0

No, akurat ilości Złotych Piłek i temu podobnych nagród, nie zawsze świadczą definitywnie o klasie zawodnika, ale jasnym jest, że Pele po prostu reklamuje swojego rodaka. Na tą chwilę, nie ma na świecie Brazylijczyka, który by się wyróżniał. Ani w Europie, ani nigdzie indziej. Więc trzeba zrobić trochę szumu. Ciekawe, co na to sam zawodnik.

0

Po pierwsze - żadne "całe madrisimo". To, że kilku kibiców zapaliło się 10 punktową przewagą, nie oznacza, że reszta była takimi optymistami. Po drugie, znowu generalizujecie, ale tylko w przypadku kibiców Realu jest to złe - Wy się znacie, oni nie. Licha propaganda.
No i oczywiście, wzmianka o arbitrze. Świetnie. Spadła wam statystyka, że budzicie nowy temat do dyskusji? Gratuluję.

0

Ciekawy tekst, aczkolwiek znowu jest dużo propagandy. Ja rozumiem, Barca i Real rywalizują, ale to kibice, przeważnie, klubu z Katalonii ciągle mówią o tej "nienawiści, spuszczeniu tożsamości w ubikacji, zniszczeniu historii" (dodając w następnym komentarzu "faszystowski klubik Franco!"). Nie bronię zachowań negatywnych, ale każdy kij ma dwa końce. Radzę pamiętać. Przyjemnego dnia.

0

Gratulacje dla Barcelony. Fantastyczna sprawa, Barca ma ponad 150 bramek, Real równe tyle. Dwie drużyny wbiły łącznie 300 (sic!) goli, a straciły ponad trzy razy mniej. Chociaż, kto wie, co by było, gdyby był Villa, czy odciążyłby Messiego, czy raczej mu współtowarzyszył? A, co jeszcze lepsze, do końca sezonu półtora miesiąca. Co najmniej 10 spotkań dla każdej z drużyn. Będzie się działo.

0

barcelonismo16xd
Piękne wyczucie ironii. Jesteś w tym mistrzem, brawo:)
Fajnie jest obrażać kogoś i wyzywać od zazdrosnych staruchów. W końcu, trzeba być ślepym, żeby nie zachwycać się nad Barceloną, co nie?
Ech, ech, ech...

0

No wiesz, Xavi6, odnosiłem się raczej do tych komentarzy dotyczących "farta" w wykonaniu Cristiano czy Benzemy dzisiaj.

0

Xavi6
Zero związku z dzisiejszym meczem. A temat jest tak wyczerpany, że się nie chce już czytać. Serio.

0

Xavi6
Więc o co chodzi?

0

KacperFCB
Jasne, informacji o Barcelonie, może konstruktywnej dyskusji. Dzieki, że pytasz.

0

Panowie, ale dlaczego "fart"? Bo nie rozumiem. Uderzenie Cristiano to "fart"? Benzemy też? Może jeszcze Higuaina? Więc jakie bramki, jeśli mogę spytać, są piękne, kunsztowne i bez grama szczęścia?

0

Ale jaką zawiść. Kiedy coś jest negatywne, to od razu zazdrość? Przecież to bzdurne myślenie. Nie wszyscy muszą zachwycać się Barcą. Akurat porównanie do piłki ręcznej jest trafne, tam też jest dużo podań przed oddaniem strzału.

0

Ale... to naprawdę bywa czasem nudne. "Spektakle", w których Barca wygrywa mniej niż trzema bramkami, czy, rzadko, remisuje. Grając ciągle tak samo. Jest fajnie, kiedy jest skutecznie, kiedy wszyscy są w formie, itd. itp. Kiedy tak nie jest, to flaki z olejem, tyle.

