Dari0G
Dołączył/a: kwiecień 2019
Ełk
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LM10GOAT Ja się nie kłócę :) Jeśli to będzie dla niego nauczka na resztę życia, to nawet dobrze się stało. Byle nie skreślać na przyszłość, bo to nie ma sensu.
0
@daniel32778 No tak, ale czy on nie gryzł się w język dokładnie w sposób, w jaki robi to teraz? Że trawa źle przycięta itp?
4
@Kessie Logika nie do zakwestionowania. Teraz wiem, po kim Lucjan ma łeb.
0
@Rhaan "Bardzo fajnie że widziałeś różne rzeczy, ja widywałem różne patologie w relacjach międzyludzkich, jak na przykład przemoc domowa, nie twierdze jednak że każda napotkana osoba na ulicy jest opresorem bijącym żony czy partnerki."
Bardzo fajnie, że takie patologie widziałeś. Ja jednak niczego takiego nie napisałem. A możesz twierdzić, że żadna z napotkanych przez Ciebie osób taka nie jest? Bo do tego sprowadza się nasz spór.
"Nikt tak nie robi, dlatego że badania jasno mówią że metody pozytywne przynoszą o wiele lepsze efekty."
No tak, przecież ludzie zawsze postępują racjonalnie i zgodnie z badaniami. Skoro napisałeś "nikt", to na pewno znasz wszystkich i wiesz, co robią.
"Zawsze się znajdzie % ludzi którzy, ujmując to delikatnie, robią złe rzeczy. Tylko że to nic nie znaczy, pojedynczy przypadek to dowód anegdotyczny, nie ma żadnej wartości tak samo jak żadnej wartości nie ma argument "ludzie biją psa 300 razy żeby reagował na ruch kapcia". Jeżeli tego nie rozumiesz, no to sorry ale dyskusja nie ma żadnego sensu."
Być może on ma inne doświadczenia? Być może " ja to neguje na podstawie swojego doświadczenia z psami i ich właścicielami" to też tak dowód anegdotyczny, bo opiera się jedynie na Twoich doświadczeniach? Kolega wyżej zamieścił link do filmiku, gdzie człowiek podnosi głos na psa i macha nad nim tym kapciem. Może nie zna tych badań, na które się powołujesz? Ludzie dla zaistnienia w sieci robią różne rzeczy i przekraczają granice przyzwoitości.
Skoro nie rozumiesz, że Twoje doświadczenia to za mało, by stwierdzić, iż jakieś zjawisko na pewno jest, albo jakiegoś na pewno nie ma, to faktycznie, nie mamy o czym rozmawiać. Ja po prostu wiem, że w życiu nic jest tak oczywiste i tylko o to mi chodziło.
0
@LM10GOAT Że jesteś idiotą, że Twój wiek (w momencie kiedy miałeś/masz/będziesz miał 17 lat) jest wystarczający, byś nie zrobił czegoś, co zrobiłeś. Jak napisałem w pierwszym komentarzu, prawie każdy ma wyczyny, których po latach się wstydzi, a które wtedy wydawały się spoko. Jednak widzimy to dopiero po pewnym czasie. Łatwo nam ferować wyroki w sprawach, które "wyszły".
I żebyśmy się źle nie zrozumieli. Możesz napisać, że nie masz niczego takiego na koncie. W porządku. To jednak internet, jesteśmy anonimowi i łatwo nam być bez skazy. A przynajmniej na takich pozować.
0
@takisobiektos Nie no, odcinki w FBI mi się podobały. A 8 sezonu nie było.
SPOILER!
Choć faktycznie, kiedy wątek Red Johna się zakończył, nie było jakiegoś miecza Damoklesa wiszącego cały czas nad Patrickiem. Próbowali coś wprowadzić najpierw z tym gościem zabijającym ludzi związanych z Janem, a potem na koniec 7 sezonu z tym psycholem trzymającym zwłoki ojca, ale to nie stało nawet obok RJ.
0
@tomek8756 Mentalista. Metalista to na pewno coś innego :). A sam serial świetny, szkoda, że zakończyli go tak naprawdę w połowie 7 sezonu.
