3

@SirChuck najważniejsze to ustalić realne cele sportowe - wielu kibiców nie ma świadomości że w przyszłym sezonie Barcelona będzie nadal budowała kadrę a nie walczyła o poważne trofea. Przy założeniu że mielibyśmy walczyć o jakieś trofea to ja bym powiedział że brakuje przynajmniej jednego topowego SO, podobnie jak na kilku innych pozycjach.
Pamiętajmy że nadal czekamy na pierwszy w karierze sezon lub chociaż rundę bez kontuzji Araujo, Garcia potrzebuje lekko 2 sezonów aby wskoczyć na najwyższy poziom, a dzieciaki z olbrzymimi talentami także potrzebują przynajmniej 4 sezonów.
Moim zdaniem uczciwie by było powiedzieć że budujemy kadrę zamiast mamić kibiców marzeniami. Ja rozumiem chęć czegoś wygrania przez Laportę w przyszłym sezonie, ale patrząc na ostatnie miesiące dzieje się to olbrzymim kosztem rozwoju młodych zawodników. Siedząc w piłce, szczególnie będąc uczulony na piłkę młodzieżową widzę że idzie to w złym kierunku - trochę na siłę chcemy udowodnić że jest lepiej niż realnie wygląda nasza kadra sportowo, bo przyszłościowo jest wręcz genialne, ale teraz są zbyt duże dysproporcje na linii młodość doświadczenie - brak wartościowych piłkarzy w wieku 25-30 lat, a konkurencja posiada po kilkanaście takich zawodników w swoich kadrach zarówno w Hiszpanii jak i Europie. Musimy czekać i liczyć że młodzież pięknie się rozwinie oraz będą unikały ich nieszczęścia w postaci poważnych kontuzji.

8

Uwielbiam gdy hiszpańscy dziennikarze podsycają marzenia kibiców że Barcelona wypożyczając Umtitiego i Lengleta oszczędzi na tyle że sprowadzi topowego obrońcę.
Za Lengleta coś może dostaniemy, a do Umtitiego będzie trzeba dopłacić bo rozliczenie pensji którą rozłożyliśmy w czasie przewyższy koszt sprzedaży lub wypożyczenia.
Moim zdaniem Pique, Araujo, Garcia, Christiansen powinien być okazjonalnie wspierany rezerwami, a trochę talentu mamy na SO, lekko 4 bardzo ciekawych zawodników których Xavi może przetestować i nie mówię tylko o drużynie rezerw.
Oczywistym jest że przydałby się jeszcze jeden ograny obrońca, ale to powinna być półdarmowa okazja, a nie drenowanie i tak bardzo skromnego budżetu, gdzie na innych pozycjach są większe braki.
Wiadomo że linia obrony jest problematyczna, ale nie można z góry zakładać że młodzi zawodnicy się nie rozwijają. Musimy skończyć z myśleniem że Xavi musi dostać gotowych topowych zawodników - on też musi ich stworzyć z talentów jakie posiadamy i na tej płaszczyźnie niepokoi mnie to najbardziej.

3

Widziałem dzisiaj mecz Francja-Polska na mistrzostwach U17 - przegrana 6:1 to prawdziwy cios, nie spodziewałem się aż tak wysokiej porażki.
Mam mieszane uczucia bo gorycz jak Europa odjeżdża Polakom przeraża, na pocieszenie moje dzieciaki z Rennes się nastrzelały a jechały na mistrzostwa mając zniżkę formy z myślą że odzyskają świeżość po fazie grupowej.
Pozostaje liczyć że w kolejnych meczach się pokażemy z lepszej strony ale trudno będzie się podnieść po takim nokaucie.

1

Z punktu widzenia interesów Barcelony to zrozumiała decyzja - każdy grosz jest ważny - piłkarze i tak pewnie zagrają rekreacyjnie, zatem bardziej zmęczy ich długi lot niż sam mecz.

16

My to sobie możemy gdybać, jednak najciekawsze rzeczy pewnie dzieją się za kulisami i po cichu są realizowane - ja liczę że pojawią się jakieś nazwiska o których media nie mówią.
PS: wstrzymałbym się z wyliczeniem gigantycznych kwot jakie możemy zarobić na sprzedaży zawodników - część będzie mogła walczyć o zadośćuczynienia jeśli nie chcą odchodzić z klubu, a w innych przypadkach być może będzie trzeba wypłacić zaoszczędzone pieniądze z obniżonych pensji - to działa w dwie strony.

