Dari0G
Dołączył/a: kwiecień 2019
Ełk
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@FcPortoFan1999 Bez przesady, to ile on ma mieć czasu, skoro był asystentem Papszuna i objął po nim gotową drużynę? Papszun szedł od niższych lig, a Szwarga ma całkowicie inny start. Widać w ogóle, by cokolwiek szło do przodu? Bo moim zdaniem Raków uwstecznia się z każdym meczem. Zgadzam się z @bartas97, moim zdaniem Szwarga nic nie ugra, bo nie widać żadnych postępów, wręcz przeciwnie, drużyna się uśrednia, coś jak z Barceloną w tym sezonie.
0
@FcPortoFan1999 Coś tam jest ewidentnie nie tak. Mają jedne z najlepszych w kraju zaplecze (finansowe, sztabowe, pod względem możliwości transferowych, itp.), a wygląda jakby się uwsteczniali.
1
@MesQueUnClub96 Czytając Twoje niektóre komentarze, mam czasem wrażenie, że to utrata głowy nie zaszkodziłaby Ci w żaden sposób :).
0
@FcPortoFan1999 Tragedia ten Raków nadal. Każda drużyna to wyzwanie.
0
@Kgorecki2500 DEI i "gay agenda" nie mają z tym nic wspólnego! Bob Iger tak powiedział, więc to musi być prawda.
0
@marcin62 "I tak czy siak, Ukraina pomimo swoich ewidentnych wad jest mentalnie jakieś 3 półki nad orkami z Rosji."
Naprawdę?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Odessie
A to byli "normalni" ludzie, żadne wojsko.
0
Myślę, że warto obejrzeć, choćby po to, żeby obiektywnie podejść do sprawy.
1
@Awtameok_Klana Weź kolego najpierw się zorientuj, co się stało, jakie są dowody i jaki był przebieg wypadków. Jesteś kolejnym przykładem gościa, który nie ma pojęcia o sprawie, którą komentuje. Ona nie wiedziała, że to toaleta. Myślała, że to palarnia.
4
@Barcanajlepszyteam Dokładnie. "House" wystarczy. Choć to może obrażać bezdomnych. W takim razie już sam nie wiem...
0
@HighestInTheRoom "Ogólnie nie pochwalam takiego czegoś, ale sam sobie zasłużył na takie traktowanie,"
"Przecież wyraźnie napisałem, że zasłużył sobie na krytykę i hejt, a nie na wypisywanie po rodzinie, którego nie pochwalam."
"Chłop poblokował wszelkie sociale to niech się teraz nie dziwi, że jest jak jest."
Gdzie konkretnie wyraźnie to napisałeś? Bo skomentowałeś tweet, w którym jest mowa o wypisywaniu do jego rodziny. Że ogólnie nie pochwalasz, ale on zasłużył. A potem, że poblokował socjale, więc niech się nie dziwi, że jest jak? Że po rodzinie mu jadą? Kontekst jest oczywisty.
0
@Lama20 "Netflix/Disney version"
1
@Borneo Bajki opowiadaj cioci we Francji. Jeszcze nigdy nie skrytykowałeś PO/KO ani tego obozu. Nawet ostatnio, kiedy wyszła sprawa opłacanego przez KO Moralesa, internetowego hejtera, i zaciekawiłem się, jaka jest Twoja opinia na ten temat, to odpisałeś, że X CI SIĘ NIE OTWIERA, nie odniosłeś się do tego w ogóle, a potem dodałeś swój zwyczajowy słowotok o tym, jak było źle, a jak teraz dobrze. Więc przestań kłamać, jaki to jesteś obiektywny i bezpartyjny. Masz stały modus operandi: krytykować za wszystko tych, których nie lubisz i zachwalać oraz tłumaczyć tych, za którymi jesteś. Wciskaj ten kit koledze z Chin.
"Liczy sie cxysto interes polski a nie jakiejś partii"
Tak, dlatego jesteś przeciwko CPK. Co za brednie.
1
@Tabaluga37 Nie ma sensu z nim gadać. Jakby Tusk powiedział, że musimy dać Niemcom autostradę eksterytorialną do Gdańska, to @Borneo pierwszy by zachwalał takie rozwiązanie. On nie myśli samodzielnie, co partia powie, taka jest aktualna prawda.
0
@Sulimo To prawda. Aż dziwne, że Lech go nie chce wykupić. :)
19
@Nazio_87 Hodujesz gołębie, tak?
0
@mordini123 "Tobiasz w meczu."
"! Nie znaleziono"
Teraz jest jeszcze lepiej :).
0
@bartas97 Optymista.
1
@mordini123 Faktycznie, pasuje idealnie.
