Dari0G
Dołączył/a: kwiecień 2019
Ełk
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
@TheNekro94 Jamajczykowianeczki.
0
@Messi96_96 Musisz nadal ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Zacytuję Ci część mojego postu: "Fame jest również winne (...)" Słowem kluczem jest tu RÓWNIEŻ, które znaczy tyle samo, co TEŻ.
https://sjp.pwn.pl/slowniki/r%C3%B3wnie%C5%BC.html
"ale Diablo i Wasilewski też promowali udział Włodarczyka. Czyli też w takim razie zrobili to bez podpisanego kontraktu :)"
Czy gdzieś twierdziłem inaczej? Tylko jakie ma to konsekwencje dla Fame, a jakie dla nich?
0
@Messi96_96 "Więc jak Fame wrzucił bez zgody czy bez kontaktu?! "
Ty najwidoczniej również nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a mój tekst był krótszy. Jak widzę, nie rozróżniasz słów "kontakt" i "kontrakt". Lubisz również przypisywać ludziom twierdzenia, których nigdy nie wyartykułowali, czyli w tym przypadku stwierdzenie "Więc jak Fame wrzucił bez zgody czy bez kontaktu?!" A gdzie ja coś takiego napisałem?
"Jak Ty tutaj widzisz błąd Fame i ich wine to żenada chłopie. Może teraz po tym co napisałem zrozumiesz. Jakby tylko Fame wrzucił to spoko. Ale wrzucił to Diablo i Wasilewski.. To tak samo Fame może mieć problem, że wrzucili bez kontraktu? Rusz głową xd"
Sam rusz, bo przerosło Cię zrozumienie prostego zdania, w którym stwierdziłem tylko, że Fame też jest winne, bo nie miało podpisanej umowy z zawodnikiem, a mimo to zaczęło go promować. I tylko tyle. Kogo obchodzi, kto informował o tym pierwszy. Fame nie mając nic na papierze nie powinno zaczynać akcji promocyjnej, bo może się to skończyć tak, jak teraz.
Podnieciłeś się jak admin Fame, który aktualnie kasuje wpisy wytykające takie właśnie błędy. Nasmarowałeś jakieś własne wizje tego, co niby napisałem, bo widocznie łatwiej było Ci się odnieść do nich, niż do faktycznej treści mojego wpisu. Krótko - miało Fame podpisany kontrakt z Diablo? Z tego, co czytam, to nie miało. Ogłosiło bez takiego dokumentu walkę z jego udziałem? Tak. No to chyba nie jest najsprytniejsze, mimo, iż Ty usiłujesz udowodnić coś innego. Diablo zachował się nie fair, ale jeśli nie ma nic na papierze, to co może Fame? Nic. A Ty naucz się czytać ze zrozumieniem.
0
"Sergi Roberto: Gdy chcesz, żeby ktoś z tobą był, jesteś rozczarowany, gdy podejmie inną decyzję"
Czyli, że co, Sergi dostał kosza od Usmana?
3
@MesQueUnClub_87
"Czy Mata jest ważniejszy dla polskiej muzyki od Chopina?"
"Porównanie muzycznego geniusza światowej sławy do jakiegoś banana xd"
Szopen nie był żadnym bananem profanie!
:)
1
@Messi96_96 Fame jest również winne, bo z tego, co można wyczytać, ogłosili zawodnika bez podpisanej umowy. Sami sobie nawarzyli tego piwa. Jak to ktoś skomentował pod postem Fame
3
@pt9 "Niemniej całą podstawówkę i liceum bylem dość wysportowany a na studiach stałem się ulańcem"
Czyli to prawda, że wyższe wykształcenie szkodzi zdrowiu...
0
@gumaz I co było dalej?
1
@Comentateiro Na chwilę obecną masz rację, nie wiadomo, jak to się potoczy i kto w ostatecznym rozrachunku zyska tyle, by można go było nazwać zwycięzcą.
1
@Sensible Chiny Chinami, ale w Kanadzie również zastosowano podobnej klasy "argument", by stłumić protesty w czasie pandemii.
1
@Sensible Jak tutaj:
https://michalpasterski.pl/2012/11/malpy-drabina-i-banany/
Wkleiłem w innym komentarzu, ale powtarzam, bo uważam, że dobrze obrazuje do czego to prowadzi.
