Azi

0

@marcin62 Ok - mogę się zgodzić. Sam jestem przeciwnikiem Laporty i Deco ale oni też nie zasłużyli na hejt. Na takowy zasłużył Bartomeu, który zrobił po prostu bardzo dużo złego dla klubu. Ale hejtowanie obecnego prezesa i dyrektora dlatego że ściągają jakiegoś zawodnika - to nie jest rozsądne.

Ad 2 - ja takich wpisów nie widziałem niestety. Ale też nie szukałem. Po przeczytaniu kilku twittów darowałem sobie dalsze czytanie bo niedobrze już mi się robiło od "wylewów" pseudo-myślicieli, którym najwyraźniej przez myśl nie przeszło żeby wyrazić choć odrobinę samokrytyki.

Azi

8

Przerażający jest fakt jak straszliwie toksyczny zrobił się internet. Dwa przykłady:

I. LaBamba - Barcelona ściąga do siebie Olmo. I hejt jaki się wylał na zawodnika, choć ten przecież nie jest niczemu winny i nie zdążył zagrać nawet minuty w klubie.

OK - rozumiem, że zawodnika można lubić, nie lubić i być wobec niego neutralnym. Ale fakty są takie, że ktoś go w klubie bardzo chce. I raczej nie jest to ani Laporta ani Deco. Laporta jest politykiem i jako taki bardzo ważne jest dla niego budowanie wizerunku. Dlatego ściąganie zawodnika, którego kibice - delikatnie mówiąc - nie chcą, jest sprzeczne z jego normalnym zachowaniem. Deco jest "ręką" prezesa i bez błogosławieństwa szefa żaden transfer nie ma sensu.

Jedyną więc osobą, która może być mocno za tym transferem jest Flick. Trener o którego Laporta zabiegał i którego wyniki będą efektem pracy Laporty. I ten Flick musiał być - w oczywisty sposób - odpowiedzialny za ten transfer. I to na nim powinna spocząć odpowiedzialność za to jak Olmo będzie grał i czy się spłaci czy nie.

Za grosz nie rozumiem więc ataków na Daniego. Tutaj aż prosi się o podejście "dajmy mu czas i wtedy ocenimy czy to był dobry ruch". Zamiast tego zawodnika wita bezsensowny i bardzo intensywny hejt. I dziwaczne teksty w stylu "trza sprowadzić skrzydłowego albo defensywnego pomocnika!". Kilka razy zapytałem dziś osoby rzucające tego typu wypowiedzi wprost "OK. Ale kogo? Proszę o nazwiska, które pozostają w zasięgu Barcelony" i nie dostałem nawet jednego. Bo takich ludzi na rynku zwyczajnie nie ma. Nico na siłę nie przekonamy - to jego wybór czy chce u nas grać. Nie chce - trudno. Jego sprawa. Ale opcji takich jak Nico - czyli spora jakość za - nie oszukując się - rozsądne pieniądze - na rynku nie ma bo jakość = cena. Trzeba więc budować z tego co się da a nie z marzeń. I hejt na tych, którzy chcą do nas przyjść nie pomoże w budowaniu silnej drużyny.

II. Akcja Stanowskiego

Nigdy nie byłem fanem Kanału Zero. Nie śledzę tego co się tam dzieje i nie oglądam nawet wybiórczo. W zasadzie jedyną akcję jaką potrafię przytoczyć był wywiad z ambasadorem Izraela - ale nawet nie mam pewności czy to było na tym kanale. Mogę siebie określić więc jako osobę, która w obiektywny sposób podeszła do tego co wrzucił Pan Stonoga i jakie to miało konsekwencje. Tym bardziej że kiedy film wyciekł to w ogóle nie chciało mi się tego oglądać i raczej pytałem osoby tutaj o co chodzi i co tam jest.

