Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Janas11224 Jak rozumiem, @JarekS ma na myśli to, że w znacznej mierze tego doświadczenia nie zbieraliby już ci, którzy awansowali, tylko ci, którzy przyszliby do drużyny po awansie.
0
@Barca_bwo Ale to nie oni narzucają sobie większą liczbę meczów, żeby zarabiał na tym ktoś inny. ;)
4
Po prawdzie to żaden news. To samo kilka lat temu mówił Stoiczkow, tylko nie o 2019 roku, ale jeszcze o 2017.
0
@varosso Takie rozwarstwienie futbolu europejskiego zaczęło się na większą skalę właśnie z powstaniem Ligi Mistrzów i późniejszym doczepianiem po X drużyn z niektórych krajów. Jakoś do przełomu lat 80. i 90. drużyny z ZSRR, Rumunii, Jugosławii, a wcześniej z Polski i Czechosłowacji spokojnie nawiązywały walkę o najwyższe cele w Europie...
1
@kanver_ I właśnie jedną z przyczyn tego rozstrzału są właśnie obecne reguły gry...
1
@Maker0 Newcastle może być jeszcze w trzecim koszyku, bo to zależy od tego, kto wejdzie z eliminacji. Chociaż mimo wszystko skrajnie mało prawdopodobne.
4
„Pewnych udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów jest już 26 ekip”.
To jest złoto. 26/32 miejsc obsadzonych bez eliminacji, a o cztery miejsca dla pozostałych mistrzów w Lidze „Mistrzów” wytłucze się w eliminacjach ponad 40 mistrzów. :)
2
@Bogan I to w tej samej gazecie był tamten tekst. :P
0
@MACIEK 22 No to te „uwarunkowania genetyczne organizmu” też trzeba brać pod uwagę w negocjacjach, bo siłą rzeczy ktoś taki jest z góry „mniej zdatny” do wykonywania swojej pracy.
Jeśli ktoś chce pracować na magazynie i jest w stanie unieść X kilogramów dzień w dzień, a inny też jest w stanie zrobić to samo, ale tylko przez trzy dni w tygodniu na pięć, no to sorry... I nie ma większego znaczenia, czy to jego wina, czy nie. Widocznie nie jest w stanie i już.
Nie ma obowiązku grania w piłkę na najwyższym poziomie, jeśli jest do tego zdolny raz na jakiś czas. To samo z przykładowym Vermaelenem – świetny gość, sympatyczny człowiek, ze znakomitymi meczami. Które zdarzały się raz na jakiś czas, bo organizm mówił, że nie nadaje się do regularnej gry na najwyższym poziomie.
0
@th@les Powiedzonko z rydzem to zmyłka, nie ma nic wspólnego z grzybami. Rydz to też inna nazwa lnianki, z której robiono olej, gdy brakowało tłuszczu ze zwierząt. Ta nazwa chyba stąd, że nasiona lnianki są podobnego koloru do rydza, tak rdzawy.
13
„Więzienie: Myślę, że zrobił to dla mnie, ale nie po to, by wykonać kolejny cios”.
Przykro mi, tego rebusu rozwiązać nie umiem...
1
@BrzydkiAS Nie no, ja mam nadzieję, że nikt tu na portalu nikomu nie płaci za pojedynczy tekst...
12
Sugerowałbym jednak poczekać z takimi tekstami do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już mieliśmy tutaj Wijnalduma jadącego na EURO 2020 z Barcelony razem z Depayem i de Jongiem...
2
Jak tam Valverde z parkingu? Rozstrzygną tę sprawę w tej dekadzie czy dostanie dyskwalifikację po zakończeniu kariery, jak niektórzy polscy sędziowie za korupcję sprzed 20 lat?
9
Jak zwykle tak ściśle utrzymują tajemnicę, że tylko brakuje transmisji z operacji Mossos.
5
@bari_94 Klasyczna hiszpańska dyskrecja. :)
2
Jedno wielkie zbiorowisko kapusiów i donosicieli, pismacy nie mają oporów.
0
@totalcrack A to ja nie zaprzeczam. Tylko i klub w tym oświadczeniu nie podaje, żeby dał Messiemu konkret, więc co miałby ujawnić Laporta? Najpewniej nie ma czego ujawniać i to były rzeczywiście jakieś luźne gadki typu „drzwi zawsze dla ciebie otwarte”.
0
@totalcrack Messi mówi o „propozycji”, klub mówi o „propozycji”. Nie widzę między nimi sprzeczności.
1
@totalcrack Ale tu o „formalnej ofercie Barcelony” nic nie ma.
0
Co to u licha znaczy po polsku „promowanie wielkiego hołdu”? :)
0
Póki VAR – mimo kilku lat jego działania w futbolu – nadal będzie traktowany jako coś „ekstra”, niczym jakaś komisja ligi zabierająca punkty przy zielonym stoliku, to normalnie nie będzie nigdy.
Przecież VAR to zwykła część zespołu sędziowskiego. Gdy sędzia bez pomocy VAR-u odgwiżdże zagranie ręką przy zdobytym golu, nikt się o tym na okładkach nie zająknie. Gdy odgwiżdże tę samą rękę, ale już z pomocą VAR-u, już się robi szum, tytuły w prasie i nie wiadomo co. A jaka to różnica, który sędzia dostrzeże błąd?
0
Jako pierwszy tego lata odszedł Busquets. :P
0
Przecież jest ten gość z różem na głowie, Julian czy jakoś tak, no chyba nie dał o sobie zapomnieć. :P
0
„Ostatnia próba po Messiego”, odc. 5 z 84 w tym okienku.
0
@jamesbond6 W jaki sposób nie mogą? A próbują? Tego rzeczywiście nie widzę, przyznaję, nie trafiłem na kroki ani Juventusu, ani Barcelony, żeby wystąpić z krajowych federacji, ale może przegapiłem.
0
@jamesbond6 No to niech sobie jeden z drugim klub czy nawet zrzeszenie klubów wystąpi z całości „ekosystemu” FIFA/UEFA, droga wolna. Co to za różnica, czy liga X jest prowadzona przez osobny podmiot, czy przez federację krajową, skoro i tak same kluby należą do tych federacji?
Jak można być członkiem federacji krajowej, która należy do UEFA i jednocześnie wbrew jej interesom tworzyć konkurencyjne rozgrywki?
0
@kejdzi To jest półprawda. Kluby mogą wystąpić ze struktur FIFA, UEFA i związków krajowych i wtedy zakładać sobie jakiekolwiek rozgrywki. Tego nikt zabronić nie może.
Sprawa jest taka, że kluby Superligi chcą zjeść ciastko (stworzyć własny puchar i wycofać się z pucharów UEFA) i mieć ciastko (grać nadal w ligach krajowych podlegających de facto UEFA, mieć sędziów zrzeszonych w związkach krajowych itp. itd.). Trudno się dziwić, że UEFA tego nie chce i blokuje w sposób czasem wręcz obrzydliwy.
0
@Nieznajomy To ja nie wiem, gdzie tu różnica zdań miedzy nami. :P
0
@Nieznajomy To po co wrzutka z Cavanim? :)