3
@pt9 Najbardziej przerażające jest to, że w sposób zautomatyzowany możesz stać się pariasem we własnym kraju, od którego ludzie będą uciekać. Zostaniesz wykluczony przez system, a nie ma żadnej gwarancji, że nie stanie się to na przykład dlatego, że będziesz niewygodny dla władzy. To jest tresura.
https://michalpasterski.pl/2012/11/malpy-drabina-i-banany/
4
@hayek No tak, Ty się nie powtarzasz, zawsze twierdzisz coś innego. Hipokryzja. Niemcy, bo akurat o ich postawie w tamtym momencie uzyskaliśmy, dzięki ambasadorowi Ukrainy, tak konkretne info. Nie bawię się we wróżkę jak Ty, by wypisywać, że ktoś coś kalkulował, ale nie wiadomo co, bo nie ma żadnego potwierdzenia oprócz Twojego widzimisię. Nie odnosisz się merytorycznie do praktycznie niczego, podaję kontrargument poparty źródłem, a Ty udajesz, że sobie dworujesz, bo nie masz pojęcia, jak odpowiedzieć w sposób rzeczowy. W momencie agresji rosyjskiej nie wiedziałeś nic z tego, o czym DZIŚ pisałeś jak o znanych faktach. Nie podołałeś kolego, a na koniec nieudolnie usiłujesz zdyskredytować rozmówcę drwiną i dziecinnym "xD". Na tyle najwidoczniej Cię stać.
2
@hayek Ty już nawet nie wiesz, jaka była ta moja "teza", znów wybrałeś sobie własną i twierdzisz, że jest moja, bo łatwiej Ci się widać odnieść. Moja teza była taka, że nie można oceniać tamtych wydarzeń z naszej perspektywy, bo ważny jest kontekst historyczny.
"Zacząłeś od porównania przygotowanej, uzbrojonej zawodowej armii do przypadkowej zbieraniny ludzi, bez sprzętu i uzbrojonych jedynie w hart ducha. Jak Ty mogłeś mieć rację skoro całe twoje rozważania są oparte na błędnej tezie?"
Chłopaku, przecież tak właśnie świat myślał o armii rosyjskiej, dlatego właśnie ukraiński ambasador usłyszał, co usłyszał. Tak ocenili stosunek sił Niemcy. WTEDY TAK GO OCENILI. Na kilka godzin oporu. A Ty teraz, po ponad roku, wiedząc o wszystkim, co się do tej pory wydarzyło, wypisujesz swoje mądrości. Takie właśnie podejście oceniałem negatywnie. Na jakiej prawidłowej tezie oparte są TWOJE rozważania i co WTEDY prognozowałeś? "XD".
1
@Gav1Krul Nasser spytał skromnie, "Czy pójdziesz do mnie?"
2
@hayek O grzeczności nie ma tu mowy, Ty po prostu chciałeś mieć ostatnie słowo, choć nie masz racji.
2
@hayek No to wytłumacz mi, skoro fakty były znane, po co ambasador Ukrainy prosił Niemców o pomoc, skoro zgodnie z Twoimi teoriami powinien wiedzieć, że nie ma to sensu? Dopasowujesz "fakty" do tezy, skąd możesz wiedzieć, co kto z kim ustalał i co przewidywał, przecież do ostatnich chwil byli tacy, którzy twierdzili, że żadnej agresji nie będzie. Ta rozmowa nie ma sensu.
2
@hayek No i znowu to samo, oceniasz po tym, jak już wszystko wiadomo.
2
@norbi77 Piszą, czy tłumaczą treści ukazujące się we francuskich i hiszpańskich mediach? U nas było i jest tak samo przy każdej sadze transferowej do czasu jej zakończenia. Real sprowadził, kogo chciał, został im tylko Mbappe. No to o czym mają pisać?
4
@norbi77 Chyba raczej tłumaczą artykuły, które ukazują się w prasie. Czemu Cię to dziwi? Powrót Neymara, Messiego, teraz Dembele. U nas jest jakoś inaczej? Nie bądźmy hipokrytami.
1
@hayek "To akurat było to wkalkulowania, że przy powstrzymaniu pierwszej fali, państwa zachodnie nam pomogą"
To tylko Twoje pobożne życzenia, takie same, jak te powstańców. I czemu "nam"? Jesteś z Ukrainy? Po raz kolejny odsyłam do chęci pomocy przejawianej przez Niemców. Gdyby inne kraje zachowały się tak samo, nie wiem, czy już dawno nie byłoby po Ukrainie.
0
@hayek Nie o to mi chodzi. Nie wiemy, jak my byśmy się zachowali w tamtych czasach. Organizatorzy powstania liczyli na pomoc armii radzieckiej, sami chcieli wyzwolić stolicę i witać czerwonoarmistów jako gospodarze. Ludzie, którzy przeżyli powstanie opowiadają, jak się wtedy czuli i co chcieli zrobić. A część z Was ocenia tylko bilans zysków i strat, jak w jakimś korpo. Oni wtedy tak nie myśleli. Dlatego dla mnie nie ma sensu wyrokowanie, że to lub tamto. Dane zdarzenie trzeba oceniać w kontekście czasów, w których miało miejsce.
