2

@barcelonaLM 3 złote taniej na 10 litrach. Życie sobie ułożę na nowo za te pieniądze.

0

@MessiTheBesst Moje miasto 300k mieszkańców, a lotniska brak. xD

4

@masq Diego Armando Maradona. Dawaj coś łatwiejszego

0

@Cotutajsiedzieje Czyli amigosi są też w PSG.

40

@Hubsao Co nas obchodzi największa legenda Barcelony i najlepszy piłkarz w historii futbolu. Fundament sukcesów Blaugrany, największy piłkarz w historii klubu, który powinien mieć kilka pomników za to, co zrobił dla Barcy. XD

Nie wierzę w to co czytam.

1

@Worny Riki Puig. Zdecydowanie

8

Najbardziej prześwietlony człowiek. Chyba k**** rentgenem.

4

Już się nie mogę doczekać, gdy będziemy prowadzić 1:0 z Meksykiem w 90 minucie, Krychowiak wyleci z boiska, a reprezentacja przejdzie na formację 7-1-1, by bronić wyniku.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Karokilla Wina jest kierowcy, ale to przechodzień nie upewnił się, że samochód się zatrzyma. Co moim zdaniem powinno być z automatu nominacją do Nagrody Darwina

3

@Commandement Jak to uargumentowali? Że można strzelić babie w aptece z liścia, bo nie sprzeda viagry?

1

@BorzyKrzys Bardzo mądra kobieta. Ekspert w swojej dziedzinie. Na studiach uczyłem się z jej książki - Etyka dla myślących. Polecam.

1

@tomek8756 I bardzo dobrze. Dowalić karę, żeby zabolało. Od małego nie nauczyli że nie należy kraść, a tym bardziej fałszować dokumentów to niech nauczą tego specjalne organy.

0

@NeKenI To jest oczywiste, tak jak mówisz. Wszystko zależy od mentalności. Jednak są sytuacje, w których po prostu ktoś się zagapi, albo tak jak mówisz, jedzie dzban i się śpieszy. W tej sytuacji nawet największa kara nie pomoże. Ale pieszy może ocalić swoje życie po prostu czekając, aż taki głąb przejedzie. Wprowadzając przymus upewnienia się pieszego przed wejściem na pasy niejako można zapobiec wypadkowi.

Innymi słowy uważam, że pieszy wchodząc na pasy i nie upewniając się, że dany samochód się zatrzyma, przyczynia się do powstania szkody. W niewielkim stopniu, ale jednak, bo raczej w jego interesie jest przeżyć, a nie wejść bezmyślnie pod koła rozpędzonego auta.

Czy w tej sytuacji motor był niewidzialny?


Czy w tej sytuacji Skoda była niewidzialna?

Mercedes też był niewidzialny?

1

"Bardzo krótko trwała poprawa na przejściach dla pieszych po zmianie prawa. Dane z tego roku zatrważają — na pasach ginie więcej osób niż w 2021 r. Jasne jest, że problemem są wyłącznie kierowcy. Policja nie potrafi nad nimi zapanować, a samorządy utrzymują niebezpieczną infrastrukturę."

https://www.onet.pl/motoryzacja/brd24pl/widac-dzis-jak-na-dloni-co-jest-problemem-na-przejsciach-dla-pieszych/qeqlgwf,30bc1058

Jasne, dajmy pieszemu więcej nieograniczonego pierwszeństwa na pasach.
To nic, że pieszy zatrzyma się w ułamek sekundy, a kierowca dopiero w kilka sekund. To nieważne, że pieszy straci żyje, a kierowca będzie miał co najwyżej wgniecioną maskę. To nieważne, że pieszy ma nieporównywalnie więcej do stracenia niż kierowca. Dajmy mu pełne pierwszeństwo.

A może rozsądniej i logiczniej wprowadzić zasadę pierwszeństwa pieszego na pasach w ten sposób: Pieszy ma pierwszeństwo na pasach zawsze, ale wejść na pasy może dopiero po zatrzymaniu się samochodu przed pasami lub gdy nie nadjeżdża żaden samochód?

Oczywiście to kierowca powinien zawsze przepuścić pieszego, ale pieszy też powinien mieć obowiązek upewnienia się, że dany samochód się zatrzyma.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@tomek8756 Może były nieśmieszne. Ja też za spam nieśmiesznymi memami wsadzałbym do więzienia.

4

@kakusus Vidal, Paulinho, nawet na Yerrym Minie i Emersonie trochę zarobiliśmy.

