0

Jak się mu strzela prosto w ręce, to nie ma się co dziwić.@edit miało być post wyżej

0

Tym bardziej, sprzedać genialnego skrzydłowego, kupić za to genialnego napastnika i stawiać go na skrzydle ... Paradoks. Skoro taki miał być plan na ten sezon, to ja nie mam pytań.

1

Crack szykuje się do wejścia :)

3

Coraz mocniej boli mnie sprzedaż Alexisa.

1

Szczerze mówiąc wolę zmęczone Suareza niż wypoczętego Pedro. Wg mnie Luis Enrique podjął dobrą decyzję o wystawieniu go w pierwszym składzie. Wystawianie go na koniec meczu i tak zbyt wiele by nie zmieniło. Po prostu byliśmy wczoraj słabsi.

0

Gdyby nie ten bezsensowny karny, to może Real by nie pokonał Bravo ani razu. Teraz to niestety można gdybać.

1

Niestety ludzie często się mylą. "Po co mam Thiago skoro mam Sergio Roberto", "Po co nam Alexis skoro Suarez jest 100 razy lepszy" itd itd. Szczerze mówiąc, dałbym dużo aby zobaczyć dzisiaj u nas Alexisa w składzie, bo zdecydowanie brakowało walki, ale trudno kolejny blamaż, który jakoś trzeba przeżyć.

2

Pamiętam, kiedy negocjowaliśmy transfer Neymara, spora część kibiców była przeciwko "przereklamowanej gwiazdce", dobrze jednak, że ten transfer doszedł do skutku a Neymar wciąż udowadnia swoją wartość.

0

Dzięki. Przydało się :)

1

Za Laporty zdobyliśmy kilka razy LM, bez reklam na koszulkach ... Jak widać, wielki klub nie potrzebuje reklam.

0

Policz ile razy wystąpiło słowo Neymar a ile Pedro.
To był podany przykład, zdarzało się, że Pedro miewał taką formę, że wykorzystywał takie sytuację, jednak w klubie ostatnio formą nie błyszczy dlatego na niego padła moja pierwsza myśl.

1

Warto też pochwalić Neymara, bo dobry pomocnik zagrywa nawet 5-6 kluczowych podań na mecz, a bramki czasami po takich podaniach nie padają wcale. Gdyby na miejscu Neymara w tych sytuacjach był Pedro, to moglibyśmy nawet tego meczu nie wygrać.
Oczywiście brawa dla Messiego za świetne asysty, ale również dla Neymara, za to że z zimną krwią i spokojem wykorzystał te sytuacje. Nie jeden napastnik by się w tych sytuacjach spalił.

0

A co ma zrobić obrońca w takiej sytuacji, przedryblować 5 zawodników i wyłożyć na 5 metr? Skoro całą siłę i pomysł w grze ofensywnej opieramy w bocznych obrońcach, to mamy wrzutki i musimy się z tym pogodzić.

0

Obrońca powinien być rozliczany za grę w defensywie, a jak na razie Albie nie wiele można zarzucić. Na pewno można zauważyć, że świetnie się ten zawodnik ustawia i jest tam gdzie powinien.

1

Neymar wszedł i już coś się zaczęło dziać.

0

Sami niestety naszym stylem prowokujemy to, że Alves jako jedyną opcję, widzi wrzutkę w pole karne. Dawniej tak nie było, bo mieliśmy pomysł na grę, a ostatnie 2 lata, to wygląda jak walenie głową w mur.

0

Akurat w przypadku zawodników Barcelony, to przynajmniej widać że podczas upadku jest kontakt z rywalem, który ten upadek mógł spowodować, to że kibice Realu uważają, że zawodnicy Barcy dodają sporo od siebie to już ich sprawa. Jednak żaden nie robi tak bezczelnych "jaskółek" jak Di Maria, który jeszcze wyjeżdża z pretensjami do sędziego, kiedy ten mu pokazuje kartkę za symulowanie. Zresztą "Di Maria Best Dives" na YT idealnie obrazuje o co mi chodzi.
Ostatnio się sporo poprawił pod tym względem, to na plus, ale i tak bym go nie chciał u nas.

0

To porównaj sobie obu tych piłkarzy na tegorocznym mundialu. Alexis był najjaśniejszym zawodnikiem w każdym meczu z udziałem swojej reprezentacji. Di Maria aż tak nie błyszczał. Zresztą statystyki z tego sezonu La Liga również możesz sobie porównać dla spokoju ducha. Alexis jest bramkostrzelny i bardzo uniwersalny. Di Maria raczej asystent, drybler.

0

Sprzedawać Alexisa za 40mln a kupować Di Marię (największego nurka świata) za 60mln. Jak dla mnie to byłaby profanacja. Nie przeczę, że jest dobry, ale Alexis jak dla mnie w zeszłym sezonie był lepszy a i tak mu to nie pomogło.