1

@Harnas2 Ja pół roku temu to pisałem, teraz właściwie to powtarzam - wg mnie Xavi dotrwa bo wyniki spotowe musiałyby być katastrofalne aby Laporta go zwolnił. Zespół potrzebuje jeszcze 2-3 lata budowy - tego przeskoczyć się nie da podchodząc do szktałtowania kadry w ten sposób - albo Barcelona rezygnuje z wyników i w 100% postawi na rozwój młodych przez chociaż jeszcze jeden cały sezon albo sprowadzajmy piłkarzy u końca piłkarskiej kariery (ja rozumiem że weterani są potrzebni, ale jeden na formację wystarczy).
Ja rozumiem że z klubu idą sygnały że budujemy kadrę na walkę na wszystkich frontach, ale szczerze będąc obiektywnym jak zdobędziemy Puchar Króla to sezon 22/23 będzie można uznać za udany. Kadrę mamy mocniejszą niż na początku sezonu, ale konkurencja też się wzmocniła i zgrywa zawodników w wieku 25-30 lat, a my takich właściwie nie posiadamy w pierwszej jedenastce.

1

@Harnas2 paradoks dzisiejszych czasów w Barcelonie polega na tym że jak trenował zespół Koeman to kibice oczekiwali wyników, a jego zadaniem było wyłuskanie i wdrożenie do pierwszego zespołu możliwie dużej ilosci zawodników. Można o Koemanie wiele powiedzieć ale od kilkudziesięciu lat w Barcelonie nie było trenera który tak mocno skupiony był na wprowadzaniu do pierwszego zespołu młodych zawodników i to jeszcze pomimo tego że Pimienta praktycznie nie przygotowywał zawodników pod pierwszy zespół bo w drużynie rezerw realizował bezsensowne prywatne ambicje trenerskie.
Wraz z przyjściem Xaviego oczywistym było że będzie bazował na zawodnikach których Koeman wdrożył, ale oczywistym było również że to nie będzie wprowadzał młodych zawodników do pierwszego zespołu. Xavi nie ma nawet 5-10-letniego doświadczenia, zatem jedyne na czym jest skupiony to wynik sportowy, czyli bazujący na doświadczonych zawodnikach oraz wybitnie wyróżniającej się młodzieży. Nawet szukanie zawodników na rynku jest spod klucza reprezentacji licząc na zgranie zawodników co świadczy o strachu i świadomości ograniczeń trenerskich. Dwumecz z Eintracht Frankfurt pokazał jak został zjedzony trenersko - od tego czasu każdy trener stara się tak grać, dlatego ciężko nam się gra nawet z zespołami dołu tabeli. Prawdę powiedziawszy ja liczę bardziej na jakieś objawienia mega talentów lub wystrzał formy aktualnych zawodników rezerw aby Xavi nie miał wyboru i musiał dać szansę bo w to że sam od siebie kogoś weźmie to nie wierzę.

1

@Harnas2 Balde ma duży potencjał i potrzebował zachęty.
Szkoda że inni zawodnicy których chciałem nie dostali szansy, ale też z tego względu Xavi jest przewidywalny w stosunku do Koemana, który szukał zawodników do pierwszego zespołu, a Xavi na nich czeka. Wg mnie zmarnowany mecz bo graliśmy właściwie o nic - można było pokusić się o przetestowanie lub danie szansy innym zawodnikom, ale jest tak jak pisałem w styczniu - czasy brania zawodników z rezerw się skończyły.

10

Fajnie że dostał minuty Balde - po tylu perypetiach w tym sezonie potrzebuje ich aby wiedzieć że pierwszy zespół na niego czeka jak się odbuduje i odpowiednio rozwinie.
Odnośnie meczu - słabo to wygląda trochę, a Puig na boisku to jawne plucie w twarz zawodnikom Barcelony B - liczę na to że ktoś z drużyny rezerw pojawi się w drugiej połówce bo wynik jest dla mnie drugorzędny.

0

@Rewolucja123 i @Bogan - to kwestia wiary :) Wygrana w FA Cup z pewnością im nie zaszkodzi. Real w lidze może być już rozluźniony, a Liverpool jakby nie patrzeć gra w PL i nie ma meczy o nic. Za 2 tygodnie forma LFC także może być dużo wyższa.

