Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Pedri16Future E tam, najwyżej Xavi sam pozna skład z gazet.
2
@MesQueUnClub96 Robił to, co ogromna większość bramkarzy wtedy – bo sędziowie mieli w trąbie pilnowanie linii.
0
@BordowyPtak A myślisz, że dotychczas tak nie robiły (oczywiście zachowując proporcje)? I tak mało kto na te wyjazdy się wybiera.
3
@KrychaFCB Koszty są akurat niemal zerowe, przecież i tak to sami nagrywają dla siebie. Bardziej to się nie mieści w głowie Tebasa i innych tam pachołków z komitetu sędziowskiego RFEF, którzy uważają hiszpańskich sędziów za najlepszych w dziejach kosmosu...
0
@BordowyPtak 300 biletów po 30 euro to taka „krzywda” dla silnych klubów? Bez żartów, zwykle nawet tylu nie jeździ tam na wyjazdy, po prostu w Hiszpanii nie jest to tak oczywiste jak np. w Polsce.
1
„Sprawa Negreiry natomiast wywołała zaniepokojenie wśród socios, uzyskując wynik 7,56”.
7,56 w skali czego? Stopnia zaniepokojenia, satysfakcji, frustracji, ważności...?
0
@PaCo Rok temu pismacy donosili, że najpewniej trafi do Borussii Dortmund (chyba nawet tutaj taki tekst był). Ale to było rok temu...
3
Absurdalne są znowu te nazwy marketingowe Primera i Segunda División. W jaki sposób ktoś niewkręcony w to ma rozpoznać, czy taka LaLiga Hypermotion to druga liga, a nie akurat pierwsza? Nie mogli tego nazwać od biedy LaLiga 2 Hypermotion?
6
@normasubiektywna CEO Apple'a nie jest wybierany przez tysiące współwłaścicieli firmy, taka jest różnica.
Nie wierzę, że większość socios poparłaby przekształcenie klubu w sportową spółkę akcyjną.
2
Które konkretnie media są „owładnięte obsesją transformacji klubu w sportową spółkę akcyjną”? Bo ja mam wrażenie, że to Laporta staje się powoli owładnięty gadanìem o tym.
0
@don'T.R.I.P.e Ale komentujemy tu to, co powiedział właściciel Interu Miami, a nie to, co powiedział Messi czy tam jego tatuś. Gdzie w tym wywiadzie pada cokolwiek, że Messi na pewno nie chciał wrócić do Barcelony?
1
@don'T.R.I.P.e Ale tak szczerze, to ja tu nie widzę żadnego fragmentu mówiącego wprost, że Messi nie planował powrotu do Barcelony.
17
„Messi może zmienić MLS w jedną z dwóch lub trzech największych lig na świecie”.
Jak nie Ronaldo z tym, że liga arabska będzie za kilka lat czwartą czy tam piątą ligą świata, to teraz ten gościu z MLS wyskakuje. Tak gdzieś od czasów MŚ 1994 słyszymy o bliskiej potędze piłki w Stanach, to już prawie 30 lat. :)
1
@Gall Ale czy naprawdę znajdzie się aż taki ciołek, żeby się nie zorientować, że gość zagrał potężne zero minut w Barcelonie? To już legendarny Douglas sobie nawet pograł. :)
1
@J23Closs Ale nie było jak dać mu minut. Tak czy inaczej cała sprawa jest dość „dziwna”.
0
@OldMc84 Nie będzie miał rywala i kluby będą mogły sobie co najwyżej powzdychać.
1
@pomi11 Bez wchodzenia w szczegóły zasadniczo spalony w hokeju jest wtedy, gdy ktokolwiek z graczy drużyny atakującej wjedzie obiema łyżwami w tercję obronną przeciwnika (przekroczy niebieską linię), zanim znajdzie się w niej krążek.
W praktyce wygląda to tak, że aby uniknąć spalonego, atakujący wjeżdża do tercji obronnej rywala z krążkiem przy kiju, a dopiero po tym dołączają koledzy, albo zwyczajnie wypuszcza krążek przed siebie do tercji przeciwnika na tzw. wolne pole, na dobieg. Jeśli krążek jest już w tercji rywala, atakujący mogą ustawiać się tam gdziekolwiek oprócz pola bramkowego.
