0

Pana Szpakowskiego szanuje, ale ogólnie młodzi z Eleven są na poziomie. Natomiast Pan Ćwiąkała to w tej chwili najlepszy komentator w Polsce od LaLigi.

0

Przy tej klasie sędziowania w Hiszpanii, to po wprowadzeniu VAR, mecze będą trwać z 10 min. dłużej.

5

W tym zespole narysowanym przez Valverde brakuje tylko jednego piłkarza. Takiego, który pomógł by w ofensywie. Miał nim być Dembele, może jeszcze będzie. Żal tego co robił wczoraj Deulofeu. Suarez dalej słabo. Aż się prosiło dać szansę Paco, skoro ci dwaj powyżej nic nie potrafili zmienić. Ale ogólnie Barca znakomicie zorganizowana. Pressing po stracie piłki - genialny! W pierwszej połowie Valencia wyglądała jak Real Murcia. Brakowało tylko gola. A przepraszam! Gol był. Tylko sędziego nie było. A przepraszam! Sędzia był. Tylko okulary zgubił...

5

Lepszego rozwiązania niż wystawienie Belga nie ma. Digne na stoperze? Gorszy pomysł. Trójka obrońców? Gorszy pomysł. Rakitic na stoperze, Paulinho w pomocy? Eksperymenty.

0

Bardzo ciekawa statystyka. Zakładam, że zza pola karnego strzeli Messi z rzutu wolnego. Albo Rakitic. Taki gol w stylu ostatniego z Bernabeu :-)

2

Witamy Państwa serdecznie w Turynie, kibice dziś mocno zmotywowani, bo przeciwnikiem Juve będzie AS Roma... yyyyy przepraszam, oni tylko tak wyglądają, bo to nie Roma to Barca dziś będzie przeciwnikiem Juventusu!

1

Mniejsza o wynik. W końcu ta gra wyglądała naprawdę świetnie! Właściwie cały zespół zagrał bardzo dobrze. Semedo, Jordi, Dembele, Rakitić - do pochwalenia. Messi trzymał tylko swój poziom. Bardzo ciekawy jestem Paulinho. Widać, że ma ogromne chęci do gry. Moim zdaniem będzie ciężko pracował w środku pola.

2

Kolejny tekst z gazety, po którego lekturze czuję się jakby ktoś robił ze mnie idiotę!

8

Recepta na sukces jest jedna. Trener z dobrym pomysłem na grę i atmosfera w drużynie. Transfery nic nie gwarantują.

0

Może się mylę, ale zarząd jest w takiej sytuacji (Benedito już zbiera podpisy), że dojdzie dziś do jakiegoś transferu. Choćby było to wyrazem desperacji (i nazwisko i kwota).

1

Dają do myślenia słowa tego Pana. Zarząd tonie, więc nie ma opcji żeby nie sprowadzili jeszcze kogoś. Ale Coutinho to raczej nie będzie.

0

Niedoceniany przez kibiców.

0

W takim sensie, że gdy zawsze była mowa o sprowadzeniu klasowego stopera, to miał on w domyśle zastąpić Mascherano. Obserwuję, że w tym sezonie trochę się to zmieniło, ale przypomnijcie sobie artykuły po odejściu Martino.

44

Masche to jeden z najbardziej niedocenianych piłkarzy Barcy. Zadziwiające jak dobrze wpasował się w role stopera, bo przecież jest to defensywny pomocnik. Niezastąpiony na tej pozycji w Argentynie. Moim zdaniem najlepszy piłkarz tej reprezentacji podczas ostatnich MŚ.

0

Z doniesień medialnych można by sądzić, że pół Atletico zostanie sprzedane po zakończeniu sezonu :-)

Niemniej jednak, jeśli Barca zdecyduje się na transfer jakiegoś gracza z Atletico, powinna go dostać ze zniżką, w ramach dobrych relacji pomiędzy klubami. W nagrodę za puszczenie w zeszłym roku Davida Villi za pół darmo.

0

Dla mnie były 3 powody porażki z Realem:
1. Frajerskie błędy w obronie (patrz Pique i Puyol wkręceni w ziemie)
2. Brak napastnika oprócz Messiego.
3. Zero reakcji na wydarzenia boiskowe.

0

Niestety trzeba przyznać rację Pawłowi Wilkowiczowi z Rzeczpospolitej, który napisał wczoraj, że w zeszłym roku Barca zrobiła najgłupsze zakupy w Europie: dopłacając za Ibrę i dając 25 mln za Dmitro.

I to jest prawda. Za to w tym roku zakupy udały się Barcie rewelacyjnie.

