Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Messi nie jest krytykowany za brak bramek czy formy, tylko za to że mimo tych czynników gra bardzo egoistycznie i często próbuje sam na siłe coś ustrzelić marnując przy tym wiele sytuacji na które pracuje cała drużyna.
0
Messi jeśli chce być nadal uważany za najlepszego to niech gra dla Barcelony a nie dla samego siebie. Jak nie wychodzą strzały to należy się skupić na podawaniu a nie na upartego próbować.
Szkoda też że w pierwszej połowie z uporem maniaka udawał że nie widzi świetnie wychodzącego Alexisa (Zwłaszcza jego 1 strzał co po nogach obrońcy złapał bramkarz).
Dobrze że Cesc gra bez uprzedzeń i w takich samych proporcjach obsługuje kolegów. Dzięki czemu te akcje czasmi nabierały kolorów .
Messi niech sobie 1 mecz odpocznie bo naprawdę przyda mu się przerwa w grze.
0
@cracker
Jeden mecz tutaj za wiele nie zmienia. Cuence zdarzały się świetne mecze w których strzelał bramki , asystował i siał ogromne spustoszenie swoimi bardzo dobrymi centrami w pole karne.
Odnośnie Tello to pragnę zauważyć , że wszedł on w późnym etapie meczu na bardzo podmęczonego rywala. W normalnych warunkach wątpię że rywale pozwolili by mu się tak wyprzedzać co zresztą było widać po tym jak piłkarzy Villareal co chwila łapały skurcze.
0
Oceny adekwatne do gry , chociaż Alexis na swoją ocenę za dużo wpływu nie miał , bo nie przypominam sobie, żeby chociaż jedno podanie dostał.
Dużo biegał , walczył , pokazywał się ale nie było nikogo kto by go dobrym podaniem obsłużył. Tello miał o tyle szczęścia , że nieco go nie docenili gracze Villareal i odpuścili krycie , przez co na skrzydle mial dużo swobody i mógł rozwinąć skrzydła. Nie zmienia to faktu , że jego rajdy były imponujące i jak dla mnie to on był jedynym pozytywem tego meczu.
Thiago napewno zagrał dużo lepiej niż Xavi i szkoda że nie grał od początku.
Oceny Messiego, Xaviego i Fabregasa niestety jak najbardziej prawidłowe.
0
Trudno się nie zgodzić z artykułem. Jednak ja uważam, że przyczyną takiej gry Barcy było zbytnie rozluźnienie i niestety nie potraktowanie zbyt poważnie tego meczu, co obrazuje pierwsza sytuacja kiedy Pique przepuszcza podanie , do którego dopada Pipita. Widać było głupie błędy całej formacji defensywnej z Puyolem na czele . Zamiast pewnej gry , zauważyłem że zawodnicy barcy pozwalali grać realowi i liczyli na to że oni sami sobie piłkę zgubią i się bardzo przeliczyli Brak zmienności pozycji , brak odpowiedniego tempa . Nie wiem co się z nimi stało ale miałem wrażenie , że są wolni ślamazarni , zwłaszcza Abidal , którego uważałem za szybkiego bardzo łatwo dawał się mijać a potem nie był w stanie nawet zblizyć się do uciekającego rywala . Cała formacja (no może prócz Alvisa) grała ociężale , aż żal było patrzeć a brak kreatywności w środku pola dobitnie pozwala wyobrazić sobie jak wyglądał mecz. Napastników bym nie rozliczał bo za dużo zdziałać wczoraj nie mogli. Chociaż Fabregasa stać na zdecydowanie więcej.
0
@ZuzkaW
W przypadku Alexisa uważam, że dostał ocenę prawidłową. Chociażby ze względu na to , że jednak napastnika rozlicza się ze strzelonych bramek, a mimo , że Alexis bramki nie strzelił to jednak sprawiał ogromne zagrożenie , kilka razy świetnie zagrał do partnera, oraz wywierał pressing przez co przerywał często akcje rywala. Myślę że 8 jest jak najbardziej okej , ponieważ patrząc przez pryzmat Abidala i Puyola to oni wywiązali się bardzo dobrze ze swoich obowiązków oraz zrobili to co do nich nie należało , czyli strzelili bramki. Myślę , że w tym meczu trzeba ich bardziej wyróżnić.
