0


Ja nie widzę analogi w stosunku do wczorajszego meczu.
Wczoraj Barca grała piłką , Chelsea ją tylko wybijała i postawiła autobus.
Wynikało to przede wszystkim z ich taktyki oraz w mniejszym stopniu grą w dziesiątkę.
Dzisiaj Bayern grał otwarty football a to Real się głównie bronił i co jakiś czas przeprowadzał kontry.
Bayern w pełni zasłużył na awans. Bo po prostu grał w piłkę i mimo że nie przyjechał się rozpaczliwie bronić to jednak wywalczył sobie finał.
Chelsea zagrała dobrze taktycznie i mimo gry w 10 udało im się przypieczętować awans więc jak dla mnie finał zasłużony chociaż Bayern w zdecydowanie lepszym stylu go sobie wywalczył.

0

Sami są sobie winni. Mieli 2-0 grając w 11 na 10 a do tego nie wykorzystali karnego.
Karny nawiasem mówiąc nie jest dobrą metodą na przełamanie niemocy strzeleckiej. Powiedziałbym że jest to zła metoda. Tym bardziej, że nie Messi sobie tego karnego wypracował. Powinien go oddać komuś innemu.

0

Wróci Villa i Afellay i co my z tymi zakupionymi napastnikami zrobimy ?
Tutaj zabrakło formy u Cesca i Pedro.
Sanchez pokazał że formę ma , ale nie dostał szansy w GD od początku.
Tello fakt, że za słaby a Cuenca jest dość pożyteczny mimo że bramek nie strzela.
W Barcelonie nie musi być typowego napastnika , ważne są sytuacje bo nawet jak nie strzeli Messi czy Sanchez to strzeli Xavi albo Inniesta ewentualnie Cesc.
Barcelona te mecze w których przegrywała , grała bez polotu , tak samo jak ostatnie GD.
Po co napastnik skoro nie wypracowaliśmy praktycznie żadnej okazji na strzelenie bramki ?

0

Trzeba się zmobilizować na mecz z Chelsea.

0

Real grał nieźle ale nie przypominam sobie, żeby miał dużo sytuacji.
Oni genialnie wykorzystali to co mieli , a szczególnie zabójcza była akcja przy bramce Ronaldo , bo pierwsza bramka jednak wpadła z naszej winy oraz minimalnego spalonego.
Barcelona mimo że utrzymywała się przy piłce nie potrafiła się przedostać pod pole karne.
Real na pewno rozegrał mecz lepiej , a miliony podań przy 0 sytuacji podbramkowych tylko powoli Barce pogrąża.
Real po prostu zrobił to jak należało , bez milionów podań , ale po prostu z jajami , to co mieli strzelili, wywieźli 3 pkty i do widzenia.

0

@Salvian
Bez przesady chłopie jeśli nie zgadzasz się z czyimś argumentem to po prostu wyraź swoją opinie i uargumentuj ale zrób to na poziomie.

0

@Ischabol
Oczywiście że nie ma co wyzywać na Guardiole , ja również nie wyobrażam sobie Barcy bez niego.
Zdarzało się że popełniał błedy , ale były też sytuacje kiedy jego ruch taktyczny okazał się dla Barcy zbawienny. Liczę że przedłuży kontrakt i może Barcelonie w przyszłym sezonie pójdzie lepiej w lidze.
Oczywiście gdyby nasi mieli lepszą formę strzelecką to pewnie my byśmy mieli przewagę w lidze a nie odwrotnie.

0

No cóż trzeba się pogodzić faktem.
Gdybyśmy się zbliżyli na 1 pkt. to podejrzewam że Bielsa by zatrzymał Real.
Athietic walczy o miejsce dające możliwość gry w Lidze Europy , ale teraz to już nie istotne dla nas.
Ja się pogodziłem z porażką i nawet specjalnie nie ubolewam , bo mam większe problemy niż to.
Przynajmniej chociaż raz mój kumpel (kibic realu) co oglądał ze mną mecz miał powód do radości , bo już trochę mi go było szkoda ;p

0

Sanchez wyglądał jak nowo narodzony jak wybiegł , fakt że różnie to by się mogło skończyć gdyby grał od początku.
Mimo wszystko uważam że Pep mógł to lepiej rozegrać.

0

@victor1
Słaba to może złe określenie , ale ta 11 był eksperymentalna.
Thiago i Tello nie poradzili sobie dobrze , a Sanchez i Fabs , którzy udowadniali że z Realem idzie im bardzo dobrze usiedli na ławce.
Jak było widać po wejściu Alexisa Barca była zdecydowanie bardziej niebezpieczna. Tego brakowało od początku meczu.
Eksperyment jak widać nie wypalił ....

