentujących katalońską społeczność. Aby inicjatywa została przyjęta przez Parlament, potrzebne jest zebranie 500 000 podpisów.

Obecnie, projekt wspiera 200 instytucji katalońskich, Kraju Walencji oraz Balearów.

Ważna reprezentacja

Na ceremonii prezentującej inicjatywę pojawiły się m.in. takie osobistości jak ex-prezydenci rządu regionalnego Jordi Pujol i Pasqual Maragall, ex-przewodniczący Parlamentu Katalońskiego Joan Rigol, a także dyrektor TV3 Mónica Terribas. Wszyscy oni bronili potrzeby wyrażania katalońskiego środowiska lingwistycznego, które wpłynęłoby pozytywnie na przemysł audiowizualny wspólnoty.

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (3)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze