1

Nie do rozwiązania i nie do rozstrzygnięcia był, jest i będzie niestety jeden problem – jak rozróżnić rasistowskie przyczyny agresji wobec piłkarzy XYZ od tych nierasistowskich?

I takie przyczyny, i takie, są z gruntu kretyńskie, ale jednak są na innym poziomie. Ktoś może być cymbałem, idiotą i skończonym matołem, ale akurat na kolor skóry wpływu nie ma wcale...

11

Coś tak czuję, że kulisami tego „przemyślenia” będziemy żyli jeszcze przez wiele tygodni. ;)

1

@Eto'o9 R10 Czyż to nie Barça odwołała mecz z Beitarem, bo tamci chcieli go koniecznie grać we Wschodniej Jerozolimie?

2

@JarekS Chociaż jestem ciekawy, czy przekaz telewizyjny z LaLigi do Rosji też idzie z flagą Ukrainy przy tablicy wyników. To dopiero byłby hit. ;)

10

@pioz123 „Czy gdyby Polska rozpętała wojnę, Ty byłbyś współwinny?”.

Szczerze to ja byłby zdziwiony, gdyby wtedy ktokolwiek z Zachodu mnie pozdrawiał.

1

@RichardWinters Myślę, że @JarekS myślał raczej w skali światowej. A w skali światowej jakiekolwiek polskie media, choćby wszystkie zajęły jedno stanowisko, są niczym.

3

@JarekS A to swoją drogą. Teraz wygląda to „tylko” na dorzucanie kolejnej łopaty do większej kupy gnoju, obrazowo mówiąc.

Zresztą porównywanie takiego czy innego cyrku u nas z imperialną, zaborczą wojną jest raczej średnio trafne.

1

@JarekS A to ciekawe, zwłaszcza gdy nie minęły chyba nawet dwa lata od tego, gdy Barcelona odwołała mecz z Beitarem, bo nie chciała grać w Jerozolimie z powodu okupacji Zachodniego Brzegu Jordanu.

Inna sprawa, że akurat Rosja, łagodnie to ujmując, nie ma nic przeciwko secesji Katalonii...

0

@slayer Najpierw nowy Pedri.

Zresztą pewnie niedługo dowiemy się z Departamentu Propagandy FC Barcelony, że jest „made in La Masia” niczym Araujo, który (chyba na przepustce) zdołał zagrać kilkadziesiąt meczów w lidze urugwajskiej. :)

10

Następcy Laporty też już pismacy wyszukują?

0

@Tomek54321 No właśnie, dlatego pierwotnie nie miało to nic wspólnego z Cruyffem. O ile w ogóle ma teraz.

0

@La Pulgaa Ale zapowiadali przyjście Deco, gdy jeszcze nikt nawet nie przebąkiwał o odejściu Cruyffa. ;)

0

Co za bystry umysł wymyślił tak krótki okres? W Polsce można być sędzią VAR do ukończenia 52 lat, czyli nawet przez kilkanaście lat po zakończeniu kariery sędziego na murawie...

0

@kejdzi Dlatego tym ciekawsze będzie rozstrzygnięcie. ;)
Jak dla mnie walkower nie wchodzi w grę, ale zgłoszenie rozumiem. Może się techniczni ogarną, bo to nie było tak, że wpuścił Odriozolę zbyt wcześnie, tylko... zdecydowanie zbyt wcześnie.

1

@kejdzi Mimo wszystko było 12 zawodników w momencie, gdy piłka była poza grą, więc to nie jest problemem samo w sobie. Nieraz jest tak, że np. rezerwowi wbiegają na boisko po zdobyciu gola i potrafi być tam z 30 graczy, ale właśnie wtedy, gdy piłka jest poza grą.

1

@kejdzi Tam też chodzi o to, że techniczny zbyt wcześnie pozwolił wejść Odriozoli i tego trzyma się Getafe – skoro wszedł już rezerwowy, to nie może schodzić inny zawodnik niż ten, który schodził. Trochę naciągane, błąd technicznego.
https://phantom-marca.unidadeditorial.es/dcee2bf545f4b5421fc72aa5b94984ad/resize/660/f/webp/assets/multimedia/imagenes/2023/05/14/16840539489994.jpg

2

@stysiu1995 Było zamieszanie z jedną ze zmian. Miał wejść Odriozola za Asensio, ale sztab Realu zorientował się, że Camavinga ma uraz i to jego trzeba zdjęć. Odriozola już wszedł na boisku, gdy Asensio szedł do linii i nie zdążył jeszcze opuścić boiska. Zawrócili go i zszedł za chwilę Camavinga.