0
@agaFCB "piłkarskie DN(A)O"
0
@Borneo " i przez 2 tyg można jeszcze formy podciągnąć "
Ty chyba sam nie wierzysz w to, co napisałeś. Przez miesiące tego nie zrobili, a 2 tygodnie mają wystarczyć? Z innym sztabem może...? Ale nie z bratem trenera i resztą kolegów.
1
@michal26 " Coś tam graliśmy i byliśmy lepsi."
Powinni to umieścić na krzesełkach zamiast "Mes Que Un Club".
0
@kacper_fcb Czyli trzeba im zakazać strzelania bramek (w sumie i tak rzadko to robią). Wtedy będzie dobrze przez cały mecz :).
0
@maatiixx "Napisałem komentarz tylko i wyłącznie z powodu zmęczenia sytuacją w której ludzie kreują Polską pomoc tak jakby ta była bezinteresowna i z dobrego serca."
Ale zdajesz się ograniczać jedynie do pomocy państwa. A gdzie bezinteresowna pomoc tych wszystkich ludzi, którzy poświęcali własny czas i pieniądze, by wspomagać uchodźców? Dawali jedzenie, ubrania, środki czystości, mieszkania, pomagali znaleźć pracę, pomagali w urzędach, itp.? A potem czytają, że Polak jest gorszy niż Rosjanin. I tak, wiele polskiej pomocy było oddolnej, bezinteresownej i z dobrego serca.
"Co do uchodźców to tylko ktoś ślepy na kryzys demograficzny mógłby ewentualnie stwierdzić, że Polska nie potrzebuje nowych rąk do pracy (szczególnie do prac podstawowych, nisko płatnych). Skoro faktem jest, że w następnych kilkunastu latach Polska z powodu niskiej dzietności będzie potrzebować z 1-3 mln imigrantów to najlepiej, żeby te osoby były z najbliższego kręgu kulturowego, czyli z Białorusi lub Ukrainy."
Nie wiesz, co przyniesie przyszłość. Co, jeśli okaże się, że nagle ten ogrom imigrantów, kiedy zorientuje się, że jest ich tylu i mają przewagę w danym rejonie, zechce zaprowadzić tam własne porządki? Albo stwierdzi, że taki Przemyśl, to jednak nie jest Polska i należy się im? A nie wiem, czy ta część Ukraińców, dla której Bandera jest bohaterem, nagle porzuci wpajane jej przez lata przekonania.
"Uchodźcy to nie tylko socjale, zasiłki i świadczenia ale również wpływy ze składek czy podatków. Według businessinsider (niestety artykuł z lutego 2023 r, oby niedługo był nowszy) wpływy do budżetu były 0,5 mld większe niż wydatki.
Źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/budzet-05-mld-zl-do-przodu-dzieki-uchodzcom-w-ukrainy/83q2vpx"
"Szacuje się". Właśnie. Oni nie do końca nawet wiedzą, ilu tych imigrantów tak naprawdę jest. Co z ludźmi, którzy przyjeżdżają do nas jedynie po świadczenia, a potem wracają na Ukrainę? Bo przecież jest całkiem spora "turystyka" z tego właśnie powodu. Tak naprawdę nie wiadomo, ile wydajemy, a ile zyskujemy. Przecież gdyby naprawdę było tak wspaniale, że więcej wkładają, niż wyjmują - a mają praktycznie te same prawa, co Polacy, dlaczego te same media tak narzekają na identyczne programy pomocowe dla obywateli Polski? Że państwo im tylko daje i nic z tego nie ma. Polacy nie płacą składek? Podatków? Bo śmiem twierdzić, że prędzej Ukrainiec zostanie zatrudniony "na czarno" niż Polak, bo będzie miał niższe wymagania finansowe. Te "badania" i "opinie" są takie, jak aktualnie pasuje zlecającym je.
"Ten przysłowiowy bogaty byczek z Ukrainy z drogą furą to również korzyść dla kraju. Jak brutalnie to nie zabrzmi to lepiej dla Polski będzie jak trafi tu bogaty Ukrainiec a ten biedny pójdzie walczyć. Bogaty byczek najpewniej ma JDG czy większą firmę (po wojnie był duży skok w rejestracji działalności gospodarczych obywateli Ukrainy) co oznacza dla budżetu dodatkowe wpływy z podatków czy możliwość świadczenia danych usług dla Polaków."
Zazdroszczę naiwności. Prędzej zajmuje się wałkami i działalnością nielegalną. Już widzę jak 20-letni Ukrainiec w Porsche ma JDG i z radością płaci podatki w Polsce. Przypomina mi się w tym momencie filmik z bodajże merem jakiejś miejscowości w Ukrainie, który mówił, że szanuje Żeleńskiego za to, że nie uciekł, a został i przewodzi państwu. A potem w przypływie szczerości powiedział, że jego synowie i córki prowadzą duże firmy, a on wprawdzie kradł, ale nie ludziom, a państwu. I taka to mentalność.
