Gorostiaga
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Zielonka
4 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
30
W kontekście problemów ze środkowym napastnikiem, może warto odnotować, że Antoni strzelił wczoraj te dwie bramki z pozycji klasycznej "9".
8
@kingmati414 Pracuś. Był wszędzie. Szkoda, że Messi nie podawał do niego częściej. Lepiej niż w 4-5 ostatnich spotkaniach.
0
Jakich to czasów dożyliśmy. Real na Camp Nou jest bardziej "barceloński" niż sama Barcelona.
4
@Skaramuczi Najbardziej rzeczowy i najbardziej słuszny komentarz jaki dziś przeczytałem! W punkt!
0
@BarcaInfo Kto pamięta, że Messi w tym meczu wszedł dopiero z ławki, przy wyniku bodaj 0:3. ???? :-)
0
@Robertinho Bardzo dziękuję.
1
Nic to. W tym meczu narodzi się legenda Grizzmana! Takie mam pobożne życzenie.
0
Prośba do osób znających język hiszpański. Jak powinno się wymawiać nazwę RAC1 i TV3. Proszę łopatologicznie napisać :-)
4
@ViscaBarca123 Odnoszę wrażenie, że Semedo świetnie rozumie się z Dembele. Mogę się mylić, ale wydaję się że z Dembele na skrzydle Semedo zawsze wypada lepiej.
6
Co za paradoks. Niewiele mówi/rozumie po hiszpańsku, ale jak się już odezwał w tym języku, to powiedział "za dużo". To ja mam pierwszą propozycję dla Dembele. Niech przestawi w konsoli język menu na hiszpański. Od czegoś naukę języka trzeba zacząć.
2
@sewciu50 Kolego, to najgłupsza postawa jaką można przyjąć. Jeśli już nie ma na kogo głosować, to idziesz do lokalu i oddajesz pustą kartę. Postawa mam to w d... nie idę głosować - to porażka.
1
A ja stawiam, że w niedzielę z Sevillą ta seria bez gola się zakończy.
1
Za wczorajszy mecz trzeba pochwalić też Semedo. Dał radę, choć nie na swojej nominalnej pozycji. Brawo. https://iv.pl/image/GrNEGcn
0
@Barca_Big_Moment Zgadzam się. Pierwsza połowa - katastrofa. Druga połowa, być może najlepsza w tym sezonie.
5
Dwa spostrzeżenia po meczu. ARTHUR znowu był wczoraj naszym najlepszym pomocnikiem. To on dawał impuls przy monotonnym rozgrywaniu. Frankie wczoraj już drugi mecz - jakiś taki - przygaszony, a kolega Arthur znowu non-stop pod grą. GRIZZMAN się marnuje. Ta pozycja, te zadania ofensywne mu nie leżą. On gra gorzej niż w presezonie, gdzie brylował. Jemu trzeba albo zmienić pozycję, albo jak pisał @kkbarca dać mu zadania Vidala z wczoraj. Grizzman na razie się marnuje, chyba niestety z winy EV. Valverde oddaje jednak, że to on wygrał ten mecz kluczowymi zmianami.
2
@sztrupcak Oglądałem. Real nie wyglądał dobrze. To raczej Osasuna była bardzo mizerna w ofensywie. W mojej opinii Real na tę chwilę prezentuję się podobnie jak w ubiegłym sezonie.
0
@Grzesior667 Ha! Taki jest dobry. Dzięki za spostrzegawczość ;-)
0
@RosjaninBut Jak schodził z boiska było coś słychać.
1
Arthura można pochwalić nie tylko za piękną bramkę we wczorajszym meczu. Był najbardziej aktywnym zawodnikiem w ciągu całego spotkania. 101 kontaktów z piłką, skuteczność podań 90%. 10 z 13 wygranych pojedynków, 4 próby odbioru. Gracz meczu według większości mediów. W obecnym sezonie najwyżej oceniany zawodnik Barcy.
8
Kolega @grizzy10 słusznie zauważył, że gdyby wziąć pod uwagę głosy dziennikarzy w plebiscycie The Best, wygrałby van Dijk, co może wskazywać, że to on zgarnie Złotą Piłkę FF. Ciekawe jednak, że reprezentujący Francję dziennikarz Jerome Cazadieu z redakcji Lequipe i France Football wskazał taką trójkę: 1. Messi 2. van Dijk 3. de Ligt. Więc wydaję się, że zdobywca Złotej Piłki do końca będzie zagadką.