Ciężka sprawa. Ewidentnie techniczny wpuścił Odriozolę za wcześnie. Nie ma prawa wejść, póki zmieniany nie opuści boiska. Getafe utrzymuje, że zmiana zachodzi w momencie wejścia rezerwowego na boisko, więc Asensio nie mógł już zawrócić, bo był zmieniony.

Ogólnie w Hiszpanii mają trochę problem ze zmianami, nieraz wpuszczają rezerwowych zbyt wcześnie albo pozwalają zmienianym przejść pół boiska na zmianę, zamiast skierować ich do najbliższej linii.

1

Żenada do sześcianu.

W naszym kochanym kraju 99,999% oświadczeń klubów po tego typu wydarzeniach to wyrazy ubolewania. W tym oświadczeniu chyba z połowa to „walka o godne imię klubu” i inne tego typu niegodne sytuacji kocopoły.

Ale w sumie czego się tam spodziewać, skoro nawet ktoś z policji powiedział, że jak tylu wbiegło, to w zasadzie nic nie da się zrobić, ale gdyby wpadło im do głowy, że tak może być (niewiarygodna dedukcja!), to może przygotowaliby się bardziej...

0

@[Oli] No właśnie nie mam przekonania, bo całkiem prawdopodobne, że taki Laporta, gdzieś tam po kryjomu, też by chętnie komuś z Voxu spuścił łomot. ;)

0

Ciekawe, czy Deco usłyszał o tych doniesieniach „będąc w biurach Barcelony”. To byłby dopiero fikołek. :P

0

„Alemany czuje, że ten projekt sportowy należy do niego i to on powienien go dokończyć po tylu wysiłkach”.

Wczoraj widocznie... nie należał i nie czuł. Pismacy katalońscy dają kolejny cyrkowy popis. :P

0

Ale tak po prawdzie co to ma wspólnego z klubem? Bardziej rubryka towarzyska.

1

@SirChuck Z Viniciusem to mniej chodzi o sztuczki, tylko raczej o wyolbrzymianie każdego kontaktu (lub jego braku), minę wiecznego focha, w kółko coś mu nie pasuje. I błędne koło się toczy. Co do reszty – pełna zgoda.

7

Gejzer nowości! A już niebawem kanonada doniesień z sufitu wziętych i z małego palca pismaków wyssanych, gdy już zakończy się młócka ligowa. Ręce aż same się zacierają. :)

7

@dallas123 Nie za takie wyczyny trofea zdobywał talizman Douglas!

1

Nie chciał Xavi dać Gaviemu odpocząć, to sędzia się zlitował. :P

31

No to przegonili ich i hasali po murawie jeszcze przez ładnych parę minut. Ten od demolki kamery też pewnie chciał przegonić piłkarzy do szatni. I ci rzucający butelkami i krzesełkami w ochronę chyba też.

I w ogóle czasem lepiej jest nie odzywać się wcale i tylko wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wątpliwości.

2

Ten dodatkowy punkt za zwycięstwo co najmniej trzema bramkami już przerabialiśmy... w Ekstraklasie, w latach 80. Nie zmieniło to nic na lepsze, a wręcz przeciwnie, bo jeszcze szerzej otwierał drzwi potencjalnej lub mniej potencjalnej korupcji.

Zwłaszcza że jednocześnie... odejmowano punkt tej drużynie, która przegrywała trzema lub więcej bramkami. Gdy nie miała już o co konkretnie grać w lidze (środek tabeli czy pewny spadek), handelek wchodził bez żenady.

--------------------------------------
PS. A, przepraszam, Henry mówi o trzech zdobytych golach, a nie o przewadze trzech bramek. To ja tu większego potencjału nie widzę.

1

@FLYP Bardzo ważna, tylko nie do emisji na żywo. Nagrywać trzeba było zdecydowanie, ale co do zasady takich rzeczy nie daje się na antenę.

7

@Magicc89PL Najlepszy był ryplej zdemolowania kamery i śledzenie na żywo tego typa na trybunie. Przecież to jest dziś bohater swojego liceum. :)

Burdy transmitowali jak zwykłą akcję w meczu, gdy najczęściej jest tak, że pokazują losowe obrazki ze stadionu, kiedy w pojedynkę wbiegnie na murawę jakiś Jimmy Jump, a nie zakapturzeni ultrasi. Ot, Hiszpania i jej logika.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?