0

MadridistaForEver
Akurat w tym sezonie to głównie Messi ciągnął drużynę do przodu i tylko dzięki niemu mogliśmy myśleć o w miarę wyrównanej walce z Realem.
Na to wszystko składają się przede wszystkim absencje ważnych zawodników (Villa , Abidal ) , częste urazy Sancheza i Fabregasa oraz słaba forma poszczególnych zawodników np Pedro.
Jeśli patrzeć na wkład jaki dali Messi i Ronaldo to jednak Messi zrobił więcej.
Król strzelców La Liga , król strzelców LM , oraz czynny udział w wywalczeniu Copa Del Rey oraz superpucharu Hiszpanii itp..
To niestety nie jego wina że drużyna zawiodła , Ronaldo tutaj miał lepiej bo Madryt grał zdecydowanie skuteczniej, ale tam poza Ronaldo wielu zawodników włożyło kawał dobrej roboty.

0

Wg mnie Messi zasłużył na każdą ze swoich nagród.
Przemawiają za nim nie tylko statystyki ale piękna gra , dzięki której nie raz sam ratował zespół z opresji a co najważniejsze Messi nigdy nie zawodził w ważnych meczach (Właściwie to w nich grał zawsze na najwyższym poziomie).
W 2010 roku pewnie więcej piłkarzy zasłużyło na tę nagrodę , ale gra Messiego sprawiała po prostu najlepsze wrażenie, tak mi się wydaję.

0

Nudne ? Zawodnik który w 60 meczach strzela z 76 bramek. Zostając tym samym najlepszym strzelcem LM oraz ligi hiszpańskiej a do tego notując łącznie 38 asyst chyba na nagrodę zasługuję.
Nie mówię że inni nie zasługują ale Messi bije wszelkie rekordy to co wyprawia jest niesamowite. W sumie kto wygra to wygra , oby tylko nie Ronaldo , resztę zniosę.

0

Błaszczykowski :O
Nie powiem docenili chłopaka. Nagrodę pewnie zgarnie Messi , nie będzie to zresztą zaskoczeniem.

0

No cóż Keita może nie grał tak spektakularnie jak Xavi czy Inniesta , ale swoje na boisku robił. Z reguły kiedy wchodził z ławki spełniał swoje zadania wzorowo, choć i zdarzały się momenty , że nie potrafił dobrze wejść w mecz. Trzeba jednak zaznaczyć fakt , że jak na zawodnika wchodzącego z ławki to i tak zdumiewać może to , że z reguły jednak był wzmocnieniem i bardzo dobrze wprowadzał w życie założenia taktyczne trenera za co ode mnie ma pełen szacunek.
W każdej innej drużynie pewnie grałby w podstawowej 11, no ale cóż akurat trafił na złotą erę pomocników w Barcelonie.
W każdym razie dziękuje mu bardzo za te 4 lata i życzę powodzenia.

0

Jak dla mnie skład jest już kompletny . Trzeba dać jeszcze szanse Afellayowi , zaufać Villi i Sanchezowi i myślę że będzie dobrze. Liczę na mistrzostwo.

0

No wreszcie !

0

Zauważcie tylko że Hiszpania się nie broniła. Tak na prawdę to ile było celnych strzałów na bramkę Casillasa ? dwa ? a ile było groźnych strzałów po których Casillas ratował zespół ? chyba żadnego ....Hiszpanie nie zdominowali gry , grało im się ciężko ale na pewno się nie bronili , bo jednak spora część gry była prowadzona na połowie Portugalczyków , którzy w sumie to grali bardziej z kontry. Problem Hiszpanii polegał dzisiaj na tym , że nie potrafi dojść do sytuacji strzeleckiej ,po prostu brakowało ostatniego podania. Choć fakt faktem duża część gry toczyła się mniej więcej w środku boiska. Podejrzewam , że Hiszpania celowo nie forsowała tempa tak jak z Irlandia z prostego powodu. Portugalczycy mieli o 48 godzin dłuższy odpoczynek dlatego taka taktyka by się okazała dla Hiszpanów zabójcza zwłaszcza jakby nie udało im się strzelić bramki a tym samym narażała by się na groźne kontry Portugalczyków a tym trzeba im przyznać że są nieźli.
Taktyka Hiszpanów jednak przyniosła rezultaty , wolna gra i zmuszanie Portugalczyków do biegania , poskutkowała tym , że przez cała dogrywkę to HIszpanie mieli siły i przycisneli mocno Portugalczyków , stwarzając tym samym kilka sytuacji 100% , które powinny zakończyć się bramką.