I na wstępie muszę pogratulować KS bo przygotowanie filmu to był majstersztyk. Nie dlatego że pomysł był wybitny - nie będę tego oceniał. Ale fakt jak na samym wierzchu leżał dowód na to, że film jest "zmajstrowany" i naprawdę mało komu zechciało się łączyć kropki - to trzeba docenić. I po raz kolejny jestem zawiedziony poziomem dziennikarstwa w PL. Jak wielu osobom tak bardzo pasowało do ich narracji to co usłyszeli, że nawet nie chciało im się poświęcić 3 minut na sprawdzenie czy czasem nie robi się ich w konia. Niby poważne dziennikarstwo... Ehhh... Zamiast tego liczba udostępnień i komentarzy - zupełnie bezrefleksyjnych - robi wrażenie.

I teraz pytanie dlaczego o tym piszę? Bo wystarczy otworzyć twittera (czy raczej X) żeby zostać zalanym hejtem na Stanowskiego. Jak to jego redakcja śmieje się z wypadku człowieka. Albo jak to sam on sobie strzelił w kolano - choć nie bardzo wiem dlaczego. No redakcja się śmiała bo tak działa ludzka psychika. A czarny humor nie jest oznaką, że ktoś jest psychicznie chory. Tym bardziej w sytuacji gdy nagrywa się - zapewne w nerwach - filmik podpuchę i doskonale się wie dlaczego ten temat padł. I to wyszło naturalnie - brawo za to.

Stanowski zrobił multum osób w konia i trzeba mieć jaja przyznać się do tego, że się nie wyłapało fałszu. A w pierś nie uderzył się chyba nikt. Jedyną reakcją obronną jest tępy atak na autora filmu.

Czy ktoś z komentujących uderzył się w pierś i stwierdził - "Stanowski pochopnie Cię oceniłem. Dobrze mnie wkręciłeś"? Ja nie widziałem nawet jednej takiej wypowiedzi. Najbliższe temu było było to co napisał sam Stonoga. Jeżeli więc czytasz ten tekst i sam pisałeś/-aś mało pochlebne komentarze a potem zapomniałeś/-aś się uderzyć w pierś, to wiedz, że nawet Stonoga zaprezentował wyższy poziom.

Ludzie mylicie wolność słowa z przyzwoleniem na hejt i chamstwo. Stanowski zrobił hejterów w konia i w takiej sytuacji prawidłową reakcją jest refleksja "za szybko oceniłem" a nie "o ty łajzo już ja Ci pokaże!".

Spokojnej nocy dla wszystkich.

Azi

0

@Roobo Laporta z Deco już próbowali złapać Nico do worka ale skubany szybki jest i uciekł.

A jakiego defensywnego pomocnika masz na myśli?

Azi

0

@draxidox każda partia ma swojego pinokia

Azi

0

@MesQueUnClub96 a numerów totolotka byś mi nie podał skoro znasz przyszłość?

Azi

1

@MesQueUnClub96 pojedyncze dobre mecze to nawet Rasiak miał. Nie robi to z niego światowej gwiazdy

Azi

0

@kodi77 ale ja tutaj nie wyraziłem żadnej opinii XD
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.

Miłego bana.

Azi

1

@barcelonaLM taki koleś z Sevilli który co sezon praktycznie zmienia klub i nigdzie nie błyszczał. Przypuszczam że o niego chodzi. Bo nie znam innych

Azi

1

@kodi77 ale opinię trzeba na czymś opierać. A Ty się zachowujesz jakbyś wiedział co będzie grał Flick i dzięki temu wiesz kto jest nam potrzebny a kto nie. Jak masz taką wiedzę to się podziel ale napisz przy okazji jakie jest źródło bo ja mogę się założyć że jedynym Polakiem z taką wiedzą może być obecnie tylko Lewandowski

Azi

1

@kodi77 mnie się pytasz? Ja nie wiem co chce grać Flick. Równie dobrze mógł wymyślić sobie coś z Olmo i Ferminem w składzie.

Azi

0

@Derean może zagrać na 10 w klasycznym 442, może zagrać jako ofensywny pomocnik w 4231 i może zagrać jako skrzydłowy schodzący do środka i robiący miejsce dla Balde (a kto wie czy nie dla Forta

Azi

4

@kodi77 skąd możesz wiedzieć kto jest nam potrzebny skoro nie da się nawet pobieżnie określić jaki pomysł na Barcelonę ma Flick? :D

Azi

5

@RosjaninBut porządną lekcja dla dziennikarskiego środowiska. A sporo ludzi sobie uświadomiło że ich robota nie polega na weryfikowaniu informacji a wyłącznie na jej powielaniu i komentowaniu.

