2

@FcPortoFan1999 Obawiam się, że będzie to widowisko porównywalne do obserwowania schnącej farby. No ale bądźmy dobrej myśli. Osobiście czekam na Lecha z Piastem.

3

Komentarz usunięty

8

@Comentateiro "Propagowanie szacunku do kobiet nie jest tyranią i zamordyzmem. Jest normalnością. Skoro społeczeństwo funduje kobietom zamordyzm antyaborcyjny i stres w gabinetach lekarskich, niech doświadczy samo co to znaczy - bardzo symboliczna akcja."
Bzdura. Sprowadzanie na ludzi zagrożenia życia i zdrowia nie jest żadną symboliczną akcją. Jest terroryzmem. Tak samo usprawiedliwiasz zamieszki we Francji? Że to symboliczna akcja? Potrzebny dzwon?

"Twoje wpisy niestety zawsze omijają sedno problemu. To znaczy, że żona która zabija męża, który ją leje jest zła, a nie na odwrót mąż,który ją leje.
Kobieta odpowiada na pogardę i opresję, a nie jest inicjatorem."
Kolejna bzdura i jakaś Twoja chora projekcja. Wkładasz w moje palce twierdzenia, których nigdy nie napisałem i jesteś jeszcze z tego dumny. Żona nie jest zła, bo mąż ją leje. Ma prawo do obrony własnej. Ty twierdzisz, że będzie dobrze, jeśli ta żona po pobiciu pójdzie do sasiadów i sama zleje męża sąsiadki - niech wie, czego ona doświadcza - TAK DOSŁOWNIE WYGLĄDA TO, CO POPIERASZ, co wynika z cytatu "Skoro społeczeństwo funduje kobietom zamordyzm antyaborcyjny i stres w gabinetach lekarskich, niech doświadczy samo co to znaczy - bardzo symboliczna akcja". Więc pytam Cię, co to jest to społeczeństwo? Jakaś wielogłowa hydra? Bez mrugnięcia okiem chcesz wprowadzać jakaś odpowiedzialność zbiorową i karać nieznane Ci osoby za wyimaginowane winy. Zupełnie jak terroryści. A potem twierdzisz, że to ja omijam sedno problemu. Ciekawość, co byś powiedział, gdyby ktoś Tobie bliski ucierpiał w wyniku takiej akcji? Czy na pogrzebie stanąłbyś nad grobem i powiedział z dumą: "Temu społeczeństwu potrzebny był wielki dzwon, nawet takim kosztem".

"Ale Twoje horyzonty to typowy bezmyślny facet, bez głębszej refleksji.
I tak piszę po próżnicy"
Nie kolego, to Ty jesteś ślepy na własną hipokryzję i brak zasad moralnych.

1

@Luciano99 No i konstruktorów drogi, murków, schodów itp. Czemu akurat asfalt i beton, a nie guma i kartony? Choć wiemy z telewizji, że kartony są również zabójcze.

6

@FCB_dimiC Pieszy to już nieaktualny temat :):


23

@Comentateiro "Wydaje mi się, że temu społeczeństwu potrzeba wielkiego dzwona na pobudkę, nawet pewnym kosztem."
Widzę, że nie masz problemu, by zgodzić się na czyjąś potencjalną krzywdę, byle tylko móc zamanifestować własne poglądy i bez wstydu popierasz takie plany u innych. Co dalej? Może blokowanie karetek? Przyklejanie się do radiowozów, żeby nie można było jechać na interwencję ratującą czyjeś życie i zdrowie - bo przecież Policja nie zajmuje się wyłącznie zatrzymywaniem laptopów kobietom w złym stanie psychicznym. Tak jak pisałem kiedyś, zamordyzm, tyrania, propagowanie własnych przekonań każdym kosztem. Czym różnisz się od terrorystów, którzy też uważają, że zamanifestowanie ich racji jest istotniejsze, niż życie ludzi, którzy giną potem w zamachach? Czy nie jedynie tym, że jesteś na początkowym etapie takich rozważań? Być może wystarczy dać Ci czas i środki, bo przecież nie każdy zamachowiec urodził się od razu zradykalizowany. Chroń nas Boże przed podobnymi Tobie. Jesteś jak książę Farquuad: "Zapewne wielu z was zginie, ale jest to poświęcenie, na które jestem gotowy".

