21

Zgodnie z przewidywaniami - będzie twardy mecz walki zatem w składzie Traore i Gavi.
Po zwycięstwo! Do boju!!!!

0

@Rick05 Bez względu na to czy Dembele zostanie lub nie to Traore nie wykupimy.
Pamiętajmy że kwota wykupu to 30mln euro - to kosmos za piłkarza który oprócz dryblingu nie posiada żadnych wyróżniających się umiejętności, a Barcelona i tak by musiała sprowadzić kreatywnego skrzydłowego.

0

@wildzenon12 Mimo wszystko historycznie MSN będzie bardziej doceniane za statystyki strzeleckie - 364 gole to absolutny kosmos, a czas także działa na ich korzyść bo była to mniej odległa historia.
Pod względem efektywności z pewnością MVP było niedoścignione, ale wspólnie strzelone 100 goli nie powala aż tak bardzo na kolana pomimo tego że trofea są kluczowe dla klubu i kibiców.

17

Może nie koniec efektu Adamy Traore - ale bardziej weryfikacja zakresu umiejętności.
Wierzę że jeszcze w tym sezonie może bardzo się przydać i coś dobrego zrobić dla Barcelony. Liczę też że na koniec swojej przygody z Barceloną będzie miał co chłopak wspominać np. wygraną w LE.

2

Wg mnie zagra od początku zarówno Traore jak i Gavi - finezja w tym meczu jest drugorzędna, a obrońcy Eintrachtu z pewnością będą nastawieni na ostrą grę - grają bez nominalnego lewego obrońcy (kontuzja) zatem braki będą nadrabiać faulami - lepiej Dembele wpuścić na podmęczonego rywala.

24

Ja nie widzę żadnego problemu - gra na pozycji która wymaga wielkiego doświadczenie - pamiętajmy że nawet jego ojciec (były piłkarz) apelował że nie może grać zbyt dużo - powinien powoli w swoim tempie się rozwijać.
Chłopak ma talent, nie musi nikogo przekonywać już teraz - niech nadal uczy się przy Busim i zobaczymy co będzie dalej.

10

@escarabajo , @Luccas dobrze pamiętacie - zrobił to jako pierwszy w historii i to w wieku 21 lat.
Szczególnie dobrze sobie radził w ważnych meczach - gol w finale LM każdy pamięta, ale nie każdy pamięta że w finale Pucharu UEFA dla Chelsea także strzelił gola - nie ma wielu piłkarzy którzy strzelili gola zarówno w finale LM jak i finale Pucharu EUFA. Świetny piłkarz.

2

@BarcaInfo bardzo celne uwagi, ale mi się wydaje że kontakty Zahaviego z Barceloną nie dotyczą Lewandowskiego, a Tellesa. To świetny piłkarz, który latem zrobi wszystko aby odejść z MU - słyszałem parę tygodni temu od kolegi agenta piłkarskiego który działa na rynku w UK, że może on odejść dużo poniżej ceny rynkowej. Barcelona mogła by być dla niego bardzo ciekawym wyzwaniem, a Alba miałby konkurencję na światowym poziomie.

46

Ilość tytułów zdobytych przez Busiego i Roberto dla Barcelony jest gigantyczna, ale jednym z najbardziej niedocenianych debiutantów Guardioli jest z pewnością Pedro - z Barceloną zdobył 3xLM, 5xLaLiga, 3xPK i wiele innych tytułów.
Tridente MSN jest oczywiście najlepsze, ale na drugim miejscu historię i trofea Barcelony tworzy tridente Messi-Pedro-Villa, które bardzo mocno wyprzedza tridente Messi-Eto'o-Henry, a przy tridente Messi-Eto'o-Ronaldinho to mowa o przepaści.
Zarówno jako piłkarz jak i ex-piłkarz nie był aż tak bardzo doceniany, ale Pedro napisał wielki kawał historii Barcelonie, zatem szacun dla niego.

9

Z tego co pamiętam to latem zarobiliśmy na nim 3,5mln euro - dzisiaj jest wart podobne pieniądze - informacja ani nie ziębi ani nie grzeje.

1

@bielnikk ze współczesnych plotek nic mi nie wiadomo na ten temat - mimo wszystko uważam że Barcelona monitoruje rynek na tyle dobrze, że takich piłkarzy jak Evan N'Dicka z pewnością znają. Jakby za rok przyszedł za darmoszkę zastępując Pique to byłoby coś.

@normasubiektywna wg mnie Barcelona monitorować z pewnością monituruje, ale zawodnicy, którymi jest zainteresowana są trudni do wyciągnięcia. Zobacz za jakie kwoty sprzedawani są piłkarze do Premier Legue. Z durgiej strony w Niemczech szkolenie młodych piłkarzy jest na niezłym poziomie - talenty też nie chcą jakoś specjalnie opuszczać swoich klubów. Jeśli Evan N'Dicka miałby zostać sprzedany do Premier Legue latem to będą to kosmiczne pieniądze pomimo tego że ma tylko rok kontraktu - dla Barcelony będzie ciekawą opcją gdy będzie dostępny za darmo.

