Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie taki byle jaki skrzydłowy. Pedritto to defensywny skrzydłowy, a to rzadko spotykana cecha ... bo w sumie zbędna :)
13
Uważam, że niestety podążamy tropem Realu sprzed kilku lat, który w razie niepowodzeń, światełko w tunelu widział kupując zawodników za 80-90mln euro i przebudowując cały skład. Atletico pokazało, że liczy się przede wszystkim zespół, a nie kupowanie najemników.
Oczywiście również uważam, że skończył się pewien etap i należy zrobić sporą przebudowę, jednak myślę, że należy ja budować z solidnych rzemieślników, walecznych, zmobilizowanych, którzy pokierowani odpowiednią taktyką, będą w stanie zbudować coś więcej niż tylko zlepek indywidualności.
Pozbycie się Alexisa jest dużym błędem, bo takich zawodników nam właśnie potrzeba. Cesc ma w sobie DNA Barcy i mógł być jednym z ostatnich, którzy w obliczu całkowitej przebudowy składu, nadałby przynajmniej odrobinę dawnej wartości jaka cechowała ten klub, a która może być kiedyś potrzebna.
Nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy.
1
Gratulacje dla Arsenalu!! Świetnie skorzystali z głupoty naszego zarządu.
2
Na mundialu akurat widzieliśmy coś zgoła odwrotnego.
1
No przynajmniej jedna dobra wiadomość dzisiaj.
2
Jeśli już ma przejść, to lepiej by było gdyby tę karę zmienili. Fajnie by było jakby zamiast absencji, dostał za karę granie w masce cały sezon np http://nevalalee.files.wordpress.com/2010/12/lecter_mask.jpg?w=450 :D
8
Alexis jak dla mnie zagrał jednak lepiej od Neymara.
Fakt, że Neymar miał całkiem niezłe rajdy, tylko niestety pod ich koniec podejmował fatalne wybory, co raczej nie jest dla niego plusem.
Jak chodzi o karne, Neymar uderzył lepiej, choć na granicy przepisów.
Trzeba też spojrzeć na to z innej strony. Jakby Chile pod koniec meczu objęło prowadzenie 2-1 i w konsekwencji wygrało mecz, to na Neymara pewnie sypnęło by się sporo nieprzychylnych opinii, w przeciwieństwie do Chilijczyka.
1
Tylko teraz pytanie, czy warto robić taką wymianę. Dopłata 30m euro za zawodnika, który nie koniecznie musi do nas pasować. Nie mówiąc już o niezbyt stabilnym stanie psychicznym, za który możemy w przyszłości mieć nieliche kłopoty. Alexis do tej pory był jednym z najlepszych zawodników mundialu, pokazał, że w formie potrafi zakręcić nawet 3 przeciwnikami z najwyższej półki. Tracić takiego zawodnika w momencie przebudowy zespołu, to jak dla mnie jest fatalny wybór. Sanchez nigdy nie był naszym problemem, a była nim ospała, powolna gra, bez polotu, w której ten się nie potrafił odnaleźć (zresztą nie tylko on).
0
Mam nadzieję, że to nie prawda.
0
Batonelli będzie kluczowy.
3
Poniósł go melanż.
0
Costa wybitnie nie pasuje do takiej taktyki jaką aktualnie gra reprezentacja Hiszpanii. Szkoda, że widzi to każdy po za Del Bosque.
0
To mam nadzieję, że chociaż ten wejdzie, a jest duża szansa :)
0
ładnie, żałuje, że sam nie obstawiłem.
0
Iker jak na razie kompromitacja.
0
No cóż Hiszpanie mogą się pakować. Niestety różnica poziomów.
2
Ach ta technika
3
Pedro to już niech lepiej zejdzie.
0
to Pedro ma drybling? :)
2
Pedro pada jak muszka.
3
boski znów łatwo objechany.
0
Mam dziwne wrażenie, że Chile dzisiaj rozgromi Hiszpanię.
0
Pepe animal.
1
21 bramek i 15 asyst to dla Ciebie za mało w tym sezonie?
Alexis był naszym najlepszym zawodnikiem w minionym sezonie.
1
Już Sanchez strzela :)
0
Busi się boi, że się opali.
0
Nie, to był któryś z meczy w połowie sezonu, jakiś czas po jego powrocie po kontuzji. Nie pamiętam dokładnie z kim grali, pamiętam jedynie, że Messi zagrał wtedy fatalnie (to był 2 albo 3 mecz z rzędu który przespacerował i w końcu dostrzegli to fani)
0
Jeśli chodzi o Messiego, to był mecz w którym Messi totalnie sobie olał spacerując po boisku jednocześnie mając koło 20 strat. Zasłużył wtedy na 1 z wykrzyknikiem i tego domagali się użytkownicy (jak najbardziej słusznie, bo taka ocena należała się za jego grę), jednak redaktor na wstępie napisał, że on Messiego słabo nie ma zamiaru oceniać i będzie zważał na głosy użytkowników (wtedy dostał ocenę 3). Mówiąc krótko, Messi może grać źle i mamy się z tym pogodzić.
Odniosłem się do tej sytuacji, ponieważ często z Alexisa robiło się kozła ofiarnego, nawet pomimo faktu, że często w danym meczu był naszym najaktywniejszym zawodnikiem i nie grał najsłabiej.
Jednak w obliczu słabej postawy zespołu i kompletnie nie dobranej taktyki trzeba było wybrać jednego zawodnika, na którego zrzuci się winę. Alexis nie był wychowankiem, a do tego był zawodnikiem na którego musieliśmy się sporo wykosztować, dlatego stanowił wyborny cel.
3
Pewnie im chodziło o oceniających na tym serwisie, którzy notorycznie dawali niesprawiedliwe oceny Alexisowi (przynajmniej tak to wyglądało w zestawieniu z ocenami Pedro czy Messiego).
0
Nie chce się aż wierzyć, że sprzedajmy go, mimo tak długiej sagi związanej z jego transferem. Gdyby Cesc był bliżej pierwszego składu (na swojej nominalnej pozycji), to uważam, że jeszcze sporo dobrego by nam przyniósł jego transfer, no ale cóż, teraz możemy gdybać.