Frimpong
Dołączył/a: maj 2025
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@JanZagloba
I widzisz
@Kessie tylko smaka mu narobiłeś.
Spotkajcie się wreszcie.
Trzymam za was kciuki.
1
@Frimpong
Bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Jeśli ktoś jeszcze nie dołączył, to zapraszam
⚽ LaRamblowa Fantasy premier league
Kod: npe3pv
Bezpośredni link: https://fantasy.premierleague.com/leagues/auto-join/npe3pv
2
@buglikos
Brednie.
Ostatni sezon w City
▪️Według oficjalnego zestawienia klubu, w sezonie 2023/24 Julián Álvarez wystąpił w 54 meczach we wszystkich rozgrywkach i rozegrał 3 448 minut .
Zakładamy, że maksymalna możliwa liczba minut to liczba meczów, w których mógł teoretycznie zagrać, pomnożona przez 90 minut.
Grał w 54 meczach, więc:
Czyli Julián Álvarez rozegrał około 71% maksymalnie możliwych minut w sezonie 2023/24.
Podsumowanie:
Mecze rozegrane 54
Minuty rozegrane 3 448
Możliwe minuty (54 × 90) 4 860
Wykorzystanie (w %) ≈ 71 %.
I to gdy w Napadzie City jest ktoś taki jak Haaland
0
@Fartlow
Pełna zgoda.
W Hiszpanii nie maja o czym gadać to mielą do porzygu o tych sędziach i kto ile zapłacił za mecz.
Tak jak @clyde zresztą wspominała
1
@Commando
Kolega chat gpt pomógł
2
@Frimpong
⭐ Najsłynniejsze wojskowe transfery do Legii
Lata 50.–60.
▪️Lucjan Brychczy (Polonia Bytom → Legia, 1954)
Jeden z najlepszych piłkarzy w historii klubu, legenda i symbol Legii.
▪️Stanisław Terlecki senior (ŁKS Łódź → Legia, lata 50.)
również ściągnięty „na wojsko”.
Lata 60.–70.
▪️Kazimierz Deyna (ŁKS Łódź → Legia, 1966)
miał podpisany kontrakt z ŁKS, ale „powołanie do wojska” sprawiło, że zamiast grać w Łodzi trafił do Warszawy. To chyba najbardziej znany przykład „zabrania” gwiazdy.
▪️Antoni Trzaskowski (Stal Rzeszów → Legia, 1960s)
przykład z mniejszych klubów, które traciły talenty.
Lata 70.–80.
▪️Leszek Iwanicki (Polonia Warszawa → Legia, 1982)
▪️Leszek Pisz (Stal Rzeszów → Legia, 1988)
późniejsza ikona drużyny w latach 90., też trafił „wojskową ścieżką”.
▪️Roman Kosecki (Gwardia Warszawa → Legia, 1989)
jeden z najzdolniejszych piłkarzy lat 80., wyciągnięty przez CWKS.
Lata 80.–90.
▪️Jerzy Podbrożny (Olimpia Poznań → Legia, 1990)
▪️Jacek Ziober – miał trafić, ale ostatecznie „wojsko” nie doprowadziło sprawy do końca (Legia próbowała).
▪️Andrzej Strejlau (jako trener, w latach 70. też korzystał z wojskowego mechanizmu).
2
@Frimpong
▪️Powszechny obowiązek służby wojskowej – każdy młody mężczyzna w PRL musiał odbyć wojsko.
Legia jako klub wojskowy (CWKS) miała prawo „przydzielać” zawodników do jednostek w Warszawie. W praktyce wyglądało to tak, że piłkarz z innego klubu był powoływany do armii i zamiast służyć np. w koszarach w Rzeszowie czy Szczecinie – „ląduje” w CWKS Legia.
Formalnie był żołnierzem, ale jego „służba wojskowa” polegała na graniu w piłkę w Legii.
▪️Skutki dla innych klubów
Zabieranie najlepszych – Legia regularnie „podkradała” największe talenty, co budziło ogromną frustrację kibiców i działaczy w całej Polsce.
Kluby z prowincji inwestowały w rozwój piłkarza, a gdy ten stał się gwiazdą – nagle dostawał „bilet do wojska” i trafiał do Warszawy.
Inne „wojskowe” kluby (np. Śląsk Wrocław, Zawisza Bydgoszcz) też miały podobne przywileje, ale Legia – jako centralny klub armii – była na absolutnie uprzywilejowanej pozycji.
▪️Przykłady głośnych przypadków
Lucjan Brychczy – legenda Legii, wzięty z Polonii Bytom.
Kazimierz Deyna – wybitny piłkarz, miał trafić do ŁKS Łódź, ale został „przekierowany” do Legii dzięki powołaniu wojskowemu.
Jerzy Podbrożny, Leszek Pisz, Roman Kosecki – to późniejsze przykłady z lat 80., gdy mechanizm działał w podobny sposób.
▪️Dlaczego to było kontrowersyjne?