1

@FcPortoFan1999 To prawda, trzymam kciuki za wszystkie nasze kluby w pucharach, czy też raczej eliminacjach do pucharów.

2

Pekhart to jakiś terminator dzisiaj.

0

@FcPortoFan1999 Nie no, Legia solidnie się wzmocniła i zgrani są. Ale ŁKS nie wykorzystuje tego co ma. Przed chwilą gość wszystko chciał sam, nie podawał i zakończyło się stratą. Tak się nie da.

2

Ojojoj ŁKSie...

1

@FcPortoFan1999 Naprawdę, byłem przekonany, że to pewny gol, ewentualnie karny. Miał miejsce i czas. Takich okazji mieć już raczej nie będą.

1

Co za sierota z ŁKSu...

1

@IronSanHybrid Gdybym nie wiedział, że LL jeszcze nie wystartowała, pomyślałbym, że to o Viniciusie.

7

@fotohobby Pewnie po prostu przerabiali to wcześniej nieraz i zawsze było dobrze.

1

@FcPortoFan1999 Też się nie mogę doczekać. Ciekawi mnie, który z klubów z czołówki poprzedniego sezonu okaże się tym z najlepszymi transferami. Mam delikatną nadzieję, że Piast postawi się Lechowi, bo niektórzy użytkownicy z kkslech.com strasznie się napinają i może przyda się jakaś lekcja szacunku i pokory. Z drugiej strony bardzo lubię Brombiego i nie jestem w stanie źle mu życzyć, więc trwam w takim ambiwalentnym stanie - niech się dzieje wola nieba!

0

@bartekvisca Być może pieszy po prostu chciał się dosiąść, bo auto było chyba 5-osobowe. Mógł też mieć więcej promili niż aktualnie kierujący śpiulkolotem i po prostu nie pamięta gdzie był i co robił. Albo z niejednego pieca chleb jadł i znana mu jest stara mądrość ludowa: "Świadek dostaje w zadek".

0

@maroon Dokładnie o to mi chodzi. Zła, zła La Rambla.

2

@Borneo "chlopaku pisz za siebie a nie za innych.Jazdy niech pisze za siebię.Nie manipuluj w ten sposób inaczej bede sie zwracał do Ciebie oer towarzysz jak za komuny."
Weź Ty się przebadaj na wszelki wypadek, jeśli zwrot "dowiadujemy się" uważasz za manipulację i podnosisz do rangi socjotechnicznego mistrzowskiego chywtu. A jeśli napiszę, że "U @Borneo MOŻEMY przeczytać" to też będzie manipulacja? Naprawdę, zdrowia życzę i rozumu, bo zdecydowanie potrzebujesz, czego dowiedzie następny cytat:
"Jesli sa przepisy chroniące lekarzy prxed covid a covid potrafi zabić to ich zycie jest istotne i tak jak ten czlowuek lekarze też mają rodziny i mają orawo do maksymalnej ochrony w miejscu pracy.Czyjaś żona i dziecko też może syracić tatę czy męzą bo pacjent się nie zaszczepił.Atu oetentem jest pacjent a nie lekarz i kn ma prawo do ochrony takze własnego zdrowia i tutaj pacjent jeśli chcę się keczyc musi się dostosować.To jego decyzja i wybór czy to zrobi czy nie.A wybor jest pristy narazenie na stratę rodziny czy nie.Podioł decyzję.Gdyby ten pacjent orzyszedł zaraziłby przykładowo lekarza zmarłby i zostawiłby 5 osobową rodzinę co wtedy jakby wygladała twoja narracja."
Nie wierzę w Twoje wykształcenie. Nie ma mowy, by człowiek po szkole wyższej wydalił z siebie taki stek bzdur, UDAJĄC, ŻE NIE WIE, IŻ ZAWSZE WYKONYWANE SĄ TESTY NA COVID. U nas były nawet przed wizytą u lekarza pierwszego kontaktu, a co dopiero przed operacjami. Ratownicy medyczni pierwsze, co robili, to te testy. A szczepienia chroniły przez zakażeniem? Co Ty za głupoty wypisujesz piramidalne, w głowie się nie mieści. Ułożyłeś sobie historyjkę, by jakoś uzasadnić odmowę, ale porównaj swoje kretynizmy do tego, co napisał kolega @Ghostface. Jego argumentacja jest logiczna i w pełni akceptowalna. Ty budujesz ciągle jakieś niestworzone bzdury oparte na leku przed covidem. ŻENUJĄCE TO JEST. Rozumiesz? ŻENUJĄCE. Kończę tę "rozmowę" z Tobą, bo zaczyna urągać zdrowemu rozsądkowi. Wstyd, że uważasz się za człowieka wykształconego, bo jesteś takim samym ideologiem jak pozostali, którym to zarzucasz, tylko u Ciebie budujesz swój kościół na czymś innym.

