Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Źle się troche wyraziłem o Pedro , wkład w wynik mieli podobny, może Pedro był bardziej pracowity , ale jednak bramka Villi byla nie porównywalnie trudniejsza do zdobycia i to akurat w sytuacji kiedy barcelona nie miala juz recepty na rozmontowanie obrony milanu.
0
Nie bardzo zgadzam się z oceną Villi , może nie grał jakoś super , ale jednak ma zupełnie inną pozycję niż np Messi .
Gdyby Villa grał na szpicy miałby o wiele więcej okazji do strzelania a że gra bardzo blisko lini bocznej to w sumie nic poza wycofaniem piłki czy próbami dośrodkowania zrobić nie może.
Messi oddał mu 1 rzut wolny i Villa strzelił piękna bramkę.
Pedro miał o wiele mniejszy wkład w ten remis a dostał ocenę wyższą.
Trzeba mieć też na uwadze że Villa jest snajperem a nie skrzydłowym.
Messi poza akcja bramkową też nie grał dobrego meczu. Bramka Villi powinna przynieść zwycięstwo barcelonie , gdyby nie marna postawa obrony pod koniec meczu.
0
Dobrze by było jakby Villa się przebudził , bo mimo całej sympatii do niego to powoli jego gra zaczyna mnie irytować. W reprezentacji jest fantastycznym egzekutorem i strzela praktycznie w każdym mecz a w klubie gra piach.
Może i strzela tyle co Pedro ale Pedro haruje w obronie i jego akcję przynoszą jakieś zagrożenie.
Szkoda Alexisa 2 miesiące w plecy to sporo czasu a bardzo by się przydał.
0
Tu nie chodzi o to że Cesc sie przyczynił do zdobycia bramki w superpucharze Hiszpanii tylko było widać po jego wejściu o wiele większą płynność w rozgrywaniu piłki.
Cesc jej praktycznie nie tracil i fantastycznie dostrzegał kolegów dzieki temu akcje były płynne i nie kończyły się na bezsensownych stratach.
Widać było gołym okiem że po wejsciu Cesca barcelonie o wiele lepiej wychodzily akcje ofensywne czego wynikiem była bramka.
Cesc jest boiskowym wirtuozem , bardzo podoba mi się spokoj jaki ma przy prowadzeniu piłki , zupelnie nie przejmuje sie przeciwnikami i potrafi fantastycznie zagrac do rywala oraz sam wykanczac i to na rozne sposoby. Bedzie ogromnym wzmocnieniem.
0
ten system nie zawsze przejdzie , nie zapominajmy że w GD z realem w superpucharze Hiszpanii to tym systemem dostalibyśmy srogie lanie.
Nie muszę przypominac jak Dani alves ratował barce przed groźnymi akcjami, wygral 100% pojednyków z CR7. Czasami trzeba grać 4 obrońcami , zwlaszcza gdy przeciwnik ma dobrych skrzydlowych.
Jak Abidal i Alves maja dobry dzien do zupelnie eliminuja zagrozenia ze skrzydel, 3 obroncami nie dalibysmy rady bo trzeba by bylo zrezygnowac z Abidala badz Alvesa , bo nie wyobrazam sobie grac tylko 1 srodkowym obroncą.
Z Villareal to sie sprawdzilo bo w sumie jedynym zagrozeniem byl Rossi , który raczej jest srodkowym napastnikiem wiec nie bylo takich groznych akcji skrzydlami.Z realem gdzie bedzie na jednej flance Di Maria a na drugiej Ronaldo to bez Alvesa i Abidala 90% ataków bedzie przechodzilo , a trzeba wziąć pod uwagę to że Real potrafi strzelać po dośrodkowaniach bo mają napastników dobrze grających głową.
0
Szkoda że najlepsza forma barcy wypada w listopadzie a GD jest w grudniu , ale mysle ze i tak barca ich latwo rozjedzie.
0
@Aveiro
Napisz mi chlopie ile Messi dostal podan od Xaviego i Inniesty w ktorych mial pilke wylozona jak na tacy ?
Obejrz sobie bramki Messiego i zobacz że w kazdej akcji to on sam sobie w glownej mierze zawdziecza gole. Popatrzmy nawet na bramki w meczu z Realem to przy kazdej omijal 2-3 obroncow i kladl bramkaza i co z tego ze dostal podanie pieta od Pique jak taki Villa by tego nie wykorzystal.
