Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@zadafcb a na koniec dnia real smadryt dostanie po dupie od Mallorki
0
@Nazio_87 przy niskiej pensji i na ławkę - tak. Inaczej nie
0
@Transu96 może kolega @krefi10 jest po kilku piwach i dlatego tak bredzi
0
@Peciak Labamba nie wybacza! ;)
0
@Eto'o9 R10 wczoraj Bernal naprawdę porządne spotkanie jak na debiut w wieku 17 lat. Zapamiętałem dwie bardzo ważne interwencje: dwa razy kasował lub próbował kasować kontrę rywali. Raz z naszej prawej strony pięknym wślizgiem wybił rywalowi piłkę na aut a później, też wślizgiem, wprawdzie piłki nie wybił ale za to spowolnił rywala o jedno albo dwa tempa - i ta sekunda wystarczyła aby zespół się w miarę ogarnął w obronie.
1
@draxidox to jest ciekawy przypadek do badań - dlaczego ogrom ludzi wsiadając na rower nie zabiera ze sobą mózgu
1
@norbi77 tak mi się wydawało że Casado ale nie miałem pewności
Nie pamiętasz przypadkiem kto zgrywał piłkę do Yamala zaraz na początku drugiej połowy?
e: dobra widzę na skrócie że Rapha
0
@Katalończyk 99 tak
1
@KrychaFCB dostał nożem, życie przeleciało mu przed oczami i dostał olśnienia, że kibicowaniem białym to głupota? ;)
1
@norbi77 zakładam że właśnie tak do tego podszedł sędzia. Żadna z tych sytuacji to nie była taka oczywista sytuacja gdzie przerywał on groźne akcje rywali więc w zasadzie trochę zbyt pośpieszna pierwsza żółta mogła wpłynąć na to, że drugiej nie dostał.
Generalnie jednak uważam że sędzia nie trzymał poziomu - choć to i tak nie był zły mecz w jego wykonaniu. Np. w pierwszej połowie był wyraźny stempel na Balde, który wyraźnie sędzia przegapił. Oraz wejście barkiem w (nie pamiętam kogo) na początku meczu - zresztą tego samego zawodnika. I tam kartek nie było. A Christensen za stempel już dostał. Wyraźnie brakuje sędziemu konsekwencji.
1
@michalgajdek tak - sporo było takich sytuacji gdzie wychodziliśmy tą lewą stroną (była ona bardziej otwarta więc to dość naturalne) i szło jakieś dziwne podanie, a to Torres nie poszedł za piłką a to Balde odpuścił a to Inaki zagrał dziwaczną piłkę do nikogo. Widać dużo niedokładności i brak zgrania ale też nie ma się co dziwić- kiedy mieliśmy się zgrać?
Jeżeli będziemy grali na bardziej otwartego rywala to z pewnością na lewej wyjdzie Pau Victor. Ale moim zdaniem Torres ma z Balde sporo pole do popisu na lewej stronie.
Może się mylę ale nie zdziwi mnie w ogóle jeżeli będzie grał tam częściej. Dlatego zaczekałbym z krytyką i skreślaniem go.
1
@fart bardziej niż ta "setka" Torresa to szkoda sytuacji kiedy Pedri nie wszedł w pole karne i strzału Casado.
8
@viscabee9 Dwóch zawodników, którzy łączyli dziś formacje: Bernal i Torres. Rola tego pierwszego jest oczywista. Drugiego nie.
Torres całą pierwszą połowę zamieniał się miejscami z Lewym przy pressingu. To jest wręcz mistrzowskie zagranie mając na uwadze wiek Lewego i to, że słabo pressuje. Do tego Torres grał albo do linii albo do środka - nawet nie szukał wejść w pole karne. Warto otworzyć heatmapę z tego meczu i zobaczyć jak skrajnie niestandardowo wygląda ona - a przecież, w teorii, grał jako lewe skrzydło.
Dużo było nieporozumień ale generalnie próbowaliśmy wyprowadzać piłkę głównie tamtą stroną - pomimo tego że z prawej jest Yamal. Torres dawał dużo miejsca Balde i ten spokojnie kontrolował swoją stronę.