0
@LM10GOAT Być może o Tobie też ktoś mógłby tak powiedzieć. Jesteśmy tutaj anonimowi, więc każdy może kreować się na jedynego sprawiedliwego.
0
@Rhaan "Ja nie muszę nic gwarantować ani udowadniać, to Ty masz to zrobić jeżeli twierdzisz że ktoś znęca się nam psem."
Twierdzę, że nie możesz mieć żadnej pewności, jedynie tak Ci się wydaje. Jeśli stawiasz jakąś tezę, to powinieneś umieć ją udowodnić. Inaczej to jedynie Twoje wyobrażenie.
"Zresztą widać że żadnego nie masz, bo wiedziałbyś że dzisiaj psy są lepiej traktowane niż ludzie,(...)"
Człowieku, naprawdę? Pies by mi o tym opowiedział, gdybym go miał? :). Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem, co mam, a czego nie. Stawiasz tezę na podstawie tego, że się z Tobą w jakiejś kwestii nie zgadzam. Robisz to, bo nie masz innych argumentów. Słabe. Tak się składa, że z racji wykonywanego zawodu mam więcej doświadczenia, niż Ty (To z kolei moje założenie, skoro Ty możesz, czemu ja nie?) i widziałem już różne rzeczy u, zdawałoby się, porządnych ludzi. Więc nie uogólniaj jedynie dlatego, że coś Ci się wydaje.
2
@LM10GOAT Z jednej strony racja i krytyka się należy. Ale z drugiej, ile on ma lat? Śmiem twierdzić, że prawie każdy z nas w takim wieku robił rzeczy, z których dziś nie jest dumny. Nie mówię, że handlował biletami, ale po prostu w zakresie swoich ówczesnych możliwości, uczynił coś głupiego. Kara musi być (o ile to niedozwolone), ale czy nie za łatwo dziś skreślamy każdego, kto zrobi cokolwiek źle. Najlepiej kula w łeb. Ale kiedy nas spotyka coś podobnego - ktoś wyjawi nasze grzeszki ogółowi - to nagle przypominamy sobie o empatii, wybaczaniu i dawaniu drugiej szansy. "Ale ja, to zupełnie co innego. Bo to przecież ja."
Dobrym przykładem są osoby okopane po stronie którejś opcji politycznej, które z jednej strony żądają zdecydowanego ukarania przeciwników za jakieś tam ich przewiny, a z drugiej, potrafią zawsze usprawiedliwić swoich pupili, jeśli ci zostaną przyłapani na tym samym.
1
@MichuZ44 Może też być tak, że nie chciał być tej osobie (o ile istnieje) dłużny i również napisał kilka ciepłych słów. I teraz jest trochę w szachu, bo wie, że jeżeli on opublikuje, to druga strona zrobi to samo. Bardziej opłaca się więc siedzieć już cicho. Ale to tylko moja gdybanie.
1
@Rhaan Czyli jesteś w stanie zagwarantować, że jeżeli Ty robisz to w taki sposób, to nikt inny nie bije? Jak dla mnie to dosyć słaby argument.
1
@RichardWinters Jak pływacy. Niech po 60 m zawraca.
1
@Bobo25 Zgadzam się. Nie jestem fanem tatuaży, ale jak już mają być, to niech ma to jakiś zamysł artystyczny. No ale może dla nie ma.
0
@Bykunn W Castoramie pytają przy kasie o kod pocztowy. Przypadek? :)
0
@Kalin33 "(...) ale jeśli chodzi o treningi, to Lewandowski zawsze był i będzie przykładem dla innych i raczej każdy o tym wie, bo nie jeden trener o tym mówił."
A Ibra i Ronaldinho nie mieli konfliktu z Guardiolą i odeszli, bo tak się ich losy potoczyły. Guardiola przecież o tym mówił. Czemu nie pokazuje tego w grze, skoro na treningach jest tak dobrze? Czemu każdy zawodnik potrafi go przestawić, czemu nie umie przyjąć piłki, by mu nie odskoczyła? Opowiadasz wersję, w którą chcesz wierzyć, Twoja sprawa.
