0

Och, drużyna z Katalonii poleciała samolotem hiszpańskiego ZPN-u? Koniec z tradycją! Laporta by na to nie pozwolił^^

0

Dla was, siedzących na kanapach, reprezentowanie swojego kraju opłaca się tylko na imprezach, co nie? Na szczęście sportowcy myślą inaczej. I chwała im za to. Przykro, że jednocześnie gra się w klubach i reprezentacjach, bojkotujcie, jeśli chcecie, ale nie piszcie bzdur, ze Del Bosque ma wystawiać rezerwy. Dlaczego to Barcelona ma nie być poszkodowana, a Sevilla, Atletico czy Real już tak? Dziwaczna logika, jeśli jakakolwiek, drodzy kibice.

0

Przestańcie tworzyć kolejne klasyfikacje, kto jest w czym lepszy. Każdy klub prowadzi rozwój swoich piłkarzy w inny sposób. Barca dołącza młodych piłkarzy do pierwszego składu, zaś wychowankowie Realu grają w większości klubów hiszpańskich, jak i kilkunastu klubach Europy. Czy takie trudne do zaakceptowania jest to, że Real i Barcelona się od siebie różnią?

0

Ludzie, jest wczesny wieczór, a wy już z niewybrednymi żartami. Xavi i Złota Piłka? Kosmos.

0

W zasadzie racja, nie powiedział jasno o Realu, ale przypomnę tylko, że w drugą stronę działało to inaczej - Mourinho czy Cristiano powiedzieli cokolwiek bez podawania nazw, a tutaj była wojna, że obrażali Barcę;) Dwie strony medalu, panie i panowie, dwie!

0

Rafał20
Ale wiesz, że 125 z tych 130 komentarzy to "opinia" sfrustrowanych dzieciaków lub "bardzo dorosłych ludzi, których dzieci są starsze od Ciebie"? Piszesz "dumni", ale ja nie muszę, kibicując Realowi, popierać akurat takich akcji, żeby ogólnie doceniać wkład Mourinho. Naprawdę, w świecie da się rozdzielać różne rzeczy. A, o ile wiem, przeprosiny też się pojawiały. Więc nie generalizuj, bo to naprawdę działa w obie strony.

0

Mistrzyk
Ty chyba nie rozumiesz, o co tutaj chodzi. Wiesz, dlaczego jest amnestia? Bo Villar znowu został wybrany na przewodniczącego RFEF. A przewodniczącego nie wybiera się rokrocznie. Powinieneś to wiedzieć.
Do kogoś poniżej, kibice Realu są tutaj, bo mogą. Bo nikt nie zabrania konstruktywnej dyskusji. A jeśli komuś odbija, to jest usuwany. Proste? Jak drut.

0

Stelios
Amnestii nie podlegają ataki na arbitrów. O tym też się pisze.
Czy to dobrze, czy nie, ocenę zostawcie dla siebie. Taka jest decyzja Villara, zresztą nie pierwsza, nie wyskoczył z tym jak Filip z konopi. Czyjeś błędne decyzje najlepiej podsumować grą na boisku, jak ktoś to ładnie ujął kilka komentarzy niżej.
Zadziwiające, jak rozgadani stali się ludzie z otoczenia FC Barcelony. Proszę, nie wciskajcie mi kitu, że trzeba się odzywać i bronić swoich praw, czy jakimi wy tam argumentami sypiecie. Ciągle przyjmowali wszystko na klatę, bo tacy nieskazitelni, a ktoś im utarł noska i co, zmiana kierunku? Trochę "faux pas".

0

Ciałek
Ale mi, który nie siedzi w historii futbolu hiszpańskiego od zarania jego dziejów, ciężko ocenić, która strona miała "lepiej" bądź "gorzej" na tej płaszczyźnie. Oczywiście, do końca świata wypominać się będzie Realowi generała Franco, ale może dlatego jest taki dysonans - bo chodzi o politykę, nie piłkę, a także o to, że, jeśli przywołać sędziowskie błędy etc., to mówi się o erze owego generała. Nie żyłem w tamtych czasach, nie znam publikacji, znam strzępki informacji. Ale tak samo można postawić tezę o panu Zapatero. Zresztą jakoś nie chce mi się wierzyć, że Real Madryt jakoś zachłannie błaga o pomoc sędziów. To po prostu klub ze stolicy, najbardziej utytułowany, nie dziwota, że gwizdek zabrzmi raz czy dwa w ich stronę. Tak samo jest z Barceloną, Manchesterem United, Bayernem etc. etc. No, trochę się rozpędziłem. Historia historią, ale nie możemy ze stuprocentową pewnością określić, kto miał gorzej, a kto lepiej.

