Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie do rozwiązania i nie do rozstrzygnięcia był, jest i będzie niestety jeden problem – jak rozróżnić rasistowskie przyczyny agresji wobec piłkarzy XYZ od tych nierasistowskich?
I takie przyczyny, i takie, są z gruntu kretyńskie, ale jednak są na innym poziomie. Ktoś może być cymbałem, idiotą i skończonym matołem, ale akurat na kolor skóry wpływu nie ma wcale...
11
Coś tak czuję, że kulisami tego „przemyślenia” będziemy żyli jeszcze przez wiele tygodni. ;)
1
@Eto'o9 R10 Czyż to nie Barça odwołała mecz z Beitarem, bo tamci chcieli go koniecznie grać we Wschodniej Jerozolimie?
2
@JarekS Chociaż jestem ciekawy, czy przekaz telewizyjny z LaLigi do Rosji też idzie z flagą Ukrainy przy tablicy wyników. To dopiero byłby hit. ;)
10
@pioz123 „Czy gdyby Polska rozpętała wojnę, Ty byłbyś współwinny?”.
Szczerze to ja byłby zdziwiony, gdyby wtedy ktokolwiek z Zachodu mnie pozdrawiał.
1
@RichardWinters Myślę, że @JarekS myślał raczej w skali światowej. A w skali światowej jakiekolwiek polskie media, choćby wszystkie zajęły jedno stanowisko, są niczym.
3
@JarekS A to swoją drogą. Teraz wygląda to „tylko” na dorzucanie kolejnej łopaty do większej kupy gnoju, obrazowo mówiąc.
Zresztą porównywanie takiego czy innego cyrku u nas z imperialną, zaborczą wojną jest raczej średnio trafne.
1
@JarekS A to ciekawe, zwłaszcza gdy nie minęły chyba nawet dwa lata od tego, gdy Barcelona odwołała mecz z Beitarem, bo nie chciała grać w Jerozolimie z powodu okupacji Zachodniego Brzegu Jordanu.
Inna sprawa, że akurat Rosja, łagodnie to ujmując, nie ma nic przeciwko secesji Katalonii...
0
@slayer Najpierw nowy Pedri.
Zresztą pewnie niedługo dowiemy się z Departamentu Propagandy FC Barcelony, że jest „made in La Masia” niczym Araujo, który (chyba na przepustce) zdołał zagrać kilkadziesiąt meczów w lidze urugwajskiej. :)
10
Następcy Laporty też już pismacy wyszukują?
0
@Tomek54321 No właśnie, dlatego pierwotnie nie miało to nic wspólnego z Cruyffem. O ile w ogóle ma teraz.
0
@La Pulgaa Ale zapowiadali przyjście Deco, gdy jeszcze nikt nawet nie przebąkiwał o odejściu Cruyffa. ;)
0
Co za bystry umysł wymyślił tak krótki okres? W Polsce można być sędzią VAR do ukończenia 52 lat, czyli nawet przez kilkanaście lat po zakończeniu kariery sędziego na murawie...
0
@kejdzi Dlatego tym ciekawsze będzie rozstrzygnięcie. ;)
Jak dla mnie walkower nie wchodzi w grę, ale zgłoszenie rozumiem. Może się techniczni ogarną, bo to nie było tak, że wpuścił Odriozolę zbyt wcześnie, tylko... zdecydowanie zbyt wcześnie.
1
@kejdzi Mimo wszystko było 12 zawodników w momencie, gdy piłka była poza grą, więc to nie jest problemem samo w sobie. Nieraz jest tak, że np. rezerwowi wbiegają na boisko po zdobyciu gola i potrafi być tam z 30 graczy, ale właśnie wtedy, gdy piłka jest poza grą.
1
@kejdzi Tam też chodzi o to, że techniczny zbyt wcześnie pozwolił wejść Odriozoli i tego trzyma się Getafe – skoro wszedł już rezerwowy, to nie może schodzić inny zawodnik niż ten, który schodził. Trochę naciągane, błąd technicznego.
https://phantom-marca.unidadeditorial.es/dcee2bf545f4b5421fc72aa5b94984ad/resize/660/f/webp/assets/multimedia/imagenes/2023/05/14/16840539489994.jpg
2
@stysiu1995 Było zamieszanie z jedną ze zmian. Miał wejść Odriozola za Asensio, ale sztab Realu zorientował się, że Camavinga ma uraz i to jego trzeba zdjęć. Odriozola już wszedł na boisku, gdy Asensio szedł do linii i nie zdążył jeszcze opuścić boiska. Zawrócili go i zszedł za chwilę Camavinga.