"A co do przeprosin, zrobił bardzo dobrze i jeśli uważa, że jest winny, to należy go za to pochwalić. "
Tak? To ile razy będzie go przepraszał? Z tekstu wynika, że to już drugi raz. Dlatego jest to żenujące, ale Ty jakoś nie umiałeś tej informacji dostrzec.
" Kibiców przeprosił? Tak przeprosił w jednym z postów na IG, chyba po superpucharze. "
No tak. Kiedyś tam. A trenera co dnia.
"A de Jong, Araujo, Kounde co zrobili? Skończcie w końcu narzekać na Lewandowskiego,."
Co mnie oni obchodzą? To jakiś symetryzm ma być? Skończ usprawiedliwiać go za wszystko i udawać, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Chodziło o to, że go drugi raz przeprosił. Na boisku gówno pokazują, ale co wtopa, to obiad, kolacja, grill, spotkanie w szatni. A potem prawie każda drużyna potrafi ich zabiegać, a im się nie chce. To może trzeba więcej trenować, a mniej żreć na różnych spotkaniach?
Skoro napisałeś "skończcie", to znaczy, że zaliczasz mnie do jakiejś grupy. W takim razie ja proszę, żebyście "wy" skończyli racjonalizować każdą wtopę i ciągle szukać wytłumaczenia w czynnikach zewnętrznych, zamiast - tak jak to jest naprawdę - w piłkarzach i trenerze. "Wasza" teoria, że to cały świat się sprzysiągł przeciwko Barcelonie, w ogóle się nie sprawdza. To piłkarze pod wodzą tego trenera (i ostatnio każdego innego) są słabi. Przychodzą do nas i po paru miesiącach ich poziom spada. Młodzi przychodzą z rezerw i dzieje się to samo (jak z Balde). No to co może być przyczyną? Jak uważasz? Bo ja sądzę, że za wygodnie im się żyje. Zgnuśnieli i się rozleniwili. To nie do pojęcia, że zawodowcy nie mają w 70 minucie sił biegać. To nie do przyjęcia, że inne zespoły, z mniejszymi budżetami i słabszymi (na papierze) zawodnikami, ogrywają naszych, jak chcą. Bo mają wolę walki i rozumieją, że trzeba zasuwać. Że naszym chce się przez 10-20 minut, że ostatnio cały czas tracą pierwsi bramki i to już w pierwszych minutach meczu. A Ty ucieszony, bo Lewandowski drugi raz przeprosił, a na treningach jest wzorem. Może to właśnie o to chodzi, że daje ch... przykład i inni idą jego śladem? Nieprawdopodobne, jak łatwo przychodzi "wam" usprawiedliwienie ogólnej degrengolady pierwszego zespołu Barcelony. A potem jeszcze wychodzi Xavi i mówi, że zagraliśmy dobrze. Nic tu się nie zmieni, dopóki będzie przyzwolenie na taką bylejakość i zadowolenie, bo ktoś kogoś przeprosił. Niech przeprasza na boisku, a nie w mediach i w szatni. Albo inaczej, niech się weźmie za siebie na boisku, to nie będzie musiał przepraszać. Bo, moim zdaniem, to wszystko jest obliczone jedynie na PR. Źle piszą, to wykonamy parę pustych gestów, że tak nam szkoda i tak żałujemy własnej bylejakości. Czemu od razu media o tym piszą? Przy dziennikarzach przepraszał? Nie, ale chodziło o to, żeby media o tym powiadomiły. A Ty to kupujesz. Który to już raz?
2
@Kalin33 To jest żenujące, że powinien się wziąć za treningi i poprawę formy, a nie łazić do trenera i ciągle go przepraszać. Tak samo jak reszta bandy. Ileż można? Oni się zachowują, jakby nie byli zawodowymi piłkarzami, tylko tworzyli jakąś grupę wsparcia. A kibiców przeprosił?
0
@draxidox Założę się, że to będzie starcie w padla.
0
@Kubsoleon "Dlatego trzeba znaleźć taką, która będzie Cię szanować."
Dokładnie. A nie taką, która oczekuje, że będziesz ją utrzymywał od pierwszego spotkania. Nie na tym polega szacunek.
3
@DonCarletto Bekasa, a nie beksę.