2
@michaleu Włosi od setek lat pielęgnują zwyczaj pielgrzymowania do swoich sanktuariów.
1
@HugeAndrzej Mnie też to denerwuje. Zastanawiałem się, czy to nie jest temat dla Rzecznika Praw Konsumenta. Należałoby udowodnić, że taki podział praw do transmisji narusza twoje prawa konsumenckie. Niestety, nie jest to raczej możliwe. Z prostego powodu. Eleven to nie jest Barca TV. Eleven transmituje rozgrywki La Liga, zatem trudno udowodnić, że podział praw po połowie, jest ograniczeniem twoich praw konsumenckich. Eleven nie sprzedaje ci bowiem transmisji wyłącznie spotkań Barcy. Sprzedaje transmisję La Liga. Założę się też, że w regulaminie jest czarno na białym, że kupując pakiet zgadzasz się na taką formę pokazywania La Liga. Niestety... tak to moim zdaniem słabo wygląda...
0
@IAmBackCules Fajne info. Mnie zastanawia co innego. Skoro zakup iPhona wymaga takiego nakładu pracy, to po co go kupować? Nie wystarczy Samsung? No nie wystarczy, bo jabłuszko to jest super cool. Później powstają też inne statystyki, np. zadłużenia i tutaj też Polska wysoko. No ale producent przekonuje nas, że ten iPhono jest nam niezbędny i trza go kupić.
PS. A może to moja złośliwość bo nie mam iPhona, a skrycie o nim marze, a mnie nie stać??
:-/
0
@jeyx77x Przejrzałem jeszcze raz poprzednie mecze w kadrze Frankiego i kilka ostatnich w Ajaxie. Grał na różnych pozycjach, nie tylko na pivocie. Grał też półlewego pomocnika, raczej za linią ofensywnych pomocników (przy napastniku na szpicy), ale był też mecz w Eredivisie z 15 maja, gdzie zagrała na identycznej pozycji jak w meczu z Osasuną. Bardzo mu kibicuje. Mam przekonanie, że jak dać mu czas to, niezależnie od pozycji na boisku, będzie kluczowym zawodnikiem.
3
@FCBwojtek Trudno jest wyzbyć się tendencji do spłaszczania. Ja też myślę, że na ocenę trzeba poczekać. To, co można stwierdzić, to fakt, że EV wystawiał Frankiego od 1. minuty we wszystkich 3. meczach tego sezonu. I to jest pozytyw, bo widać, że od początku jest stałym elementem pierwszej jedenastki.
5
Czytam od kilku dni te żale, że Frankie de Jong w Barcelonie gra nie na swojej pozycji, bo w reprezentacji to wygląda inaczej. Postanowiłem sprawdzić heat mapy z ostatnich meczów Barcy i Holandii i sami zobaczcie. https://zapodaj.net/7785c195b155b.png.html
Czy to są tak znaczne różnice na boisku? Nie sądzę. Wydaję mi się, że Frankie po prostu potrzebuje nieco czasu, żeby w 100% zaadaptować się w nowym klubie. Czekam na mecz, w którym zagra z Arthurem od pierwszej minuty, bez Busiego.
1
@Azi Dziękuję za komentarz. Chodziło mi właśnie o takie merytoryczne przemyślenie, a nie biadolenie. Niestety mam, w głowie ostatni sezon Luisa Enrique, gdzie ten również próbował nowych pomysłów i rezultaty były słabe. Ale próbować trzeba.
0
Ja po tych 3. pierwszych kolejkach LaLiga widzę, że jednak Valverde próbuje coś zmienić. Posadził na ławie Rakiticia, Busiego w pierwszym meczu. W obliczu kontuzji, nie wrócił do ustawienia 4-4-2, ale dał szansę młodym z LaMasii. Podjął ryzyko, co w jego pragmatycznym charakterze, jest dużym krokiem naprzód. Zobaczymy, co będzie dalej. Szczególnie co będzie w drugiej linii, bo o atak jestem spokojny. Kto z was ma podobne spostrzeżenia?
0
@MaTi61415 Zaciśnij zęby i podnieś rękawice! Zrób, co możesz żeby tę maturę zdać. Jeśli nawet trudno było Ci uczyć się, to matura jednak jest jakimś minimum, potwierdzającym edukację. Vamos!
0
@lj89 Jechałem w niedzielę. Część trasy jest w budowie, część ma już 2 pasy ruchu. Nie jest źle.