Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Trochę bezbarwny mecz Cuenci . W sumie na te ostatnie 20 min Pep mógł wpuścić Alexisa bo nawet jeśli w ataku by lepszy nie był to na pewno Sanchez lepiej gra w defensywie i jest bardziej ruchliwy. W każdym razie nawet nie było takiej potrzeby bo Milan nie przycisoł zbyt mocno Barcy więc może to i dobrze , że pograł Keita , bo to jest zawodnik , który potrafi ustabilizować grę w środku pola. Zwłaszcza jak chodzi o aspekty obronne.
Cieszy awans. Mam tylko nadzieję , że zawodnicy barcy poprawią celowniki w przyszłych meczach.
0
A teraz pytanie . Czy Gale wciąż trzyma wysoki poziom ? bo jakoś ostatnio ciut o nim ciszej.
Jeśli gra tak jak grał to nie powiem , chętnie bym go w Barcelonie widział.
0
Mam nadzieję , że Bojan rozegra się w Europie i jeśli okaże się wartym zawodnikiem to Barca sprowadzi go spowrotem.
Szkoda mi Bojana , musiał odejść mimo miłości i przywiązania do klubu, ale nie oszukujmy się nie prezentował poziomu na grę w 1 zespole.
0
Mam nadzieję, że jak real potraci punkty to w meczach w których pierwszoplanową rolę nie będzie odgrywał arbiter.
0
@Sawik_10
Zgadzam się nie ma co na siłę szukać problemów.
Mi jest po prostu szkoda Sancheza bo jak sam sobie czegoś nie wywalczy to nie ma , a jednak jest zawodnikiem który fenomenalnie wybiega zza lini obrony i naprawdę dużo nie potrzeba żeby mu stworzyć sytuację.
Może to też wynika ze słabszej gry w środku pola , bo teraz bez Messiego drużyna nie za bardzo potrafi wypracować jakieś klarowne sytucacje.
0
@RMr9BRAZIL
Powiedz mi gdzie jest CR w ważnych meczach w których realowi nie idzie ?
Po drugie nikt z normalnych kibiców nie mówi że CR jest słaby , ale fakt że Messi jest lepszy i taka prawda.
Ronaldo może i strzela dużo bramek , ale on oddaje zdecydowanie więcej prób strzałów i nie raz przez takie próbowanie na siłę real remisował mecze , bo Ronaldo przy bramce przeciwnika nie bardzo chciał się dzielić piłką.
Messiemu jak nie idzie strzelanie to zagra fenomenalną asystę , która pozwala drużynie odnieść zwycięstwo.
0
Po bramce Messi z nim rozmawiał i się uśmiechali ale raczej wyjaśniali sobie kto strzelił bramkę itp .
W każdym razie ja nie mówię że Messi go nie lubi ale wg mnie mu nie ufa i tyle przynajmniej na razie.
0
@Hasz29
Nie wiem czy go lubi czy nie , ale to nie tylko ja zauważyłem. W meczu z Sevilla było to irytujące , można było zauważyć że piłke od Messiego dostaje każdy tylko nie Alexis , wyjątkiem jest Xavi i Fabs bo oni nie patrzą na nazwisko tylko na to kto jest najlepiej ustawiony.
Ja rozumiem że można czasami innaczej rozprowadzić akcję , ale mając do wyboru Sancheza na prawej i Pedro na lewej piłka leciała zawsze do Pedro , a jak nie było Pedro to Messi stawał i wycofywał do pomocników.
0
@Sawik10
Nie mogę się z Tobą zgodzić , Sanchez od początku grał ostrożnie i drużynowo , naprawdę nie wiem kiedy ty zauważyłeś żeby on grał samolubnie.
Różnica polegała na tym że Sanchez ratował zespół mimo marnej ilości okazji.
Tak jak np bramka z realem oraz kilka innych ważnych bramek , a Messiego szukał najczęściej w każdym meczu.
Sanchez właśnie nie gra samolubnie mimo że wielu oczekuje albo wreszcie zaczął i pokazał swój drybling.
0
@Hasz29
Przeanalizuj sobie chociażby ostatni mecz z Sevilla . Tam Alexis wybiegał na czystą pozycje kilka razy i zawsze Messi mając wybór wybierał każdego tylko nie Alexisa . Przy kilku sytuacjach Sanchez wybiegałby sam na sam a piłka był kierowana do Pedro , który nic konkretnego z nią nie potrafił zrobić.
