0

@Arden Mam nadzieję, że Stanowski przygarnie tę Maję, którą tu widzicie :).

0

@Amigo_Blanco Nie chciałem pisać 5 komentarzy. Zmieściłem się w 15 minutach? Chyba tak, skoro komentarz poszedł. Racjonalizujesz pisząc, że nikt się nie zgodził, bo unieważnili przetarg, więc cacy. Zgodził się i wybrano jakieś firmy-krzaki. Dopiero, kiedy podniósł się szum medialny, nagle się z wszystkiego wycofali. Bez podania przyczyn. Dlaczego? Może by tak podali te przyczyny? Przedstawiłeś to tak, jakby nic się nie stało, bo przecież unieważniono. Ale dlaczego? Nie dlatego, że sami doszli do wniosku, że coś jest nie tak. Dlatego, że poczuli presję z zewnątrz. A autor wątku przedstawia sprawę CPK jako idyllę, gdzie wszystko idzie do przodu i audyty nie stanowią problemu. Pokazuję więc, że nawet na tak podstawowym poziomie, jak samo wyłonienie podmiotów, które miałyby je przeprowadzić, jest nieudolność i bylejakość w najlepszym przypadku, zaś celowe działanie w najgorszym.
Edit: "Bo dodałeś coś o kręceniu, a później o własnych spekulacjach pomimo tego, że oryginalnie sam zarzucałeś mi racjonalizowanie."
Nie widzę związku. Napisałem, że to spekulacje. Co ma z tym wspólnego Twoje zagłaskiwanie niekorzystnych faktów?

1

@Amigo_Blanco "No wydaje mi się, że właśnie nikt się nie zgodził skoro unieważniono procedurę przetargową. "
Nie racjonalizuj. Ktoś się już zgodził, ale dopiero kiedy zrobił się szum, nagle wycofali się bez podania przyczyn. I nie procedurę, ale wyniki, czyli dokonany już wybór firm. Po co kręcisz? Reszta to dorabianie tłumaczeń.

"Tu zarzuty względem rządzących powinny być w zakresie definiowania wymagań przetargowych, m.in. na długość realizacji zlecenia. Czytałem, że to właśnie krótki czas audytu miał zniechęcić poważnych graczy do stanięcia do przetargu. A naturą zamówień publicznych jest przeważająca waga kryterium ceny, niestety."
@Matan_Zajcev dał Ci lajka, ale chyba nie zauważył, że tak naprawdę, to kamyczek do ogródka tych, których zachwala :). Albo są tak nieudolni, albo celowo ustalili takie kryteria, żeby wygrał odpowiedni podmiot. Być może dlatego, że łatwiej mógłby wydać pożądaną opinię? Tym bardziej, że jak się okazuje, nie ma za bardzo wiedzy, jak taki audyt przeprowadzić. Dużego gracza nie jest tak łatwo nakłonić do przedstawienia takich wyników, jakie są potrzebne. Ale to już moje spekulacje.

3

@Culer9002 No tak, bo tylko o tym Tusku udało Ci się przeczytać. Tutaj naprawdę ciśnie się na palce "XD".

10

@Matan_Zajcev Odniosę się tylko do CPK, bo to mnie interesuje:
"- mimo lawirowania ws CPK ... prace idą do przodu. Nadal trwają prace przygotowawcze, nadal trwa program wykupu gruntów, trwa projektowanie "Y" oraz samego terminala lotniska, a spółka ma otrzymać dokumentację projektową na początku kwietnia. Więc póki co audyty niczego nie opóźniaja,"
Tak, tak. Niezła laurka. A tymczasem:
https://www.money.pl/gospodarka/przetarg-na-audyt-cpk-uniewazniony-nagly-zwrot-w-sprawie-wielkiej-inwestycji-7000652327717856a.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/CPK-przetarg-na-zapowiadany-audyt-uniewazniony-Czy-kontrola-sie-odbedzie-8703026.html
Ciekawe, kto się zgodził na tak potężne firmy? Ciekawe dlaczego, bo chyba nie ze względu na ich wielkie doświadczenie w tego typu sprawach? I ciekawe, jakie wnioski miały przedstawić?

