FanRealu90
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wcale mnie nie dziwi zupełnie inne tłumaczenie jego słów, publikowane odpowiednio na RM.pl i tutaj. Cóż, liczy się wydźwięk, co nie? W końcu, 200 komentarzy nie nabija się co dzień.
Chciałbym tylko niektórym oburzonym wspomnieć, że Casillas nie powiedział niczego złego - po pierwsze dlatego, że to już nie jest zwykła radość, tylko podkładanie komuś pod nos kartki z napisanym tekstem w stylu "Barca ma 18 powołanych graczy, wszyscy z La Masii". Prztyczek w nos. Druga sprawa, kiedy wypomina się to innym klubom, i proszę was, nie mówcie, że akurat Realowi nie wypomina się najmocniej. I trzecie, przypomnijcie sobie rok 2005 lub 2006, na pewno ktoś z was jeszcze takie "stare" dzieje wspomina. Naprawdę było tak wielu cudownych wychowanków?
Smutne jest, kiedy chce się naciągać historię, bo na dzisiaj wszyscy mówią o "La Masia barcelona" i o "Złym, kupującym jedynie Realu Madryt". Trochę powagi, ludzie.
0
Ja to tylko nie rozumiem, jak tutaj możecie poddawać pod wątpliwość to, jaki prywatnie jest Mourinho. Wszystkim krytykom udało się poznać go na żywo? To ja zazdroszczę, sam chętnie bym z nim chwilę pogadał.
Kurde, żaden trener z Anglii, Włoch czy Portugalii nie został "emocjonalnie zdestabilizowany" przez Mourinho. Można to różnie odbierać. No cóż, faktem jest, że Guardiola nadal ma wakacje, a Mourinho nadal pracuje. Ot i koniec tematu.
0
MRM94
Ale dlaczego mieszasz do tego "błyskotliwość umysłu"?
Faktem jest, że komentarz był nie na miejscu, był prowokacyjny w negatywnym znaczeniu tego słowa i nie powinien był się pojawić. Jeśli nie chcesz być niezrozumiany, to "dla pełnej jasności", wyjaśniaj wszystko raz, a porządnie:) Wzajemnie, również dobrej nocy.
0
MVP
No komentarz tamtego pana zdecydowanie nie na miejscu, ale na tej samej zasadzie mogę Ci odpowiedzieć: "A to Cristiano nie ma strzelać karnych, bo kibice Barcy będą się podśmiechiwać"?;) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
BDZ
Jak ma się jedno do drugiego? Bo nie za bardzo rozumiem. Kiedy Ronaldo bił rekord La Liga w strzelonych bramkach, to nie miało to żadnego znaczenia. Kiedy Messi bije rekordy, to już świadczy o zmianach świadomości? Hmm. Intrygujące podejście, ale tego nie kupuję.
0
Kacper_Barca
Ilu "madritistów" brałeś pod uwagę?;)
0
Lewy1982
Aż dziwnie się czyta takie słowa, pisane ręką trzydziestolatka. Cóż to za wierutne bzdury?
Sprawa jest prosta. Nikt nie jest ZMUSZONY na kogokolwiek głosować. Skoro Del Bosque tak wybrał, jego sprawa. Czy to ważne, że kiedyś trenował Real? Nie sądzę. Druga sprawa, skąd wiesz, co może myśleć Mourinho? Co może myśleć ktokolwiek? Rozmawiałeś z nim? Jeśli tak, zwracam honor, jeśli nie, Twoje słowa to tylko dyrdymały. A szkoda być wyszydzonym, bo wtedy przestaje się być wiarygodnym.
To jest jednak smutny fakt, że nagrody zazwyczaj przyznawane są za sympatię. Bo, powiedzmy sobie szczerze, pomijając już poprzedni sezon Mourinho, to Guardiola nie ma żadnych argumentów na znalezienie się w trójce trenerów. Żadnych, poza sympatią. Dobry PR i voila, gotowe. Pragnę przypomnieć, że są nagrody za wspaniałą karierę i są nagrody za poprzedni rok/sezon. Złota Piłka, czy to trenerska, czy piłkarska, jest tylko za rok.
0
O kurde, jak tragicznie tendencyjny wywiad. Okropnie skrojone pytania. Rozumiem, takie media, ale naprawdę nie można się powstrzymać? Te pytania o Mourinho, Pepe... a po następnym meczu będzie się truło "W Barcelonie nie mówimy o Realu".