Dlatego jednym z kluczy hokeja jest to, żeby jak najszybciej znaleźć się w tercji obronnej przeciwnika. Spoza niej bardzo trudno zdobyć bramkę (bo i sama bramka jest bardzo mała), ale jak już się tam jest, to otwiera się wachlarz możliwości.
Ale jeśli zespół broniący wybije krążek z własnej tercji, cała drużyna wcześniej atakująca musi z niej wyjechać i ustawiać wszystko od początku. Broniący robią zwykle coś w rodzaju „umiarkowanej” lagi, żeby pozbyć się i krążka, i przeciwnika spod swojej bramki. Tylko (o ile nie gra się w osłabieniu) nie można zrobić pełnej lagi na drugi koniec tafli, bo wtedy gra wraca pod bramkę wybijających.
Oczywiście w piłce nie mogłoby to wyglądać dokładnie tak samo, ale gdyby założyć, że np. żaden zawodnik drużyny atakującej nie może być w tercji obronnej rywala, zanim trafi tam piłka, ale później już atakujący mogliby się rozstawić w całej tercji oprócz pola bramkowego, to byłaby zupełna rewolucja taktyczna. Brak spalonych wewnątrz tercji obronnej uwolniłby mnóstwo przestrzeni w rejonie pola karnego.
1
@Emhyr Tu pewnie nawet wybory nie będą potrzebne. Ostatnio „okazało się”, że jest jedynym kandydatem i to kluby musiałyby same zgłosić sprzeciw, żeby nie rządził dalej. Nawet nie musieli głosować za nim, wystarczyło, że nie były jawnie przeciw. :P
1
Pewnie znowu „zrezygnuje”, żeby wywołać przedterminowe wybory, w których będzie jedynym kandydatem. Już te myk z jego kariery dobrze znamy.
1
@pomi11 Były czasy bez spalonych i skądś te spalone wymyślili.
Ja byłbym za to bardziej ciekawy, na ile taktykę zmieniłoby wprowadzenie spalonych trochę „podobnych” do hokeja – z jedną konkretną linią spalonego na danej połówce boiska, której atakujący nie mógłby naruszyć, póki nie byłoby w tej „tercji ” obronnej co najmniej dwóch obrońców.
0
@tom9001 Której to piłki z chipem nie ma w 99,999999999% meczów. :)
0
To jest typowy tekst na pisanie/wrzucenie PO transferze, a nie przed. ;)
6
„Barcelona w obecnej sytuacji finansowej nie była jednak w stanie wykupić go z Sevilli za 3 miliony euro”.
Jeszcze nie tak dawno zarząd Barcelony przegapił taką stratę w budżecie... Druzgocące zdanie.
1
Raz piszą o 150 pracownikach, raz o 120, teraz znowu 94, rozstrzał nie od parady. :P
6
Niemal przełom – pierwszy raz Laporta przyznał, że być może, no powiedzmy, że jakoś tam, od biedy, robienie interesów z „synem byłego sędziego” niekoniecznie jest w porządku. Mocno dookoła, ale coś tam już powoli chyba dociera.
Poza tym stare melodie – pazerny Tebas, „chcą nas przejąć” i „gnębią nas za Katalonię”.
0
To w Hiszpanii kluby opłacają sędziów? W naszej komicznej nieco Ekstraklasie od lat sędziów opłaca sama liga, a PZPN opłaca sędziów nawet w III lidze...
0
@bartulek98 Do Michała. ;)
0
Marcos Alonso i Iñaki Peña to „dziedzictwo klubu”? Chociaż w sumie po tym, jak „dziedzictwem Barcelony” nazwali Rikiego Pucia, nic mnie już nie zdziwi. :P
2
@adukla Ogólnie mam wrażenie, że od paru ładnych lat sama w sobie gra w piłkę i same w sobie mecze są w cieniu całej ich otoczki...
1
Jak można było się spodziewać, potężne Igrzyska Europejskie na ustach całej sportowej Hiszpanii. :P