Azi

0

@Aragorn33 I co odniesienie do ruskich komentatorów zmienia w kontekście drugiego zdania? Absolutnie nic.

Ja nie kwestionuje prawdy tego materiału (w sensie nie próbuje Ci udowodnić że to jest oczywista nieprawda) bo nie jestem w stanie tego zweryfikować. Ja tylko zwracam uwagę na to, żeby nie wierzyć od tak tylko dlatego że na twitterze pojawił się filmik z opisem.
Dlatego pytam co to za "legitne źródła" po czym Ty mi podejsz źródło, które w komentarzu samo kwestionuje to co wrzuca. Trochę paradoks.

Zachowujesz się jakby to z samego założenia musiała być prawda a ja próbował prawdzie zaprzeczać. A ja tylko pytam dlaczego tyle godzin po zdarzeniu taka informacja nie pojawiła się np. u BuckarooBanzai, Artura Micka czy choćby na WarNewsPL.

Azi

0

@Aragorn33 "Ale nawet jeśli to inna ???????? kolumna, to i tak ???????? “sprawcy” zrobili mi piątek."

Chłopie to jedno zdanie osoby wrzucającej twitta dobitnie świadczy że w żaden sposób nie zweryfikował tego filmu. To może być ruska kolumna ostrzelana 2 lata temu np.

ciężko kogoś takiego określić mianem "legitnego źródła"

Azi

0

@Aragorn33 OK. Rozumiem że legitne źródło to takie które za takie uważasz a nie takie które podeje prawdziwe informacje. Jest to dość zabawne bo jedno z twoich źródeł w komentarzu samo kwestionuje prawdziwość tego zdarzenia XD

Azi

0

@Aragorn33 To Ty się powołujesz na legitne źródła, więc mnie nie pytaj które to są. Ty mi to powiedź XD

Chłopie zbaczasz w bardzo dziwne rejony tej dyskusji :D

Azi

0

@Aragorn33 a w komentarzach już ma. Ciekawe...

Azi

0

@Aragorn33 które legitne źródła potwierdziły autentyczność?

Azi

0

@Aragorn33 powiem Ci tak "Stanowski przeczytał i dalej się śmieje". Powinieneś zrozumieć

Azi

1

@Aragorn33 wypadałoby zaczekać na weryfikację czy to nie jest czasem fejk. To może być nagranie z zupełnie innego miejsca.

Azi

1

@zadafcb ludzie reprezentują inne kraje niż te w których się urodzili albo skąd pochodzą ich rodzice i tak będzie dalej. U nas najlepszy przykład to Wilfredo Leon.

Azi

0

@draxidox już nie ma ;)

Azi

2

@betonito A nie mogą grać obaj?

Azi

1

@draxidox Myślę że badanie przeprowadzone dziś na Ukrainie dało by jeszcze gorszy wynik.

Azi

0

@Maker0 No niestety zastępstwa za Lewego nie mamy. Może Pau Victor da radę? Może - choć w cuda nie wierzę - Ansu zacznie coś grać? Może Roque skupi się na treningu a nie narzekaniu na wszystko i wszystkich i kiedyś będzie 9ką? Bez napastnika granie 4321 mija sie z celem niestety :(

Azi

15

Jak będzie grała Barcelona Flica? Myślę że nie będziemy mieli jednego konkretnego ustawienia, tylko - w zależności od rywala - będziemy wybierali jedno z trzech. O tym za chwilę. Z pewnością będziemy stawiali na wysoki i intensywny pressing i to będzie nasza podstawa. Wątpliwe jest abyśmy nagle przeszli na grę z kontrataków, tym bardziej że nie mamy do tego wykonawców. Dlatego obstawiam raczej spokojniejsze tempo budowy akcji ale za to dużą intensywność po stracie.

O 433 i 4231 nie ma chyba sensu się szerzej rozpisywać bo było już o tym dużo mówione. Zasadniczą wadą gry w 433 i 4231 jest to że nie mamy ani lewego skrzydła ani typowego i klasowego defensywnego pomocnika. Dlatego też nie zdziwię się jeżeli Flick zaproponuje nam trochę inne ustawienie - oczywiście jeżeli nie uda się sprowadzić Nico. Konkretnie myślę o 4321 czyli trochę już zapomnianej choince.