Ciężka sprawa. Ewidentnie techniczny wpuścił Odriozolę za wcześnie. Nie ma prawa wejść, póki zmieniany nie opuści boiska. Getafe utrzymuje, że zmiana zachodzi w momencie wejścia rezerwowego na boisko, więc Asensio nie mógł już zawrócić, bo był zmieniony.
Ogólnie w Hiszpanii mają trochę problem ze zmianami, nieraz wpuszczają rezerwowych zbyt wcześnie albo pozwalają zmienianym przejść pół boiska na zmianę, zamiast skierować ich do najbliższej linii.
1
Żenada do sześcianu.
W naszym kochanym kraju 99,999% oświadczeń klubów po tego typu wydarzeniach to wyrazy ubolewania. W tym oświadczeniu chyba z połowa to „walka o godne imię klubu” i inne tego typu niegodne sytuacji kocopoły.
Ale w sumie czego się tam spodziewać, skoro nawet ktoś z policji powiedział, że jak tylu wbiegło, to w zasadzie nic nie da się zrobić, ale gdyby wpadło im do głowy, że tak może być (niewiarygodna dedukcja!), to może przygotowaliby się bardziej...
0
@[Oli] No właśnie nie mam przekonania, bo całkiem prawdopodobne, że taki Laporta, gdzieś tam po kryjomu, też by chętnie komuś z Voxu spuścił łomot. ;)
0
Ciekawe, czy Deco usłyszał o tych doniesieniach „będąc w biurach Barcelony”. To byłby dopiero fikołek. :P
0
„Alemany czuje, że ten projekt sportowy należy do niego i to on powienien go dokończyć po tylu wysiłkach”.
Wczoraj widocznie... nie należał i nie czuł. Pismacy katalońscy dają kolejny cyrkowy popis. :P
0
Ale tak po prawdzie co to ma wspólnego z klubem? Bardziej rubryka towarzyska.
1
@SirChuck Z Viniciusem to mniej chodzi o sztuczki, tylko raczej o wyolbrzymianie każdego kontaktu (lub jego braku), minę wiecznego focha, w kółko coś mu nie pasuje. I błędne koło się toczy. Co do reszty – pełna zgoda.
7
Gejzer nowości! A już niebawem kanonada doniesień z sufitu wziętych i z małego palca pismaków wyssanych, gdy już zakończy się młócka ligowa. Ręce aż same się zacierają. :)
7
@dallas123 Nie za takie wyczyny trofea zdobywał talizman Douglas!
1
Nie chciał Xavi dać Gaviemu odpocząć, to sędzia się zlitował. :P
31
No to przegonili ich i hasali po murawie jeszcze przez ładnych parę minut. Ten od demolki kamery też pewnie chciał przegonić piłkarzy do szatni. I ci rzucający butelkami i krzesełkami w ochronę chyba też.
I w ogóle czasem lepiej jest nie odzywać się wcale i tylko wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wątpliwości.
2
Ten dodatkowy punkt za zwycięstwo co najmniej trzema bramkami już przerabialiśmy... w Ekstraklasie, w latach 80. Nie zmieniło to nic na lepsze, a wręcz przeciwnie, bo jeszcze szerzej otwierał drzwi potencjalnej lub mniej potencjalnej korupcji.
Zwłaszcza że jednocześnie... odejmowano punkt tej drużynie, która przegrywała trzema lub więcej bramkami. Gdy nie miała już o co konkretnie grać w lidze (środek tabeli czy pewny spadek), handelek wchodził bez żenady.
--------------------------------------
PS. A, przepraszam, Henry mówi o trzech zdobytych golach, a nie o przewadze trzech bramek. To ja tu większego potencjału nie widzę.
1
@FLYP Bardzo ważna, tylko nie do emisji na żywo. Nagrywać trzeba było zdecydowanie, ale co do zasady takich rzeczy nie daje się na antenę.
7
@Magicc89PL Najlepszy był ryplej zdemolowania kamery i śledzenie na żywo tego typa na trybunie. Przecież to jest dziś bohater swojego liceum. :)
Burdy transmitowali jak zwykłą akcję w meczu, gdy najczęściej jest tak, że pokazują losowe obrazki ze stadionu, kiedy w pojedynkę wbiegnie na murawę jakiś Jimmy Jump, a nie zakapturzeni ultrasi. Ot, Hiszpania i jej logika.