3

@Criss18Barca Tak idealnie pasuje, że grał na tej pozycji na początku sezonu i co mecz był najgorszy na boisku.

1

19

@masq Pewnie chodzi o dopłatę ze strony Atletico i wynagrodzenie obu piłkarzy. Myślę, że Laporta wyciśnie z tego tyle ile będzie mógł i koniec końców dojdzie do porozumienia.

7

@capm Myślę, że już dawno by tam grał, gdy by serio się tam nadawał. Gość ma 30 lat, gdyby jakiś trener uznał, że może więcej dać w pomocy, to by go tam przestawił. Nie zrobił tego ani Simeone, ani Valverde, ani Koeman, ani jego trenerzy z czasów Realu Sociedad.

Z perspektywy widza łatwo jest powiedzieć, o Griezmann powinien grać w pomocy, bo pracuje w defensywie. Na grę na danej pozycji składa się cały szereg aspektów.

Mogę zadać podobne pytanie. Dlaczego Messi nie gra w pomocy? Nadawałby się, przecież jak nikt potrafi rozgrywać piłkę.

Gdyby Griezmann grał dobrze, to tej dyskusji w ogóle by nie było. A tak zaczyna się szukanie, kombinowanie, a może by go tu, a może tu, a może tu. Przecież Simeone i tak już zmienił mu pozycję. W Realu Sociedad był lewym napastnikiem, a w Atletico dziesiątką, wolnym eletronem. To jest jego pozycja. Gdyby miał być dobrym pomocnikiem, to już dawno by nim został, ale jak widać nic takiego się nie stało. Trenerzy wolą wystawiać go w ataku.

1

@DonMatteo901 No dobra, to jak zostanie. A jak nie zostanie, to nie można zrobić z jego transferu odpisów amortyzacyjnych, co oznacza stratę dla księgowości. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wypożyczenie, ale jego wynagrodzenie jest bardzo duże i żaden klub po prostu nie będzie chciał mu tyle zapłacić. I tak źle i tak niedobrze.
Jedyna nadzieja w tym, że Coutinho to pokorny piłkarz i w odróżnieniu od całej ferajny nie trzyma się kurczowo Barcelony. Jeśli nadejdzie fajna oferta, to będzie skłonny ją zaakceptować. Być może zgodziłby się również obniżyć pensję, czy to w Barcelonie, czy w innym klubie.

11

Nie wiem jak to się dzieje, że są jeszcze ludzie, którzy dają się nabierać na Coutinho i jego "kolejną szansę". Zagra kilka niezłych meczów, strzeli 2 gole, a potem zgaśnie i tyle z tego będzie.

0

@tristan87 Mokrego chłopca

14

@masq "Wiele razy brakowało szczęścia, obijał słupki, brakowało centymetrów. Gdyby szczęśliwy traf był po jego stronie, statystyki ocierały by się o statystyki Messiego."
O Griezmannie. Cytat tygodnia.

0

@Janiama Nie wiem o co Ci chodzi.
Griezmann to piłkarz bez szybkości, bez dryblingu, bez umiejętności gry 1 na 1, lewonożny grający na lewym skrzydle, który najlepiej czuje się jako wolny elektron, czyli w roli zajętej przez Messiego.
Nie ma lepszej definicji dla takiego piłkarza, niż niepasujący do zespołu. Tak samo nazwałbym Busquetsa grającego na środku obrony albo Albę na prawym skrzydle. Takie sformułowanie nie ma nic wspólnego z jakością piłkarską zawodnika. Jeśli cechy piłkarza uniemożliwiają mu pokazanie swojej najlepszej wersji, a dodatkowo gra na nie swojej pozycji, to znaczy, że nie pasuje do zespołu. Koniec kropka.

2

@Messibestplayerintheworld
Juventus to pewnie chciałby go sprowadzić za 30 baniek i prawo pierwokupu Dybali.
Jedyny poważny kierunek to Anglia, a stamtąd zainteresowania brak, także pozostaje tylko Atletico.

2

@masq Saulem interesują się Chelsea i Liverpool, ciekawe czy jest klub zainteresowany Grizem. Nie sądzę.

