JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Z jednej strony super bo w juvenilu mamy sporo przekotów, ale Comasa i Mingo szkoda, gdyż znowu odwleczamy kogoś awans do pierwszego zespołu. Albo bawimy się w drugi zespół albo drużynę rezerw, a szkolenie kilka lat i puszczanie w świat za darmo brzmi jak akcja charytatywna dla innych w czasach własnego ubóstwa.
18
Christensen ma wielki potencjał, jeśli ktoś pisze że jest słaby to nie zna się na piłce. Jeśli ktoś pisze że grał przeciwko słabym słabym zespołom to chciałbym przypomineć, że chłopak ma na koncie blisko 300 spotkań w dorosłej piłce klubowej oraz 55 spotkań w dorosłej reprezentacji. W samej LM ma 34 mecze i LE 18 rozegranych spotkań. Pomimo młodego wieku dla Barcelony będzie to cenny nabytek, gdyż nie posiadamy zawodników, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie, szczególnie międzynarodowe (nie licząc weteranów).
Tuchel nie walczył o Rudigera, ale walczył o Christensena bo publicznie obiecywał mu pierwszy skład od nowego sezonu. Do tej pory jego problemem było głównie to że grał w Premier League gdzie doświadczeni obrońcy bardziej są cenieni niż młodzi z talentem - sezon 22/23 miał być jego, ale postanowił spełnić marzenie z dzieciństwa i zagrać w Barcelonie. Każdy wie że Thomas Vermaelen gdyby nie miał problemów zdrowotnych byłby najlepszym obrońcom świata, ale też on stwierdził że Christensen mu go przypomina, a wręcz zazdrości mu przygody z Barceloną bo stworzony jest do gry w Katalonii.
PS: patrzmy na profil zawodnika jakiego potrzebuje Barcelona bo w Realu cechy Rudigera będą bardziej cenione, ale u nas cechy Christensena będą premiowane. Potrzebujemy ŚO który potrafi bronić i wyprowadzać piłkę - pod tym względem przychodzi top i zakładam że będzie walczył o pierwszy skład. Przychodzi do nas zawodnik z topowego klubu - jest się z czego cieszyć bo to wartość dodana - pamiętajmy że my chcemy wrócić na top (nie zapominajmy o tym).
6
To że Barcelona nie chce sprzedawać Nico nie powinno nikogo dziwić bo chłopak ma talnet, potencjał i świetne warunki fizyczne. Ja obstawiam dwa scenariusze:
1. Jeśli Girona awansuje do LaLigi to mamy jedyny klub w Hiszpanii do którego może być wypożyczony Nico - pierwszy skład na pozycji pivota gwarantowany bo młodzi defensywni pomocnicy Girony nie nadają się na poziom LaLigi. Styl gry przypomina odrobinę styl Barcelony, dlatego wypożyczenie na jeden seozn miałoby sens.
2. Jeśli Nico zostaje w Barcelonie to de Jong MUSI być sprzedany - w linii pomocy jest Pedri, Gavi, Busi, Kessie, Torre i opcjonalnie Roberto. Przy założeniu że do Barcelony nie przyjdzie nikt poważny do grania na SPD to Xavi musi stworzyć Nico warunki do rozwoju i stawiać na niego. Oby tylko nie ustawiał go zbyt wysoko bo traci wtedy swoje atuty.
4
Taka radość przez łzy - cieszę się że Barcelona nie chce kupić Solera, ale nie miała i tak za co...
1
@Bogan Zgadza się:) Jak czytam przykładowo o Moracie jako planie B to krew mnie zalewa. Serio nie rozumiem jak można tak skrajnie nie wierzyć w swoje umiejętności trenerskie patrząc na Xaviego. Nie można liczyć na reprezentacyjne zgranie zawodników, a są piłkarze jeszcze dostępni za darmo którze w mega ciężkich warunkach sportowych potrafią wykorzystywać swoje szanse.
Przykładowo Divock Origi byłby dla Barcelony świetnym wzmocnieniem - na każdej pozycji w linii ataku u nas może grać, a warto podkreślić jeszcze że w minionym sezonie dostał zaledwie niecałe 600minut w 18meczach, a wykręcił 6 goli i 4 asysty. W Barcelonie poziom sportowy jest niższy i miałby zdecydowanie łatwiej aby pokazać swoje umiejętności i wygenerować lepsze statystyki.