0
@Fenelon O Boże.
0
@vangoor Dlatego dobrze, że choć staliśmy nad przepaścią, to zrobiliśmy jednak krok naprzód.
3
@maatiixx "Jak już chcemy pisać szczerze to warto dodać, że my Polacy nie przekazaliśmy Ukrainie tyle sprzętu wojskowego z dobrego serca i troski o ludność Ukraińską tylko dlatego bo sami boimy się ewentualnej agresji Rosji i jej jeszcze większego zbliżenia do naszych granic."
To wszystko prawda. Ale USA też pomaga dlatego, że woli toczyć wojny czyimiś siłami i na czyimś terytorium. Tylko sprawa jest taka, że wybrałeś sobie jeden element i na nim budujesz pewną narrację. Ale my nie tylko przekazaliśmy sprzęt itp. Myśmy też przyjęli miliony uciekinierów z Ukrainy, dali im pomoc, pieniądze, zasiłki, ułatwienia w znalezieniu pracy, mieszkania, lekarza itp. Bez selekcji. Gdybyśmy byli tak wyrachowani, jak zdajesz się twierdzić, to już na granicy zawracalibysmy tych jurnych młodych byków, co w wypasionych autach uciekali przed mobilizacją. A tych, którym się udało, wyłapywalibyśmy na terenie kraju i deportowali prosto w kamasze. Prawda? Bardzo by nam to pomogło i Ukrainie też. Jednak tego nie robimy.
Poza tym, przekazanie sprzętu kierowane instynktem samozachowawczym nie oznacza, że mamy też doprowadzić nasz kraj do ruiny gospodarczej, a naszych obywateli do nędzy, byle tylko zadowolić sąsiada. Kiedy w 2004 roku wstępowaliśmy do Unii, nasz inny sąsiad, Niemcy, zagwarantowały sobie obostrzenia (używając eufemizmu, tak naprawdę to był zakaz pracy) w dostępie Polaków do ich rynku pracy na długie lata. I nie miało znaczenia, że to jedna Unia oraz, że sami od razu mieli dostęp do naszych rynków. Bo dbali przede wszystkim o siebie.
0
@Kozinho. "Wręcz wypada sprawdzać to co zrobili poprzednicy, ale póki co to jest narracja żeby uwalać wszystko co związane z PiS, a w ten sposób do końca ich kadencji nie zacznie się żadna budowa, kolejna ekipa zrobi swój audyt, aż zostaniemy z ręką w nocniku bo UE dojedzie nas podatkami."
Jak to co zrobili? Nic. Sam minister Grad brał tylko kilkadziesiąt tysięcy pensji. Ale PiS również nie ma się za bardzo czym chwalić. Bo chodzi o to, żeby gonić króliczka, a nie go złapać.
https://www.money.pl/gospodarka/elektrownia-atomowa-panstwowa-spolka-pochlonela-juz-prawie-pol-miliarda-zlotych-6364261429319809a.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Atomowe-zarobki-w-nieistniejacej-elektrowni-3351336.html
3
@MesQueUnClub96 Nie wiem, co Cię powstrzymuje? Sam widzisz, ile tam miejsca na chodnikach.
0
@JobuTupaki
""Gay-agenda" brzmi jak teorie spiskowe płaskoziemców i antyszczepionkowców."
Tak jak Ci napisałem, możesz sobie sam to obejrzeć. Nie bez powodu Elon Musk dąży do pozwania Disneya i gromadzi wokół siebie osoby, które zostały poszkodowane przez ww. plan.
"Chciwość szefów i rozwój AI to mnie przeraża. "
Jaka chciwość? :) Disney podąża za swoimi ideami i dzięki nim ma bodajże 730 milionów strat ze swoich ostatnich filmów. A z AI się zgodzę. To wygląda tak, jakby nikt nie chciał przyznać, do czego może nas to doprowadzić. Jak w tej scenie z Królem Julianem:
Co do tej AI, to nawet nie o branżę filmową się martwię, jak o takie techniki jak deepfake. Przecież to prosta droga do fabrykowania dowodów (albo w drugą stronę, twierdzeniu, że nagranie jakichś przestępstw to robota AI), czy naciągania ludzi na jakieś przekręty (jak np. ostatnia sprawa z Buddą reklamującym "swoje" kasyno online). Straszne to jest.
2
@Arden Daj sobie spokój. Nie ma sensu. Jemu nie chodzi o prawdę, ale o potwierdzenie własnych uprzedzeń.