0

teraz pytanie czy socios ufają zarządowi?

3

Messi na trenera.

0

to oczywiste przecież nie zwolnią trenera po 2 porażkach.

1

dobrze jest zaskoczyć rywala, ale tu LE zaskoczył własnych zawodników, szkoda że przed tak ważnym meczem :(

0

Daje nam co roku walkę o zwycięstwo w lidze bo naszym rywalem był tylko jeden klub Real, dopiero od zeszłego sezonu dołączyło Atletico. To jak tu nie walczyć w Lidze.
Pokolenie fify i pesa, niestety akurat ta uwaga do mnie nie trafia bo wychowywłem się grając w piłkę na podwórku a nie siedząc cały czas przed kompem.
Co do porównania do MU to my tak nieskończymy a to ze względu na różnicę w poziomie konkurencyjności w PM i PD. W anglii jest więcej solidnych klubów, które mogą urwać punkty klubom z czołówki.
I tu nie chodzi o stworzenie od nowa drużyny, nikt o tym nie pisze, chodzi o zmianę trochę stężałego już stylu, który momentami ogranicza się do grania więcej w poprzek niż wzdłuż boiska. Atak jest wyśmienity, pomoc też by była gdyby był rozgrywający z prawdziwego zdarzenia, a nie Rakitic, czy grający z sezonu na sezon coraz słabiej Xavi. Chodzi o poszczególne, pojedyńcze elementy a nie cały skład.
Powiedz czemu wszyscy widzą jak świetnie spisuje się Masche na DM a jak słabo Busquets, czemu trener tego nie dostrzega. CZemu nie daje szans dla Bartry na środku obrony, bo kiedy gra to raczej nie zawodzi (no chyba że do końca kariery ma cieprieć za to że jeden z najszybszych piłkarzy świata - Bale wyprzedził go w finale PK). LE który jest trenerem Barcy tego nie widzi? czy aż tak źle ci zawdonicy spisują się na treningach że nie daje im szans?

0

aaaa o to chodziło, to nie, nie mam.

0

Poszedł (Cesc) do Chelsea, do Mou, trenera u którego nie trzeba się poświęcać dla dobra zespołu ;)
A co do drugiej połowy sezonu, to wszyscy obnizyli noty nie tylko Cesc, cały zespół grał słabiej.

0

niestety nie złapałem tej piłki

0

ale tu właśnie o grę chodzi. Gdzie było zanagażowanie, gdzie wola walki. Tego nie było w drugiej połowie i o to chodzi. Piłkarze poddali się po trzeciej barmce, zrezygnowali, to było widać. A tego nie akceptują pewnie kibice Levante a co tu mówić o kibicach takiego klubu jak Barcelona.
Pewnie że byłaby inna sytuacja gdyby jakimś psim swędem udało się wygrać, tyle że by to wszystko odsunęło w czasie nieuniknione, czyli poważne zmiany kadrowe i odejście od jedynego znanego schematu gry w Barcelonie, czyli posiadanie piłki. Nie mówię że całkowicie, ale brakuje tu jakiejś świeżości taktycznej innego podejścia do meczu. Czemu czsem Barca nie odda piłki i nie pozwoli podejść przeciwnikowi żeby szybciej zaatakować, czemu jak jest możliwość pójść na wymianę ciosów ( z takimi zawodnikami jak Ney, Leo i Suarez) to piłka trafia do pomocników którzy praktycznie zawsze zwalniają grę.
Czy nadal niezbyt wyaraźnie widać że silne drużyny już mają Barce, która gra tak samo od dobraych paru lat (z tymże coraz wolniej) rozpisaną i trzeba coś zmienić, bo z Elbarem to sobie poradzimy na pewno, ale już rywale z górnej półki zaczynają nas ogrywać. Chyba nie chcemy powtórki z historii Realu 1/8 Lm przez 6 sezonów?

Tu nie chodzi o ten jeden mecz ale to już coraz wyraźniej widać na przestrzeni ostatnich 2 lat, ci piłkarze ywglądają na wypalonych, sam Pep to mówił po odejściu.