18

To będzie idealna okazja dla Bartcelony aby zobaczyć z bliska Evana N'Dicka, który ma kontrakt do 2023 i nie jest zainteresowany jego przedłużeniem.
Chyba nie ma na świecie bardziej kompletnego obrońcy młodego pokolenia, którego cechy piłkarskie w 100% pasują do Barcelony - N'Dicka posiada absolutnie wszystko z wyjątkiem doświadczenia bo ma tylko 22 lata.

5

@Marcelinho99 LOL polega na tym że AS tak pisze a ty łykasz wszystko jak pelikan.
Żadne poważne źródło nie potwierdza takich doniesień zatem wrzuć na luz - też uważam że zdanie Xaviego jest kluczowe:)

6

Super! Im szybciej się dogadają tym lepiej.

2

Wg mnie to fejk - jego koszt byłby kosmiczny biorąc pod uwagę że ma kontrakt do 2026 roku - szanujmy się Adrien Truffert czy Sergio Gómez kosztuje podobne pieniądze.

12

Trzej królowie:) W pełni zasłużenie:)

2

@Peciak I tak Dembele jest bliżej pozostania w Barcelonie niż jeszcze parę miesięcy temu - trzeba być dobrej myśli bo w jego interesie też powinno być pozostanie - nie ma pewności że w nowym zespole będzie miał takie flow jak z Xavim.
Wg mnie kontrakt na zasadzie win-win musi być brany pod uwagę - umowa na 2 lata z mocnymi bonusami wynikowymi i wstępne ustalenia nowego długoterminowego kontraktu. Każda ze stron jest zabezpieczona, a za 2 lata Dembele będzie miał 26 lat.

1

Dembele to wzór do naśladowania w ostatnim czasie, a jak zobaczyłem jak motywuje kolegów w meczu z Sevillą i pokuje aby myśleli głową to byłem wniebowzięty.

1

@GucioH Mój komentarz wcale nie sugeruje jakby Barcelona miała zakontraktować go za wszelką cenę. Z punktu widzenia przyszłego sezonu to może być kluczowa postać linii ataku Barcelony z prostego względu - w meczach z mocnymi rywalami jest naszym najcenniejszym zawodnikiem z tej formacji.

@Luccas "Problemy z psychiką" nie jest trafnym określeniem. Cou źle znosi presję grania w wielkim klubie - to nie musi oznaczać że ma problemy psychiczne - to kwestia predyspozycji - jak Barcelona go kupowała z LFC musiała brać pod uwagę tą okoliczność bo było to powszechnie rozważane w swoim czasie.
Cou bez względu na pozycję na której grał nie spełniał oczekiwać sportowych, a zdrowy Dembele mógłby je spełaniać gdyby nie był źle prowadzony. To fakt, a nie opinia.

4

Nie ma co rozpamiętywać piłkarzy, których już nie ma w Barcelonie.
Akhomach potrzebuje dużo grania, a Balde zdrowia - czas pokaże co będzie im dane.

2

@ranger3120 Oczywista różnica aż 8 mistrzostw Hiszpanii (34-26) robi swoje na korzyść Realu: 1762 zwycięstw, 591 remisów, 591 porażek.

5

@Batys nie kompromituj się takimi wypowiedziami

17

Trzymajmy kciuki pamiętająć że Dembele nie raz dawał znaki że chce zostać w Barcelonie. Trzeba być dobrej myśli bo na rynku nie ma wielu piłkarzy, którzy mogą tak wyraźnie robić różnicę (szczególnie z mocnymi przeciwnikami).

5

Szczerze to bardzo lubię czytać wypowiedzi Xaviego - bardzo jasno i rzeczowo odpowiada na pytania, dosyć dobrze tłumaczy co chce osiągnąć danymi ruchami taktycznymi czy jak widzi piłkarzy i zespół Barcelony bądź wybrane zdarzenia.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - na tyle tysiecy komentarzy, które zostały napisane od meczu z Sevillą jest tylko kilka komentarzy pod artykułem co powiedział trener po meczu - a to crème de la crème i punkt odniesienia odnośnie następnych spotkań.
Serio czasem nie mogę wyjść z podziwu że pod nic nie znaczącymi informacjami, gównoburzami czy gadkami o niczym na stronie fanów Barcelony jest zazwyczaj wielokrotnie więcej komentarzy niż pod artykułem z wypowiedziami trenera - trudno znaleźć ważniejsze z punktu widzenia kibica informacje...