Wiekszozsc bramek to sa wjazdy Messiego w pole karne , okej moze i xavi poda ale co mu to da skoro i tak musi wyminac potem 2-3 rywali , messi malo dsotaje podan w uliczke po ktorych wychodzi 1 na 1 z bramkarzem , wiekszosc brameki zawdziecza temu ze potrafi fantastycznie rozegrac pilke przed bramka i w odpowiednim momencie wbic sie miedzy obroncow , akutalnie zaden napastnik nie prezentuja takiego poziomu.
Co do Ronaldo to byl szybszy od Messiego, ale przyspieszenie maja na rownym poziomie. Jesli chodzi o kiwki to fakt Ronaldo mial o wiele wiekszy arsenal, ale co z tego jak Messiemu wystarczy omijanie balansem. Jak chodzio wykonczenie to jednak Messi chyba jest lepszy , Ronaldo glownie strzelal po ziemi albo na sile i jakos zawsze ta pilka wpadla a Messi czesto podcina pilke osmieszajac bramkaza.
Ronaldo potrafil fantastycznie wyminac bramkarza i strzelilc na pusta bramke a u Messiego akurat tego nie widzialem, ale liczy sie to ze w waznych meczach ani jeden ani drugi nie zawodzi.
Co do reprezentacji to smieszy mnie osoba co pisze ze jest slaby .
W ostatnim meczu w Copa America zostal wystawiony jako rozgrywajacy i 2 razy idealnie wrzucil pilke na glowke pipicie .
Przy jednej wrzutce padla bramka. Do tego wykreowal wiele akcji po ktorych bramki mogly pasc. Znajdzie mi drugiego takiego napastnika co tak rozgrywa pilke, to ze Argentyna odpadla to juz jest wina tego ze nie potrafili skutecznie wykonczyc akcji ktore mieli.
Zespol bez taktyki bedzie grac slabo a obwinianie Messiego za to to czysty kretynizm, osoby co ogladaly mecze widzialy ze Messi sie wyroznia a to ze nie ma trenera , który by poukladal ta druzyne to juz nie jest jego wina, on sam meczu nie wygra.
Szczegolnie ze za duza presja na nim ciazy , kazdy chce zeby on sam wyminol 11 zawonikow i strzelil bramke a to dla niego za wiele poprostu. Zwlaszcza ze jak dostaje pilke to odrazu rzuca sie na niego 3 rywali zeby go zneutralizowac, nie oszukujmy sie ani Ronaldinho ani Ronaldo nie doprowadzali do takiej paniki obroncow jak Messi ktory stoi przodem do bramki.
0
@Skobus1995
Nie porównuj proszę Cie reprezentacji Argentyny do chociażby Brazyli , Messi gra jak gra bo jest do dupy taktyka a pilkarze to zlepek indywindualnosci, którzy nie potrafia 3-4 podan z pierwszej pilki zmontowac.
Ronaldo i Ronaldinhio mieli o wiele latwiej w reprze bo tam sklad byl duzo lepszy i bardziej zgrany. Dochodzili do wielu sytacji a Messi musi charowac jak wol i robic za rozgrywajacego i napastnika jednoczesnie a jak juz fantastycznie rozegra pilke to jego koledzy nie potrafia jej zamienic na bramke. Nie oszukujmy sie Argentyna ma zerową taktyke a Messi nie ma z kim grac , Ronaldo w przeciwienswie do messiego dostawal podania a Brazylia stwarzala mnostwo akcji ofensywnych.
A co do stwierdzenia że Dinhio nauczyl Messiego grac to wg mnie bzdura , Ronaldihio mial 2-3 magiczne sezonu w barcy i tyle , dalej sie wypalil, dzieki jego magii nikt tez nie docenial Xaviego , który robil najczarniejsza robote. Swoja droga Ronaldinio gral wtedy wspaniale , ale zupelnie innaczej niz Messi nie sadze zeby Messi jakos bardzo bral z niego przyklad.
Ronaldo mial szybkosc i drybling , ale Messi jest nie gorszy ma genialne przyspieszenie i genialnie potrafi wykonczyc akcje. Szczegolnie ladne sa jego delikatne podcinki nad bramkazem , które wykonuje na pelnej szybkosci.