2

Brawo Liverpool! FA Cup po 16 latach musi pięknie zmakować.
Teraz wzmocnieni psychicznie niech rozprawią się z Realem!

20

Słowa trenera święte, zobaczymy co zrobi Laporta i kogo innego spienięży latem razem z Alemanym.

1

Może trochę szacunku dla legendy Barcelony? Nic złego nie powiedział.
Odnośnie Superligi to nie ma czego komentować - w 100% ma rację - prawdziwych kibiców interesuje tradycyjna rywalizacja sportowa, a nie rozszerzona wersja Audi Cup. Nie znam piłkarza bądź człowieka siedzącego w środowisku piłkarksim, który popiera ten parasportowy puchar Pereza. Najlepsze zespoły grają w Europie, a europejscy kibice chcą uatrakcyjnienia i poprawy rywalizacji sportowej w stosunku do bardziewia oferowanego przez UEFA, a nie udawanego show w stylu amerykańskim dla wybranych.

17

Miłe zaskoczenie ale wstrzymajmy się z otwieraniem szampanów przed poznaniem szczegółowych informacji - np.:
1) jakie są opcje odkupienia tych 49% udziałów (wcześniej było 350mln z opcją odzyskania udziałów)
2) merchandising Barcelony generował zysk na poziomie 60-70mln euro rocznie i trafiał w 100% do Barcelony - teraz połowa będzie trafiała co sezon do kontrahenta, chociaż jest nadzieja że pomoże nam zwiększyć sprzedaż (też nie znamy ustaleń, być może część zysków będzie dalej inwestowana).
3) nie znamy ustaleń na co 200mln euro będą mogły być spożytkowane - może być też tak że większość tej kwoty musi być zainwestowana i tak w BLM w celu rozwinięcia płaszczyzny merchandisingowej.

Podsumowując cieszyć się należy budżet będzie uratowany dzięki zastrzykowi gotówki ze sprzedaży udziałów oraz dodatkowo sprzedaży zawodników, który pozytywnie wpłynie na limity placowe dając nam więcej możliwości.

0

Kto bogatemu zabroni :)
Posiadając Aubę i Fatiego, którzy mogą grać na 9 nie widzę powodu, dla którego Morata miałby zawitać w Barcelonie jeśli na innych pozyjach są większe problemy.
PS: paradoksalnie uważam że może być to dobry transfer bo moim zdaniem pasuje do Barcelony pod względem stylu gry, ale nie pasuje mi konkurencja dla młodych zawodników - trzecim środkowym napastnikiem awaryjnie mógłby być nawet Jutgla.

14

Brawa dla Piotra Guzińskiego za świetny artykuł - uwielbiam tego gościa i polecam śledzić jego profil na twitterze, szczególnie jeśli chce się czegoś dowiedziec o młodych talentach ze szkółki Barcelony.
Ja od wielu miesięcy uważam że idealnym następcą Busiego powinien być Boubacar Kamara i jestem wielkim fanem jego talentu - po sezonie jest do przygarnięcia za darmo. Moje życzenie powoli staje się realne, gdyż branżowo slyszałem plotki od ludzi których znam że Pape Diouf z Avenir Sport, która reprezentuje interesy Kamary miał wygadać się będąc w Manchesterze, że jeśli Erik ten Hag sprowadzi Frenkiego de Jonga to jego klient woli dalszy rozwój w pierwszej jedenastce Barcelony.
Czas pokaże czy coś jest na rzeczy, ale jeśli na chłodno spojrzeć na temat następcy Busiego - trudno znaleźć lepszą opcję przy problemach finansowych jakie posiadamy - może Barcelona po cichu coś działa w tej kwestii.

4

Czy dobrze że Barcelona sprzedała Cou? TAK
Czy Barcelona mogła zarobić więcej na Cou w obecnej sytuacji? NIE

Pomyślmy logicznie - absolutnie wszyscy wiedzą że Barcelona potrzebuje zbilansować budżet - nie zarobiliśmy wystarczająco w tym sezonie, zatem dziurę trzeba czymś zasypać. Nie mamy zbyt wielu kart, którymi możemy grać - jeśli jesteśmy pod ścianą to negocjuje się niezwykle trudno - 20mln trzeba uszanować, a Cou życzyć powodzenia i zapomnieć o pieniądzach które poszły w błoto.