0
@Kubsoleon "Jednak uważam to za standard, że facet płaci na pierwszej randce."
Dziewczyny, które lubią zjeść i napić się za darmo, a potem szukać innego sponsora na kolejny posiłek, też tak uważają. O tym właśnie jest ten temat.
1
@Kessie Rozumiem, że przegryźliście kabel?
0
@sidi12843 No nie wiem. On by się bardziej nadawał na piłkę.
1
@Kidd Może się rozkręci. Jeśli to prawda o trylogii, to tym bardziej dziwne, bo miał mnóstwo czasu i miejsca, żeby to jakoś poprowadzić. Tak jak w Lidze Sprawiedliwości w jego wersji, gdzie rozbudował fabułę o wstawki, które nadały jej wreszcie sens.
0
@Kidd Czytałem wiele opinii przed obejrzeniem i w większości były krytyczne. Ale i tak obejrzałem, trochę dla reżysera, ale bardziej dla Sofii. Ludzie pisali, że to takie nieudolne "Star Wars" i chyba się zgodzę.
1
@Kidd Trailer był mega, ale okazało się, że równie dobrze mógłby być zamiast filmu. Moim największym zarzutem są drętwe dialogi i brak jakiejś ciągłości fabularnej. Jeszcze początek OK, ale potem, jak latają i zbierają ekipę, to żałosne jest. Jakby osobne epizody. Gdyby to była książka, to nie byłaby powieścią, ale chyba zbiorem opowiadań. Obejrzałem ale 4-5/10 maksymalnie. A po trailerze nie mogłem się doczekać. Aha, no i dla mnie sceny akcji (walk) słabe. Potrzebują lepszego choreografa. Do pierwszego Jona Wicka (nie wspominając o Matrixie) nie mają podjazdu, a Keanu nie stał nawet obok Boutelli, jeśli chodzi o możliwość wykonania efektownej choreografii walki.
Edit: Zapomniałem o reżyserze. Mam podobne zdanie. Liga Sprawiedliwości w jego wersji podobała mi się znacznie bardziej (pomijając dziwaczny format obrazu), bo wreszcie fabuła trzymała się kupy. Ale tutaj... Tutaj był olbrzymi potencjał i został - moim zdaniem - zmarnowany.
0
@mrmiki "wietnie się to czyta. Jak się napinasz z każdą wypowiedzią. Znam parę takich osób, to młodość i przekonanie o nieomylności. "
Ja pierdzielę gościu, skończ już pieprzenie tych bzdur. Mam 47 lat. Więc o czym Ty mi tu piszesz? Znowu jakaś socjotechnika? Wyzywanie o dzieciaczków? Wstyd.
"Czasem po prostu z szacunku do drugiej osoby warto zadać pytanie z ciekawości co oznacza zdanie ( dopytać ), ale to cecha ludzi otwartych, a nie zamkniętych tylko w sobie, co próbujesz wmówić mi. "
Pomijając, że to, co napisałeś to kolejny bełkot obliczony na zamaskowanie bzdur, które wyprodukowałeś, to czy Ty pytałeś? Ale kij z tym. Napiszę tak: Jeśli nie umiesz napisać komentarza w zrozumiały sposób, to nie pisz, albo zapytaj kogoś mądrzejszego. Być potem nie musiał udawać nierozumianego mędrca i nie musiał nieudolnie podszczypywać człowieka, który Cię przejechał walcem argumentów.
"Dzięki za rozmowę, bardzo fajna zabawa. "
"Czasem dość zabawnie jest wypuścić takich napinających się rozmówców i poczytać jak się spalają. To tak jak udajesz, że z kimś się ścigasz, on biegnie a Ty zatrzymujesz się po paru metrach..."
Gościu, napisałeś bzdurę. Wyjaśniłem Cię. Nie umiesz tego znieść. Nie potrafisz się z tym pogodzić. Twoja miłość własna została urażona, bo uważałeś się za takiego znawcę, a to, co napisałeś, za krynicę mądrości. Okazało się, że to stek bzdur. To co teraz robisz, to żałosne próby obrócenia własnych błędów i naiwnych fantazji w żart, próbę "wypuszczenia napinających się rozmówców" i temu podobne. Nie masz nic na poparcie własnych twierdzeń. Żadnych argumentów. Żadnej merytoryki. Usiłujesz więc sprawić wrażenie, że celowo udawałeś id.... to jest, niemądrutkiego, żeby mnie do czegoś sprowokować. To właśnie jest dziecinada. Twoje zachowanie.