1

nie na 200% ale oczekuje chociaż gry na 100% a w szczególności w takim meczu. Tego nie było w drugiej połowie i o to chodzi. Piłkarze poddali się po trzeciej barmce, zrezygnowali, to było widać. A tego nie akceptują pewnie kibice Levante a co tu mówić o kibicach takiego klubu jak Barcelona.I tak mienie się kibicem Barcelony i właśnie dlatego mam też prawo krytykować ich grę.

1

Dla niego może dobrze dla nas chyba jednak nie. Przecież gdyby teraz grali z Masche na DM w środku Cesc i Iniesta w formie. To by na pewno to lepiej funkcjonowało niż ostatnio.

2

długimi podaniami Cesc? chyba że TEŻ długimi podaniami, przecież on ma kapitalne krótkie prosotpadłe podanie. Teraz gdyby grał w środku pomocy z Suarezem na szpicy, ciągle biegającym i wychodzącym do takich piłek byłoby o wiele lepiej. Cesc poprostu trafił u nas na epokę xaviego i niestety nie było mu dane grać tam gdzie najlepiej potrafi. Zmuszany grać jako fałszywa 9, wtedy miał te podania robić do tyłu?
Szkoda że teraz gdy Xavi gra mnie nie ma Cesca,

0

c hyba nawet samego xaviego bo jakiś taki nie mrawy był.

0

Może to mialabyc niespodzianka taktyczna by zaskoczyć szkoleniowca Realu.

0

niestety LE to trener bez dużego doświadczenia. Nie każdy ma taki talent jak Pep.

0

też mu się zdarzało niewykorzystywać sytuacji, tyle że wtedy Barca grała o niebo lepiej i miała tych sytuacji w każdym meczu duzo więcej.

3

w sensie ten ręcznik?

0

a co znowu zrobił Pepe ?

0

Drużyna ciągle jest w budowie?
To popatrzmy na naszego ostatniego rywala. po sezonie odeszło dwóch kluczowych zawodników, którzy stanowili o ich grze, Alonso i Dimaria. I co zrobili w ich miejsce przyszli Kroos i James (nie licze wymiany Moraty za Chcicharito bo to raczej wymiana na ławce). Po odejściu kluczowych zawodników taki gość jak Carlo potrafił możliwe szybko to wszytsko od nowa poukładać.
U nas odeszli też dwaj ważni gracze Cesc i Alexis S. a sprowadzono Vermalena, Mathie, Rakitica, Halinowicia, Suareza, dwóch bramkarzy. Na chwilę obecną naprawdę dużym wzmocnieniem wydaje się Suarez (pewnie okaże się lepszy niż Alexis). Rakitic Cescowi jednak ustępuje sporo w rozegraniu piłki i ostatnim podaniu. Przez to teraz Leo musi się bardziej cofać by coś ze środka rozegrać. Jedynym kto poza Leo to robi dobrze jest Iniesta (niestety bez formy narazie, poza może 2 meczami w tym sezonie).
Nie wierzę że transfery były przeprowadzane bez akceptacji Lucho, zamiast kupować dwójkę Mathie i Vermalen, mogli kupić jednego z najwyższej półki, a do niego dołozyć Bartre (który miał bardzo dobry ostatni sezon). oddanie Alexisa mogę zrozumieć, mając w planach pozyskanie Suareza, ale oddanie Cesca to już wogóle było nieporozumienie. Niestety jeśli zakaz transferowy zostanie utrzymany to możemy mieć tylko nadzieję że cofnięty Leo z Neyem i Suarezem z przodu bedę grać na tyle dobrze że to zatuszuje inne braki naszej druzyny. Choć ta trójka na Real, Bayern, chelsea może być jednak za mało, niestety.