2

@Janiama Koeman ma również 2 i pół napastnika pod warunkiem, że Griezmann zostaje, bo to oznacza bardzo duże trudności z nowym kontraktem Messiego.
Wóz albo przewóz.

2

@Janiama Widocznie Laporta z Koemanem uznali, że Griezmann nie jest na tyle dobry, żeby go o prosić o zejście z kilku milionów pensji. Bo nawet jeśli zejdzie, to pensja wciąż będzie ogromna.
Dalsze przedłużenie umowy jest zbyt ryzykowne w obecnej sytuacji finansowej klubu.

7

@KimBassinger1 Jak taka wymiana ma zmarnować ostatnie lata kariery Messiego? Griezmann to piłkarz, który jest nam w stanie dać ci najwyżej Puchar Króla.
Zresztą ostatnie lata kariery Messiego zostały już i tak zmarnowane przez Bartomeu.

1

@Hubertusk Zainteresowanie klubów z PL Griezmannem to wydmuszka dziennikarska. Niby było, ale nikt go nie widział. Nawet jeśli są nim zainteresowani, to na pewno nie jest dla nich priorytetem. Coś na zasadzie, może go sprowadzimy, za nieduże pieniądze, jak nie znajdziemy kogoś innego. Takie historie zaczynają się i kończą na zainteresowaniu, nic poważnego z tego nie wyniknie.

6

@mokrychlopiec Statystyki ocierałyby się o staty Messiego, gdyby nie brak szczęścia?
3 najlepszy piłkarz w drużynie? Ty mówisz poważnie?

1

@Hubertusk No pewnie, Laporta chce wzmocnić rywala ligowego, żeby Griezmannowi było przyjemnie, wcale nie dlatego, że chłopa nikt inny nie chce.

5

@AlwaysBlaugrana Czyli co, zostawiamy Griezmanna i pozbywamy się Messiego, tak?

0

@messi564 Nareszcie jakiś głos rozsądku.

1

@kamiVeB To wytłumacz, proszę bardzo.

1

@Hubertusk To znajdź kupca, który tyle zapłaci Barcelonie za Griezmanna.

1

@IbrahimAfellay 4/10
Słabo z przebłyskami.

3

@clyde Według najnowszych doniesień Saul ma zarabiać nie 2, a 3 razy mniej, niż Griezmann.
Trzeba poczekać na rozwój sytuacji i bardziej szczegółowe dane.

1

@Krzychuuuu14 Saul ma zarabiać 12 brutto, a Griezmann 13 netto, czyli około 25 milionów brutto. 2 razy więcej niż Saul.

1

@norbi77 Ta, donosiły o tym COPE i TV3, które powiedzmy, że są niezłymi źródłami, a także Mateo Moretto i Fernando Polo, których można uznać za bardzo dobrze poinformowanych.

0

@kamilop Aguero, którego w poprzednim sezonie również nie było w zespole :)

0

@kamilop Trincao dostawał ogony, sytuacja zdrowotna Dembele i Fatiego, to rzeczywiście problem, ale przecież poprzedni sezon graliśmy praktycznie bez Fatiego i daliśmy sobie radę. Także właściwie tylko brak Dembele w stosunku do tych ostatnich miesięcy będzie odczuwalny.

0

@kamilop Odchodzi Griezmann, przychodzi Depay. Nie widzę powodu, żeby szukać jakiegoś zastępstwa za Francuza, skoro już mamy zawodników, którzy mogą grać zamiast niego.

0

@Sysia11 Nie sprzedamy Griezmanna do City, ani do innego klubu z PL, ponieważ po prostu nikt go nie chce.
Łatwo się tak pisze, sprzedajmy go do klubu X, pomijając fakt, że Griezmann cieszy się praktycznie zerowym zainteresowaniem na rynku transferowym.

1

@messi564 Gdyby nie tragiczna sytuacja finansowa klubu, to pewnie nikt by o Saulu nawet nie pomyślał. Choć trzeba wspomnieć, że to po prostu piłkarz w gorszym okresie, ale interesowały się nim i chyba dalej interesują topowe kluby z Anglii, także nie mówimy tu o jakimś ogórku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?