0
@frejks69
Messi juz dogonil Ronaldo jak jak chodzi o ilosc zdobytych bramek wtedy kiedy gral dla barcy (Ronadlo 37 meczy 34 bramki , Messi 35 meczy 34 bramki ) .
Ogólnie Messi co sezon strzela ogromna ilość bramek oraz jest chyba królem asyst. Kreuje gre ofensywna barcy oraz strzela decydujace bramki we wszystkich rozgrywkach.
Jesli chodzi o spektakularnosc to Ronaldinhio robil sztuczki a Messi mija sobie rywali jak tyczki i to nawet najlepszych obroncow na swiecie.
To juz zalezy kto co lubi i komu sie co podoba.
Spektakularnosc CR 7 np ogranicza sie do wymachiwanai bez sensu nogami nad pilka ktora stoi w miejscu po czym zostaje ona wybita przez obronce, mimo wszystko to starczy zeby podniecic duza czesc dzieciarni , która malo rozumie sie na footballu.
Wracajac do tematu to wypowiedz Deco mozna uznac za trafna przynajmniej w duzym stopniu. Fakt ze Ronlado de Lima to moj idol z dziecinstwa i snajperem pewnie od Messiego byl lepszym a juz napewno mial troche inny styl gry, ale Messiemy trzeba oddac ze jest bardziej kreatywny bo i strzela i asystuje.
0
Ja jednak zwiekszylbym o 1 oczko ocene Mascherano , bo na tle Abidala jednak pokazal sie lepiej . Zanotowal duzo odbiorów oraz mial jeden bardzo wazny wslizg , którym zablokowal strzal Benzemy i chyba uratowal nas od utraty bramki.
Abidal gral poprostu slaby mecz , od niecelnych podan i strat po zupelnie bezproduktywnosc jak chodzi o odbior pilki.
Co do Villi i Messiego to okej , ale zaznaczam fakt że Villa praktycznie przez caly mecz nie dostawal podan , a nie mozna wymagać aby napastnik schodzil do obrony i odbieral pilki skoro nawet obronca barcy bardzo ciezko szlo odbieranie pilek. Dostal podanie blisko bramki przeciwnika jedna akcja i bramka. Messi rownierz byl odciety od podan a mimo to znalazl droge do bramki rywala.
Ja uwazam że nie instnial srodek pola dlatego tymbardziej nie mozna sie dziwic że napastnicy byli bezproduktywni.
0
@misiaty7
Dani najgorszy mecz ? chyba wszystkie pojedynki 1 na 1 z ronaldo powygrywal . Do tego udzielal sie w ofensywie chyba czesciej niz gracze , którzy wyszli na tej pozycji.
Co do Alexisa to najefektywniejszy jak chodzi o bieganie , odbieranie .
Messi i Villa niewidocznie poza tymi bramkami. Alexis byl praktycznie wszedzie i kilka fajnych akcji mial , tylko nie mial komu zabardzo podac pilki. Jak dla mnie dobry mecz , bedzie z niego wspanialy zawodnik.
0
Eh wszyscy tylko Aguero - Villa - Messi ... Czemu spychacie tego biednego Pedro przy lada spekulacjach tranfserowych odrazu do rezerw ? Pedro nie zawiódl i w najważniejszych meczach strzelał bramki i to otwierające spotkanie (z RM, MANU etc)
0
@10kilan
Pewnie dlatego nie przepadasz bo Nadal jest fanem Realu ;p
A tak serio ja też nie przepadam za Nadalem bo moim idolem jest Federer.
Gra Federera to czyste piękno , serwis technika i ogromny arsenał zagrań . Gra Nadala opiera się na jego fantastycznym wyszkoleniu fizycznym , ale jego zagrania to wygladaja tylko tak żeby poprostu przebic o jeden raz wiecej od rywala , chocby sie mialo zabiegac na smierc. Federer widac ze odstaje poprostu fizycznie od Nadala , za to Nadal dobiega do takich pilek do których inni zawodnicy by nie dobiegli i do tego potrafi groznie skontrować.
Nie wiem czemu , ale Nadal w tenisie przypomina mi troche CR7 w footballu.