0
@kinioo nie mam zielonego pojęcia - jest zawodnikiem klubu z Ukrainy - może to jest okazja aby go pozyskać bo "liga ukraińska" teraz to prowizorka. Wg mnie jakby grał w Hiszpanii czy Francji to wyceniany byłby lekko na 40mln biorąc pod uwagę umiejętności, ale nie zdziwię sie że Alemany wynegocjuje wypożyczenie na sezon i obowiązkowy wykup za 10mln euro. Gdzieś mi się obiło w styczniu że to minimum n a jakie zespół z Doniecka się może zgodzić, ale trudno powiedzieć czy to prawda.
10
Pozostaje chłopakowi życzyć wszystkiego co najlepsze - co mógł to zrobił dla Barcelony.
Mimo wszystko trochę szkoda że odchodzi, ale na otarcie łez chociaż trochę zarobiliśmy na nim.
16
O wielkich nazwiskach napisano już wszystko, zatem chciałbym poruszyć temat dwóch ostatnich wymienionych w artykule:
1) Alberto Moleiro - wielki talent, brać i się nie zastanawiać - dziennikarze piszą że przypomina Pedriego, a wg mnie to taka krzyżówka Pedriego, Gaviego i Ludovica Giuly'ego - bardzo drobny, ale silny na nogach, niezła siła i celność strzału, bardzo dobry przegląd pola, drybling i szybkość.
2) Dodo - wg mnie to jeden z najbardziej niedocenianych wahadłowych na świecie - potrafi bronić, jest piekielnie szybki, świetny instynkt wchodzenia w pole karne i nie boi się pojedynków 1 na 1 w grze ofensywnej - potrafi robić różnicę. Godnym uwagi jest także fakt że Real Madryt także o jego usługi walczy pamiętając że gdy grał przeciwko nim to mieli z nim sporo problemów.
1
Ta koszulka idealnie oddaje nastroje w Barcelonie - wg mnie świetnie że to jest złoty kolor, a nie np. spongebobowy żółty.
Co tu dużo mówić - Laporta to prawdziwy Gold Digger aby utrzymać klub na powierzchni pod względem karastrofalnej sytuacji finansowej.
3
Potencjał to jedno, pytanie czy te 112mln euro będzie kiedykolwiek widoczne na boisku. Mimo wszystko obawiam się że na Camp Nou raczej nigdy pomimo tego że bardzo go lubię.
1
@Bogan na szczęście do końca miesiąca się wszystko wyjaśni - jeśli Barcelona ma przeprowadzić jakiś gruby transfer/transfery to jeszcze w bieżącym okresie rozliczeniowym bo planowane jest zwiększenie "przychodów" aby zamknąć budżet. Później to już będzie kosmetyka i sprzedawanie/oddawanie każdego kto będzie zbędny (finansowo i sportowo).
0
@gaucho104 Chyba nie do końca rozumiesz za co odpowiadają trenerzy w Barcelonie i jakie cele są przed nimi stawiane.
Barjuan - nie miał wpływu na kształt kadry w bieżącym sezonie - jego zadaniem było przygotowywanie zawodników do gry w pierwszym zespole i w 100% z tego zadania się wywiązał - każdy zawodnik który dostał szansę niemal z miejsca mógł pojawić się na boisku i bardzo nie odstawał od doświadczonych kolegów. Zobacz taki Balde, Diounkou, Sanz, Akhomach czy Jutgla jak dostawali zaledwie minuty od Xaviego to dzięki temu że zanim trafili do pierwszej drużyny na mecz to w drużynie rezerw mecze były grane pod nich aby ćwiczyć schematy gry pierwszej drużyny poświęcając wynik sportowy. Pod tym względem Barjuan zjada Pimientę na śniadanie bo prowadzi młodych zawondików jak robią to najlepsi w PSG, Bayernie, Chelsea czy City.