0

Słowo w sprawie Busquetsa.

Obserwując skład jaki preferował w ubiegłym sezonie Pep, to Sergio jest dla niego bezwzględnie graczem na pierwszy skład. Z pewnością Mascherano nie zmieni tej sytuacji.

Natomiast jest prawdopodobne jest, że Argentyńczyk będzie jednak bardzo często zmieniał Segio i w pewnych spotkaniach występował zamiast niego.

0

Jeszcze jedna uwaga to kasy wydanej na Zlatana.

Dzisiaj możemy powiedzieć, że Barca miała farta ponieważ:

mimo, że przepłaciła za Zlatana to transfer Maxwella za śmieszne pieniądze (Już Robert Lewandowski kosztował prawie dwa razy tyle) okazał się znakomity. Maxwell praktycznie nie miał problemów z kontuzjami, a jako zmiennik Abidala spisał się świetnie.

Zatem,

Kasa transferowa z zeszłego sezonu to nie tylko Zlatan.

0

W moim przekonaniu Ibra zasługuje na jeszcze jedną szansę. Choćby z powodów finansowych. Martwiły mnie mecze w których Valdes biegał więcej niż on. Może ten Villa faktycznie zmobilizuje go do większęgo wysiłku?

Pewne jest jedno. Powoli tworzymy Dream Team nr 2.

0

Ta informacja może być związana i tym co podaje dziś El Mundo Deportivo, czyli przenosinami Cesca do Barcy.

0

Moim zdaniem: jeśli przyjdzie Villa, to Ibra powinien odejść. Pep postawi zapewne na Ville i Szwed będzie się irytować, że nie gra. Już jakiś czas temu mieliśmy w szatni Czarną Owcę i nie skończyło się do dobrze dla klubu.

0

Moim zdaniem mecz zawaliła obrona. Szczególnie słabo wypadł Dani Alves. I niestety brakowało Iniesty. Gdyby ten mecz odbył się na Camp Nou nie miałbym nadziei na awans. Ale że Camp Nou dopiero ugości Inter, to jest szansa.

Jak powiedział Pep na konferencji prasowej po meczu: - To będzie bardzo długie 90 minut dla Interu i my się już o to postaramy. Oby Pep, oby.

0

Taki ma charakter ten chłopak. Poza tym jak każdy piłkarz grający pod skrzydłami Mourinho wierzy, że geniusz trenera pozwoli wygrać z każdym. Nawet z Barceloną.

To będzie bardzo ciekawy mecz bo w dwóch poprzednich pojedynkach z Interem w tym sezonie, Barca była lepsza od Interu i to bez dwóch zdań. A Mourinho bezsilnie machał rękami na swoich rycerzy.

Ja stawiam na bramkowy remis. Może być taki jak z Arsenalem 2:2.

I szczerze uśmiałbym się gdyby po dwie bramki zdobył Ibra i Eto.

0

NARESZCIE! Czekałem na tę wiadomość od miesiąca. Sensowny zmiennik dla Henrego, młody, szybki i z pewnością z każdym sezonem będzie lepszy. Może zamiast 20 baniek na Czechrynskiego wydać pieniądze na wartościowego pomocnika!

0

Zastanawiam się, co będzie jeśli powtówrzy się historia z kontuzją Marqueza, a Puyol też będzie wykluczony. Oczywiście w zastępstwie Toure do obrony, ale co jeśli się to przydarzy w czasie Pucharu Afryki. Muniesa na środek obrony w ćwierćfinale LM?

A może to tylko pesymizm w stylu Błotosmętka z Narnii...

0

Jeśli już mówimy o następcy Henrego na skrzydle to moim zdaniem najlepszy na tę pozycje wydaje się być David Silva. Szybki, zwinny ze świetnym przeglądem pola. No i oczywiście znkomicie kreujący akcję. Dla mnie strzał w 10! I przede wszustkim młodszy od Villi.

0

Jest przecież jeszcze Gabi Milito, a kto pamięta jego mecze sprzed dwóch sezonów ten wie, że jeśli chodzi o obronę to nie ma się czego obawiać.

Prawda jest taka, że potrzeba więcej zdolnych pomocników, żeby było komu grać jak xavi czy iniesta będą musieli odpocząć.

Pamietajcie, że najbliższy sezon to La Liga, Copa del Rey, Liga Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata, Superpuchar Hiszpani i Super Puchar Europy!!! Bez szerokiej ławki nie da się wszędzie grać na wysokim poziomie.

No i oczywiście sezon przed MŚ w RPA czyli znowu gwiazdy będą zmęczone.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?