0

'Przecież piłka to gra zespołowa(...)A Messi jest najlepszy na świecie'. Mniej więcej tak brzmią wasze komentarze. Trochę się wykluczają.
Co do tego, co ktoś napisał poniżej - ani Barca nie jest najlepszą drużyną w historii, ani Messi najlepszym grajkiem. Jest świetny, ale niech skończy karierę z takim przytupem, jak ją zaczął. To, że teraz nie ma sobie równych, nie oznacza, że będzie tak zawsze, a o piłkarzu legendarnym zawsze świadczy cały jego dorobek, nie kilka lat.

0

Buzinga, ŁukaszNidzica
Nadal nie rozumiesz. A staram się wyjaśnić jak najpoprawniej. Chodzi mi tylko o suche fakty, które ktoś kiedyś przytoczy. My mamy możliwość oglądania obu piłkarzy, w przyszłości nikt nie będzie się fatygował, by to robić. Będą powtórki, kompilacje zagrań. Ale będzie też mnóstwo różnych detali, którymi kibice będą chcieli udowodnić, który jest lepszy. Kij ma dwa końce.
A, Łukasz
Wiem dobrze, jak wyglądają komentarze na RealMadryt.pl. Śmiem twierdzić, że to nie jedyna strona z dużym odsetkiem kretynów. Wolny internet, tyle.

0

Buzinga
Ronaldo w Hiszpanii ma 101 goli na 91 spotkań. Porównaj. Nie chcę się kłócić, daję prosty przykład, że wszystko ma dwie strony. I każda będzie odpowiednia dla obu stron.
ŁukaszNidzica
Czy widziałeś gdzieś, żebym ja pisał o Barcelonie bez należytego szacunku? Więc odpuść. Nie krzyżuj mnie, nie jestem Jezusem, nie odpowiadam za całą brać fanowską Realu Madryt. Rozumiem, że skoro tam ludzie zachowują się niepoprawnie, to jest to przyzwolenie, żeby tutaj też tak było? Nie sądzę. Zresztą, poprawiałem osobę, która w dyskusji ze mną obraziła klub, któremu kibicuję. Więc go poprawiłem.

0

Nika94
Ma znaczenie, jeśli chcesz uznać kogoś za "najlepszego". Po prostu wykazałem, że klasyfikacji jest więcej niż "minięcie 5 zawodników". Bo Pele też tylu mijał, ale mówi się tutaj, że to świr, co się na piłce nie zna. Każdy myśli tak, jak chce, ja uważam, że Cristiano i Messi zasługują na taki sam szacunek, bo tyle samo robią dla swoich zespołów. Ni mniej, ni więcej.

0

Nika94
Ale "najlepszy", zawsze i wszędzie, będzie subiektywne. Zobacz na przykład, jaką średnią bramek na mecz ma Cristiano. Dzisiaj nikt takiej nie ma, a to argument dla jednych. Z drugiej strony, wszechstronność Messiego. Argument dla drugich. I tak dalej, byle się pozabijać, który jest "naj". Fajnie, że Messi od kilku lat zgarnia nagrody, kontrakty, puchary. Cristiano też ciągnie zespół, szczególnie w tym sezonie jest on tym zawodnikiem, który jako jeden z niewielu szarpie, wraca do obrony, biega wzdłuż i wszerz boiska. Wiem, że taki pan Orłowski woli o tym nie mówić, skupiając się na porównaniach z "Boskim Leosiem", a potem pan Orłowski cytowany jest przez zawistnych kibiców Barcelony, ale nie ma to już odwzorowania w rzeczywistości. I nie zawsze jest dobrym, kiedy gra całego zespołu zależy od jednego zawodnika, a tak jest w tym sezonie w Barcelonie.

0

Pisze się 'Real Madryt". Nazwy własne wielką literą. Radzę powtórzyć, na lekcjach polskiego było.
Nikt nie odbiera zasług Messiego, raczej stara się, żeby nikt nie odbierał ich Cristiano. Bo obaj zawodnicy są świetni. Rozumiesz, prawda?