Xavi - tutaj jest większy problem bo mamy niedoświadczonego trenera który prowadząc swój zespół w Azji sprowadzał doświadczonych zawodników z Europy aby gra jego zespołu pięknie wyglądała (np. Santi Cazorla). Czasy Koemana się skończyły żeby młodzi zawodnicy hurtowo dostawali szanse bo Xavi chce wyniku, a Laporta teatru w którym każdy udaje że walczymy o wynik sportowy - gdyby było inaczej to Marmol, Comas czy Orellana dostaliby jakieś minuty w tym sezonie. Zauważ że nawet w ostatnim meczu sezonu, który był o nic to zawodnicy Barcelony B nie dostali specjalnie szans na pokazanie się.
Ciekaw jestem zbliżającego się sezonu - Barjuan dostanie kilku zawodników z Juvenilu i będzie przygotowywał kolejne talenty ale obawiam się że ci bardziej ambitni będą chcieli odejść bo tak jak napisałem - czasy Koemana się skończyły i morale drużyny rezerw oraz zespołów młodzieżowych strasznie mocno spadły bo wszyscy wiedzą że Laporta będzie chciał coś wygrać z Barceloną, nawet jeśli na ten moment nie ma to sensu.
2
Dziwią mnie komentarze mówiące że 60mln euro + 20mln zmiennych to mało...
Przepraszam bardzo - czy jest ktoś w stanie wskazać innego zawodnika o profilu box-to-box bez umiejętności bronienia wartego więcej niż 50mln euro?
Te pieniądze za de Jonga są rewelacyjne i tylko dlatego tak wysokie bo MU zazwyczaj przeplaca za zawodników niczym Barcelona za czasów Bartomeu.
2
@Bogan niestety też się tego obawiam - szkoda że ta pozorna presja wyniku ma wpływ na spowolnienie rozwoju naszych talentów - zarówny tych którzy są już w pierwszej drużynie, jak i tych, którzy mogliby dostać szansę.
Nie ma co się dziwić że połowa zawodników z juvenilu nie chce przedłużać umów jak nie ma dla nich projektu sportowego.
9
Ja jestem przeciwnikiem sprowadzania dziewiątki jeśli nie mamy skrzydeł, wahadłowych i następcy Busiego.
Litości - nawet Fati może na zmianę grać z Aubą na 9 - nie stać nas na taki wydatek, kto będzie posyłał świetne piłki na wykończenie?
Jedyny napastnik z wymienionych, który jest absolutnie topowy to Salah i jego transfer byłby o wiele większym wzmocnieniem niż Lewandowski biorąc pod uwagę kadrę jaką posiadamy.
Mimo wszystko wolałbym abyśmy wykorzystali nadchodzący sezon do rozwoju posiadanych piłkarzy oraz możliwie dużych oszczędności, aby zakwalifikować się do LM możliwie niskim kosztem.
0
@ILovethisGame Jeśli Lewy trafi do Barcelony to będzie ewenement na skalę światową aby piłkarz walczący o złotą piłkę wybrał zespół w którym nie ma teoretycznie szans na trofea. Nawet przymykając oko na fakt że przez całą karierę marzyła mu się gra w Realu to i tak byłoby wielkim sukcesem dla Barcelony go ściągnięcie. Mimo wszystko uwierzę gdy zobaczę - na ten moment jest dla mnie to gra medialna. Prędzej uwierzę że Real go przejmie niż trafi do Barcelony.
@wroclawskifan wszystko się zgadza ale jakiś doświadczony pomocnik by się jeszcze przydał bo bardzo ubogo to wygląda - w wieku 25-30 lat mamy właściwie tylko Kessiego. Dzieciaki też muszą się czegoś nauczyć od kogoś, nie tylko od trenera czy Busiego.
@kinioo Ter Stegen jest oczywiście opcją do zarobku, ale nawet przyszłościowa linia obronna która nam się tworzy potrzebuje bramkarza właśnie o takim profilu - zastąpienie go przewyższałoby koszt sprzedaży.
2
@kinioo wiadomo jak jest, dzieciaki to nasza przyszlość i dopuki nie będą miały chociaż 22-25 lat w zależności od przypadku to nie ma co się czarować.
