2

za france football było lepiej odkąd złota piłka ma nową nazwe te głosowania co roku budzą kontrowersjie jakoś wcześniej tego nie było ciekawe czemu? co poziom był niższy? bo mi sie wydaje że nie

1

chłopie opadają mi ręce jak widze takie komentarze ja jestem ogarnięty ale jak trzeba komuś dosadniej powiedzieć to powiem tak więc pewnie że w barcelonie sie gra piłą wiecej niż w innych klubach to była jedna z przyczyn dzieki którym polubiłem ten klub problem w tym że to co było dawniej naszą siłą napedową i atutem zaczyna nas niszczyc bo próbójemy wjechać z piłką do bramki gdzie te akcje też zbyt zaskakujące i składne nie są...kiedyś byliśmy dużo bardziej błyskotliwi i graliśmy dużo szybciej piłką a teraz najmocniejsze drużyny w europie odwróciły to i giniemy od własnej broni , oddają nam piłkę my sie meczymy nie strzelając bramek a oni czekając na kontry przejmują piłke i strzelają bramki i cest la vie nie mów mi jaka jest filozofia bo ją doskonale znam ale teraz to nasz kochany klub popadł w chorą skrajnośc gdzie posiadanie piłki jest ważniejsze od goli a niestety tak nie bedzie NIGDY w tym sporcie od giovaniego i delofeu sie odczep bo mówisz o nich jak o odmiencach a wlaśnie takich graczy nam teraz trzeba , takich którzy potrafią strzelić bo podawać to potrafi w tym klubie każdy NAWET BRAMKARZ ...ale nie przesadzajmy bo nie o to chodzi w piłce nożnej

1

EHHH no to jak sie boi strzelac no to śmieszne troche no ale dobra ;] kłóc sie dalej gamoniu ze mną ;] a potem wyjdz na boisko i spróbój powtórzyc to samo i podawaj piłke dalej najlepiej do tyłu stojąc na 10 metrze ;] i wmawiaj innym że "kolega był lepiej ustawiony"

1

sęk w tym że oni nie podają do lepiej ustawionych tylko podają w momencie gdy sami stoją w miejscu z którego powinni uderzac kumasz ?:)

1

hahah chciałbym to zobaczyc :D !

1

alvesa lubiłem za kąśliwy język tyle że teraz jego gadanie jest nie na miejscu

2

niewiem o co tu chodzi że zawodnicy którzy mają strzelac bramki przychodzą i ...podają...tak samo było z neymarem....ja niewiem...to jest chore

1

a tam filozofują futbol sprawiedliwy nie sprawiedliwy...trzeba strzelać bramki nie marnować sytuacjii które się ma bo to jest konsekwencja nie liczą sie okazje tylko gole...nie ma w tym nic niesprawiedliwego trzeba było sie bardziej postarac i wykorzystac to co było a nie...futbol jest bogu ducha winny :)

1

ta ale teraz pytanie kto zasługuje na tę nagrode teraz bardziej znowu ronaldo ?

3

to że sie zachował idiotycznie nie znaczy że to było jakieś pogwałcenie zasad fair play jak pepe deptał facetowi po plecach to nikt sie nie przejmował a za jakieś ugryźienie skreślac tak jego osiągniecia? ja osobiście nie wierze że to mu sie nie powtórzy mimo tak dotkliwych kar

1

Piłka nożna była kiedyś MNIEJ TECHNICZNA? chyba żartujesz właśnie dawniej liczyła sie technika i umiejetnosci teraz każdy piłkarz żeby wgle sie liczyc musi wyglądac jak atleta i nikogo nie obchodzą umiejetnosci techniczne tylko bieganie masa walka o piłke i obrona....spójrz jak grają obecnie najsilniejsze drużyny real...chelsea psg czy przecież oni mają piłkarzy którzy naszych pomocników siłowo niszczą i na nic andresowi i xaviemu i reszcie cała technika gdy siła przeważa w tym sporcie...teraz nikogo nie obchodzi technika bo gdyby tak było neymar byłby cenionym zawodnikiem a teraz widze wiecej głosów że jednak nie jest niczym wiecej jak medialną gwiazdą smutne to

3

człowieku nie rozśmieszaj mnie w brazylii sam rozmontowywał obrone rywali i strzelał bramki jak dzieciom i nie dlatego że w brazylii nie ma dyscypliny taktycznej bo widziałem bramki neymara które strzelał mając wciąż na plecach dwóch albo i 3 obronców którzy do samego konca niechcieli a odpuscic a mimo to nie dawali rady go zatrzymac wiec z czym do ludu?

