1

@Hiacynk poratujesz linkiem?

0

@damianex10 @matirix20
pewnie przed nia wejdzie Kruk, ktos widzial?

0

@mateuszdabski @FC1899Barca od ktorego zaczac?

0

@JimMorrisonFCB tak jest, dzieki. Mowilem, ze jakis bialy pies.

1

@JimMorrisonFCB mnie tez kulinarnie bierze dzis. Byl taki uzytkownik, ktory pasieke mial/ma (mniam)

@Stoiczkow a nie byloby lepiej, by ktos zapukal do Twych drzwi, powiedzial, ze jest z ministerstwa finansow, powiedzial, ze bardziej zna sie na finansach niz TY, ze mu dasz mu teraz pieniazki, a on rozda je potrzebujacym sasiadom.
Nie lepiej jak ktos inny, kto ma wiecej pojecia od nas wie jak wydac nasze pieniadze, nimi rozporzadza?

1

@Stoiczkow Dwa bratanki.

5

@Bykunn ja poprosze wczasy w Bulgarii i swieze arbuzy, a moj kolega chce do NRD jechac po spodnie jeansowe.

0

@Hiacynk podobny, ale jednak w avaterze cos bylo, a nie "dafault." Jakis pies czy cos, nie pamietam.

0

@Ratamahatta Ciebie tez kojarze, ale byl taki jeszcze jednen z bialym awaterem.

1

@Commando eee. taka ze stali schlachetnej latwo przypalic, ale sie tez latwo myje , a te żeliwne to juz w ogole sa fajne :)

0

@JordiElNino Zalezy w jakich okresach, ale ogolnie dodaj sobie wypowiedzi @paweuwarrior oraz @Lord_Vader i tak to mniej wiecej wyglada.

0

Istnieje jeszcze ten cykl o gotowaniu na LR?

3

@NaFazieHitman Bozka z Bosaka robi lewica (od PiS przez PSL, Razem do PO), jego przeciwnicy, ktorzy nagle wyrosli jak rosliny bo obfitym deszczu. Jego zwolennicy w polityczne cuda nie wierza. Bosak wydaja sie dobry na tle miernoty i tyle.

0

@Janas11224 nie pamietam niestety

2

@MesQueUnClub_87 W sumie pelno mozna znalezc, Jak sie nazywaja Ci ludzie (amatorzy), ktorzy wlasnie w domach wyszukuja takie niedociagniecia - script contintuity errors seekers?

ps. W polskim serialu, ktory badzo lubie Fala Zbrodni, pratkycznie w kazdym odcinku jest cos - a tu lampa oswietlenowca zostawiona, a tu czlonek ekipy itd..

1

@MichalZZZ nie, spojler nie. taki kulotwy tekst, ale pojawiajacy sie dosc pozno.

0

@MesQueUnClub_87 eee, za szybko krecili ten film, bo w widac operatora kamery w odbiciu na blyszczacym lakierze samochodu.

1

@Stoiczkow ten serial widzialem juz kilka razy, bylem po prostu ciekaw czy wlasnie przez slang - szczegolnie w pierwszym sezonie nie traci sie kilku fajnych tekstow.
@MichalZZZ @mateuszdabski

tutaj tekst legenda z the Wire i to bez lektora


0

@MichalZZZ @mateuszdabski w sumie tylko jedno, czy przebrnales przez ten slang natruszczykow?

1

Kto ogladal The Wire / Prawo Ulicy w oryginale?

3

Robi sie naprawde groznie.


1

@Chwytliwy Wierz mi, wielu sie tego spodziewalo, a szczegolnie wlasnie wolonrynkowcy, bo oni znaja slynny cytat:

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy"

0

@Arkon przyznaje!

1

@Arkon jeden niewielu klubow, przy ktorym mnie ani ziebi ani parzy.

8

@Janiama Jesli chcesz dyskutowac, to nie zaczynaj od manipulacji, bo to nie jest dobra podstawa dyskusji.
Ja bym zadnego postu nie wstawil, gdybys chcial po prostu cos oznajmic, nie naginajac faktow.