2

@Kuba0723 w przypadku Wague to ciężka sprawa - z własnych źródełek słyszałem że chłopak zastanawia się nad zakończeniem kariery jeśli do końca kontraktu z Barceloną nie uda mu się wrócić na poziom profesjonalnej piłki. Pamiętajmy że 2 lata nie grał, a chyba od początku roku wraca do grania.

@Harnas2 Szczerze to ja liczę na Alpha Diounkou bo przy odpowiednim trenerze i planie rozwoju można z niego zrobić zawodnika grającego w stylu Alphonso Daviesa. Polecam obserwować też największy talent szkółki jak chodzi o pozycję DM - Marca Casado - ma duże szanse na presezon w pierwszym zespole jeśli podpisze nową umowę.

@Kuba0723 i @Harnas2 - odnośnie Orellany - dla mnie największym zawodem było to że w ostatnim meczu przy 2-bramkowej przewadze i z jednym zawodnikiem więcej Xavi nie dał mu szansy nawet na pieprzone 10 minut. Przy takiej konfiguracji zdarzeń śmiało można wnioskować że Xavi nie widzi go w pierwszym zespole. Ja nie byłem jego wielkim fanem ze względu na kontuzje, ale chłopak ciężko pracował i poprawił się - jakbym był na jego miejscu to czułbym zawód.

15

@Marcelinho99 Odnośnie Koemana to zapomniałeś o Pedrim, Moribie, Balde (nawet w LM dostał szanse, ale problemy zdrowotne zahamowały jego karierę) czy Minguezie (z rezerw drużyny rezerw). Do tego było kilku młodych zawodników (Demir, Dest, Garcia, Trincao).
Z perspektywy przyszłości Barcelony zatem: Pedri, Gavi, Nico i wierzę mocno w Balde.

0

@blazeq zgadza się - potrzeba zbilansowania budżetu nie podlega wątpliwości, ale byłbym ostrożny przy założeniach sprzedażowych - każdy chce zarobić, a transferowani zawodnicy z klubu będą życzyć sobie rekompensat, nie znamy też warunków rozliczenia oszczędzonych przez klub częściach pensji zawodników. Księgowo może będzie zastrzyk finansowy, ale w roziczeniu z zawodnikami nie musi być aż tak różowo.
W sprzedaż Barca Studios wierzę przy odpowiednim kontrahencie, który pozwoli odpowiednio rozwijać projekt, ale CVC traktuję jako ostateczność - przy założeniu że latem odejdą zawodnicy, których nazwiska przewijają się w mediach to nasza kadra praktycznie nie będzie posiadała zawodników w wieku 25-30 lat, a weterani będą o rok starsi. W kadrach Sevilli, Atletico, Realu itd średnio będzie powyżej 10 zawodników w idealnej grupie wiekowej, a dla nas to będzie kolejny sezon przejściowy. Nie jestem pewien czego Barcelona bardziej potrzebuje - inwestowania w kolejnych weteranów pod wynik sportowy czy dalszego rozwoju kadry oraz oszczędzenia pieniędzy. Mam mieszane uczucia bo wiem że Laportę będzie dusił ewentualny brak wyniku sportowego (cbrak zegoś więcej niż awans do LM).

7

Dla mnie opinia Marca Cirii ma największe znaczenie - kogoś spieniężyć musimy, a to oznacza też że umowa z CVC jest skrajnie niekorzystna, a na sprzedaż części udziałów Barca Studios nie ma idealnego kontrahenta.
Uważam że Frenkie nie był idealnym transferem, ale ze sportowego punktu widzenia jest to mimo wszystko cios dla Xaviego, aby go sprzedawać. Pamiętajmy że chłopak wchodzi w idealny wiek dla piłkarza, a być może nie będzie nam dane zobaczyć jego realnego progresu sportowego.
Niewątpliwie najwięcej może nam za de Jonga zapłacić MU, ale tak jak pisałem jeszcze w listopadzie/grudniu - jeśli odejdzie po sezonie to do zespołu walczącego o trofea - PSG, City lub Bayern, ale za mniejsze pieniądze niż oferuje MU. Sytuacja jest o tyle niekorzystna gdyż wcześniej zakładałem że sam Frenkie będzie chciał odejść ze względów sportowych, a wychodzi na to że Barcelona chce go sprzedać - dla mniej wtajemniczonych to idealna sytuacja dla zawodnika gdyż może dostać nawet i kilka milionów za sam fakt, że zgodzi się odejść "bo chce zostać i ma kontrakt".

