0

@GeneralXavi Czy orientujesz się, ile z tych powikłań trafia do oficjalnych statystyk?

2

@lukaszbarca15 Tak, dokładnie tych samych.

9

@masq Jak nisko zeszliśmy, żeby niszczenie ligi chińskiej było poważnym argumentem w zakontraktowaniu piłkarza.

9

@masq Nie świetny, tylko przyzwoity/dobry. 4 lata temu. Poza tym gdyby nadal prezentował taki poziom, to chyba poszedłby to lepszego zespołu, a nie do egzotycznej ligi.
A za darmo to mamy chłopaków ze szkółki, także całe szczęście, że do nas nie trafił.

6

Paulinho został nowym piłkarzem klubu Al-Ahli z Arabii Saudyjskiej. Niektórzy eksperci ze strony chcieli go w Barcelonie, tak dla przypomnienia.

3

@macio_944 Rozmowa się rozwija lub nie, natomiast celem tych, którzy piszą tego typu komentarze nie jest wymiana doświadczeń, tylko pochwalenie się szczepieniem. Jest to chyba dość oczywiste.

Dobrze Ci idzie śledzenie kto co napisał i kto co zaherbował, więc powinieneś zdawać sobie sprawę, że ja ignoruję takie komentarze. Kolega @Khajio też je ignoruje z tego co kojarzę, także nie wiem skąd ten wywód.

2

@macio_944 To nieprawda. Jest jakaś mała część komentarzy z pytaniem "jak się czuliście po szczepieniu", natomiast większość to komentarze na zasadzie "druga dawka Pfizera przyjęta i humor gituwa". Takie chwalenie się, że się coś zrobiło, tak samo jak zdanie prawa jazdy, zdanie matury i tak dalej. Nie ma tam śladu w wymienianiu się doświadczeniami.

2

Komentarz usunięty

2

@Mocher91 A może nie.

3

@barcelonaLM Kolejny z wielu powodów, żeby nie lubić Liverpoolu.

1

Uważam, że jedyna pozycja, na której Roberto ma jeszcze jakiekolwiek szanse coś pokazać w Barcelonie to pivot. Oby prezentował się na tej pozycji z dobrej strony.

17

Ta jasne XD
Rakitić sobie może tak mówić. Nawet gdyby zaproponowali to 50 milionów, to on by powiedział, że w Barcelonie czuje się dobrze i nie zamierza odchodzić.

Chorwat to kolejny przykład buńczucznej polityki Bartomeu. Mógł odejść w 2018 lub 2019 roku za dobre pieniądze, ale krótkowzroczność Bartka i wysoki kontrakt Rakiticia skutecznie gasiły wszelkie zakusy innych klubów.

0

@Gaz XD
Tylko tak można skomentować te brednie.

0

@Explode Pensja to kolejny problem, ale nawet jeśli (teoretycznie) znajdzie się klub, który pokryje jego pensję, ale zapłaci za transfer 20 milionów, to Barcelona na to nie pójdzie.

2

@Emhyr Tu nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać.
Renato Sanches odbił się już od poważnego klubu, w Lille nawet nie jest kluczowym zawodnikiem, zrobił sobie reklamę na Euro dwoma dobrymi meczami, ja jednak wolę, żeby sugerować się całym sezonem rozegranym w klubie, a nie jednym turniejem.

Van de Beek zalicza ogony w United, więcej od niego grają Fred czy McTominay. Nie wiem jak rezerwowy piłkarz United ma zbawić naszą pomoc. Nie łapie się również do podstawowego składu reprezentacji Holandii, który nie jest jakiś świetny.

Z tej trójki to zdecydowanie Saul. Ostatnio gorszy okres, ale jego jakość nie podlega wątpliwości. Przez wiele lat kluczowy piłkarz w układance Simeone.

0

@Explode No właśnie problem w tym, że nie lepiej.
Gdyby to było lepsze rozwiązanie, to klub już dawno by na to poszedł, a jak widzisz nic takiego nie ma miejsca. Niestety rozliczenia w księgowości to najważniejszy aspekt, jakim musi kierować się zarząd.