0
Oceny jak najbardziej okej. Jeśli jednak na porównywać ocenę Abidala do Puyola to uważam , że Puyol w tym pojedynku wygrywa, ponieważ jego bramka podłamała RM i była punktem zwrotnym tego meczu (przyznal to sam Mou oraz jego zawodnicy). Po bramce kapitana barcelona zaczeła grać bezstresowo i całkowicie zatrzymała Madryt. Abidal już tylko dokończył dzieła , chociaż z racji tego że barca nie kreowałą sobie zbyt wielu sytuacji to ta bramka jest również ważna.
No nic trzeba tylko cieszyć się z faktu , że mamy takich wspaniałych obrońców.
0
Dziękuje Barcelono za kolejny wspaniały mecz i szczególnie dla Puyola bez którego nie wyobrażam sobie tej drużyny , wspaniały kapitan.
0
Osobiście uważam , że Alexis powinien dostać 9 albo Messi 6 , ponieważ różnica była ewidentna w grze.
Alexis zagrał świetny mecz , zarzucacie mu marnowanie a ile on zmarnował ? rzekomo 2 akcje w której w jednej musiał strzelać z pierwszej piłki z ostrego kąta ,strzał był celny tylko bramkarz się popisał dobrą interwencją oraz główka , która wcale 100% nie była (100% główke to miał CR w ostatnim meczu z barca , do której nie musiał nawet skakać).
Strzelił bramkę na 3-2 , mimo asysty obrońców.
Co do Messiego to poza bramkami i kartką na nim , to jednak 0 kluczowych podań ,masa strat oraz uporczywe nie zauważanie Alexisa powoli zaczynają niepokoić. Zwłaszcza to ostatnie bo jak tak dalej będzie to nie sądzę , że w tej drużynie będzie jedność. Mam nadzieje że to błędne wrażenie bo Sanchez to fenomenalny zawodnik , strasznie dynamiczny i potrafiący sam rozstrzygać mecze, Mam nadzieje że nabiorą do niego zaufania.
0
Może i Alexis traci sporo piłek , ale to wynika głównie z jego stylu gry, który często polega na dryblingu . Jednak jest to taki zawodnik , który potrafi jednym zagraniem zmienić losy meczu . Co z tego że Villa mniej tracił , jak z reguły wycofywał piłke do tyłu jak dostawał ja na skrzydle, rzadko kiedy coś konstruktywnego z nią zrobił. Alexis wie co zrobić z piłką na skrzydle przez co po jego akcjach padły 2 bramki a potem sam strzelił trzecią.
Sanchez jest bardzo dynamiczny i bardzo dużo walczy i jest zdecydowanie trudniejszy do upilnowania niż Villa , któremu już dynamiki brakuje, oby po kontuzji wrócił w dobrej formie i pokazał kilka świetnych zagrań.
0
Alexis ZM . Oprócz niego jednym z najlepszych zawodników Xavi. Jedyny sprawiedliwie obslugiwał kolegów z drużyny przez co mieliśmy 3 bramke dla Barcy. Szkoda że Messi uporczywie pomija Alexisa w sytuacjach w których ten ma otwartą drogę do bramki. Tym bardziej że Alexis często szuka Messiego i podaje mu w dogodnych sytuacjach.
0
Dobrze że Guardiola przy stanie 3-2 nie wpuszczał Keity tak jak ostatnio z Espanyolem.
0
Za to właśnie uwielbiam Alexisa , za waleczność oraz stwarzania ciągłego zagrożenia pod bramką rywala . To jest zawodnik , który potrafi strzelać w sytuacjach bardzo trudnych mimo asysty obrońców i to w wtedy kiedy drużyna go potrzebuję najbardziej.