0

ha ha ha , spadłem z krzesła, człowieku odstaw to co bierzesz bo to się źle może skończyć.
Barca miała więcej sytuacji niż Real? we wcześniejszych GD tak, ale na pewno nie w ostatnim meczu, spójrz sobie chociaż na statystyki "okazje na gola", której prezentuje hiszpański realizator po meczu na planszy stastystyk.
Zobacz sobie ile Real kontr zmarnował w drugiej połowie w związku ze złym ostatnim podaniem.
2 bramki Rwalu pdały po błędach naszych, a co zrobili Carvaial (czy jak tam to się pisze) i Pepe przy bramce Neya, to nie były ewidentne błędy?
Dalej, Real do karnego gral dość przeciętnie? a poprzeczka Benzemy, a to że zamknęli nas na 30 metrze przez 2-3 minuty po stracie bramki, nie potrafiliśmy się do połowy nawet przedostać.
Po takim meczu jesteś optymistą? po tym że Barca w drugiej połowie kompletnie siadła, poddała się? tam nawet jakiegoś zaangażowania nie było widać (poza pojedyńczymi przypadkami.
Jako kibic Barcy mogę przyjąć porażkę, nawet z Realem, ale nie akceptuje braku woli walki, rezygnacji. Jeśli tak ma grać ta drużyna z Lucho za sterami to ja dziękuje. Miał pietnaście minut przerwy i nie wiem co zrobił tym piłkarzom że tak słabo zagrali w drugiej połowie. Może brakuje mu jako trener tej iskry, tego ognia by w przerwie natchnąć zespół do walki do odważnej gry. W tym meczu było wręcz odwrotnie, niestety.

0

tylko że Real większość grał swoim lewym skrzydłem z CR i Marcelo. James na prawym nie jest tak przebojowy, nie ma dryblingu i szybkości. Za to bardzo dobry przegląd pola i podania. Dlatego Alba mógłby jednak lepiej zagrać na lewej obronie.

1

moim zdaniem nawet pierwsza połowa choć wyrównana, jadnak z lekkim wskazaniem na Real - spójrzcie na statystyki okazjie bramkowe było 5 do 3 dla Realu. Druga to już słaba Barcelona a Real grał podobnie jak w pierwszej z tym że miał więcej szans z kontr.

0

to wyglądało na brak sił, chociaż mieliśmy dzień więcej odpoczynku po łatwym meczu u siebie. Real miał Liverpool na wyjeździe. Jeżeli to brak sił to jestem w stanie to zrozumieć, ale jeżeli to brak zaangażowania i ambicji to nie chce oglądać takiej Barcy.

0

fakt coś mi się pomieszało, chodzi i Sport.

0

i to pożądnie, przecież oceny zawodników Realu i Barcy są bardzo podobne, rozumiem takie coś przy remisie, a nie porażce 3:1.Coś niestety katalońska prasa nie może tej porażki przyjąć z godnością. Zaraz napiszą że Barca była zdecydowanie lepsza i to wynik bardzo niesprawiedliwy.

4

Wszyscy chwalą sędziego za mecz, a MD ocenia go tak? Jeśli miałbym się do czegoś przycepić to tylko że mogła być jedna kartka dla Realu więcej (chyba Modirc lub Kroos, nie pamiętam). Pozwalał grać, nie wstrzymywał co chwilę gry, kartki żółte słuszne, nie dał się nabrać na karne dla Realu po rzekomych faulach na CR, ręka Pique ewidentna. Także sędziowanie jak najbardziej poprawne, dawno nie było GD bez kontrwersji z sędziami. A wczoraj było naprawdę bardzo dobrze pod tym względem. Mundo się skompromitowało, czerwony kolor powinien być dla trenera lub drużyny jako całości że zabrakło walki, zwłaszcza pod koniec meczu.

0

moim zdaniem kluczem był postawa drugiej lini Realu, zagrali blisko siebie i blisko lini obrony i Leo nie miał miejsca by spokojnie przyjąć i zacząć swoje rajdy.

0

Suarez walczył ale niestety nie wiele z tego wynikło, Messi mało widoczny, wogóle nie było u niego pressingu, nie wracał. Niestety wyszedł Leo z zeszłego sezonu, a nie z początku tego.

1

4:3 dla Barcy? serio? oglądałeś wogóle mecz?

0

Jeśli to faktycznie prawda, to jestem pełen podziwu by w takim meczu mieć 100% podań.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?