0

Jak dla mnie Portugalia nie będzie wygrywać w takich meczach jak Ronaldo będzie wychodził z założenia , że wszystko zależy tylko od niego i jedynie on może strzelić bramkę.
Gdyby chociaż jednego z tych rzutów wolnych , poświecił na dorzucenie na głowę któregoś z jego kolegów (np świetnie grającego głową Pepe) to być może Portugalia cieszyła by się z awansu do finału.
Prawda jest taka , że Ronaldo chce wszystko zrobić sam bo chce sam być na ustach całego piłkarskiego świata i tak na prawdę przez to będzie cierpieć drużyna. Nie mówcie tutaj mi o meczu z Czechami , które notabene były słabiutki na tle Portugali i jak nie Ronaldo to ktoś inny by w końcu strzelił.
Pokażcie mi gdzie był Ronaldo w meczu z Niemcami czy Dania , która prezentowała się bardzo dobrze (na pewno lepiej od Holandii ).
Strzelił 3 bramki ale ile musiał oddać strzałów ? , no mnóstwo .... Z lepszymi zespołami nie będzie miał pierdylion okazji do strzelenia tylko 1-2 i na tym polega geniusz piłkarza że takie sytuacje będzie wykorzystywał. W meczach z mocnymi drużynami czasami trzeba szukać kolegów, a on wszystko próbuje na siłe zrobić sam , marnując tym samym jakże nie liczne sytuacje w meczu po których jego drużyna mogła by wyjść na prowadzenie.
Dla porównania taki Forlan czy Pirlo nawet jak sami nie są w stanie strzelić to harują na całym boisku aby umożliwić to swoim kolegą.
Skoro Ronaldo dzisiaj nie radził sobie z Pique to powinien się wrócić ( tak jak to robi Messi czy Rooney kiedy są obstawiani i obrona rywala nie daje im pograć) i starać się rozgrywać z środka pola i ewentualnie starać się obsługiwać kolegów podaniami a nie stać i rozkładać ręce do nieba...

0

Co nie zmienia faktu , że jednak Messi jest ceniony za inne walory w których hormon mu w niczym nie pomaga , a chodzi mi tu głównie o to , że Messi w porównaniu do Ronaldo nastawia się na grę drużynową i nawet jak sam jest w słabej dyspozycji strzeleckiej to stara się podaniami stwarzać sytuację kolegą z drużyny. U Ronaldo ewidentnie widać chęć indywidualnego przesądzania o losach meczu. Jak mu nie idzie to choćby oddał 20 niecelnych strzałów w meczu to przy kolejnej akcji znowu szuka strzału. Dlatego jak ma gorszy mecz to ciężko się jego drużynie gra bo większość akcji psuje Ronaldo. Pewnie tak samo będzie w meczu z Hiszpania kiedy Portugalia będzie miała mniej sytuacji i czasami trzeba będzie po prostu piłke oddac do lepiej ustawionego kolegi niż probowac samemu.

0

Oczywiście tak samo jak wielu z nas gdyby nie brało leków kiedy chorowało na grypę/zapalenie płuc to nie pisałoby teraz na tym forum.
Choroba to choroba i skoro można ją leczyć to czemu tego nie robić.
Każdy musi się zmagać z jakimiś przeciwnościami , Messi miał problem ze wzrostem i szczęście , że Barca mu ufundowała leczenie , czasem szczegół decyduję o tym czy kim ktoś będzie w przyszłości. Gdyby David Villa się poddał w sytuacji kiedy w przeszłości złamał poważnie prawą nogę to by też nie został profesjonalnym piłkarzem , jest wiele innych przykładów w świecie piłkarskim nie tylko Messi.

0

Jakie sterydy , hormon wzrostu podaję się zawsze w sytuacjach , zaburzeń ze wzrostem. Wystarczy sobie porównać muskulaturę chociażby Ronaldo i Messiego i łatwo można wywnioskować kto ma przewagę jak chodzi o warunki fizyczne.
Okej , ktoś mi powie że ciało Ronaldo jest wynikiem ciężkiej pracy , jednak nie do końca tak jest , każdy piłkarz ma odpowiednią dietę , siłownie kilka razy w tygodniu a o codziennych treningach już nie mówię.
Ronaldo ma po prostu świetne predyspozycje jak chodzi o rzeźbę oraz przyrost mięśni i uwierzcie ale Messi na pewno wolałby sylwetkę Ronaldo niż to co ma dzięki hormonowi czyli raptem 170cm .
Hormon wzrostu umiejętności piłkarskich nie daje a Messi wg mnie pod tym względem przebija Ronaldo.

0

Nie wyobrażam sobie tego sezonu bez klasowego lewego obrońcy.
Mam nadzieje , że Barca nie poskąpi grosza na jego sprowadzenie i już w tym sezonie go ujrzymy w koszulce Barcy.

0

Mam nadzieję , że Villa da z siebie wszystko i pokaże, że ciągle jest napastnikiem światowej klasy na którego klub będzie mógł liczyć w przyszłym sezonie.

0

Zawsze szanowałem Colline. Intencja Pepe pomogła podjąć decyzję arbitrowi. Bo szarże Pepego na Alvesa nie trudno było przeoczyć i fakt , że ten nie miał zamiaru walczyć o piłkę tylko brutalnie sfaulować jest oczywisty i za to była kartka.
Czy był kontakt czy nie było. Kibice realu mogą przede wszystkim winić Pepego za jego głupotę a nie arbitra.