A co do jego sytuacji to nie nazwałbym ich 100%-towymi. Strzał z ostrego konta się do tego nie zalicza, zwłaszcza że on uderzył dobrze , ale bramkarz go wyczuł a główka do której trzeba wyskoczyć i odpowiednio podejść pod piłkę też nie jest prostą sprawą . Jak dla mnie 100% sytuacja jest wtedy kiedy strzelający ma kilka wariantów oddania strzału . Zmierzam do tego że z tych sytuacji wcale nie musiały padać bramki bo analogiczne sytuacje wcześniej marnował Messi , Inniesta czy Fabregas.
Alexis zrobił to co do niego należało czyli jak dla mnie uratował nam 3 pkty i najprawdopodobniej dzięki niemu dalej Barca liczy się w walce o mistrzostwo.
Mam nadzieje że drużyna nabierze do niego większego zaufania a zwłaszcza Messi...
0
Alexis - Średnia 1 strata na 10 minut , a ile on grał minut 60 ? Wychodziłoby że tych strat nie miał dużo, jak na ofensywnie grającego zawodnika to bardzo mało. Z tak dysponowanymi zawodnikami jak Pedro i Cuenca w tamtym meczu , on sam raczej za wiele nie mógł zrobić. Zdobył ważną bramkę i szkoda , że zszedł on zamiast np Pedro ...
0
Mówicie , że Alexis był na niekrytej pozycji ?? raczej nie .. Zawodnik też musi umieć się pokazać i w tym względzie Alexis wypadł lepiej od Leo , z tą różnicą, że podejmował złe decyzje, ale zapominacie że jednak potrafił zagrać dobrą piłkę do kolegi (podanie do Inniesty). Bramkarz go wyczul w sytuacji sam na sam , ale Leo też się nie popisał z tą ręką .
Mimo że Alexis zagrał słabo , to jednak nie uważam że zagrał gorzej od Messiego. Sanchez wprowadzał zamieszanie i jakieś zagrożenie za to Leo był kompletnie bezbarwny w całym meczu.
0
Alexis może i w kilku momentach podejmował złe decyzje , ale zagrał kilka kluczowych podań po których mogły paść bramki, jeśli już sprawiedliwie oceniać to Messi na razie gra słabiej ...
0
Jest Sanchez jest impreza :)
0
Super artykuł.
Mam nadzieję , że Guardiola nie skreśli Villi , bo jednak jego słaba forma w tym sezonie mogła nieco irytować . Tym bardziej , że jest perspektywa kupienia Neymara (Oby jeszcze nie w tym sezonie , jeśli już).
Jednak Villa mimo że grał na skrzydle to setek trochę miał i chyba najczęściej je marnował z graczy Barcy , to trochę rozczarowujące , bo wydawało mi się , że on ma świetne wykończenie.
Swoją drogą jednak potrafi też strzelać z niczego ważne bramki z najlepszymi rywalami (Real , ManU, Milan ) i za to słowa uznania.
Jakby poprawił celownik głównie w tych akcjach 100-procentowych to razem z Messim prowadziłby Barce do kolejnych tytułów.
Villa jest świetnym napastnikiem , snajperem światowej klasy i tego nie musi udowadniać .
Chciałbym ponownie cieszyć się z jego bramek i mam nadzieję , że strzeli ich dla Barcy jak najwięcej , czekam na powrót w wielkim stylu.
0
Mam nadzieję że nie zawieszą Pique na GD , chociaż będąc szczerym należy mu sie zawieszenie. Jednak jego wzrost bardzo by się przydał podczas pojedynków z realem , bo wiadomo że stałe fragmenty gry to domena realu i bez wysokiego obrońcy będzie niezły horror przy rzutach rożnych czy dosrodkowaniach dla realu..
Co do ataku to Messi + Sanchez to podstawa. Sanchez jest bardzo dynamiczny i fantastycznie potrafi wyłuskać piłke czy przerywać akcję rywali do tego super drybling , więc jak tiki taka zawiedzie to zawsze indywidualna akcja mozna stworzyc spore zagrozenie.
0
No i co z tego , że liczy się dany rok ??
Ktoś uważa , że za dany rok Alves nie zasługuję na pierwszą trójkę albo chociażby nominację ?