0

@FcPortoFan1999 Sto lat przestępnych oczywiście :).

0

@Linghunter88 "material dowodowy z tego yt co wyslales wyzej? no nie rob sobie jaj, w materialy o plaskiej ziemi tez wierzysz?"
A obejrzałeś chociaż? Masz jakieś materiały, które zaprzeczają temu, co przedstawił Footroll? Chyba nie, skoro jedyne, na co Cię stać, to śmieszkowanie, zamiast merytoryki.
"prawda jest taka ze to co sie wydarzylo w kiblu nie jest zapisane na zadnym monitoringu"
Prawda jest taka, że pozostałe zabezpieczone dowody uprawdopodabniają słowa ofiary, a zaprzeczają słowom Alvesa. Ale żeby to wiedzieć, musiałbyś się zainteresować ustalonymi faktami, zamiast bazować na własnych wyobrażeniach. I o tym właśnie jest film z linku. Ale Ty nie wierzysz, bo przecież Alves "nasz", a nie ma nagrania z samego gwałtu. A nawet jakby było, to przecież mogła udawać, tak?

0

@derus Dlaczego mam odpowiadać na pytania nie związane z tematem? Bo nie umiesz odnieść się do meritum? Nadal widzę niczego nie zrozumiałeś.

Trafiłem z Poznaniem? Heh, stąd ten ból dupy. Żałosne.

2

@MichuZ44 A Ty wiesz, co mówią w Stanach? Sami tamtejsi obywatele w ramach swego rodzaju sarkazmu? Że jeśli w informacji o jakimś tragicznym zdarzeniu (strzelaninie, itp.) od razu nie jest podawany kolor skóry sprawcy, to "wiadomo" jaki on jest. Rozumiesz? Do takich absurdów doszło.

0

@derus "Jest dobrym trenerem,wszystko w tym temacie."
Przecież dokładnie o tym ludzie pisali, wkleiłem Ci nawet odpowiednie komentarze. TO TY postawiłeś tezę o jakimś geniuszu, a teraz usiłujesz sprawić wrażenie, że to z takim przedstawianiem Papszuna polemizujesz. Ośmieszasz się, bo nikt w tym wątku nie twierdził nigdzie, że jest geniuszem. O co Ci więc chodzi? Nie umiesz się odnieść merytorycznie do tego, co FAKTYCZNIE napisano, więc usiłujesz przenieść dyskusję na temat tego, czy Papszun będzie robił dalszą karierę. Nie o tym był ten wątek. Nie wstyd Ci tak się kompromitować?

Przypomnieć, co tam nasmarowałeś?
"Skoro Papszun jest tak genialnym trenerem to czekamy aż jakaś wielka maraka zgłosi się po tego kozaka.....;)"
Ktoś w tym wątku tak twierdził, śmieszku? Nikt. Sam z własnej dupy wyciągnąłeś takie twierdzenie, bo ta dupa Cię zapiekła.

"Szkoda ze nie odniosłeś się do ostatniego zdania,jako wierny kibic talentu Pana P. zapewne posiadasz takie informacje co?"
Dlaczego mam się do tego odnosić? Twierdziłem kiedyś tak? Napisałem Ci wyżej to:
"Czasem wystarczy odpowiednia osoba w odpowiednim miejscu. Dla Papszuna był to Raków i deprecjonowanie wyciągnięcia klubu z niższych lig do MP jest śmieszne. Może i do końca życia nie osiągnie niczego więcej, ale co z tego? Tam i wtedy był wielki."
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Za trudne było? Więc dlaczego pytasz mnie o jego dalsze losy i dlaczego mam Ci w ogóle na takie pytanie odpowiadać, skoro nigdy nie poruszałem tego tematu, ani nie twierdziłem, że jest geniuszem? Ośmieszasz się tylko.

"Każdy ma prawo do swojego zdania,najwidoczniej Ty widzisz tylko swój punkt widzenia;-)"
Jaki Ty masz punkt widzenia? O czym Ty piszesz w ogóle? Jaki jest mój? Zacytowałem mój wpis. Coś w nim jest nieprawdziwego? Człowieku, Ty nie wiesz już, co tu smarujesz.