Zresztą nawet w podsumowaniu przed ostatniego meczu , redaktor też zauważył że Sanchez kilka razy świetnie wychodził a piłki jak nie dostawał tak nie dostaje.
0
Ja się w sumie nie dziwie, że Alexis nie próbuje dryblować , skoro nawet wtedy kiedy gra podaniami i często szuka Messiego , to i tak jest pomijany w akcjach ofensywnych , zwłaszcza kiedy wychodzi na czystą pozycje . Jak na razie to Sanchez może polegać tylko na sobie . Gołym okiem widać , że drużyna mu nie ufa ( głównie Messi).
Gdyby jeszcze dryblował i nie daj Bóg stracił piłkę to jeszcze bardziej by sobie utrudnił sytuację.
0
Zawsze był lepszy.
0
Co jest z tą stronką , dalej pada a miała nie padać....
0
No ewidentnie Barca ma pecha , w przeciwieństwie do Realu , ktoremu co mecz dyktują karnego albo nie zauważają rąk ich piłkarzy w polu karnym.
Jeśli by tak spojrzeć ile real wygrał meczy , które powinien zremisować a ile barca zremisowała , które powinna wygrać to naprawdę żal mi człowieka , który mówi że Barcelonie sędziowie pomagają bardziej niż Realowi .
0
Wg mnie ten transfer może się okazać strzałem w 10-tkę , to co może wnieść Neymar to na razie jedna wielka nie wiadoma , ale nie uważam że sprowadzanie go będzie błędem.
Nie zgadzam się też z opinią niektórych że Neymar nie ma pokory i gwiazdorzy. To media na świecie robią z niego gwiazdę a pokorę ma , bo nigdy z jego ust nie słyszałem żeby sam siebie uważał za gwiazdę jak np Balotelli tylko notorycznie podkreśla , że daleko mu do tych najlepszych piłkarzy.
Nie jestem jego fanem , ale chłopak ma talent i nie trzeba być ekspertem żeby to widzieć. Zobaczymy czy go sprowadzimy, Ja osobiście nic przeciwko nie mam.
0
Ciekawe ile bramek w tym sezonie strzelil wychowankowie realu madryt.
0
Messi za nisko ...
0
"Messi gra dla zespołu, Cristiano dla siebie"
Od zawsze to powtarzałem , kiedy Barcelonie nie idzie i Messi widzi, że nie ma co liczyć na śrubowanie indywidualnych rekordów to stara się szukać kolegów i nie jedną fenomenalną asystą odwrócił losy meczu.
Cristiano mimo, że potrafi zagrać ładną piłkę to ogranicza się do stania pod bramką rywala i przy każdym kontakcie z piłką próbuje strzelać , nawet z beznadziejnych pozycji...
Nie uważam natomiast , że jest on słaby , raczej ma problemy z podejmowaniem słusznych wyborów, cenie na pewno jego umiejętności oraz profesjonalizm w wykonywanym zawodzie.
0
Już po samym stylu gry Sancheza osobiście nie miałem obaw co do jego adaptacji. Jest szybki , dynamiczny , świetny balans ciała i drybling a do tego jak widać całkiem niezłe wykończenie. Z takimi cechami Sanchez odnajdzie się w każdym zespole , ale bardzo cieszę się że trafił akurat do nas.
0
Dwumecz bardziej obiektywnie pozwoli ocenić , która drużyna była lepsza.
Jednak wycięstwo w finale nad realem chyba dałoby mi więcej satysfakcji :)
0
@MCPit96
Zauważ , że wygrywając LM walczysz o trofea takie jak superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwa Świata , a wygrywając ligę , ewentualnie grasz w superpucharze Hiszpanii , co nie znaczy , że Barce ten turniej ominie . Jak wygra w CDR to i w superpucharze Hiszpanii zagram, więc traci tylko 1 trofeum . OK wiadomo , że ważne ale Liga Mistrzów jest tak samo ważna . Pospolity Kowalski nie zawsze wie kto wygrywa ligę , a już zwycięzców LM się pamięta lepiej.
0
Mecz był ciężki i bardzo ostry. Spalone spalonymi , ale Athletico mialo na tyle sytuacji do wygrania meczu , że nie powinni tu narzekać.
Barcelona wygrała ten mecz tylko i wyłącznie dzięki fantastycznemu uderzeniu Messiego.
Szkoda tylko , że znowu Messi brał udział w bezsensownych rajdach mając obok siebie Sancheza i znowu kompletnie go olewał , jeśli tak dalej będzie wyglądać jego współpraca z Sanchezem , to każdy kolejny wygrany przez Barcę mecz chyba będziemy musieli określać mianem "Cudu".