Jak dla mnie Dani jest fantastyczny , obrońca który nigdy się nie męczy , strzela z dystansu , asystuję a do tego świetny w obronie.
Pamietam jak w meczu o superpuchar Hiszpanii wygrał 100% pojednków z CR94.
Bez Alvesa barca traci bardzo wiele , ciężko byłoby go zastąpić innym zawodnikiem. Alves gra zawsze na najwyższym poziomie.
0
Nie kłam Mister! :)
0
To czy mieli plan to tylko domysły. Mi chodzi o fakt ze w 2 bodajże sytuacjach mogl podać do villi i ten by mial sam na sam . Nie oszukujmy sie villa zasłużył na bramkę a Messi wolał biec sam i ta piłkę stracić . Tymbardziej ze villa mu wyłożył piłkę a Messi nie bardzo chciał sie zrewanżować. Oceniam tylko dzisiejszy mecz. Jasne ze messi moze sobie pozwolić bo gra fenomenalnie i on ratuje barce w najgorszych momentach co nie zmienia faktu ze dzisiaj za bardzo chciał sam a villa zasłużył na gola jak nikt inny przez to co prezentował. Dobrze ze w koncu dostal podanie i zrobil swoje nie bawiąc sie juz w szukanie messiego.
0
Uważam , że Messi mógł już sobie odpuścić po 2 bramce bo wyraźnie mu nie szło. Marnował okazje kiedy mogl podac i wypracowac koledze 100% sytuacje. Wiadomo ze Messi jest fenomenalny itp strzela , asystuje ale nie oszukujmy sie gdyby nie probowal na sile ustrzelic hat tricka tylko dostrzegal lepiej ustawionych partnerow to barca ten mecz wygrałaby napewno wyzej. Mysle ze Villa zasluzyl dzisiaj na najwyzsza ocene z napastnikow albo przynajmniej na taka jak Messi. Widac bylo ze przez caly czas szukal kolegow . Zagral fantastyczna piłke do Pedro, wyłozył Messiemu. Dwa razy bardzo groznie strzelal w krotki rog, ale bramkarz parował. Na koniec z zimna krwia pokonal bramkarza rywali. Przede wszystkim w jego grze nie bylo widac egoizmu. Zagral naprawde obiecujaco jesli tak bedzie grac to duzej zagrzeje miejsce w 1 skladzie.
0
sojerrrr masz po czesci racje , ale moim zdaniem kazdy gracz sie przyda barcelonie nawet typowy egzekutor. Są takie mecze kiedy barcelonie zupelnie nie idzie, tak jak 1 mecz z realem o superpuchar hiszpanii. Wtedy barcelona nie dosc ze przegrywala to nie potrafila wyjsc z polowy. Villi wystarczylo jedno podanie i wyrownal przegrany mecz. Tak samo jak wolny z milanem w sytuacji kiedy barca zupełnie nie miała recepty na strzelenie bramki. Villa ma talent do strzelania bramek z niczego i w dobrej formie napewno nie raz uszczesliwi camp nou. Dzisiaj bramka i asysta. Gdyby Villa poprawil wspołprace z Messim to napewno nie dawałby tyle powodow guardioli do odsyłania go na ławkę.
0
Zdjecie bardziej jak z PES
A co do Ronaldo to co z tego, że strzela , prawda jest taka że cały real haruje a Ronaldo dokłada noge i zbiera laury.
Tak było i w poprzednim sezonie, jak trafi się silniejszy rywal i realowi nie idzie to Ronaldo nie potrafi podnieść drużyny na duchu.
W najważniejszych meczach zawsze gra piach , nie mówcie mi o pucharze króla bo tamten mecz wychodził mu tragicznie , plus dla niego że się znalazł sie pod polem karnym i strzelil glową.
Nigdy w jego grze nie widziałem żeby tak naprawdę zależało mu na dobru drużyny , wszystko co ma w okolicach pola karnego sam próbuje zamienić na bramkę , bije wszystkie rzuty wolne a zdecydowanie real ma większa korzyść kiedy bije je Alonso tak jak dzisiaj przy bramce na 2-1.