"Żyj sobie w tej Czestochowskiej bańce,zobaczymy jaki bedzie kolejny ruch tego Pana"
Kolejna skucha. Oczywiście muszę być z częstochowskiej bańki, bo przecież każdy inny jechałby po Papszunie, jak Ty. A Ty z poznańskiej bańki wyjdź, bo to lechici lubią wyzywać Papszuna. A raczej lubili, bo po wywaleniu Brombiego zaczęły się pojawiać głosy, żeby go zatrudnić. Widzisz jak to fajnie wpasować kogoś do szuflady? Łatwiej Ci spozycjonować "wroga", kiedy to robisz?

Nie ma sensu w Twojej pisaninie. Walczysz z tezami, które sam stawiasz, a których nikt inny nie podnosi. I jeszcze jesteś z tego dumny. Chyba tam w głowie hula wiatr.

0

@Linghunter88 Jeśli nie starcza Ci rozumu, by obejrzeć i zrozumieć, o czym mowa, to szkoda na Ciebie czasu. Kiedy podobna sytuacja spotka kogoś z Twojej rodziny (czego nie życzę), mam nadzieję, że też będziesz takie pytania zdawał ofierze i kwitował jej odpowiedzi "xd". Nie masz wyobraźni ani dość intelektu, żeby przeanalizować materiał dowodowy i wyciągnąć wnioski. Zamiast tego bronisz "swojego" i śmieszkujesz z poważnej sprawy. Tyle, że w necie. Bo w życiu już byś nie był taki cwany. Klapki na oczy i zamiast prawdy, szukasz potwierdzenia własnych uprzedzeń. Wstyd.

2

@Ojciec5tkidzieci I hasło dla niego: "Prowadź nas jak Wisłę!"

0

@Hosh Chyba koncert.

1

@maroon Dobry przykład. Choć ta cała sprawa była tak zagmatwana i popieprzona, że sam już nie wiem, jak to z tymi dziećmi było. Ale masz rację, bo sam część utworów lubię. "Smooth Criminal" to dla mnie nr 1.

1

@FcPortoFan1999 Plus taki, że nie będzie im się tak chciało obśmiewać Rakowa.

0

@maroon Tego moglibyśmy dowiedzieć się jedynie empirycznie. Ale mam dla Ciebie lepszy przykład, z autopsji. Otóż kiedyś przeczytałem "Bitwę o Ziemię" L. Rona Hubbarda. Bardzo mi się ona spodobała. A potem, po latach, dowiedziałem się, kim on był i jakie ma "zasługi", tak dla świata, jak i dla najbliższych. I już mi się nie podoba tak bardzo. Znacznie, znacznie mniej. Właśnie przez to, że uzmysłowiłem sobie, jakim człowiekiem był autor. Tak więc, mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie.

0

@MesQueUnClub96 Wolałem, kiedy byłeś ekspertem od koszykówki.

0

@maroon Piszesz "jedni", więc ja odpisuję "oni". To chyba proste?
"Jesli lubię czyjeś piosenki, filmy czy zagrania to nadal będę je lubił a gardził nim jako człowiekiem. "
Hitler podobno malował niezłe akwarele :)
Nie no, to był żart. (Nie w sensie, że nie malował, bo to robił).

0

@derus Daruj sobie tę nieudolną socjotechnikę. I dalsze kłamstwa. Nie jestem emocjonalnie związany z Papszunem, jestem uczulony na bełkot mający na celu jedynie deprecjonowanie. Nie wiem czego się tam naczytałeś, to Twoja sprawa. Nie przenoś jednak własnych frustracji do komentarzy, nie udawaj, że odnosisz się do czyichś słów, kiedy okazuje się, że tak naprawdę do własnych. Bo wychodzisz na du... niemądrutkiego. Nara.

1

@Culer9002 Bramę Ani.

0

@Azi Całkowicie się z Tobą zgadzam.

19

@Arden A toalety Daniego Alvesa.