@El dominatore ja bym nie przesadzał z porównaniami Pedriego z Gavim - obydwaj są świetni, ale Pedri to piłkarski geniusz, a Gavi mimo wszystko bazuje na cechach które wyzwolił u niego Koeman, czyli agresji, waleczności i inteligentnym poruszaniu się po boisku. Z mojego doświadczenia wiem, że z biegiem lat ta różnica będzie coraz bardziej widoczna, ale wolałbym aby Barcelona postawiła bardziej na Gaviego niż de Jonga (którego ma szansę dobrze sprzedać). Gavi ma też dużo lepszy mental od de Jonga - w nim widzę jednego z liderów, a być możne nawet kapitanów zespołu przyszłości.
13
Plotki ploteczkami i wszystko jest możliwe, ale mam takie 3 uwagi:
1. Chore wynagrodzenia Barcelony Bartomeu - przykład: Koulibaly, czyli topowy SO świata zarabia aktualnie w Napoli 6mln euro, a Pjanic, którego nie da się nigdzie upchnąć aż 10mln euro...
2. Koulibaly, Lewandowski i wielkie nazwiska 30+ - to absolutnie topowi piłkarze, którzy u schyłku kariery prędzej woleliby dorzucić jakieś trofeum do gabloty niż wspierać ogrywanie dzieciaków z Barcelony. To nie Auba czy Di Maria, dla których Barcelona jest ostatnią szansą na grę w wielkim klubie. Ja mimo wszystko obstawiam grę medialną na zasadzie im więcej szumu tym lepiej, a osobiście uważam że Lewy prędzej wróci pod skrzydła Kloppa w Liverpoolu, a Koulibaly trafi do City o którego Guardiola walczy od 2 lat.
3. de Jong - coraz bardziej przekonuję się do sprzedaży Frenkiego zarówno rozumiejąc problemy finansowe klubu jak i aspekty sportowe piłkarza. Pytanie czy warto trzymać tak drogiego piłkarza, który ma olbrzymią pensję oraz jest właściwie opcją taktyczną a nie stałym elementem systemu gry przyszłości. Jeśli brać pod uwagę jak Barcelona może grać za 2-3 sezony to mamy 2 opcje - grając z jednym pivotem Frenkie odpada bo nie potrafi bronić, a grając dwoma defensywnymi pomocnikami, tym bardziej cofniętym nigdy nie będzie. W dzisiejszych czasach dostać powyżej 50mln euro za grajka o profilu box-to-box z niezłym dryblinkiem i umiejętnością wejścia w pole karne to bardzo dobre pieniądze - to nie jest piłkarz nie do zastąpienia - lepiej dawać więcej szans Gaviemu i Kessiemu.
3
Brawo i szacun dla Nadala - to jest po prostu kosmita.
W tematach piłkarskim trzymam mocno kciuki za Gironę - im więcej katalońskich zespołów w La Lidze tym lepiej, szczególnie że jest to przyjacielsko nastawiony do Barcelony zespół, a jej kibice wspierają także nas.
0
@kinioo Prawdę powiedziawszy też tak uważam i niemal każda osoba, której cenię sobie opinię ma podobne zdanie.
1
Świetna robota panowie - udało mi się nadrobić ostatnie podcasty i jak zawsze bardzo dobrze się ich słucha :)
Odnośnie meczu Argentyna-Włochy - dla mnie największym zaskoczeniem jest kiepska oprawa medialna, ale uczciwie trzeba przyznać że obydwa zespoły bardzo chciały wygrać.
Odnośnie MŚ to wg będzie powtórka z RPA (2010) - europejskie drużyny zdominują turniej i z punktu widzenia interesów Barcelony najbardziej będę trzymał kciuki za Hiszpanię (oprócz Polski oczywiście). Barcelona potrzebuje utytułowanych globalnych gwiazd - nie stać nas na ich zakup, zatem bardzo liczę na to że Pedri będzie jedną z gwiazd reprezentacji i turnieju. To nasza jedyna nadzieja, że piłkarz Barcelony może zostać globalną gwiazdą pod kątem marketingu sportowego w najbliższym czasie.
Odnośnie zespołów z Ameryki Południowej to bardzo liczę na Urugwaj - to zespół walczaków w każdej grupie wiekowej piłkarzy jakich posiada - cechy tego zespołu powinny być dodatkowym plusem biorąc pod uwagę specyfikę katarskiego klimatu.