6

Mam jakiś sentyment do Aspasa - profesjonalista, wielki goleador i grająca legenda Celty - do dzisiaj bardzo mi szkoda jego przygody w Liverpoolu bo każdy w nim widział następcę Fernando Torresa i go to przygniotło.
Odnośnie meczu to prawda jest taka że mecz był bardzo fajny, było dużo walki i przy odrobinie szczęścia Celta mogła bardzo utrudnić nam zdobycie 3 punktów.

0

@Borys8111 chociaż uczciwie trzeba przyznać że wynik jest bardzo zadowalający - piękno piłki - mimo wszystko liczę że jeszcze jakiś pomocnik pojawi się na boisku abyśmy w większym stopniiu kontrolowali wydarzenia boiskowe.

0

Wg mnie to błąd taktyczny Xaviego ale zobaczymy - trzymajmy kciuki.
PS: jak słaby fizycznie musi być Puig że gramy 2 pomocnikami, gdzie jeden z nich to jeszcze dzieciak... Orellana i Sanz muszą być nieco zawiedzeni.

1

@likherfit1 ja szanuję każdego piłkarza Barcelony - zawiedziony jestem tym że chłopak nic nie robi aby być lepszym a talent niewątpliwie posiada. Siedząc w piłce wiem że nie ma czegoś takiego jak grać słabo - może nie wychodzić ale docenia się pracowitość i chęć do poprawy gry. To że Frenkie miał wiele spotkań w któych grał piach to jedno, ale ciężko pracował - zauważ że to samo masz z Torresem - chłopak musi wręcz katować się na treningach i nikt kto zna się na piłce nie powie o nim złego słowa - potrzebuje jedynie czasu i doświadczenia bo pod każdym względem ciężko pracuje. Gavi, Nico czy Garcia też ciężko pracują - pisanie w przypadku młodych zawodników że grają piach jest bez sensu - ich zadaniem jest ciężko pracować i trzymać się ustaleń z trenerem co do gry - z całego zespołu Barcelony tylko Puig się wyłamuje. Szanuję go ale nienawidzę nierobów z wielkim ego.

2

@likherfit1 A ja się nie zgadzam z twoją opinią i nie zgadzam się z opinią do której mnie odesłałeś. Masz tu na forum użytkowników którzy istnieli bądź istnieją w świecie piłki i mają taką opinię jak moja - to niewykorzystany talent przez własne nieróbstwo. Barcelona inwestuje w niego blisko 10 lat, a on od czasu gry w rezerwach a żadnym aspekcie piłkarskim się nie poprawił - ani fizycznie, ani taktycznie, ani piłkarsko. Patrząc na aspekty piłkarskie ma 4 lata do nadrobienia patrząc ma kwestie nad którymi nie pracował. Dzieciaki z rezerw go zjadają, a miejsce w pierwszej drużynie posiada tylko dlatego, że ma stosunkowo niski kontrakt (chociaż kilka nazwisk przez niego nie miało szansy na grę w pierwszej drużynie bo blokował miejsce innym zawodnikom - Orellanie gdy miał swój pik zablokował pozycję, Collado blokował miejsce pomimo innej pozycji, a Nico zadebiutował by niemal pół roku szybciej, gdyby posłuchał Koemana a nie swojego ego.

@Fan2005 Jest słaby bo jest nierobem pod każdym możliwym względem - jego talent w grze do przodu jest niepodważalny ale piłkarsko nadal jest w Barcelonie B sprzed kilku lat.