3

@Jakchcesz Przy transferze zawodnika klub nie wpisuje wydatku jednorazowo. Rozkłada koszt zakupu piłkarza na czas trwania podpisanego kontraktu. Coutinho kosztował razem ze zmiennymi około 140 milionów euro. Podpisał umowę do 2023 roku, co oznacza, że transfer Coutinho to około 25 milionów euro rocznego obciążenia finansowego dla klubu. Brazylijczyk został kupiony w styczniu 2018 roku, jest więc zawodnikiem Barcelony 3,5 roku. Pozostały mu jeszcze 2 lata kontraktu. Do zamortyzowania z tytułu transferu Coutinho zostało więc jeszcze około 45-50 milionów euro.
Nikt nam tyle za niego nie da. Jego sprzedaż za wspomniane 20 milionów euro oznacza stratę rzędu 30 milionów euro.
O wiele bardziej prawdopodobną opcją w przypadku Coutinho jest wypożyczenie. Pozwoli nam ono zrobić kolejny odpis amortyzacyjny rzędu 25 milionów euro. Wtedy do zamortyzowania zostanie jeszcze 25 milionów euro, sprzedaż Brazylijczyka za tę sumę za rok, po jego dobrym sezonie na wypożyczeniu jest jak najbardziej możliwa.

1

@JohnnyBarca Nie ma opcji, że za tyle odejdzie, bo Barcelona zanotuje straty w księgowości. Bardziej prawdopodobnym ruchem jest wypożyczenie z ewentualną opcją wykupu.

3

@amanter Dlatego chcę jego odejścia.

2

@amanter Jeśli Fati i Aguero będą w dobrej formie fizycznej, to Griezmann za dużo sobie nie pogra.

0

@A_Gomesinho_21 Laporta ma głowę na karku i nie będzie się kłócił o dopłatę rzędu 5-10 milionów.
Jeśli w tej sprawie są trudności, to wynikają z wątpliwości Atletico, zwłaszcza w kontekście olbrzymiej pensji Francuza.
Plus na pewno Laporta ma wątpliwości, bo niewątpliwie z Griezmannem Atletico byłoby jeszcze silniejsze w walce o ligę.
Na szali stoi nowy kontrakt Messiego, a Ty myślisz, że są trudności, bo Atletico nie chce dopłacić 10 milionów euro. Szkoda czasu na moje dalsze tłumaczenia, zapewne i tak nic do Ciebie nie dotrze.

2

@A_Gomesinho_21 Pensja Saula na poziomie 12 milionów brutto i pensja Griezmanna na poziomie 36 milionów brutto, oszczędność 24 milionów w skali roku. Jeśli to jest niekorzystne finansowo, to strach pomyśleć co jest korzystne.

1

@Rust_Cohle Barca robi się w głupka poprzez trzymanie Griezmanna w klubie. Idą za tym jego kosmiczne, niewspółmierne do gry zarobki i problemy z nowym kontraktem Messiego. Wymiana Saul-Griezmann jest korzystna dla klubu zarówno sportowo, jak i finansowo.

18

@Rust_Cohle Oczywiście, lepiej trzymać Griezmanna w klubie z pensją na poziomie 36 milionów euro.

20

@Koors Nie wiem co w tym pięknego.

1

@Mathew86 Oczywiście, zakontraktujmy Paulinho, którym interesują się jedynie kluby z ligi tureckiej i brazylijskiej. Choć w sumie patrząc na lata transferów Bartomeu, wzięcie teraz tego piłkarza pasowałoby do filozofii transferowej klubu.

1

@Rewolucja123 Fati miał problemy i to duże, sezon 19/20 był gorszy w jego wykonaniu, niż ostatni sezon Desta. Tak naprawdę zgasł po pierwszych dobrych meczach i obudził się dopiero pod koniec sezonu.

7

@barcelonaLM Do Choroszczy na badania.

0

@AntekGriezmann Gdyby był "idealny dla City", to chyba już by coś zrobili, żeby go pozyskać prawda?
Jego tak naprawdę nie chce kompletnie nikt. Atletico negocjuje z nami tylko dlatego, bo pojawiła się fajna opcja wymiany.

4

@Litman Nie za 3.5, tylko za milion euro. 3.5 miliona to są zarobki Giroud. Porównaj to sobie do dwudziestu milionów pensji Suareza i już masz odpowiedź, dlaczego trudno było go wypchnąć.
Błędem Bartomeu nie była kwota transferu. Co z tego ile Suarez strzelił goli? Biorąc pod uwagę jego wiek, umiejętności i sytuację kontraktową, był prawie nic nie warty na rynku transferowym, tak samo jak większość piłkarzy w tym wieku.
Błędem Bartomeu było podpisanie tak wysokiego kontraktu z Suarezem, przez co to Suarez mógł dyktować warunki odejścia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?