1
@hayek Jak widać niemieccy politycy (a chyba też mają tam fachowców, o których pisałeś w kontekście powstania) ocenili, że nie miała. Więc tyle z Twoich dywagacji o ocenianiu powodzenia, kiedy wiesz już, jak się wszystko potoczyło. I tyle z argumentów z pozycji osoby znającej wszystkie fakty.
Edit: Dodam tylko, że Ukraina tak była przygotowana, że ciekawe, jak by się wszystko potoczyło, gdyby nie pomoc Zachodu. Jak widać Putin tego też nie przewidział, a pewnie tam również pracują jacyś ludzie od prognozowania. No ale na bank za 50 lat znajdą się inni, którzy oświadczą, że nie trzeba było robić tego lub tamtego.
2
@hayek Gdyby to, co piszesz było prawdą, Ukraina powinna się poddać, przecież w 2014 roku Rosja zajęła im część terytorium i na nic zdały się ich wysiłki obronne, ani "potępienie" państw zachodnich. Twoje argumenty nie mają sensu, bo tak jak wtedy nie wiedzieli, jak się powstanie zakończy, tak i teraz w analogicznej sytuacji, nie wiedziałbyś co się stanie, bo nie znasz przyszłości. Powstania to nie nauka ścisła. Gdyby tak było, żadne nigdy by nie wybuchało po klęsce pierwszego, nie istniałby też żaden opór przeciwko silniejszemu, bo przecież i tak nigdy się nie wygra, prawda? Ocena tamtych czasów z naszej perspektywy nie ma sensu, bo nie jesteśmy w ich sytuacji, stanie psychicznym po latach okupacji oraz wiemy już, że Stalin wcale nie chciał pomóc Polsce, by była niepodległa. Równie dobrze możesz napisać, że w obecnych czasach nie mają sensu żadne marsze, ani protesty przeciwko panującej władzy, bo przecież było kilka i tak naprawdę nic nie dały, więc po co?
Edit: W kwestii Ukrainy na początku konfliktu:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1092045%2Cambasador-ukrainy-do-niemcow-ta-polityka-ta-opieszalosc-stawiaja-nas-w
3
@MarioVeB! Każdy, kto potrafi myśleć, wie, że nie ma sensu ocenianie tamtych czasów z naszej perspektywy. Ty jednak zdajesz się tego nie wiedzieć, co daje pole do pewnych wniosków :).
0
@KrwawiaceoczyVEB Chybabym nie chciał zawierać z Tobą jakichkolwiek umów, skoro w każdej chwili możesz wymyślić coś, co w Twoim mniemaniu zwalnia Cię od obowiązku ich respektowania :).
0
@FCB_dimiC Chodziło o Harrego Maguire.
1
@ad289 Masz rację. A potem zgon w wieku 30-40 lat albo poważne kłopoty ze zdrowiem.
0
@ad289 Tak, tylko w Fame nikt tego nie zabrania, bo tzw. doping nie jest ogólnie zakazany. Jeśli ćwiczysz sam dla siebie, to kłuj się na zdrowie. Ale w żadnych liczących się zawodach nie ma na to oficjalnego przyzwolenia.
0
@DCHX "Ta cała sytuacja z tym Karasiem jest trudna, nie żebym go bronił, bo świadomie brał, z drugiej strony nie miało to wpływu na wynik w Brazylii, niech za rok pobije rekord będąc w 100% czystym i zamknie wszystkim krytykantom usta, najłatwiej jechać po kimś, dla kanapowców przebiegniecie maratonu jest abstrakcją a co dopiero zrobić ultra.."
Właśnie to robisz, bronisz go i usprawiedliwiasz. Piękny przykład relatywizacji złych uczynków. Gdyby brał udział w wyścigach samochodów do 200 KM, wygrał go, a potem się okazało, że w swoim aucie ma silnik 400-konny, to Ty byś napisał: "Nie, żebym go bronił, ale to nie jest prosta sprawa przełożyć taki silnik, trzeba się napracować. A wy, kanapowcy, nie znacie się na mechanice i nawet wymiana silniczka od wycieraczek to dla was abstrakcja". Wstyd trochę. Koksujący kulturyści też są tak bronieni - "No brał sterydy, to prawda, ale swoje musiał na tej siłowni przerzucić i tak, więc o co wam chodzi?"