0
Na pewno Messi, Iniesta i Xavi przyjadą na Narodowy, żeby pokopać z mocarną Legią. Już to widzę. Owa firma musiałaby chyba kosmiczny kontrakt opisać, żeby piłkarze pierwszego składu Barcelony się nie wykaraskali i pojawili chociaż na 30 minut.
0
No, no, już wiadomo, dlaczego Iniesta jest typowany przez kibiców Barcelony do Złotej Piłki!^^
0
carolineem
Nie chcę nic mówić, ale kontrując wypowiedź osoby pod nickiem "Królewski94", zrobiłaś dokładnie to samo, co on;)
Swoją drogą, Messi ma rację. Piłka nożna to sport zespołowy. Messi ma wspaniałych asystentów, do tego ma świetne wyczucie przed bramką. Jak na przykład przy pierwszej bramce ostatniego Gran Derby, kiedy zdawało się, że kopnie piłkę siłowo, z prawej nogi, ale ten jednak się odchylił i strzelił z lewej. Coś rzeczywiście fantastycznego. Zasłużona nagroda, ciekawe, jak mu wyjdzie głosowanie o Złotą Piłkę.
0
Są piłkarze za nazwiska, są trenerzy za nazwiska. Normalne, zresztą to i tak zawsze tendencyjne, wybierać jakichkolwiek ludzi do rankingów. Aczkolwiek jasnym jest, że faworytami wśród kopaczy są Cristiano i Messi. Co do trenerów? Ciężka sprawa, bo większość sobie zasłużyła. Del Bosque, jak wiadomo, zdobył Euro. Di Matteo świetnie przeobraził Chelsea z kompromitacji sezonu na zdobywcę dwóch pucharów. Klopp obronił mistrza Niemiec. Mancini przerwał dominację ManU, a Mourinho Barcy. Będzie ciekawie.
0
"Tito pytany był o przyznanie Złotej Piłki i w przeciwieństwie do Mourinho, który nalega, by nagroda tym razem trafiła do Cristiano Ronaldo, nie próbuje tłumaczyć, dlaczego jego zawodnik zasługuje na to wyróżnienie." No kurde. Mam nadzieję, że to tekst z Hiszpanii, a nie uwaga dodana przez redaktora. Co to za bzdura? To Vilanova nie mówił, że Messi, według niego, jest najlepszy na świecie? Ja rozumiem, rywalizacje klubów itp., ale to jawna kpina i oszczerstwo.
0
Football Manager, część "Kibice komentujący na FcBarca.com".
Spoko.
0
A ja chciałbym przepraszam że pominąłem masę nicków, zapytać tych wszystkich, którzy pisali o "żebraniu" o Złotą Piłkę. Czyżby Maxwell nie robił dokładnie tego samego, co ludzie opowiadający się za Cristiano?
0
Właśnie! Wina Mourinho;) I zresztą całego Realu Madryt. To oni opłacili taksówkarza, żeby kłamał. Ech, ten zły Madryt...
0
Tekst jest w zasadzie jednoznaczny i bardzo wręcz dyplomatyczny. Miło się czyta, trochę gorzej, że pod nim są komentarze żywcem wyjęte z sytuacji: "Jestem ekspertem piłki nożnej, mogę oceniać Cristiano Ronaldo i Messiego, w końcu tego drugiego widzę co tydzień w każdym meczu, zaś Cristiano tylko w Lidze Mistrzów i podczas Gran Derby". Już pominę milczeniem te wszystkie statystyki rodem z FM-a, ale przyczepię się do nieszczęsnych asyst. Szczerze GRATULUJĘ tym odkrywcom, którzy jakimś niezrozumiałym dla mnie sposobem, dostrzegli, że Messi ma więcej asyst. Poważnie, jesteście bardzo spostrzegawczy. Jakaś nagroda się należy?
Miłego wieczoru.