1

ja również uważam że ten chłopak jest w stanie to zrobic jak go zobaczyłem 1 raz byłem nim mega zachwycony i ostatnim talentem tego pokroju był ronaldinho miejmy nadzieje że gra u boku messiego nauczy go konsekwencjii i dzieki temu utrzyma wysoki poziom dużo dłużej niż jego brazylijscy krewniacy

2

i tu sie nie zgodze są sezony bez porażek ale to w drużynach które osiągają największe sukcesy ale my w tym roku takowymi nie bedziemy im sezon dłuższy bedzie tym gorzej bedzie szło dojdą kontuzje forma naszych cracków sie skonczy i bedzie lipa

2

pewnie że to tylko jeden mecz wiec jego wartośc nijak ma sie do takiej ligi mistrzów czy ligi ale ten puchar ma wartośc symboliczną byliśmy lepsi i warto sie z tego cieszyc myśle że fcbarcelońska częśc miasta napewno jest dumna z tego że to barca zwyciężyła

1

raczej ktoś za niego :) wątpie że neymar ma czas na takie rzeczy owszem zajmuje sie pierdołami robieniem zdjec na instagramy ale jednak pisanie autobiografii mogłoby zając ciut wiecej czasu zresztą co sie czepiasz to że 22 latek ma autobiografie nic nie znaczy pewnie se myślisz młody jeszcze wszystko przed nim i to jest racja ale moim zdaniem już osiągnął sukces bo jest ikoną tego sportu i idolem wielu dzieciaków na świecie mimo wszystko i sądze że jego dalsze poczynania również nie pójdą w zapomnienie nie trzeba miec niewiadomo jakich osiągniec żeby ktoś mógł napisac o tobie biografie zwłaszcza że dzisiejsze ksiązki są pisanie tylko po to żeby je sprzedac a nie po to żeby to miało jakąś wyższą wartośc a nazwisko neymara napewno nabywców przyciągnie :)

1

dobrze za to że nam nie odmówił czuje że bedziemy mieli z niego wiele radości

1

ja tam bym niepowiedział że jest ten gol specjalnie piękny piękny jest raczej fakt że minał ich i strzelic tak ważną dla nas bramkę w tak ważnym meczu i to na bernabeu strzelał ładniejsze bramki obrona realu zamuliła dupe poprostu wtedy teraz im sie to nie zdarza

1

bramka eto magiczna :>

1

tłumacze że wszedł w najgorszym możliwym momencie gdy już było pozamiatane i miał uratowac już przegrany mecz? nawet messi nie był w stanie tego zrobic wiec czemu od niego to wymagasz?

1

nie no wiadomo ja też nie płacze że suarez przyszedł i myśle że spisze sie lepiej niż alexis który chyba nie miał dośc charakteru...jakiś taki miałki sie wydawał żeby nie było ja się z tobą zgadzam :) tak poprostu sie zastanawiam jak ktoś o takich możliwosciach mogąc sie u nas rozkwitnąć ...przeszedl obok 3 sezonów...

1

alexis miał potencjał który z niewiadomych przyczyn u nas nie został wykorzystany ...biegał walczyl ale umówmy sie nie tego od niego oczekiwaliśmy niemniej jednak bramka z zeszłego roku w el clasicco cieszyla oko :) i przynajmniej ten moment zapadł w pamiec

18

według mnie powinien wyjśc w pierwszym składzie ale wiadomo hierarchia wygrała w barcelonie poraz kolejny ...myśle że gdyby grał od początku zrobiłby wiecej niż iniesta a napewno by wiecej nie popsuł (straty)

1

chciałaś powiedzieć "dryblował " :)

1

kto wygra złotą piłkę?

- napewno nie messi

1

alves gra w pierwszym składzie tylko dlatego że jeszcze sie liczy na jakieś obudzenie sie bo wiadomo że montoya nie zagra na jego poziomie...ale serio on jest bezużyteczny w obronie dawniej nie dosyc że był wszędzie to i nawet gdy dał sie ograć to wrócił i odebrał pięknie piłką i jeszcze poleciał do przodu teraz nic takiego sie nie dzieje...

10

real pokazał więcej charakteru i był lepiej przygotowany - taka prawda

4

wystawienie suareza wcale nie było błędem śmiem twierdzić że był najbardziej aktywnym graczem w ataku ale nie dostawal zbytnio piłek które mógłby wykorzystać a sędzia mimo że sędziował raczej dobrze to te kartki za "faule" gdzie byla czysta walka i gra powinna byc puszczona byly śmieszne ....pozatym mogliśmy wygrywać ten mecz w pierwszej połowie dwa zero ale messi zmarnował swoją setke

1

wg mnie nie wykorzystaliśmy suareza szukał miejsca żeby dostać jakąs piłe i ani xavi ani messi ani neymar ani nawet iniesta nie pokusili sie żeby go obslużyc jakimś podaniem...a możliwości były...

1

zazwyczaj te ważne mecze przegrywamy w drugiej połowie bo pierwsza połowa byla nawet dobrze rozegrana przez nas tyle że zmarnowaliśmy swoje szansei to nas pognębiło bo gdyby messi wykorzystał swoją okazje byłoby 2 zero i gdybyśmy utrzymali ten wynik grając po swojemu do przerwy to wychodząc na 2 połowe byłoby dużo spokoniej bo byśmy mogli grac po swojemu a potem sie coś posypało straciliśmy panowanie nad piłką i z tych strat zaczeły sie tworzyc szanse...no i standardowy scenariusz - bramka z kontry bramka z karnego (bo zadużo sie pozwala takiemu ronaldo i sie kryje na rader) i bramka ze stałego fragmentu (ale w tej materii niewiele można chyba zmienic ich zawodnicy w tym są poprostu lepsi)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?