1

@Krystian1588 La Rambla wywołuje nienawiść do rowerzystów. Wczoraj stałem sobie na światłach i zauważyłem rowerzystę, który czekał przede mną (na pasie ruchu). Tuż obok była ścieżka rowerowa. Przez całe lata miałem takie rzeczy w dupie, w ogóle mnie to nie obchodziło, nie zwracałem nawet uwagi. Ale ostatnio przeczytałem tu kilka wątków o rowerzystach, ścieżkach i "po co mi rozum, mam rower". I wiecie co? Strasznie mnie wczoraj ten rowerzysta wku... rzył. Tym, że tak stał przede mną i czekał na zielone, a ścieżka obok. Nawet chciałem okno otworzyć i mu nawrzucać. Ale po chwili dotarło do mnie "co ja wyprawiam?". Zadziwiające, jaki wpływ mają na człowieka różne dziwne rzeczy, które tu wyczyta. Przestańcie natychmiast! :).

0

@cules100pro Nie no stary, teraz to poleciałeś:
"(...) bo NAPEWNO kwota będzie tak wysoka, że nie będziemy mogli go odkupić."
Przecież u nas to może obecnie być i 10 euro :).

0

@DonMatteo901 Bez przesady, może to jakieś tradycyjne zawody. Ostatnio widziałem w materiale tego Ruska, co uciekł z Rosji i czeka w Polsce na ochronę międzynarodową, że gdzieś w Rosji odbyły się zawody w rzucaniu krowim plackiem - i że to tradycja jakaś. Co kraj to obyczaj. Nasz oczepiny na weselach pewnie też gdzie indziej wywołałyby salwy śmiechu.

1

@Antimadridista_WR Było "glupek", bo @Borneo ma wszelkiego typu -leksje. I nie, nie edytował, od razu tak napisał, to było pierwsze słowo w poście.

1

@Borneo Gdybyś spróbował przez chwilę pomyśleć logicznie, zauważyłbyś być może, że to forum ogólnodostępne, więc skoro nie tylko ja przeczytałem Twoją pisaninę, to nie tylko ja dowiedziałem się o tych wstrząsających faktach z Twojego życia. Dlatego napisałem "dowiadujemy się" i to jest normalna forma w pisowni, ale z uwagi na Twoje potężne problemy z językiem ojczystym, możesz o tym nie wiedzieć. Ale pewnie podejrzewasz, że wcale Cię nie chwalę, dlatego nieudolnie usiłujesz mnie zdyskredytować poprzez napakowane błędami "kladyczna manipulacja aby zwiekszyc swój autorytet jak się nie czujesz pewnie.I twoje zdanie jest zwyczajnie jest malo wartę." Chyba znowu będę musiał zaangażować Google, by zrozumieć, co Ty tam smarujesz.