Tutaj znajdziecie wizualizację - jak taka "choinka" wygląda.
https://zapodaj.net/images/25521a1159df1.jpg

Co warto o niej wiedzieć? Prawdopodobnym twórcą był Co Adriaanse, który wprowadził takie ustawienie w Den Haag w latach 80'tych. Choć wiele osób będzie bardziej kojarzyło 4321 z Terrym Venables w czasach kiedy prowadził reprezentację Anglii. Podobne ustawienie stosował Ancelotti w Milanie (i wygrał 2x LM) a jego skład w finale sezonu 06/07 wyglądał tak:
https://zapodaj.net/images/efa294753fd9b.jpg

A co ciekawe w takim ustawieniu dość często występował RB Lipsk:
https://zapodaj.net/images/ba39cf2575116.jpg

Ta ostatnia informacja jest dość interesująca w kontekście ściągnięcia do nas Olmo ;)

Jak wygląda gra w 4321? Potrzebna jest klasyczna 9ka czyli nasz Lewandowski. Jego zadaniem jest tworzenie przestrzeni dla dwóch 10tek* operujących za nim. Z uwagi na to, ze samo ustawienie jest dość wąskie, to jedna z 10tek operuje zazwyczaj dość szeroko - w naszym przypadku byłby to oczywiście Yamal albo Rapha. Jest to o tyle ważne, że boczny obrońca pozostaje wtedy trochę głębiej a u nas na prawej obronie będzie przecież grał Kounde. Lewa strona zostanie dla Balde. Druga z "10tek" będzie albo szukała wejścia w miejsce robione przez 9kę (to raczej Olmo i Fermin) albo pomoże w budowaniu akcji i otwieraniu drogi dla wchodzących w pole karne pomocników (tutaj zdecydowanie bardziej widzę Pedriego albo Gundo).
*termin 10ka jest bardzo umowny. Przyjmijmy dla uproszczenia że mówimy o zawodnikach z dużo mniejszymi zadaniami defensywnymi i takimi, którzy szukają dla siebie miejsca między obroną a pomocą rywala.

Tutaj znajdziecie mniej więcej schemat jak by to wyglądało. Niestety grafika jest jakby lustrzanym odbiciem tego jak mogłoby to wyglądać w Barcelonie, to znaczy, że szeroko gra lewa 10ka a nie prawa.
https://zapodaj.net/images/130b9aa9eea1a.jpg

W środku pola jest jeszcze trzech pomocników ale nie musi tam występować klasyczny defensywny pomocnik, co też jest dla nas korzyścią, bo takowego nie mamy. Najważniejszy będzie centralny pomocnik, który stanowi kręgosłup zespołu. U nas oczywistą postacią jest oczywiście Frankie, który powinien sprawdzić się w tej roli znakomicie. Jest jednak jeden warunek - musi mieć obok siebie wybieganych pomocników, którzy zawsze będą opcją do zagrania piłki a jednocześnie będą wsparciem dla obu 10tek grających wyżej. I tutaj uwaga - do tej roli zupełnie nie nadaje się moim zdaniem Pedri ale za to idealnie nadaje się Gavi. Drugim pomocnikiem byłby najpewniej Gundo, który identyczne zadania wykonywał zazwyczaj już u Xaviego. Przy pressingu zawsze jeden z nich będzie musiał podejść wyżej. Dlatego dość istotnym jest aby grali tam ludzie których bieganie nie zabija i tacy, którzy czytają grę i będą zamykali rywalom możliwość wyjścia z akcją.