Odnośnie Argentyny to zdecydowania nie leży jej gra w roli jednego z faworytów turnieju - uważam, że pierwszy lepszy europejski faworyt turnieju w fazie pucharowej ich wyeliminuje. Warto pamiętać że tacy zawodnicy jak Otamendi, di Maria, Tagliafico, Molina czy Rodriguez zazwyczaj źle grają w takich warunkach pogodowych - będzie bardzo parno z dużymi skokami wilgotności. Mecze nie będą rozgrywane późno w nocy, zatem uważam że w fazie grupowej już się zajadą ci zawodnicy.
2
@David_Martin hehehe zdecydowanie - ja będę zadowolony jak naszych przyszłościowych zawodników będą unikać kontuzje i będą zdobywać doświadczenie.
Wszystko jest kwestią perspektywy - najlepszy przykład odklejenia kibiców jest Araujo - dla części to top, a dla części to pretendent do bycia top. Ja bym chciał żeby zagrał pierwszy sezon w życiu w dorosłej piłce bez kontuzji i zdobył więcej doświadczenia. Christensen jest tylko 3 lata starszy od Araujo a na poziomie LM rozegrał więcej spotkań niż Araujo na poziomie ligowym. To jednoznacznie pokazuje jak wiele czasu musi minąć, aby o zawodnikach jak Gavi, Nico, Balde itd. można by było powiedzieć że są doświadczonymi i ukształowanymi piłkarzami.
Ja bym tylko chciał aby Laporta nie pompował balonika i nie rozgrywał w sposób cyniczny tematu wyników sportowych zespołu jak to robił przez pierwsze miesiące swojej bieżącej kadencji.
8
Na szczęście wszystkie ciekawe transfery do Barcelony będą zrealizowana do końca czerwca z wiadomych względów. Przynajmniej nie czeka nas życie marzeniami do września.
Jedno jest pewne - Koulibaly to specjalista z najwyższej półki - jeśli trafiłby na Camp Nou to śmiało można powiedzieć że tyły mamy zabezpieczone i młodych zawodników można nadal szlifować na dojrzałych piłkarzy. Uzupełniając środek obrony Araujo, Garcia, Pique takimi zawondikami jak Koulibaly i Christensen z pewnością kolejny sezon przejściowy będzie sporo lżejszy.
PS: proszę nie kłócić się o określenie "sezon przejściowy" - zespół jest w budowie, a klub nie ma pieniędzy aby pozyskać wahadłowych, skrzydłowych, następcy Busiego i topowej dziewiątki. Zawsze miło możemy się zaskoczyć jak wygramy np. Puchar Króla, ale ja bym polecał się skupić i delektować rozwojem naszej młodzieży w nowym sezonie. Real też właśnie skończył swój sezon przejściowy (czekając na gwiazdy światowego formatu i pretendentów do takich piłkarzy) z mistrzostwem Hiszpanii i Ligą Mistrzów, zatem cuda się zdarzają, ale pamiętajmy że starujemy z innego pułapu.
29
Brawo dla Gaviego - co za waleczność, co za charakter, co za talent.
Niech Laporta się nie wygłupia i przyklepie go na wiele lat w Barcelonie.
3
Pytanie czy ładować się w zawodnika który będzie raczej solidnym pomocnikiem niż pivotem zwycięskiego projektu przyszłości. Koszt Zubimendiego to może przewyższyć Gravenbercha (roczny kontrakt) czy Koopmeinersa - zatem mówimy o poważnych pieniądzach.
Wg mnie doniesienia o zakupie następcy Busiego to fejk z prostego względu - jeśli tak genialni zawodnicy, którzy są dostępnie za darmo jak Kamara wybierają AV, a City, Chelsea, Bayern, Real czy PSG rozglądają się za najbardziej perspektywicznymi defensywnymi pomocnikami młodego pokolenia jak Ugochukwu, Hussein, Francoise czy Sarr to przepraszam bardzo - tego lata nie sprowadzimy zmiennika Busiego, a nawet jego następcy. Obstawiam że Nico będzie dostawał więcej minut w nowym sezonie jeśli Xavi się przełamie i wróci do koncepcji Koemana bo Nico wystawiany zbyt ofensywnie traci swoje najlepsze argumenty piłkarskie.