0

Ostatni sezon pokazywał, że Alexis potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji. Moim skromnym zdaniem w minionym sezonie był naszym najlepszym zawodnikiem. Zresztą styl gry zależy dużo od trenera i zawodników, a ostatnie 2 lata nasza gra "stylu Barcy" zupełnie nie przypominała. Za Guardioli nie byliśmy ospali i powolni, tylko ruchliwi i grali z polotem. Uważam, że jakbyśmy prezentowali taką grę jak to było w latach 2008-2011, to również Alexis grałby świetnie i nikt by nie powiedział, że tu nie pasuje.

9

Ja akurat nie uważam, że Alexis się nie sprawdził. Prawda jest taka, że trafił do nas w najgorszym możliwym momencie. Ostatnie 2 sezony, to była żenada jeśli chodzi o naszą grę (szczególnie LM brutalnie nam to pokazała, nie mówię o laniu ogórasów w lidze).
Sanchez musiał się sprawdzić w drużynie, która ciągle szuka podaniami Messiego, tutaj niestety leży problem, który nie tylko jego dotykał, a dotykać pewnie będzie jeszcze wielu innych zawodników po nim.
Ściąganie zawodników za grube miliony nie koniecznie musi się sprawdzić. Widać to na przykładzie klubów z polityką kupowania gwiazd. Drużyny te potrafią powalczyć o najwyższe cele, ale z reguły ich nie zdobywają. Zobaczymy gdzie zaprowadzą nas decyzje TEGO zarządu.

0

Ja uważam, że nota dla Messiego w sam raz. Redaktor dobrze uargumentował i ewentualne podnoszenie jej z powodów sentymentalnych mija się z celem.

15

Klauzula spoko, ale mogliby zrobić wyjątek dla Pepe.

1

Guardiola od razu wystawiał go w najważniejszych meczach (mecze z Realem, ledwo po zakontraktowaniu), w których zresztą ten się odwdzięczał dobrą grą. Pamiętam mecz z Realem, w którym nie wystąpił od pierwszych minut, tylko z powodu tego, że miał kontuzję (bodajże bark) i Barca w tym meczu nie istniała z przodu do tego stopnia, że Guardiola mimo niepełnej sprawności Chilijczyka, zdecydował się go wpuścić na ostatnie 20 minut, a ten od razu po wejściu wyrównał wynik spotkania.
Co do Tito, to racja, ale to może wynikało z tego, że w jego taktyce, Alexis nie potrafił się za bardzo odnaleźć i rzeczywiście drugi sezon w jego wykonaniu nie był powalający.

2

Zdecydowanie przez założenia taktyczne i sposób gry Barcelony.

1

Jak chodzi o zmiany w zespole, to jak dla mnie powinno się zacząć od obrony i pomocy, bo atak mieliśmy dobry. Sprzedaż Chilijczyka nie jest uzasadniona.

1

Prawda jest niestety bardziej ponura. Barca gra totalną żenadę już od dobrych 2 lat i na pewno nie jest to wina tego, że Alexis się w tak kiepsko grającej drużynie nie mógł odnaleźć. To że mieliśmy jakieś rekordy i wyniki w słabej lidze Hiszpańskiej, gdzie po za Realem i Barcą nikt nic nie grał, bardzo mocno zamydliło oczy wielu fanom. Na szczęście istnieje jeszcze LM, która dawała nam aż nadto wyraźne sygnały, że należy wstrząsnąć tą drużyną. Jest jeszcze taka możliwość, że gdyby nie świetna forma Alexisa, to miniony sezon byłby bolesną kompromitacją, ale teraz można już tylko gdybać.

4

Szkoda, że akurat trafił do Barcelony, która wygrała wszystko. Niestety stał się pierwszą ofiarą tego, że zarząd nie potrafił sobie z tym faktem poradzić i jedynym wyjściem dla nich jest teraz prześcigać się z Realem o sprowadzanie czym droższych piłkarzy (ewentualnie przebijanie się w płaceniu horrendalnych pensji zawodnikom). To jest bardzo smutna sprawa, mam tylko nadzieję, że ten scenariusz nie będzie miał przykrego finału.

2

Niestety również wyczuwam chude lata. Niektórzy nie pomyśleli, że Suarez może nie być taki spektakularny jak w Liverpoolu, póki wszystko będzie kręcić się w okół Messiego. Przejechało się już na tym kilku zawodników, a Neymar jak na razie jest u nas cieniem, samego siebie z reprezentacji. Alexis w minionym sezonie pokazał, że zwalczył kompleks Messiego i był naszym najlepszym zawodnikiem. Szkoda, bo jego walka, zaangażowanie, mogła by jeszcze nie raz nam punkty uratować.

3

No cóż, Pedro lubi zaskakiwać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?