0

Nika94
Przypomnij mi bramki Messiego po minięciu "5 lub 6 zawodników". Uwierz mi, różnica nie będzie wcale taka wielka;)
Poza tym, rozumiem, że może kogoś tutaj boleć, że Messi nie jest jedynym na świecie świetnym piłkarzem - ale to wy się kłócicie o odbieranie komuś zasług (vide sytuacja z KMŚ i wypowiedzią Mourinho), a teraz robicie zupełnie to samo w stosunku do Cristiano. Absurdalne, bo obaj zawodnicy są świetni i zasługują na to, co mają.

0

Joseph_Guardiola
I...? To znaczy, że Messiemu te bramki są liczone podwójnie? Czy jakoś więcej znaczą? Bo nie bardzo rozumiem.

0

Joseph_Guardiola
Dać wszystkie wolne i karne strzelać Alexisowi, grać ciągle pod Alexisa, dać mu grać ciągle przez 90 minut - ot i Alexis ma 40 bramek, Messi 15.
Dziwna filozofia, nie uważasz?

0

Czyli tytuły Pichichi takich zawodników jak Ruud Van Nisterlooy, Roy Maakay, Christian Vieri, są nieważne, bo byli egzekutorami, a nie kreatorami? Trochę to bzdurne, bramka to bramka. Trzeba umieć wykorzystać sytuację. Messi też dostaje piłkę na 5 metrze i strzela. Nie widzę w tym nic złego.

0

Walka zapowiada się niesamowicie, sam fakt, że na 9 (sic!) kolejek przed końcem, dwóch piłkarzy ma na swoim koncie po 35 goli. Rekordy trzeba chować do czapek, ci piłkarze i tak są ponad nimi, obaj kończą kolejny sezon z ponad 30 bramkami w sezonie ligowym. A jeśli dodać do tego inne rozgrywki, wygląda to jeszcze lepiej. Taki Messi pewnie przebije skutecznością krajowych mistrzów wielu lig, Ekstraklasy na pewno. Będzie wesoło.

0

Odpal
Ale ja nigdzie nie napisałem, że jest inaczej. Real nawalił, bo nie udokumentował swojej przewagi w drugiej połowie. Ich sprawa. Tylko że tam mówi się o tym, co jest nie fair, zaś w obozie Barcelony wszyscy milczą, żeby w niekorzystnej sytuacji nagle stwierdzić, jak to jest źle.
Wiem, uogólnianie jest fajne, nie trzeba wtedy myśleć. Ale ja polecam jednak czasem ruszyć głową.
Miłego dnia.

0

Skubi07
Nie. Nie chorobę psychiczną. Słabe zawody sędziego. To był powód.

0

Mnie to jednak zastanawia, że nagle wyrosło multum psychologów, którzy widzą już, pod jaką to presją jest drużyna Realu, jak bardzo są nerwowi i niepewni. Zapominając, że sytuacje z meczu z Villareal miały swój powód. Trochę to dziwne.

0

victor_valdes
Poziomem wypowiedzi dorównujesz osobie, dzięki której masz nick. Brawo, w końcu tradycję trzeba kultywować.

0

Ksobi
Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę, że Mourinho powiedział to PO TYM, jak sędzia go wyrzucił? Zachowanie godne pogardy, to racja, ale nie było powodem wykluczenia. Inna sytuacja, nie mieszajmy.

0

Tzard
Faria nie zwyzywał sędziego. Mourinho nie zwyzywał sędziego. Ramos nie zwyzywał sędziego. Ozil również. Pepe zrobił to po meczu, za to należała się kara. Żaden z powyższych nie użył jednak określeń obraźliwych, zrobili dokładnie to, co zrobił Alves. Więc dziwi mnie napiętnowanie ich, a brak takich reakcji wobec Alvesa.

0

Pepe zły, Ozil zły, Faria zły, ale Alves, mówiący do sędziego ironicznie "Jesteś niesamowity" - bohater? Tak tylko pytam, może ktoś mi raczy odpowiedzieć?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?