Nierówne szanse – Legia dzięki temu miała zawsze „dopływ” najlepszych zawodników, co rywale odbierali jako sztuczne faworyzowanie.
Antypatia kibiców – w całej Polsce narosła niechęć wobec Legii jako „klubu resortowego”, „drużyny władzy”, której sukcesy nie były „czyste”, tylko oparte na układach.
Dziedzictwo – do dziś część kibiców z innych miast ma do Legii uraz, że była „uprzywilejowanym dzieckiem systemu”.
0
⚽ Legia Warszawa i dlaczego jest tak bardzo "lubiana"
W odpowiedzi posta.
0
@escarabajo
Jako kibic wojskowego klubu Legii Warszawa powinieneś rozumieć zwrot "bez odbioru", a to że ty nie widzisz czegoś nie oznacza, że to się nie dzieje.
0
@escarabajo
Nie zwróciłeś uwagi, że nie chodzi mi o to co dzieje się stricte na tej stronie bo to oczywiste na stronie poświęconej fc Barcelonie i lidze hiszpańskiej więc nie wiem o co się prujesz tylko ogólnie o odbiór lig i tego co obecnie oferuje otoczka wokół La ligi.
Chciałeś zabłysnąć, a totalnie rozjechałes się z tym o czym napisałem.
Bez odbioru
7
Coś wam powiem.
Dlatego też o wiele bardziej jaram się premier league.
Jestem jeszcze zamulony z rańca, ale pokapujecie się o co chodzi i dajcie znać czy macie podobne odczucia czy może właśnie zupełnie inne.
Ledwo zaczęły się ligi.
1 kolejka i już pierdyliard lamentow z jednej i drugiej strony, że Barca i Real przekręcają, kupieni sędziowie i nagonki medialne olbrzymich rozmiarów.
Już któryś sezon z rzędu więcej dyskutuje się o sędziach niż o rywalizacji boiskowej.
W premier league też są kontrowersje, ale w La Liga odnoszę wrażenie, że media tylko czekają na następną kolejke nie po to by dyskutować o formie drużyn, dobrych lub złych występach poszczególnych zawodników, a czekają wyłącznie na jakiś błąd arbitra i cyk kolejna spirala nienawiści i przerzucanie się go*wnem
Liga Angielska chłop przekręcił Liverpool jak Ekitike wychodził na sam na sam, a obrońca Bournemouth zagrał w piłkę ręczną.
I co?
A no jajco bo żyje się dalej i dziś już nikt o tym nie pamięta.
Tak samo w ubiegłym sezonie jak Odegard w polu karnym zatrzymał sobie piłkę ręką w na wysokości kostki w bezpośrednim meczu Liverpoolu z Arsenalem przy stykowym wyniku.
Oczywiście różne błędy były też na korzyść The Reds, ale do czego zmierzam?
Liga hiszpańska jest pod tym względem obrzydliwa, męcząca.
Staje się typowym kabaretem w którym futbol jest tylko dodatkiem i pretekstem do konfliktów, dram i politycznych wojenek.
2
@kubix05
Cześć,
dziękuję i dla Ciebie oraz całej twojej rodzinki również życzę udanego dnia.
5
@mekston
Nie no kiedyś to było
Barca - jakieś jaśki 7-0
Messi hat trick
I już wiedziałeś, że Real klepnie oponentów 6-0 / 7-1
A jedyne pytanie było takie czy Ronaldo odpowie dubletem, hat trickiem czy może strzeli 4 bramki.
To były czasy
10
Człowiek nie ogląda meczu Madryciaków.
Wchodzi sobie na flashsccore
51' Mbappe ( rzut karny ) 1-0
I aż się człowiek uśmiechnął z politowaniem xD
1
@mekston
Ciężko stwierdzić, jestem tu za krótko
3
@mekston
@Kessie to bardziej czarna magia
4
@RoberDzik
Po pierwsze to Liverpool, a nie Arsenal bo dobro zawsze zwycięża, a co takiego zwyciężył Arsenal?
Druga kwestia - Amica Wronki*
1
@fejkenq
Nie no Real mógłby być trochę niżej
0
@betonito
Głębokie
2
@NeroTFP1
Totti pewnie dumny ze swoich fanów
3
@blakkudium a po uj on tam jak Diaza sciągnęli
8
@Kessie gdy użytkownik @pt9 akurat wrzucił na La ramble zdjęcia z wycieczki rowerowej z rowerem w tle.
https://zapodaj.net/images/31367ee401792.jpg
6
@Kessie
No czasem się zdarzy dla odmiany.
Ile można Ciebie peklować
3
@gumaz
1 gwiazdka w apce dla niego i jeszcze bym sobie załatwił zwrot środków
6
@macio_944
Moim ulubionym jest ten.
Człowiek myślał, że to w trybuny leci
5
@PIWOSZ89
Obieraczką.
Chyba, że chce kwadratowe ziemniaki xD
4
@escarabajo
Tylko Al Hilal.
Od dzieciaka im kibicuje