3

Po kompromitacji kibiców z Eintrachtem Frankfurt widać że Barcelona nie może się otrząsnąć i drży przed kolejnymi przypałami zapędzić się w kozi róg.
Dla mniej wtajemniczonych - na mecze drużyny rezerw Barcelony kibice w większości przypadków chodzą w strojach codziennych - tylko dzieciaki i młodzież w koszulkach Barcelony.
Zawsze było tak że każdy może sobie kupić bilet i przyjść na mecz - sam byłem w koszulce Barcelony na meczu rezerw Sevilli, Betisu i w Sociedad i nigdy nie było żadnego problemu. Wystarczy wejść sobie na https://www.fcbarcelona.com/en/tickets/barca-b i kupić bilet - nie trzeba deklarować że jest się kibicem jakiegokolwiek zespołu.
Wg mnie zmiany w polityce sprzedaży biletów powinny być głebokie, kompleksowe i uczciwe dla wszystkich, ale żadne zmiany nie pomogą jeśli klub będzie wyżej stawiał turystów od prawdziwych kibiców.

17

Przepraszam bardzo ale jeśli wiadomo że Puiga w przyszłym sezonie prawdopodobnie nie będzie, a powołany został Orellana i Sanz to nie widzę potrzeby robienia "Caritasu" z pożegnalnym meczem.
Zawodnicy Barcelony B mogą grać na pozycji Busiego i chociażby z szacunku dla drużyny rezerw powinni go zastąpić.

0

@Przemas8411 proszę czytajcie ze zrozumieniem - wyraźnie napisałem że Pedri jest kluczowy w aspekcie dominacji rywala przez zespół poprzez grę między liniami i grę pressiingu, który jest wybitny. W tym elemencie gry niezastąpiony, ale nie oznacza to że jest kompletnym piłkarzem - nie jest jeszcze wybitny czy bardzo dobry ani w kreacji ani we wsparciu gry ofensywnej.
Uważam że nie jest winą Xaviego że Barcelona znowu bazuje na jednym zawodniku - problemem jest brak zrównoważonej kadry - zauważ że w Atletico jak wypadnie 5 zawodników to na boisku pojawia się 5 nowych zawodników o zbliżonej jakości piłkarskiej. U nas za 19-latka bez doświadczenia (chociaż z wielkim talentem) wskazuje 18-latek oczywiście bez doświadczenia i nieco mniejszym talentem. Sam fakt że pierwszoplanymi zawodnikami w zespole są tacy zawodnicy jak Pedri czy Araujo oraz grające legendy jak Pique czy Busi wiele swiadczy o możliwościach naszego zespołu. Zwycięstwo we wczorajszym meczu zapewniliśmy sobie po golu w doliczonym czasie gry 33-letniego Alby po podaniu 38-letniego Alvesa. Jeśli rozmawiamy poważnie o zespole i wymaganiach sportowych wskaż chociaż 10 grających zawodników w wieku 25-30 lat którymi możemy coś wygrać. Zespół jest w budowie i nie można liczyć że legendy będą nieśmiertelne i nie będą tracić na dynamice, a młodzi zawodnicy nawet 4-5 sezonów w dorosłej piłce nie rozegrali - kiedy mają ustabilizować formę aby w każdym meczu grać na podobnym poziomie bez tych lat doświadczenia. Na wszystko potrzeba czasu - ten skład się krystalizuje ale oczekiwania żeby np. w przyszłym sezonie Barcelona walczyła o trofea jest oderwane od rzeczywistości z prostego względu - nie mamy składu gwarantującego nam regularne wygrywanie meczów (brak stabilności i jakości kadrowej). Możemy teoretycznie wygrać z każdym i przegrać z każdym.

0

@catalanian09 bo budowanie zespołu to nie jest zebranie kilku zawodników i powiedzenie grajcie. Mieliśmy fajny moment w tym sezonie gdzie z formą trafiliśmy absolutnie wszystkimi zawodnikami, ale budowanie zespołu od nowa to nie jest kwestia 1-2 sezonów. Pedri to wybitny piłkarz już w tak młodym wieku - dla mnie jest nie do zastąpienia już teraz.

@Magicc89PL noszenie koszulki Barcelony nie gwarantuje jakości piłkarskiej - zobacz ilu zawodników z naszego zespołu jest w wieku 25-30 lat - nie oczekujmy cudów po dzieciakach i weteranach - nie wiem czemu do ludzi nie dociera że zespół jest w budowie.

@michalch9 nie ironizuj proszę - zawodnicy Barcelony ogarniają pressing ale jest on skuteczny tylko gdy gramy w sposób spójny - przykładowo Pedri to gwarantuje bo jest łącznikiem między formacjami - teraz nie ma takiego zawodnika na boisku. Można walczyć serduchem jak Gavi, ale to nie jest to samo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?