Szkoda czasu na dyskusje z zapatrzonym w siebie narcyzem, który nie dyskutuje na argumenty. Bo nie potrafi albo nie ma żadnych. Narta.
0
@mrmiki
"Merytorycznie było w pierwszym poście. "
Nie, nie było i napisałem wiele razy, dlaczego.
"Powtorze, gdyby Barca miała dziś odkręcony kurek wygrywalibyśmy tytuły, nie wygrywamy bo w klubie nie ma kasy. "
Bzdura. Miała odkręcony po Neymarze. Wywalono kupę kasy i nic z tego nie wynikło. Zaczęła się wręcz era kompromitacji. Teraz, za Xaviego, również wywalono ponad 200 milionów i jaki efekt? Ty masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni, bo piszesz, że wystarczy odkręcić kurek i będzie Eldorado, a wcześniej pisałeś, że gdyby było jak ja piszę (choć nigdzie tak nie napisałem) zawsze wygrywałyby kluby z najwyższym budżetem. Przecież to nie ma żadnego sensu. Pieniądze nie grają, co pokazują kluby, które nam ostatnio wklepały. Widać jak na dłoni, że to nie chodzi o kasę, bo co by Ci dała? Nasprowadzałbyś kolejnych Dembele itp., a oni po paru miesiącach graliby takie same gówno, jak ci obecni. Bo to nie brak kasy powoduje, że piłkarze grają jak grają, a ich degrengolada mentalna i fizyczna. A za to odpowiada zarówno trener, jak i oni sami. Ale Ty udajesz, że tego nie ma, że wystarczy zasilić kasę i będzie znowu wspaniale, choć etap po Neymarze pokazuje, że już wtedy zaczęła się jazda w dół, choć był jeszcze i Suarez, i Messi. Niepojęte, jak możesz tego nie dostrzegać, tłumacząc wszystko brakami finansowymi. Powtarzam, Barca wywaliła ponad 200 milionów i sprowadziła piłkarzy, których chciał trener Xavi. To ile mamy wywalić? Tyle, co w tym artykule?:
https://www.fcbarca.com/115569-cies-barcelona-stracila-ponad-600-milionow-na-transferach-w-ostatnich-dziesieciu-latach.html
I co nam to dało? Wytłumacz, dlaczego my gramy taką padakę, a kluby znacznie mniejsze i biedniejsze od nas wychodzą odważnie, śmiało, grają fajnie dla oka. Co ma taka Girona, czego nie mamy my?
Zacytuję Cię ponownie:
"Powtorze, gdyby Barca miała dziś odkręcony kurek wygrywalibyśmy tytuły, nie wygrywamy bo w klubie nie ma kasy."
Nie. Nie wygrywalibyśmy. Bo to nie brak kasy jest problemem. Brak kasy jest wygodną wymówką. Była kasa, a mimo to Barcelona kompromitowała się rok po roku. Biedny, ale pilny i pracowity uczeń będzie miał lepsze wyniki, niż uczeń bogaty, ale leniwy i gnuśny, choćbyś mu kupił wszystkie pomoce naukowe świata. Zwłaszcza, jeśli jeden ma dobrych nauczycieli, a drugi przypadkowych korepetytorów. Tak jest wszędzie.
0
@Faro Jeśliby zaczęli dobrze grać i w LL i w LM, to jasne, że powinien zostać. Skoro żądamy jego zwolnienia, bo wyniki kiepskie, a gra tragiczna, to sprawiedliwym będzie domaganie się pozostania, jeśli powyższe będzie na drugim biegunie. Inne zachowanie byłoby nie w porządku. Chyba, że sam nadal by chciał odejść. Wtedy trudno.
1
@bari_94 Źle świadczy o drużynie to, że są za trenerem, ale na boisku nie robią wiele, by to udowodnić.