0
Flicka
Okej, znowu rozumiem. Coś za dużo ostatnio rozumiem. Tylko że sprawa wygląda tak, że: Mourinho faktycznie powiedział o naciskających klubach, ale to fikcja literacka, jakie to mogły być kluby. Sport uznał, że Barcelona, bo jak jest słowo "wielki klub", to o kim innym można mówić?;) Ale nazw Mourinho nie mówi. Drugie, powiedział: "Czy jeden z tych klubów nagrywał film, nie wiem", po trzecie: na pytanie dziennikarza o Barcelonę, odpowiedział, że nie wie. Znowu, można się domyślać, snuć fantazje, ale nadal to będzie tylko fikcja. Mourinho to zagmatwany, jak się wydaje, gość, więc kto wie, co mu do łba przyjdzie? Często strzela aluzjami, ale akurat dzisiaj, teraz, podejrzenia, według mnie, są trochę na wyrost. Pardon za każde słowo określające Cię jako płeć brzydsza, w internetach nie wiem, kto siedzi po drugiej stronie monitora;)
Radha
I Ciebie również na wstępie przepraszam za określanie jako płeć brzydszą. Wybacz błąd, jeśliś łaskawa:)
Okej. Sprawa Vilanovy to sprawa przegrana, jasne. Ja nie bronię ani zachowania podczas meczu, ani na konferencji. Co do przepraszania madrisimo, cóż, akurat to dosyć specyficzna sprawa. Szkoda, że do pogodzenia się z Vilanovą doszło tak późno, tego oficjalnego, ale dobrze, że w ogóle doszło. Jednakże, plama jest, plama, która się nie zmyje. Ale też trzeba pamiętać, że kiedy Vilanova miał problemy ze zdrowiem (przepraszam, że nie pamiętam, co mu się dokładnie wydarzyło), to Mourinho życzył Mu również powrotu do zdrowia. Mały gest, ale lepszy, niż nic.
PS. Żeby nie było niedomówień - nigdy nie będę bronił haniebnych zachowań, nikogo, ale trzeba widzieć też jasną stronę księżyca i jednak docenić, że w ogóle kiedykolwiek Jose wziął się za te przeprosiny;)
0
Flicka
No dobrze, rozumiem Twoje poruszenie, ale udowodnij mi to. Udowodnij czymś więcej niż jednym zdaniem.
Nie pamiętam, żeby Mourinho gdziekolwiek i jakkolwiek uciekał, po tym żałosnym incydencie z Vilanovą. Zrobił, co zrobił, powiedział, co powiedział, ale nigdy się tego nie wyparł, zresztą wszystko zostało już wyjaśnione.
Co zaś do "teraz"... gdzie są pomówienia, pokaż mi, kogo dosłownie oskarża, z czego to wnioskujesz i w jaki sposób wykryłeś, że wiesz, o co/kogo chodzi. Pokaż, bo inaczej to tylko puste słowa, godne populistów i słabych demagogów.
0
DinaczCule
Proszę, jak w pierwszym pytaniu. W którym momencie Jose Mourinho "udowadnia swoje ego (poza tym, czym jest owo udowadnianie?), poprzez kompleks Barcy"?
Gdzie widać ów kompleks? W kulturze, która wymaga odpowiadać na pytania ZADAWANE przez dziennikarza?
0
Radha
Rozumiem bezproblemowo, że Mourinho czasem gada od rzeczy. Czasem nawet durnie, szkoda, ale tak jest. Czy jest hipokrytą? Mogę poświęcić całe życie, żeby udowodnić Ci, że Twoi bohaterowie (jeśli oczywiście byłbyś tak miły mi ich zaprezentować) to hipokryci, bo nie ma człowieka, który kiedyś zdania nie zmienił czy nie powiedział czegoś nieodpowiedniego.
Jedna sprawa jest pewna, bo czepiam się w zasadzie zdania z pierwszego komentarza. Stosując się do zasad wymowy i pisowni języka polskiego, brzmiało to w zasadzie tak: "Onda Cero napisała inaczej, czyli Mourinho to hipokryta". Oczywiście, rozumiem, że nie o to Ci chodziło. Mi zaś chodzi tylko o to, żeby nigdy nie być skrajnym , bo każdy ma swoje racje i nie można ot tak po prostu kogokolwiek oceniać, bez większego rozeznania. Ot i tyle. Przyjemnego piątku;)
0
dariush
Przecież Jose Mourinho nie mówi nic o tym, że ktokolwiek film nagrał. Mówi tylko, że nic o tym nie wie. To dosyć łatwo skonstruowane zdanie, chyba całkiem zrozumiałe.
Radha
Dlaczego hipokryta? Więc Mourinho kłamie, ale inni mówią prawdę? Mourinho kłamie, że tak nie było, chociaż nie potrafisz mu tego udowodnić, ale ktoś tam inny mówi prawdę, chociaż również nie potrafisz tego udowodnić? Hmm. Błąd logiczny?