0
Co do Busquetsa to dziwie się wielu fanom szczególnie fanom Realu, którzy nie wiedzieć czemu mówią że słaby przereklamowany... ale nie wiem czy wiecie że Busquets byl uwazany za jeden z najwiekszcyh objawien mundialu oczywiscie na czele z takimi pilkarzami jak Ozil czy Muller.
Pod uwage nalezy wziasc to że po Xavim to własnie Busi mial najwiekszy % celnych podan ( ponad 90 w kazdym meczu) do tego szalenie mala ilosc strat przy wielu odbiorach. Jesli ogladaliscie mundial to pewnie pamietacje jak komentatorzy zaznaczali ze Alonso bardzo blado wypadał przy Busquetsie a na podtwierdzenie tego warto przypomniec ze to Alonso zostal sciagany z boiska przez Del Bosque.
Jesli chodzi o rozgrywanie i przerzuty to fakt ze Alonso jest w tym mocniejszy, ale jesli chodzi o prace typowego defensywnego pomocnika to Alonso sie chowa przy Busquetsie i taka prawda.
0
Do kibiców Realu.. Mówicie że tylko Xavi ma kulture a jescze 2 dni przed Gran derbi po tym jak pochlebnie Puyol w wywiadzie wypowiadal sie na temat RM to już chyba nie pamiętacie ? mysle ze Inniescie i Messiemu tez nic zarzucic nie mozna. W sumie nie licznym pilkarza z FCB mozna cos zarzucić. A co do Pique i Alvesa i ich troche nie powazne podejscie do przeciwnika to mimo wszystko przypomne ze ich wypowiedzi byly riposta na zaczepki Mourinhio, których kbice FCB sa swiadkami od poczatku sezonu.Jak chodzil o pilkarzy Realu to ja szanowalem Casillasa od poczatku , ba nawet byl moim ulubionym bramkazem .
Ogólnie poza kilkoma pilkarzami w obu klubach jest szacunek do przeciwnika . Chodz mimo wszystko Real bardziej prowokowal a zwlaszcza Mourinhio przez co pilkarze realu tez maja zwiazane rece bo nie wypada im bronic FCB i tym samym przeciwstawiac sie trenerowi.Mimo wszystko w FCB jest wieksza kultura bo zestawiając wypowiedzi Alvesa i Pique z wypowiedziami Jose i Ronaldo + karygodne zachowanie Ramosa wyraznie widac kto jest wiekszym agresorem. A jesli nadal ludzie z Realu uwazaja ze barcelona ich nie szanuje czy lekcewazy to widocznie sugeruja sie tym że barca osmieszyla real w Gran derbi.
0
Bardzo miło było zobaczyć ten mecz jeszcze raz do tego HD.
Wielkie podziękowania dla Redakcji za wstawke.
0
Co do Villi to wg mnie zasluzyl na 10 a czemu ?
-Srodkowy napastnik postawiony na lewym skrzydle osmieszal uwazanego za jednego z najlepszych prawych obroncow na swiecie ( Ramos)
-Wykonczyl obie akcje, nie latwe do wykonczenia .
-Miał asyste
-Byl bardzo ruchliwy , wracał sie i odbierał piłki.
-Nie grał egoistycznie.
W sumie nie wiem co jeszcze napastnik mogłby zrobić zeby dostać 10.
Villa rozegral bardzo dobre spotkanie byl czescia druzyny a nie stal jak kolek( Ibra) widac ze rozumie styl Barcelony a to ze zostaje wystawiany na roznych pozycjach na ktorych sobie radzi podkresla tylko wartosc tego pilkarza.
Do reszty sie zgadzam.
0
Dziwne mówicie że Villa sobie nie radzi zestawiając go z Higuainem a ma przecież tylko jedną bramkę mniej do tego też rozegrał jeden mecz mniej od Igly i do tego Villa ma więcej asyst. Ja dałbym im raczej remis. A kto będzie lepszy okaze sie w poniedzialek.
0
Jak dla mnie powinni ich zawiesić na dwa mecze ot tak dla przykladu, ponieważ to co wyprawial alonso i ramos to była komedia to raz a dwa że rozumiem jednego zawodnika ale dwoch w odstepie 2 minut ?? wiac ewidentnie o co im chodziło tymbardziej że jak mozna grac na czas wygrywając 4-0 :D
Mądrościa bym tego nie nazwał a raczej cwaniactwem.
Cwaniactwo jak cwaniacstwo .. zawsze powinno być tępione.