0

Wiadomo że nie ma co na Guardiole najeżdżać , ale artykuł oddaje cała prawdę niestety. Tym razem Guardiola przekombinował nie wiedzieć czemu co nie znaczy że z innym składem byśmy wygrali.
Trzeba się pogodzić z porażką i żyć dalej.

0

Ja uważam że artykuł świetny, sam miałem podobne odczucie o których już wcześniej pisałem.
Fabs miał spłacić dług (jak dla mnie już go spłacił w dużym stopniu) i na pewno wyszedłby na boisku z sercem do gry i kto wie czy ze jego pomocą nie zdominowaliśmy środka pola. A tak niestety dwie gwiazdy sprowadzone w tym sezonie siedziały sobie na ławce , mimo że były potrzebne od początku.
Tello i Thiago jak na razie nie są to zawodnicy na RM. Thiago zresztą w tym sezonie gra dość przeciętnie jak na to co prezentował w pre-sezonie.
Tello jak dla mnie porażka w tym meczu (Choć doceniam że się starał i nie grał bojaźliwie ). Chyba to jemu nasi kibice świecili po oczach laserem a nie zawodnikom Realu.
Skoro Messi zabiera się za rozgrywanie to musi być napastnik więc czemu nie było Sancheza ?
Graliśmy słabo i gadanie , że Barca była lepsza to już mnie powoli zaczyna denerwować.
Szkoda bo był to mecz jak najbardziej do wygrania. Guardiola przekombinował najkrócej to ujmując.

0

Życzę sobie finału LM z RM i tym razem normalny skład z Ceskiem, Messim i Alexisem w ataku.
Najlepiej też jakby na lewą obronę poszedł Puyol w środku Pique z Mascherano a na prawej standardowo Alves.

0

Ja osobiście nigdy nie było zwolennikiem Tello w pierwszym składzie.
Niestety "jeden zwód" to za mało żeby grać w podstawie , ten chłopak musi jeszcze się ograć , bo na dzień dzisiejszy bardziej pożyteczny jest Cuenca , a Guardiola nie powinien ulegać presji kibiców ( jeśli takowa była).
Alexis zawsze grał dobrze w meczach z realem i dużo serca zostawiał.
Trzymanie go na ławce było strzałem w stopę , no ale cóż czasu się nie cofnie.

0

Troszkę Pep na własne życzenie przegrał wystawiając taki skład , no ale ważne , że zostanie na kolejny sezon.
Ja też gratuluje Realowi mistrzostwa, Barca grała za słabo jak na siebie i to niestety zaważyło a zwłaszcza niemoc strzelecka wszystkich poza Messim.

0

Tello to był zły pomysl , niestety chłopak jeszcze się nie nadaje do gry w podstawie , szczególnie z realem , niestety my nie mieliśmy napastnika , nikogo kto by siał zagrożenie , bo Messi był cofnięty i nawet się pod pole karne nie był w stanie przebić. Dopiero po wejściu Alexisa Barcalona miała napastnika , który ciągle stanowił zagrożenie i był trudny do upilnowania.
Szkoda , ja jak zobaczyłem składy na początku meczu to już się z głowe złapałem bo wiedziałem , że z tym składem co wystawił Pep Barca będzie miała bardzo ciężko....

0

czemu Alexis nie grał od początku z Fabregasem , oni obaj w meczu z Madrytem zawsze grali z dużym oddaniem i pożytkiem dla zespołu.

0

Chelsea wcale źle nie grało , bo to jak się ustawiali bez piłki oraz ogólnie gra w obronie i kontry zasługują na wysokie uznanie.
Nie można mówić , że Chelsea nie zasłużyła na wygraną. Konsekwentnie realizowali swoją taktykę i to przyniosło skutek.
Barca miała swoje sytuację , ale nie miała ich tak dużo. Zabrakło trochę szczęścia .
Ja nie jestem takim optymistą jak niektórzy i nie twierdzę , że jeśli Chelsea będzie grać tak jak dzisiaj to na CN dostanie 3-0. Jeśli Chelsea zagra tak dobrze taktycznie jak dzisiaj to będzie naprawdę niezła nerwówka.

0

Niestety zamiana Alexisa na Pedro to jedynie spore osłabienie . Sanchez może i nie strzelił ale chociaż urywał się obrońcą i do tych akcji dochodził.
Fakt, że zmienić go Guardiola mógł , ale za Cuence albo Tello.