0

Santana
Kilka karygodnych błędów w Twojej wypowiedzi.
Tak, nie tylko piłkarze Realu napędzali agresję. Chyba, że biegałeś z nimi po boisku z mikrofonem i potrafisz udowodnić swoją tezę.
Jak się maja stosunki pomiędzy Hiszpanią a Portugalią? No powiedz mi, jak? Na czym opierasz swoje, jak można wnioskować, negatywne zdanie?
Nie wiesz, o czym w szatni mówią sobie piłkarze. Nie wiesz, o czym Casillas mógł mówić Pepe. Nie siej głupoty.
I na koniec już nie rozpaczaj, jak to Barca miała pod górkę. Tak jak Real, według Ciebie, ma być "pupilkiem stolicy", tak Barca jest pupilkiem ciemiężonych. Skąd to wiem? Pewnie znikąd, tak jak Ty swoje herezje, ale powiem, bo tak musi być.
Miłego.

0

Xavi dobry, bo mówi odważnie, Mourinho zły, bo mówi odważnie. Czysta logika, panie i panowie.
Wypowiedź niepotrzebna. Myślałem, że na RealMadryt.pl ucięli jakiś fragment, ale, jak widać, wszystko było w porządku. Smutne, wylewanie brudów, obarczanie winą jedynie Realu Madryt. A tak to tutaj wygląda. Chociaż teraz przynajmniej wiadomo, po kim Xavi odziedziczył ten niesamowity zmysł do udzielania wywiadów.

0

No tak, ale z drugiej strony, stawiano na zawodników pokroju Portillo, którzy jednak się nie sprawdzili. Ryzyko jest opłacalne, kiedy masz większą pewność, ze to może wypalić. Nie dziwię się, że Real boi się ryzykować, szczególnie teraz, kiedy od dobrych kilku lat wygrał jedynie dwa trofea. Nikt jednak nie może przewidywać, czy Morata lub Jese nie trafią za rok-dwa do pierwszego składu. A jaki jest sens? Proste - wychowywać zawodników. Co się z nimi stanie po tym, jak przejdą te kilka progów, nie wiadomo, ale na tym to zazwyczaj polega.

0

Victor Valdes
Więc Real Madryt w akademiach trenuje piłkarzy, którzy później odchodzą do innych klubów i tam budują kariery. Poprawne to czy nie, nie podlega ocenie, bo Real Madryt sukcesy odnosił i odnosi. Znowu piłkarze ze szkółki nie są aż tak bardzo zaniedbywani, bo zawsze znajdzie się kilku, którzy grają lub są częścią składu. Naprawdę, nie wszystkie kluby muszą opierać się na wychowankach, żeby wygrywać;)

0

Pioter77
Żadne U-23, na Olimpiadę trener może dobrać sobie 3 zawodników starszych. Dlaczego Xavi nie jedzie? Chybs czysta logika, gość rozegrał mnóstwo spotkań, nikt by go nie puścił.
Reszta
Canales ma kontuzję. Na tyle poważną, że możnaby rozpatrywać jego kandydaturę, ale do biletu na trybuny.
Aha. Na koniec. Kiedy wreszcie wbijecie sobie do łba, że Barca i Real prowadzą inną politykę rozwoju piłkarzy?

0

To nie jest wybór nastolatków kibicujących Barcelonie. W ostatnim zdaniu jest napisane, dlaczego została wybrana taka jedenastka.

0

Pingwinek
A może w europejskim futbolu nie wszyscy są tak chorobliwie nastawieni do sędziów jak w Polsce? Zresztą, podaj mi przykład, w którym Proenca okazał się tak bardzo stronniczy. Nie jest ani Włochem, ani Hiszpanem. Skąd podejrzenie, że ma być którejś z drużyn niechętny?

0

Bardzo inteligentne odpowiedzi, rzeczywiście. Dużo chłopak wie.