0

Fabregas to pewniak , wiadomo że końcówkę sezonu miał słabą , ale Barca sprowadzając go niczym nie ryzykowała.
Inaczej było w przypadku Sancheza bo jednak to czy się wkomponuje w zespół to była wielka niewiadoma . Okazało się , że wkomponował się bardzo dobrze. Był bardzo pracowity , bardzo zaangażowany w każdy mecz.
Całkiem nieźle też wykańczał akcje i to w ważnych meczach ( np z RM ).
Jak nabierze więcej pewności siebie a tym samym wróci mu drybling znany z Udinese to Real powinien się zacząć bać. Ten sezon to tylko wypadek przy pracy, do którego znacząco przyczyniły się kontuzje ważnych graczy.

0

Messi zaszalał.

0

Mam nadzieję , że Barca go nie sprzeda :)

0

Alves i tak jest niezastąpiony , jego dynamika , wydolność , umiejętności gry w ofensywie jak na obrońcę to bardzo sporo. Sama liczba asyst mówi sama za siebie. Mało który prawy obrońca może się pochwalić takimi osiągami jak Dani. Jak dla mnie Alves musi zostać. Jakby nie było po jego przyjściu Barcelona wskoczyła na tak wysoki poziom, który jak na razie ciągle udaje się utrzymywać.

0

Dziękuje Pep.

0

@FC Barcelona fan
Dzięki bardzo za link :)

0

Ma ktoś dobrego linka do transmisji ? drhtv mi wysiadło ....

0

Ręce opadają .. Ile jeszcze będziecie wspominać finał klubowych mistrzostw świata ?
A Messi błyszczał w ostatnim meczu z Chelsea ?
Neymar miał o tyle gorzej że jego zespół praktycznie był tłem dla Barcy więc sam Neymar nie mógł nic zrobić.
Każdy kto się zna na piłce wie że Neymar to spory talent i nie należy go skreślać tylko dlatego że jest promowany przez media i z góry nazywać go zepsutym itp.
Nie wiem jak poradziłby sobie w PD , ale nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem jego sprowadzenia.
Klub zadecyduje.

0

Jak dla mnie odejście Daniego Alvesa zapoczątkuje koniec wielkiej Barcelony.
Mam nadzieję że klub na to nie pozwoli.

0

Jak dla mnie Tello grał słabo , jego jedyny zwód dawał drużynie tyle , że Cech wybijał piłke z 5-tki.
Cenca jak dla mnie może fajerwerków nie robił , ale jednak asysta w sytuacji w której 9/10 piłkarzy próbowało by strzelać , musi robić wrażenie .
Tym bardziej że to on pierwszy rozmontował tym obronę Chelsea.
Ogólnie nie wiem co chcieć od skrzydłowych takich jak Cuenca czy Alves .
Co oni mają zrobić skoro Barcelona nie potrafi grać w powietrzu ?
Alves zagrał świetnie na głowę Sancheza , kilka razy próbował dośrodkowywać , nie jego wina że barcelona się do takiej gry nie nadaje ....
Na taki autobus , skuteczna jest szybka gra klepką i w ten sposób próba rozmontowania defensywy. Tutaj trochę ciała dał Xavi z Inniestą że jedyne co robili to rozciągali na boki a nie próbowali w jakiś zaskakujący sposób piłke rozegrać na przedpolu lub po prostu zagrać jakąś ciekawą prostopadła piłkę.

0

Skoro Messi nie czuł się na siłach , nie powinien podchodzić do karnego.
Widać było , że mu nie idzie , strzały w środek bramki , nie udane dryblingi.
Fakt że asysta dobra , ale jednak grał trochę na stojąco .
Szczególnie patrząc przez pryzmat gry Sancheza , który był żywym srebrem i najbardziej dał się we znaki zawodnikom Chelsea , co szczególnie widać w sytuacji z Terrym.

0

Tu nie chodzi o to , że ktoś Messiego wini, tutaj problem jest w tym , że Messi mimo że zagra tragicznie to zawsze ocenę ma wyższą niż powinien.
Prawda jest taka że w meczu z Chelsea gdyby to Sanchez przez cały mecz niczym się nie wykazał a do tego zawalił karnego i ogólnie grał tak jakby mu najmniej zależało to by dostał ocenę 2 albo maksymalnie 3.
To tylko ocena i nie ważne kto ją dostaje powinna być sprawiedliwa.
Messi był jak dla mnie antybohaterem , ja rozumiem że to człowiek i takie rzeczy się zdarzają , przecież nikt tutaj nie ma pretensji , ale fakty są faktami odnośnie tego meczu.

0

Messi za wysoko

0

Fajnie , Tito nie kot w worku , ale wolałbym Bielse

0

Guardiola na dzień dzisiejszy to jedyny trener , który może z tym zespołem wygrywać w takim stylu jak to robił. Jak chodzi o plan B to tylko Bielsa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?