Azi

2

@Arden apelowanie do logiki labamby - mocne! :)

Azi

0

@Salchent a ja mówię że lepiej wydac kasę? Nie ja podejmuje decyzję. Zwracam tylko uwagę na bezsens tego typu wypowiedzi jeżeli nie może się podać żadnego przykładu - choćby teoretycznego - kogo warto wprowadzić. Jak widać po Nico nie każdy się pali do tego żeby do nas przyjść - niestety. A cena za Nico to i tak była promocja.

Azi

1

@bartulek98 ciągle się pytam jakiego skrzydłowego albo pivota za tą kasę chcecie kupić i nikt nie umie udzielić odpowiedzi.

Azi

0

@Uukasz_93 kogo na to lewe skrzydło, pivota i za Lewego proponujesz? Tylko takich realnych na nasze możliwości finansowe proszę.

Azi

1

@negreanu to jakiś skrajny idiotą albo ktoś chory psychicznie.

Azi

0

@MesQueUnClub_87 te najmłodsze chyba nie były inicjatorami zajścia. Najpewniej uczestniczyli na wzór starszego "kolegi".

Azi

3

No i super. Oby wygrał złoto i został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Choć igrzyska i tak zbyt prestiżowe niestety nie są w piłce. Patrząc po samych wartościach zawodników jacy pojechali na ten turniej to finał inny niż Hiszpania Francja oznaczałby kompromitacje którejś z tych ekip. Nawet Argentyna jest daleko w tyle. Ale pieniądze nie grają.

Azi

1

@Sandman21 nie mam pewności jak będziemy grać. W mojej ocenie do tej pory Flick grał 433 w fazie ataku i 4231 w fazie obrony/pressingu. Co jest dość optymalne w sytuacji gdy Lewy nie daje rady na takiej intensywności.

Z drugiej strony nie ma połowy kadry więc na dobrą sprawę to najwcześniej na przełomie sierpnia i września będzie można ocenić co chcemy grać.

Azi

2

@Herato moja prywatna opinia: MatS ma większe umiejętności ale Valdes to była osobowość, która wnosiła do zespołu coś dodatkowego ponad samą postawę na boisku.

Azi

0

@Derean zaproponuj kandydatów na to "stanowisko". Tylko takich w zasięgu finansowym klubu

Azi

2

@norbi77 kiedy dostajesz w mordę o biednej Barcelony a tłumaczenia że nie masz pół składu nie mają sensu bo Barcelona też nie ma, to musisz coś napisać żeby dzieci śmietany nie pomyślały przypadkiem że coś jest nie tak.

Azi

2

@PatrykBarca czort jeden wie tutaj kogo chce a kogo nie chce Flick. Na tą chwilę to wszystko to jest wróżenie z fusów. Dlatego ja się nie podniecam transferami. Przyjdzie ktoś - fajnie. Nie przyjdzie - będziemy grać tym składem jaki mamy.

Azi

2

@mielniczas fakt że on odszedł to efekt fatalnej polityki Bartomeu. Nie bawię się w gdybania ale to że ta łajza zniszczyła nasz ukochany klub to nie gdybanie - to fakt.

Azi

2

@Maker0 przecież on nawet jednego treningu u Flicka nie zaliczył. Skąd pomysł że trener go olewa? Może i Flicka będzie pierwszoplanową postacią w zespole? Dlaczego od razu zakładasz że nie?

Azi

2

@BorzyKrzys dobrze się to oglądało.

Azi

0

Co ten ktoś odwalił to ja nie mam pojęcia. Nie obserwuje otoczenia, nie patrzy w lusterka a na dodatek szarpie kierownicą i co musiało skończyć się tak jak się skończyło. Bez obrazy ale kto takim osobom daje prawo jazdy? O.O


Azi

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?