A jaka jest szansa, ze jesli sie tu rozpisze na kilka stron o tym, ze socjalistyczny eksperyment sie nie udal, ze podatki to zawsze jest grabiez, ze zycie na kredyt to zawsze myslenie krotkowzorczne i obarczanie dzieci i wnukow, jaka jest szansa, ze Cie przekonam? Zadna, wiec po co ja mam wchodzic w takie dyskuje? Jesli chcesz placic szwedzkie podatki, to prosze, ja nie chce.

Zreszta temat Skandynawii jest tematym znanym tylko powierzchownie - tak jak niezbyt dobrze zrozumiane jest Sredniowiecze i uzywanie tego terminu jako pejoratywnego epitetu.

W Skandynawach jest dluga historia prawa własnosci. Akumulacjia bogactwa w krajach skandynawskich odbywala się w warunkach relatywnie wolnego rynku i trwala od drugiej połowy XIX wieku do lat 60tych., w Niemczech rowniez byly ku temu warunki.
To ze bogate spoleczenstwa naturalnei daza do socjalu (opieku bezpieczenstwa) to odkrywa nam zupelnia inna watek w dyskusji.

Jesli krytykujesz propagande rzadacych, to sam jej nie uprawiaj i bedzie ok, nie bedzie takich postow pod Twoimi wpisami.

Wolnorynkowcy to nie utopisci (chociaz jest wsrod nich wielu idealistow), tylko ludzie, ktorzy chca zminimalizowac biurokrcje i redystrybucje pieniadza - nikt z nich nie twierdzi, ze obecnie bedzie to latwo wprowadzic.

0

@lucas/catalan ah te kujonice.

11

@Janiama Dobrze, ze obaj jestesmy za wolnosia slowa, ale wolnosc slowa nie oznacza pisania czego sie chce, tylko oznacza konsekwencje, a tutaj konsekwencja jest to, ze ktos Tobie odpowiada, zwarca uwage, ze piszesz nieprawde.

Nie mozesz zabraniac reakcji na akcje.

Konfederacja nie jest idalnym wyborem, Bosak tez nie, ale nie ma praktycznie
innego.
"Socjalistyczny charakter partii nie wynika wyłącznie z jej nazwy, tylko z przekonań, w jakie wierzy. Socjaliści hołdują poglądowi, że najwłaściwszym sposobem redystrybucji dochodu narodowego jest redystrybucja przymusowa poprzez budżet.

W odróżnieniu od socjalistów, przedstawiciele prawicy uważają, że najwłaściwszym sposobem jest redystrybucja dobrowolna poprzez rynek. Jeśli przyłożymy do polskiej sceny politycznej to obiektywne kryterium, nie ma najmniejszych wątpliwości, że prawica jest u nas w zdecydowanej mniejszości"

Wydaje mi sie, ze nikt z wyborcow Konfy nie wierzy w cuda, ale od czegos trzeba zaczac.

31

@Janiama W zasadzie po "nie bedzie podatkow" mozna przestac czytac.

Do tego tekst: "zero tolerancji do homosekualistow" - skad takie wypaczenie tematu, to przeciez jest proba manipulacji.

"nie krytykuje nikogo" - a za chwile "Być może jak dożyjemy to za 10 lat albo 20 wyciągniecie podobne wnioski do tego co ja zrozumiałem dwadzieścia kilka lat temu. - to co to jest jak nie krytka i do tego argument wieku?

potem:
"Nigdy nie stwierdziłem że nie mam na kogo głosować bo do cholery co ja dokonałem w życiu by coś takiego twierdzić."
A Ty w innych dyskujach : "wszytko w zyciu osiagnalem, ty (dowolny uzytkownik, ktory sie z Toba nie zgadza) tego nie bedziesz nigdy mial".

Lubie gdy piszesz o pilce. Kropka.

1

@dawo17 Do Sydney, skąd ?

1

La Rambla goes political. 3x Gorace Dyskuje. Jesli drewniany, to kariery tu nie zrobi.

1. drewniany drąg zakończony stalowym hakiem i ostrzem lub w całości wykonany z metalu, używany jako sprzęt pożarniczy;
2. dawniej:
a) osoba chodząca boso;
b) obuwie noszone na nagie stopy;
c) niekuty koń, wóz, sanie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?