Torres w tym meczu dostał bardzo niewdzięczną rolę do wypełnienia. A w drugiej połowie zaliczył nie tylko piękne podanie, które skończyło się karnym ale też miał niezłą okazję kiedy już rywal musiał się otworzyć.
I powiem tak - paradoksalnie kiedy rywal przestał bronić całą ekipą na swojej połowie to rola Torresa została ograniczona - dlatego wiedziałem że wejdzie za niego Pedri, który aż się prosi o grę jako mediapunta.
0
Nie zgodzę się co do Torresa. Moim zdaniem jego rola w tym meczu jest bardzo mocno niedoceniana. I uważam że wręcz przeciwnie - bardzo możliwe że dużo sobie wygrał tym meczem. Szczególnie na rywala tak broniącego jak dziś Valencia.
0
Jak na naszą obecną sytuację - mecz mocno na plus!
0
Oj Pedri. Trzeba było zamknąć ten mecz :/
0
Rywal też dziś delikatny dla nas nie był więc w sumie kartka ok ;)
0
@HypeR zmienić może Yamala ale wynik niepewny więc taka zmiana nie byłaby dobrym pomysłem teraz
0
@michal26 po 30 min.
0
Jeżeli uda się zdobyć 3 bramkę to Pau za Yamala.
Pedri pięknie jako Mediapunta.
0
@Who_you_mam serio? :D
0
Torres zamyka mordy LaBamby :D
0
@KamQiX zobacz jak Torres gra w fazie obrony. Czepiacie się chłopaka zła on pracuje za Lewego i robi dobrą robotę.
0
@szymonekk polecam docenić to że Ferran presuje za siebie i często zmienia pozycje Lewego, więc pracuje za 1,5 zawodnika. Surowe podejście do Ferrana jest tutaj mocno niesprawiedliwe. Naprawdę niezły mecz gra
0
@krol211 raczej Pedri ale nie wcześniej niż 60 minuta chyba że jest faktycznie zdrowy
0
@tbas nie. Za Xaviego nie pamiętam żadnego takiego błędu tego formatu. Tab było dużo niekonsekwencji taktycznej ale innego rodzaju.
Ale też nie będę naskakiwał na Flicka bo on lata mocno ta drużynę a okres przygotowawczy z uwagi na euro i igrzyska był jaki był. Niemożliwe jest żeby w takim czasie ogarnąć zespół tym bardziej przy tylu urazach w środku pola.
Tutaj inne spostrzeżenie: z Gundo pewnie taki błąd by się nie przytrafił. Doświadczenie robi jednak swoje. Ale mamy w sumie dwóch żółtodziób w drugiej linii którzy i tak dają radę więc nie będę zrzędzić.
3
Co do straconej bramki to problemem nie jest niezrozumienie między Balde a Martinezem, bo to może się zdarzyć choć nie powinno.
Problemem jest fatalne wyjście do pressingu chwilę wcześniej. Ta bramka to właśnie efekt tego że połowa drużyny ustawiła się pod pressing a połowa pod obronę. Zrobiła się gigantyczna wyrwa w środku pola i w efekcie rywal wszedł w nas nawet nie jak w masło ale jak w pustkę.
Zabrakło tutaj organizacji taktycznej. Nie my w środku pola kogoś kto poprowadzi ta drużynę. Da sygnał do tego co mamy grać czy idziemy do pressingu czy odpuszczamy. Każda z formacji nie może decydować z osobna.
0
Facet dostał mocno w głowę. Nie ma sensu doszukiwać się nie wiadomo czego.
5
Bellingham - 88 minut w meczy i superpuchar. Poprzedni mecz - finał Euro
Olmo - nie zgłoszony do Ligi i niegotowy na mecz. Poprzedni mecz - finał Euro.
Ja rozumiem że anglik mógł skrócić wakacje, nie było u niego sagi transferowej, może mieć inną budowę i potrzebuje dlatego innych treningów itp. Ale te tłumaczenia są trochę niepoważne w takim kontekście.
0
@snupson https://zapodaj.net/images/08274b2825232.jpg