0
Eeee... jedne, bardzo ważne, zasadnicze pytanie. Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź popartą odpowiednim argumentem. W KTÓRYM MOMENCIE Jose Mourinho atakuje klub FC Barcelona? Dokładnie, z cytatem poproszę.
0
Redakcja zrobiła fajny eksperyment społeczny. Wypowiedź Mourinho sprzed kilku dni, wypowiedź o podobnej polaryzacji, została odebrana jako przejaw egoizmu, cynizmu i głupoty. Dzisiejszy wpis z wypowiedzią Xaviego jest przez wielu uznawany za mądrość objawioną i obronę drużyny. Intrygująca sprawa.
Czy Xavi określił styl drużyn Mourinho? Rozumiem, że zwracanie uwagi na grę przeciwnika i dzięki temu dostosowywanie się do sytuacji na boisku to za mało, żeby "przejść do historii"? Smutna sprawa, że w tak żałosny sposób Portugalczyk wygrał już 4 różne krajowe ligi. Co za porażka! Ironia losu, ot co.
0
Czekajcie, czekajcie... starałem się powstrzymać, ale co mi tam. Koledzy na samym dole, jakieś 15 komentarzy. Wspólna sprawa, bo wasze, z braku lepszego słowa, "argumenty", traktują o tym samym. Pierwsza sprawa, mówienie "Barca wygrała ileśtamnaście tytułów, a Mourinho 2" są oczywistą bzdurą, Mourinho w swojej karierze ugrał już dosyć dużo, w wielu ligach, a dodatkowo nadal nie stracił zapału do piłki;) Drugie primo, to dziennikarz zadaje pytania. Oczywiście można mu odmówić, ale tutaj wychodzi na jaw brak elementarnej kultury, zresztą trenerzy, piłkarze czy działacze dobrze wiedzą, na co się piszą, zgadzając się pogadać z owym dziennikarzem. Naprawdę, nie jest tak, że Mourinho dzwoni do "A Boli" i śpiewa im swoje litanie o Realu i Barcelonie. Serio, serio. Stosując waszą przekładnię, ani Guardiola, ani Vilanova nie stronią od odpowiedzi na pytania odnośnie Realu Madryt. Proste? Bardzo. Trzecie primo, że Mourinho ma zazwyczaj rację. Zaznaczam - zazwyczaj. Nie zawsze, ale też nie jest tak, że ciągle gada bzdury. Akurat tutaj rację ma, dawno nie było tak wyrównanego piłkarsko roku na Gran Derby. Dziękuję, dobranoc.
0
No sorry, ale nie ujmując nikomu, "gdyby" Benzem nie schował głowy, to by bramka nie padła. Co to za tekst? Bycie dziennikarzem sportowym w Hiszpanii jest fascynujące. Zapłacą ci dosłownie za każdą bzdurę.
0
Uuuu, Tito prawdomówny i szczery!
A Mourinho to tylko kłamie i spiskuje.
Dziwna tendencja. Wczoraj oglądałem mecz w pubie, wszystko fajnie poza jednym faktem - oprócz mnie była też jedna osoba, która miała mentalność podobną do tej, jaka prezentowana jest w komentarzach poniżej. Mentalność Kalego. "Real super, Barca zła" "Sędzia **uj, sędzia spoko". Kurde, jaki ten świat zadziwiający.
0
A forowany przez was Bartra? Gdzie to stawianie na wychowanków, kiedy defensywny pomocnik Song musi grać na stoperze? Coś się maszyna zacięła, jak mniemam.
0
Piotu, udowodnić Ci, że się mylisz, czy sam spojrzysz i trochę się ogarniesz?:)
Trochę naciągana teoria, skoro i tak jedenastki są podobne, raptem ze 2-3 zmiany. No ale, cieszcie się, wszakże jest to powód do dumy.
0
http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=41127
Możecie skończyć denne dyskusje o miliardach milionów długów Realu Madryt? Szukanie nie boli, wystarczyło wejść na rm.pl. Miłej lektury.
0
Bez urazy, ale kiedy taki Cristiano bywał wkurzony, to czytało się tutaj tylko o "zadufanym egoiście". Messi zaś jest czuły chłopak, bo przecież nie zachowuje się ZUPEŁNIE TAK SAMO jak każdy inny piłkarz na świecie?
Racja, co ja tam wiem.