9
@Dzieniu Wieczorem się odniosę bo będę miał trochę więcej czasu.
PS: "góru" to chyba inaczej się pisze:)
3
@GucioH Nie wiem czemu porownujesz Gaviego z Nico - inne pozycje, inne umiejętności, inne wymagania dotyczące doświadczenia na pozycjach na których mogą grać.
Nico predysponowany jest do gry na pozycjach wymagających sporego doświadczenia, zatem nie ma czego porównywać. Nico ma predyspozycje do bycia pivotem lub defensywnym pomocnikiem, a nie tylko klasycznym zawodnikiem box-to-box. Teraz chłopak musi się rozwijać i łapać minuty - na odczucia jakim będzie zawodnikiem trzeba poczekać 2-3 sezony.
Zobacz jaką drogę przeszezdł Fede Valverde aby teraz zagrać w finale LM - to jego czwarty sezon w pierwszej drużynie i dopiero teraz zaczyna się rozwijać szybciej. Podobnie będzie z Nico i wieloma innymi naszymi piłkarzami - niestety do wielu kibiców nie dociera że Pedri jest jeden na milion aby grać jak doświadczony zawodnik - zdecydowana większość potrzebuje czasu i stałego rozwoju.
1
@blazeq Zgadza się, amatorszczyzna jest w tak wielu obszarach że ręce opadają - po prostu brakuje menedżerów z wizją, a nie nadaniem kolejnego prezydenta...
Odnośnie Marmola także się zgadzam, ale to bardziej problem wyznaczenia celów przez klub dla drużyny rezerw i gradacji zawodników w hierarchii. Mimo wszystko Mingo długimi miesiącami miał dyskomfort przeciążeniowy, który ciągnął się za nim ponad pół roku i znacząco ograniczał możliwość wskoczenia na odpowiedni poziom. To rzeczy niebywałe we współczesnej piłce aby nie móc dopasować treningów do nagłego przyspieszenia wzrostu masy mięśniowej ud.
0
@blazeq Gigantyczny talent, ale nie przesadzajmy z tymi kontuzjami - nie miał ich wiele, a prawdziwym problemem była standardowo słaba diagnostyka i amatorska rehabilitacja - do dnia dzisiejszego nie mogę wyjść z podziwu że naszą młodzieżą opiekują się przypadkowi lekarze z doskoku. Takie praktyki wśród topowych klubów są tylko w Barcelonie.
Najważniejsze że zawodnik chce zostać w Barcelonie - moim zdaniem renegocjacja umowy nie dotyczy stawek za grę w drużynie rezerw, a ewentualnej gry w pierwszym zespole - przy zalożeniu że latem odejdzie Lenglet, Umtiti i Mingueza to robi się sporo miejsca bez względu na to czy przyjdzie jakiś jeszcze jeden doświadczony SO.
0
Pytanie czego oczekujemy od trenera rezerw? - tak tylko tutaj zostawię bo może ktoś by chciał zwrócić uwagę na szerszy kontekst.
https://www.fcbarca.com/105179-barca-b-konczy-sezon-zwyciestwem,dyskusja-11800065.html#comment-11800065
PS: nie chcę mówić że Barjuan (legenda klubu) jest super, ale ten sezon pokazał że jest to lepszy wybór od poprzednika. Nie ma nic gorszego niż trener młodzieżowy lub rezerw z aspiracjami sportowymi, które stawia wyżej niż przygotowanie zawodników do gry w pierwszym zespole. Obiektywnie, patrząc z boku Barjuan poleci tylko i wyłącznie w sytuacji gdy Laporta będzie chciał marketingowo sprzedać informację że Barcelona będzie wygrywała sporotow wszędzie i na każdych płaszczyznach - niestety marketing nie ma nic wspólnego z podnoszeniem poziomu sportowego. Moim zdaniem zwolnienie Barjuana byłoby błędem bo młodzież potrzebuje stabilnego rozwoju i dalszych przygotowań do gry w pierwszym zespole licząc, że Xavi się kimś zainteresuje.