"Nie chłopaku on miał prosty wybór szczepić się albo zagrozenie życua i strata rodziny."
Ty masz oczywisty problem z logicznym myśleniem. Nie zabił go covid, a brak przeszczepu, pomijając przyczyny odmowy. Jakby kazali mu najpierw zrobić loda ordynatorowi i od tego uzależnili wykonanie przeszczepu, Ty też na bank byś napisał, że "Dla mnie wybor jest oczywisty rodzina.W dupie w tym momencie mnie obchodzi reszta gdyż to ridzina bylaby najważniejsza (..." :) :) :)

"Ja mam możliwość uprawiania sportów ekstremalnych bo też cześciowo jestem po cześci i w tym srodowisku ale swiadomie z tego rezygnuję bo mam co stracić."
Nie rozpędzaj się, pisanie niezrozumiałych głupot na Ra Lambli daje Ci na pewno jakiś dreszczyk emocji, ale nie nazywaj tego sportem ekstremalnym. A powazniej - no no, znowu DOWIADUJEMY SIĘ czegoś o tym, jak fantastyczne życie prowadzisz :).

1

@Ghostface W sumie racja. Ale sprawa dotyczy Kanady, więc pamiętając do czego posuwały się tamtejsze władze w "walce" z protestującymi, wcale bym się nie zdziwił, gdyby głównym powodem odmowy był sam fakt braku szczepień, niezależnie od czegokolwiek innego. I nie dlatego, że lekarze byli tacy praworządni, a ze strachu przed reperkusjami ze strony władz.

0

@PabloVEB Konkretnie tych rabusiów? :) :) :)

2

@Ghostface "W skrócie - takie kwestie sa ciut bardziej złożone niż to co przeczytacie w poście na TT."
Słusznie. Ale piszesz:
"Trochę przypominacie mi murzynów, biegajacych z gnatem i crackiem w skarpecie, krzyczacych "Nienawidza nas bo jesteśmy czarni". "
"Może pacjent miał małe szanse, nawet po potencjalnej transplantacji, a jaki pisałem dodatkowo ryzykowaliby zdrowiem dawców."
A pomiędzy:
" Przecież tu nie chodzi o jakieś złośliwe dyskryminowanie niezaszczepionych, a trzymanie się konkretnych procedur i wymogów, ocenę wszystkich za i przeciw w sprawie przeszczepu itd. "Przede wszystkim nie szkodzić"."

Skąd to wiesz? Raz "może" to, albo "może" tamto. Gdybasz i to jest ok. Jeśli jednak sam gdybasz, to nie możesz w trakcie napisać autorytatywnie, że to nie chodzi o coś takiego, ale chodzi o coś innego. Skąd niby możesz to wiedzieć znając tę sytuację jedynie z tweeta - co sam podnosisz jako argument przeciwko drugiej stronie?

1

@Antimadridista_WR "(...) akurat on nikogo nie obraził za to ty już tak XD"
Naprawdę? Czytasz tylko to, co pasuje Ci do tezy?

22

@Borneo Nieprawdopodobne, dowiadujemy się coraz to fantastyczniejszych faktów z Twojego życia. "Kiedyś bylem jednym z pjerwszych ludzi na covid (...)"
Zapewne już niedługo wywalisz ten covid i poznamy prawdę: "Kiedyś bylem jednym z pjerwszych ludzi". Ależ Ty masz ego i fantazję. A jedynym ideologiem jesteś tutaj Ty. W dodatku sam jesteś (jak określiłeś tego człowieka wcześniej) "glupek", bo to nie brak szczepionki go zabił - o ile cała ta historia jest prawdziwa. Przecież ta Twoja narracja, to wygląda tak, jakbyś namawiał chłopa przy basenie na kupno kamizelki ratunkowej, a kiedy ten by odmówił i wskoczył do basenu, Ty rzuciłbyś się zaraz za nim, utopił go, a potem chodził i mówił wszystkim, że przecież radziłeś mu, by nabył od Ciebie kamizelkę. Nie zrobił tego, więc teraz nie żyje, "Facet powinien ze swojej strony zrobić wszystko aby być z rodziną". Kolejny raz napiszę, nie wierzę, że Ty skończyłeś jakiekolwiek studia bez łapówek i układów. To jest nieprawdopodobne, co wypisujesz. Odnieś się do tego, co zauważają niektórzy - co się stało teraz, że już nie ma takiej paniki, nacisków i zamordyzmu? Cudownie się covid skończył? I nie twierdzę, że nie był groźny, bo sam przechodziłem i w całym życiu nie czułem się tak źle - ale co się stało teraz, że nagle wszyscy odpuścili temat?