Gra na dwie dziesiątki może być trudna do zneutralizowania dla przeciwników - zwłaszcza jeśli środkowy napastnik pomaga stworzyć im przestrzeń. W dodatku jeden z bocznych obrońców ma zazwyczaj bardzo dużo miejsca do atakowania wolnych przestrzeni. Niestety Balde nie jest ideałem do tej roli - tutaj aż prosiłoby się o Albe ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;)

Naszym ogromnym plusem jest to, że 4321 sprawdza się świetnie przy zawodnikach dobrych nie tylko technicznie ale też taktycznie. Dodając wymienność pozycji gra jest naprawdę widowiskowa i szybka. I gwarantuje dużo akcji i bramek. Jednak tutaj należy pamiętać, że zewnętrzni pomocnicy będą w meczu pokonywać naprawdę duże dystanse. O ile o Gaviego (zakładając że będzie zdrowy) i Gundo bym się nie martwił o tyle nie wiem jak w takiej roli sprawdzi się Casado czy Pedri.

4321 ma jeszcze jeden zasadniczy minus - dość łatwo jest stworzyć rywalom przewagę w bocznym sektorze boiska. Tutaj kłania się to co napisałem na samym wstępie - jeżeli zabraknie intensywności to nie będzie grania tylko ganianie za rywalem. A tego nie chcemy.

Całość tego tekstu to oczywiście czyste wróżenie z fusów i jestem tego jak najbardziej świadomy. Nie odbyliśmy nawet jednego treningu z pełną pierwszą drużyną. Do tego kontuzje leczy Frankie, Pedri i Gavi. Ciężko więc cokolwiek wyrokować po meczach towarzyskich gdzie grała w większości młodzież. Na realną ocenę co gramy to pokusić się będzie można pod koniec września. I oby to był dobry początek sezonu :)

Azi

3

@Faro zazdroszczą głowy do biznesu po prostu. Bo legalnie dwa razy zarobić na sprzedaży tego samego to niełatwo jest ;)

Azi

1

Jestem bardzo ciekaw jak miłośnicy ruskich będą tłumaczyć że to nie porażka ale sukces matulki rosjii.
Całkiem niedawno jeden z użytkowników labamby próbował mi tłumaczyć że ruskie to miały pełne prawo atakować Ukrainę. Ciekawe czy dziś uważa że Ukraina ma prawo atakować rosje? Pewnie kontratak Ukrainy będzie dla niego "barbarzyństwem" ;)

Azi

0

@pikass14 ja przeszedłem do Viking mobile za 35 zł i bodaj 60 czy tam 100 giga (a nie zużyte przechodzą na kolejny miesiąc). Do tego za każdą poleconą osobę masz parę zł taniej. Bardzo pasuje mi ta opcja.

Azi

1

Komentarz usunięty

Azi

0

@kamiVeB tutaj na początku relacji masz wypisane zawody z udziałem Polaków, - jaki etap a zwykle też edytują jaki jest wynik.
https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/paryz-2024/igrzyska-olimpijskie-paryz-2024-dzien-13-relacja-na-zywo/qkqv8zd

Azi

3

@Kidd Zobacz to - ruskie gadające o "barbarzyńskim ataku". Czysty debilizm.
"My atakować Ukraina - dobra jest! Oni atakować w odpowiedzi nas - barbarzyńcy!"


Azi

0

@JordiAlbion bardzo dobrze napisane.

Azi

1

@Kidd Autor posta lubi droczyć się z ruskimi trollami - każdy ma jakieś hobby

Azi

4

@BorzyKrzys Cooo? Nie kibicować Polce bo startowała w wyborach z listy partii której się nie lubi? To chyba wyraźna oznaka, że coś się ma nie tak z głową. Jeżeli polityka przesłania komuś logiczne myślenie, to może pora przestać się nią interesować - dla własnego dobra.

Azi

7

Dobre podsumowanie. I ten ból dupy trolli w komentarzach - coś pięknego :D

Azi

1

Proponuję aby sam MKOl testował wszystkie zawodniczki i problem z "niewiarygodnymi" testami i wszelkimi wątpliwościami sam się rozwiąże. A zdaje się że takie testy robi nawet Alab.
https://www.sport.pl/igrzyska-olimpijskie/7,154863,31205356,wstrzasajace-ustalenia-ws-testow-plci-dwoch-piesciarek-mkol.html

Azi

1

@Kgorecki2500 jednak 0:1

Azi

1

TAK JEST!!! Brawo Dziewczyno!!! :D

Azi

0

Julka bij go bez opamiętania! ;)

Azi

0

@sonek w półfinale też :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?