0
Według mnie Alexis ma dobre wykończenie, np mecz z Leverkusen 3 sytuacje , dwie bramki i jeden strzał cudem obroniony przez bramkarza.
Z Valencia problemu nie stanowił celownik, ale Diego Alves.
Zauważyłem że Messi chyba nie za bardzo lubi Sancheza. Po wejściu Tello, Messi praktycznie wszystko kierował do niego , nawet jak Sanchez pokazywał się na pozycji i był w korzystniejszej sytuacji, tak samo zresztą jak wcześniej z Pedro.
Wydaje mi się , że Messi wie że Sanchez to typ zawodnika , który go może przyćmić w jakimś stopniu. Nawet nie chce myśleć co czeka naszych rywali jak Sanchezowi wróci drybling a koledzy zaczną mu bardziej ufać (głównie Messi bo tu w sumie tylko widzę problem).
Odnośnie Villi to też z utęsknieniem czekam na jego powrót i liczę na to , że poprawi celownik , bo zdarzały się mecze , że marnowane setki Villi były na porządku dziennym. Co jak co , ale Sanchez ma bardzo dobre wykończenie i przede wszystkim fantastycznie wybiega zza linii obrony , co u Villi notorycznie skutkowało podniesioną chorągiewką.
Liczę też, że Villa jeszcze nas zaskoczy i poprowadzi Barce do zwycięstw tak samo jak reprezentacje.
0
Sanchez 9. Winienie go za to, że nie upilnował Kadleca jest absurdalne bo to nie napastnik powinien o takie piłki walczyc. Alexis probowal wyreczyc obrone , ktorej nie było tam gdzie byc powinna... A to ze przegral no cóż , tak bywa. Własnie sam fakt ze biegal po calym boisku i staral sie pomoc w obronie zasługuje na spore uznanie.
0
Trochę jestem zdziwiony tym , że przy ocenach w meczu z Osasuną , redaktorzy stwierdzili , że transfer Alexisa nie był wart takich pieniędzy, wg mnie jest zupełnie odwrotnie.
Dla mnie ogromnym błędem jest winienie Alexisa za to że np nie dochodził do sytuacji w meczu w którym praktycznie nie dostał żadnego otwierającego podania. Trzeba zauważyć fakt że Sanchez gra jako wysunięty napastnik i on musi dostawać podania , nie ma innego rady. Tym bardziej że jest bardzo aktywny , wraca się do obrony i haruje jak może, a Messi jest wychwalany nawet jak gra cholernie egoistycznie i zaprzepaszcza sytuacje w których fenomenalnie wybiega mu Sanchez a ten z uporem maniaka wbiega w największy gąszcz i traci piłki. Jak dla mnie jest coś nie tak w współpracy na linii Messi-Alexis i niestety z winy tego pierwszego.
Kolejnym aspektem na który warto zwrócić uwagę to fakt , że Sanchez jest grał zawsze bardziej jako skrzydłowy a sposób w jaki wybiega zza linii obrony i wykańcza akcje naprawdę powinno robić spore wrażenie. Villa aby strzelić bramkę musiał mieć często po 5-6 klarownych sytuacji (przynajmniej w FCB) Alexisowi starczy 1 max 2.
Największych atutów Sanchez jeszcze nie pokazał , jak dla mnie to wspaniały transfer.
0
Świetnie Valdes!
0
Sanchez!
0
Alexis nic nie gra ?? on ciągle biega i nie odpuszcza nikomu , napewno 100 razy wiecej niz dreptający Messi , który biega jak ma kaprys , a to że Alexis jest wysunięty to nie jego wina tylko postanowienie trenera , Messi sie wraca do rozgrywania dlatego częsciej jest przy piłce ale Alexis swietnie wchodzi do piłek i sprawia olbrzymei zagrożenei jak tylko tą piłkę ma.
0
Pep przegrał na własne życzenie , nie wiem co miało na celu trzymanie na ławce Xaviego , Inniesty i Cesca , a wpuszczanie bezbarwnego Sergio Roberto oraz Pedro , który jest zupełnie bez formy.
W moim odczuciu Guardiola nie potraktował poważnie tego meczu i przez to jest tak jak jest.
0
Po co ten Cuenca i Tello ?? skoro ewidentnie brakuje środka pola a Pedro do zmiany bo gra żałośnie jak narazie.