0

Denerwują mnie już te nie słuszne oskarżenia w kierunku Barcy.
Za jedną sytuację Alves jest mieszany z błotem przez fanów Realu (O ile rzeczywiscie tam była symulka) a nie widzą swoich gwiazd pokroju Di Marii , który swoimi jaskółkami poza karnymi wymusza też bardzo groźne wolne i kartki dla rywala.
Tak samo z Busim, fakt że Busi trochę przesadza z tym zwijaniem z bólu, ale jednak on z reguły faulowany jest w środku boiska , więc nie sądzę żeby tu próbował coś wymuszać na siłę.
Ronaldo , Di Maria czy Marcelo to padają albo w polu karnym albo bezpośrednio przed i machają rekami do sędziego , Ronaldo to czasami nawet płacze.
W Barcelonie z graczy , którym zdarza się dziwnie upadać w polu karnym , bądź przed jest jak na razie tylko Cuenca.

0

Athletico mogło tu co najmniej zremisować , ale zamiast grać konsekwentnie to zawalili na całej linii. Teraz to już sobie mogą darować.

0

Spokojnie w GD już Ronaldo sobie tak nie pogra .
Indywidualizm może mu starczy na Athetico ale nie żeby wygrać z lepszymi drużynami jak Barca to już wymagane jest zgranie zespołu . Jak dla mnie real takiego zgrania nie ma.

0

no to już będzie wstyd jak Athletico przegra kolejne derby... Liczę na nich.

0

Nie zdziwię się jak sam Neymar sprostuje wypowiedź Pelego.

0

Sam tytuł już rozłożył mnie na łopatki , nawet tego dalej nie chcę mi się czytać.

0

No to już powoli się za jakimś barem z cyfrą plus będę rozglądać.

0

Jak na razie to mamy 4pkty straty i nie możemy zakładać że w ogóle wygramy ligę. Oczywiście wszyscy tego bardzo chcemy i głęboko w to wierzymy, ale jak na razie nie ma się co ekscytować. Przede wszystkim musimy pokonać Real na CN , a tam gracze z Madrytu wyjdą jak wściekłe psy , nie będzie odstawiania nóg. Mou będzie chciał ten mecz przynajmniej zremisować a remis najprawdopodobniej zapewni im mistrzostwo.
Mam nadzieję że Barca udowodni to że jest lepsza i pokona Madryt i nawet jak nie wygra ligi to pokaże światu że 2 miejsce to tylko wypadek przy pracy i że ciągle jesteśmy od Realu lepsi.

0

@kochamUnited
Jakoś nie zauważyłem braku szacunku kibiców Barcy w stosunku do innych drużyn. Raczej jest zupełnie odwrotnie . Większość kibiców innych drużyn nie słusznie obraża Barce i to z MU włącznie. Byłem kiedyś na stronie MU i widziałem ten wasz szacunek... Ciągle mieli uraz do przegranych finałów LM mimo że przegrali w pełni zasłużenie.
Na tej stronie jestem już jakiś czas i nie zauważyłem żeby tu obrażano inne drużyny (no może z wyjątkiem realu). Tak samo dziwię się Tobie że wchodzisz tu po tym jak Real zremisował i wyrzucasz swoje żale.

0

Szkoda że nie udało się Valencii wygrać , ale remis też bardzo cieszy. Pokazali że naprawdę potrafią konsekwentnie grać. Remis na Santiago to spore osiągnięcie więc mają być z czego dumni. Szczerze im gratuluje.

0

Wszyscy uparli się na sędziów. Myślę , że zupełnie nie potrzebnie.
Minimalne spalone mają to do siebie , że nie zawsze się je wychwyci i z tym trzeba się liczyć. Obrona Barcy nie będzie szukać wymówek bo na pewno przy bramce na 1-0 nie próbowali zakładać pułapki ofsajdowej , tylko byli po prostu zaskoczeni bardzo sprawnie przeprowadzoną akcją rywala.
Jak chodzi o karne to ten element gry zawsze sędziowie traktują z przymrużeniem oka , bo jeśli drużyna jest lepsza to i tak wygra nawet bez karnego , no chyba że jest ewidentny.
Takie ręki jak np Keity nie zawsze będą gwizdane bo to dośrodkowanie nie stwarzało realnego zagrożenia barcelonie , w tym przypadku była to górna piłka a to że poszła po ręce to akurat w niczym barcelonie nie pomogło. Dlatego nie ma co o każdą sytuację tak płakać bo nie karnymi się mecze wygrywa tylko dobrą grą. Ta była dzisiaj po stronie Barcy , która zasłużenie ten mecz wygrała.
Odnośnie 2 żółtej kartki to mógł pokazać ale nie musiał. Myślę że sędzia sugerował się tym , że Sanchez gdy mijał obrońcę miał całkiem sporo miejsca na skrzydle co mogło doprowadzić do groźnej akcji.
Taka już jest piłka , nie można liczyć na to że sędzie się ulituje. Czasami różne faule uchodzą na sucho czasami nie . Gracz Zaragozy miał akurat pecha i tyle.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?