0

Poważnie? Ktokolwiek z was na serio uważa, że przez narodowość, sędzia będzie stronniczy?

0

Ramos jest waszym ulubionym zawodnikiem Realu?

0

Xabi Alonso staje się jedynym piłkarzem Realu, którego lubicie?

0

ChampionLW
To jest EURO, a nie 2 liga. Jaki to paradoks, że przed turniejem grupę z Niemcami określano mianem "śmierci". A teraz czytam wypowiedź faceta, który twierdzi, że Niemcy mieli słabych przeciwników. Jeśli dotychczasowi rywale reprezentacji Niemiec nie byli co najmniej mocni, to na tym turnieju nikt taki nie jest.

0

Ech... Ja chciałbym tylko zaznaczyć, może ktoś już to zrobił, ale takie tu bagno, że wygrzebać nic się z niego nie da, że to nie jest news o Cristiano. To news o pierwszym ćwierćfinale na EURO 2012. Naprawdę, współczuję wam, że akurat ten zawodnik odegrał w nim rolę największą, rozumiem wasz smutek. Ale stało się, trzeba to przegryźć i iść dalej. Głowy do góry!

0

Ale statystyki nie grają. Nani gra słabo, tyle. Nie widziałem ani jednego jego przebłysku.

0

Nani nie zrobił żadnej roboty, panie Pempo;) Gracz ManU gra przeraźliwie słabo na tym turnieju.
Nie, panie i panowie, Cristiano nie krzyczał "Messi".
Portugalia ogólnie zagrała świetny mecz. Czesi to jednak nie ten poziom.

0

Kataloniduma
Sprecyzuj, która "stronka Realu" specjalizuje się w takich bzdurnych newsach. Poprzyj przykładami. Minimum trzema. Potrafisz?
AndersFCB
Skoro nie jesteś pewien, że na RealMadrid.pl tak się robi, nie rzucaj oskarżeń.

Mam dziwne wrażenie, że jak tylko widzicie słowo "Real", od razu macie miliony przemyśleń, analiz i wszelkiego rodzaju informacji. Po co marnujecie się w internecie, geniusze?

0

Ciuus
Przyznam szczerze, ciężko się Ciebie czyta. Nic nie jest "bezdyskusyjnie", jeśli chodzi o odczucia. Bezdyskusyjne może być to, że słońce świeci, a woda jest mokra. Jeśli nie wierzysz, sprawdź. Jeśli bramki to żaden wyznacznik umiejętności, to indywidualne osiągnięcia Messiego z tego sezonu nic nie znaczą. Uwierz również, że wielu trenerów chciałoby mieć Cristiano w swoim składzie, a duet Messi - Cristiano gwarantowałby setki bramek co sezon.
Jeszcze jedno - napisałeś/aś, że Ci, co się interesują piłką, twierdzą, że to Messi jest najlepszy. Zasmucę Cię, ale jest zupełnie na odwrót. Ale to już tylko czysty PR.
Przyznam znów, ciężko Ciebie ogarnąć, ciężko skontrować tak chaotyczne wpisy.

0

Jedyny fakt zgodny z tematem tego wpisu jest taki, że Rossel się zagalopował. I jeśli będziecie mnie odsyłali na stronę "mojego ukochanego klubiku", to przyznam szczerze, jeszcze nigdy nie widziałem tak buńczucznej wypowiedzi Florentino. Ironia? Jest czas, jest miejsce. Niech powie tak do swoich kumpli przy piwie.

0

Fc Barcelonista
Zastanówmy się, dlaczego Mourinho przez 3 lata nie zdobył z Realem Ligi Mistrzów...
Ja nadal będę obstawał przy swoim. Redakcja powinna zbanować co najmniej połowę osób, którzy się tu wypowiedzieli.

0

Droga Redakcjo, czy użytkownik o nicku "Felinho" zostanie zbanowany?

0

janman8888
Twierdzenie, że Di Stefano jest stronniczy, jest z Twojej strony wyrazem dziecinnej ignorancji. Ileż to razy Alfredo zachwycał się Messim i krytycznie wypowiadał o Cristiano? Ja rozumiem - kiedy jesteś fanem, kibicem czy kibolem Barcy, to medal ma zawsze jedną stronę. Niestety, jeśli chodzi o futbol, to strony są już dwie. Naprawdę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?