0

@maroon W mojej ocenie nie da się tego oddzielić.
Edit: "Po prostu jedni oddzielają te dwie sfery - pilkarska i prywatna. " Tak mi teraz przyszło do głowy, że nie masz racji. Oni nie oddzielają tych sfer. Oni po prostu lubią Alvesa, więc szukają usprawiedliwienia. Czy gdyby sytuacja dotyczyła Ronaldo (a jest przecież ta sprawa ze Stanów), to podejście byłoby takie samo? Że boiskowa legenda, a życie prywatne, to inna para kaloszy? Nie. I sam dobrze o tym wiesz.

0

@derus Chłopie, przecież to jedynie Ty sam pisałeś o genialnym trenerze. Prześmiewczo, ale jednak napisałeś. Nikt inny tak go nie określał, inne komentarze:
"Niesamowitą robotę robił w Częstochowie Papszun. Teraz to jeszcze bardziej widać."
"naprawdę nie ma lepszego przykładu ze trener ma znaczenie. Praktycznie ten sam skład a kompletnie inne wyniki."
" Jak na polskie warunki jest dla mnie fachowcem i tyle. Najlepszy polski trener obok Skorży na ten moment."
Gdzie tu jest nieprawda? Śmieszny jesteś Ty, bo tworzysz narrację na podstawie własnych wyobrażeń, tak zapiekło Cię docenienie Papszuna. A jak zabolało porównanie do Skorży... Co tam nasmarowałeś? "Paproch"? Przekręcasz nazwisko, żeby kogoś poniżyć? Żenada hejterku. Nie wstyd Ci, że własne frustracje nie pozwalają Ci na obiektywną ocenę? Że chęć potwierdzenia własnych uprzedzeń powoduje, iż wolisz kłamać i umniejszać, niż uznać fakty. Wstyd.

4

@bartas97 Na pewno jakiś inżynier, który z kolegami chciał poprawić te plany.

1

@maroon W ten sposób, że gorsza jest zmiana klubu niż czyn Alvesa? Sorry, ale to jest racjonalizowanie. "Skur... ale nasz skur...".

0

@TR3YWAY Nie gniewaj się, ale dla mnie to są problemy 1 świata. Byłem nieraz w takiej sytuacji, z powodów, o których pisałem wcześniej. Że kolejne wizyty się przeciągały, potem jeszcze przyszedł ktoś z bólem w sytuacji podbramkowej i trzeba było znowu czekać. Rozumiem, że to frustrujące, ale nie da się tego rozwiązać inaczej, niż planując np. po godzinie na pacjenta. A w takim przypadku czas oczekiwania na wizytę się wydłuży, zaś w samym gabinecie będą przestoje, bo jeden spędzi godzinę, a drugi, tak jak Ty, wyjdzie po paru minutach. W przypadku wizyt u wszelakich lekarzy imo nie da się tego rozwiązać w sposób zadowalający dla wszystkich.

0

@TR3YWAY To nie praca przy linii produkcyjnej, gdzie są normy. Jak może zaplanować dokładnie dany zabieg? Gdzie mogą przecież być różne problemy po drodze. Dorosły człowiek powinien rozumieć takie rzeczy. Ja czekam tak samo i choć też się wściekam, to rozumiem, czym to jest spowodowane. Najlepiej pewnie, żeby po 2h na pacjenta zaplanował, ale wtedy to byś się nie dostał dziś, tylko za miesiąc.
Edit: Miałem sytuację, że dentystka usiłowała usunąć mi pozostałości zęba chyba z pół godziny, tak mocno się trzymał. Prawie się poddała i chciała kierować mnie do chirurga szczękowego, ale w końcu poradziła sobie. Jesteś w stanie przewidzieć takie coś?

0

@bartekvisca "(...) a ten komentuje jakby babcia przechodziła przez pasy (...)"
I wtedy nadjeżdża Hajto.

2

@Arden Z Realem łączą go jak na razie jedynie spekulacje medialne, a Francja to jednak ojczyzna i całe jego dotychczasowe życie. Ale może być tak jak mówisz i to nie ze względu na prezydenta, ale na szejka, bo dla ludzi z tego kręgu kulturowego utrata twarzy jest gorsza, niż cokolwiek innego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?