Messi strzela asystuje i zawsze gra dla Barcelony nie dla siebie i taka jest różnica jest akutalnie najlepszym zawodnikiem a Ronaldo nie postawiłbym na 2 miejscu , już prędzej Rooneya albo innego zawodnika , który spisuje się dobrze i nie zawodzi wtedy kiedy potrzebuje go drużyna.
Ronaldo jest dobry fakt , ale na poziomie innych gwiazdy typu Forlan, Rooney, Ribery przed nimi jest Messi bo gra football nie osiągalny co dowodzi z meczu na mecz.
0
No wiadomo , że punkty traci się na słabych również , ale zdobywając je z silniejszymi , będziemy mieć o wiele łatwiej bo real stracił juz punkty z ogórkami a nie sądzę żeby zebrał komplekt punktów w meczach z Valencia Athletico czy Villareal .
Jak my zbierzemy 7 punktów z topowymi zespołami La liga to potem można w ostatecznośći przeżyc remis z przeciętniakiem .
Oczywiście liczę że jednak barca będzie wygrywać i nie będzie się remisami zadowalać .
0
Też liczę na 7 punktów bo taki przebieg na pewno ułatwiłby nam drogę po kolejny tytuł. Szkoda remisu na początku sezonu z przeciętną drużyną , ale real zaczął jeszcze gorzej więc musimy to wykorzystać.
0
Jak dla mnie Alves za nisko oceniony , to nie jego wina , że Pep go ustawił na skrzydle. Widać było , że gdy wrócił do obrony to Valencia już nie mogła się przebić lewa stroną.
Messi myślę , że zagrał na podobnym poziomie co Fabregas więć należa im się takie same noty. Zwłaszcza dlatego że nie każdy zmieścił by piłkę do bramki w sytuacji Fabregasa a na uwagę zasługuję fakt że to pomocnik.
Reszta w miarę okej chociaż jednak Abidal zasłużył na gorszą notę od Villi tak imho.
0
Jak już kogoś winić to beznadziejną taktykę Pepa ...
Lewa strona bez Alvesa była dziurawa jak ser szwajcarski.
Przy normalnym ustawieniu wyglądało to o niebo lepiej , barca przeważała , wyrównałą a mogła wygrać.
No cóż mam nadzieje że Guardiola się trochę pohamuję z tymi eksperymentami zwłaszcza grając na boisku tak silnego rywala to powinien wystawiać jak najbardziej ograną jedenastke oraz sprawdzoną taktykę .
Villa lubi strzelać w momentach beznadziejnych i kto wie jakby było gdyby grał od początku.
Może i nie wykorzsytał świetnej sytuacji , ale jednak strzełil w bramkę , a to że piłka nie wpadła mogą zawdziecząc tylko i wyłącznie ogromnemu refleksowi bramkarza, a nie złemu strzału Villi.
0
Mnie trochę dziwią te negatywne komentarze w stosunku do Villi , tak jak napisał redaktor napastnika rozlicza się z bramek więc na 8 zasłużył.
Zwróćcie uwagę na fakt , że Villa jest klasyczną "9" a ze względu na to, że Barcelona gra bez typowego snajpera to Villa jest zmuszony do zmiany stylu gry oraz pozycji.
David jest ustawiony na skrzydle więc nie dziwcie się że nie gra jakoś super bo to nie jest jego naturalna pozycja . Villa nie ma przyśpieszenia oraz dryblingu więc cięzko mu mijać obrońców z taką łatwością jak typowi skrzydłowi. Jednak robi co może a jego potencjał widać w grze reprezentacji w której pobija kolejne rekordy bramkowe i ratuje zespół w beznadziejnych sytuacjach.
Tak samo jak nas uratował w 1 meczu o superpuchar Hiszpanii.
Villa ma ogromny potencjał ... rzuty wolne , gra obiema nogami , technika strzału, instynkt snajpera oraz szybkość tylko grając na skrzydle większość z tych umiejętności jest mało wykorzystywana a mimo to znajduje drogę do bramki rywala.