0

@Luccas Bardzo słaby przykład Cou - on w Barcelonie nigdy nie zagrał wybitnego meczu, a na boisku udowodnił jedynie że gra w wielkim klubie mu ciąży. Był gwiazdą Liverpoolu w przededniu wielkości tej drużyny. To po jego odejściu transfery van Dijka, Robertsona, Salaha i wielu innych zawodników w kolejnych okienkach stworzyły mistrzowski team. Wielu ekspertów w UK uważa że w "nowym" Liverpoolu by sobie nie poradził z prostego względu - presja wyniku na innym poziomie. Cou w Barcelonie po prostu nie spełniał oczekiwań sportowych.

W przypadku Dembele śmiało można powiedzieć że jest stworzony do gry z wielką presją i mocnymi rywalami. Po Dembele także golym okiem widać że to może być koń pociągowy, a Xavi go okiełznał - to było widać już w listopadzie dla każdej osoby która obserwuje piłkę z bliska.
Kwestie związane z agentem, kontuzjami, dyscypliną, kwotą transferu, pensją itd dla ludzi świata piłki są nic nie znaczące informacje - biorąc pod uwagę aspekty stricte piłkarskie znaczenie ma co piłkarz potrafi i czy potrafi przełożyć umiejętności na boisku, szczególnie w grze z mocnymi przeciwnikami. Pisałem o tym nie raz - klub nie dbał o zdrowie Dembele w odpowiedni sposób - przyspieszone powroty na boisku, kiepscy lekarze, kiepskie przygotowanie fizyczne, brak opieki psychologicznej (to wiem bo to moja działka) i efekty były widoczne. Jakiś kibic-żółtodziób, który nigdy w piłkę nie grał powie, że były problemy z dyscypliną - nic bardziej mylnego - jak młody piłkarz 2-3 lata jest kontuzjowany to sportowa rutyna rozregulowuje się, a bez mentalnego wsparcia to już w ogóle - mieszają się priorytety. Biorąc pod uwagę jaką przeszedł drogę w Barcelonie i jak znosi kwestie związane z presją to śmiało można powiedzieć że jest gigantem pod tym względem dzisiaj. W meczu z Sevillą zagrał świetne spotkanie (7 podań kluczowych itd) - moim zdaniem pokazał 30% swojego potencjału - z miesiąca na miesiąc będzie lepszy bo już na zimno przyjmuje opinie innych "obcych" i wie co robić aby dalej się rozwijać (to kluczowe).

20

Wg mnie kibice powinni się uzbroić w cierpliwość - Memphis mocno zmienił się fizycznie - jego sylwetka nie przypomina tej z Lyonu czy sprzed kontuzji. Na początku myślałem że ma lekką nadwagę, a teraz mam wrażenie że coś jest majstrowane przy zmniejszaniu masy mięśniowej, aby zwiększyć jego dynamikę.
Wg mnie Xavi ma jakiś plan na niego bo pochłania metry zdecydowanie szybciej - ja bym wstrzymał się z ocenami do końca sezonu, bo nawet kilka spotkań może wszystko zmienić zarówno na plus jak i minus (patrz Traore).

4

W końcu ktoś to napisał otwarcie, bo logicznym było od dawna że to bardziej alternatywa dla Traore.
Moim zdaniem transfer nierealny bo Barcelona nie będzie licytować się z klubami Premier League.

11

Dembele musi zostać - oczywistym jest że kolektywna gra zespołu ma olbrzymie znaczenie, ale mówimy o piłkarzu, który z mocnymi rywalami może robić różnicę - to kluczowa kwestia - wczoraj wygenerował 7 podań kluczowych - no sztosik.
PS: cieszę się że potwierdza się to co pisałem w styczniu gdy kibice wieszali na nim psy - że będzie sportowo dużo dawał w odróżnieniu do Traore (widać było że między listopadową kontuzją uda, a styczniowym covidem nową jakość u niego), a także że nie jest wykluczone że zostanie w Barcelonie na dłużej (świadomość realiów pomimo tego że Laporta już prawie zsyłał go na trybuny).

32

Super mecz - dużo walki i przepiękny gol.
Brawa dla całego zespołu.
Taka uwaga: Dembele przy odrobinie szczęścia mógłby mieć dzisiaj 3-4 asysty, a do tego bardzo dobrze grał taktycznie - brawa od kibiców w pełni zasłużone. Jeśli nadal będzie grał w taki sposób to Traore z ławki się nie podniesie.

30

Boże jakie roszczeniowe niektóre komentarze. Gramy bardzo dobre spotkanie, ciśniemy Sevillę aż miło, a w dodatku nie pozwalając im w ataku praktycznie na nic.
Przy odrobinie szczęścia mogliśmy prowadzić, nikt nie gra poniżej oczekiwań - wyróżnić plusikiem można Aubę, Dembele, Pique i Albę.
Po zwycięstwo w drugiej połówce!!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?