Edit:
"nie skonczył sie covid sie idzywa tylko mutacje sa bardziej bezpieczne niż byly"
Naprawdę?
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,koronawirus-tworzy-kolejne-mutacje--sami-go-prowokujemy--ekspert-mowi--jak,artykul,63003822.html
"Musimy być przygotowani na fale COVID-19 – każdy nowy wariant będzie bardziej zakaźny i odporny na uniki – większa liczba zarażonych przełoży się na większą liczbę hospitalizacji i zachorowań. Wszystkie kraje muszą mieć plan oparty na danych, aby szybko reagować na zmiany sytuacji" — kilka dni temu przestrzegał na Twitterze główny naukowiec WHO Soumya Swaminathan."
Minął rok i nagle Borneo oświadcza:
"nie skonczył sie covid sie idzywa tylko mutacje sa bardziej bezpieczne niż byly"

Czy Ty się czytasz? Czy Ty myślisz logicznie? Moda się zmieniła, ot co, są teraz inne, ważniejsze problemy. A nie te głupoty, które wypisujesz. Ktoś w Rosji, chyba Lenin, miał rację z tymi "pożytecznymi idiotami".

1

@Janas11224 Ok. Mam nadzieję, że jest tak jak piszesz. Szacuneczek.
Nie zmienia to jednak faktu, że Twój komentarz to uogólnienie z dupy, tak jak teraz o celowym hamowaniu przed pasami. Bo przecież to tylko Twoje wyobrażenie, nie wiesz, co było celem manewru, a przed przejściem trzeba zwolnić i tak.
"Wrzucasz wszystkich do jednego wora"
A Ty nie?

3

@Janas11224 Nie no, ale argumenty. Ten co się rozwalił, też tak by mógł napisać. "Z jakiegoś powodu policja mnie nigdy nie złapała".
Wrzuciłeś populistyczny, z dupy komentarz, gdzie sam piszesz "sprawna Polska Policja XDDDDDD oni wolą stać i łapać na z dupy ograniczeniach żeby nabijać kabzę niż łapać tych co powinni". Oczywiście ograniczenia są z dupy, bo Ty tak uważasz i nie możesz tam pocisnąć. A w 99% przypadków są dlatego, że jest w takich miejscach niebezpiecznie i coś tam się działo wcześniej, ktoś monitował o takie rozwiązanie. Ale taki Janusz, czy też Janas, ma dwadzieścia parę lat i pozjadał wszystkie rozumy, on wie najlepiej, bo przecież " Jak kupujesz auto które ma 400 koni to musisz umieć je uzywać", to znana wszystkim zasada, dlatego tak wielu kierujących takimi autami potem kończy w prosektorium albo w szpitalu . Dopiero jak Janas coś odwali, wtedy nagle zapomina jęzora w gębie albo bełkocze, że on nie chciał, że to nie jego wina, że jeździ szybko, ale bezpiecznie. O jeździe już Ci napisałem, daruj sobie te deklaracje, bo zbyt wielu takich napinaczy widziałem, żeby wierzyć w te farmazony o "zawsze 50 w centrum miasta". Stosując Twój styl pisania, to znaczy uogólnienia z dupy, "każdy posiadacz RSa łamie przepisy". Ty też nie wiesz, co robiła Policja, jakie zadania realizowała, ale nie masz problemu, by prezentując własną ignorancję, pisać teksty obliczone na łatwe zielone.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?