2

@draxidox Ty się śmiejesz, ale jak Czesiek dobrze podzwoni to Meksyk i Argentyna rozłożą przed nami nogi.

52

@DaPidejpi Niestety nie żyjemy w normalnym kraju. Dowodów na Michniewicza nie ma, bo po prostu nikt ich nie znalazł. A z jakiego powodu tych dowodów nie znaleziono - nie wiem, ale się domy$$$lam.

@IronSanHybrid Najwyraźniej Czesiek 711 razy dzwonił, aby powiedzieć że to pomyłka i ktoś ma zły numer. Fryzjer prawie jak fotowoltaika.

Jadczak dobrą robotę odwalił. Pokazał nie tylko patologię polskiej piłki, ale też patologię wymiaru sprawiedliwości.

0

@zadafcb Los Blackos.

@AdamaTraore Luka Jović, bo przyszedł dzień po Hazardzie.

0

@DonMatteo901 A czy jak Messi zgwałci obronę Arabii Saudyjskiej, to pójdzie siedzieć od razu i nie zagra w meczu z Polską?

1

@macio_944 Ja też mam swoje dwa ulubione cytaty.

"Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia - i ten, kto nazywa ją fake newsem, ma tego nie robić, żeby nie ranić uczuć wierzących (albo nie ściągnąć na siebie ich gniewu)."

Yuval Noah Harari, 21 lekcji na XXI wiek

"Księża są przy tobie tuż po urodzeniu, kiedy cię chrzczą. Potem masz ich w szkole, jeżeli rodzice byli bigotami i powierzyli im twoją edukację. Kolej na pierwszą komunię, lekcje katechizmu i bierzmowanie. W dniu ślubu ksiądz powiada ci, co masz robić w sypialni, a nazajutrz, żeby mieć się czym podniecać w konfesjonale, pyta cię na spowiedzi , ile razy to zrobiłeś. Tobie o spółkowaniu mówią księża ze wstrętem, a sami wstają codziennie z łóżek, gdzie je uprawiali; nie myją nawet sobie rąk i idą jeść i pić swojego Pana, żeby potem wydalić go z siebie i wysikać. Powtarzają że ich królestwo nie jest z tego świata, ale zgarniają, co się da. Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej pasożytniczej hołoty."

Umberto Eco, Cmentarz w Pradze

2

@barteq A co jeżeli ktoś tę samą pracę wykona zamiast w 8 to w 7 godzin, bo krótszy czas pracy, a zarazem większy czas odpoczynku zwiększy jego efektywność?

Wiadomo, że nie w każdym zawodzie, ale nawet 6 godzinny czas pracy może być dużo bardziej wydajny i opłacalny niż 8 godzinny przy zachowaniu tej samej płacy.

9

@sendesara Czyli potwierdziłeś, że nie mamy skrzydłowego. Bo jeden to średnio gra na skrzydle, a drugi częściej gra w warcaby w szpitalu.

2

@PawkoFCB Łatwiej wyrenderować wielkie pola czy lasy - klimat dzikiego zachodu niż ogromną, żyjącą przestrzeń miejską z przyszłości.

12

@AdamaTraore Litwini powinni rozkręcić tory i powiedzieć, że ze względu na naprawę infrastruktury do 2030 ruscy mogą sobie pływać stateczkami do swojej eksklawy.

1

@Karzel @Ojciec5tkidzieci Gigantozaur =/= Giganotozaur.

Gigantozaur to roślinożerny zauropod.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gigantozaur

Giganotozaur to teropod i tak, to prawdopodobnie największy lądowy drapieżnik w historii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Giganotozaur




A poza tym, film bardzo fajny. Duża różnorodność dinozaurów, stara gwardia z oryginalnej trylogii. Mnie kupili. Chciałem film o dinozaurach, dostałem film o dinozaurach. Jestem ukontentowany.

1

@pt9 Aaa, to Carską Drogą jechaliście. Super okolica. Często obserwować łosie jeżdżę w tamte rejony. Szkoda, że pogoda dzisiaj średnia, ale jutro będzie lepiej. Powodzenia.

0

@pt9 Matko, drogą na Ełk? Tragiczna warunki dla rowerzystów. Pełno samochodów i wąska droga. Współczuję, ale dobrze, że szczęśliwie dojechaliście. Już na Augustów będzie trochę lepiej. Powodzenia jutro w takim razie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?