0

@PatrykBarca Spoko - mamy inne zdanie na ten temat i tyle, ale jeśli grałeś kiedyś w piłkę to powinieneś na temat Dembele patrzeć jak ludzie z tego środowisko, a tego nie robisz. Nie zwracasz uwagi na kluczowe kwestie z punktu widzenia sytuacji piłkarza... Ja od kilkunastu lat pracuję na co dzień z piłkarzami na zachodzie Europy i wiem też czym są kursy "teoretyczne" organizowane przez PZPN. Ja nie piszę jakbym był wyrocznią - po prostu tak uważam - jeśli Ci się to podoba to ok, a jak nie to też ok.

@sebsbastiams.fcb.fan92 A gdzie masz taką pracę że jak jesteś chory to nie otrzymujesz całej pensji? To łamanie prawa...
Ostatnie miesiące jednoznacznie pokazały że problemy z kontuzjami Dembele to była tylko i wyłącznie wina Barcelony - złe leczenie, zła diagnostyka, zbyt szybkie pozwolenia na grę. Pierwsza kontuzja to był wielki pech, ale wszystko co było potem to lawina złych decyzji - psycha chłopaka też mogła siąść. Bieżący sezon pokazał że Dembele właśnie nie jest tak kontuzjogenny jak nam się wydaje - on musi grać będąc zdrowym w 100% i nie łapie wtedy kontuzji. Zauważ, że to było powodem największych sporów agentów z klubem - że źle o niego dbali, że wielokrotnie ryzykowali jego zdrowiem, a klub nie bronił się mówiąc że było inaczej.

2

@BARCA1899Messi Dziwi mnie medialna wymiana pomiędzy tymi zawodnikami - jeden to ofensywny pomocnik, z drugi box to box.
Z racji tego że Silva to klasyczny ofensywny pomocnik nie jestem pewien czy jest w Barcelonie dla niego idealna pozycja na boisku. Uważam że jest świetny, ale jego gra w Barcelonie może przypominać grę Griezmanna - walki u niego nie zabraknie, ale statystyki ofensywne będzie miał bardzo ubogie. On aby błyszczeć w ofensywie potrzebuje współpracować na boisku z zawodnikami bazującymi na szybkości biegu, a takich nie posiadamy wielu.
Wg mnie dużo lepiej by było rozwijać ofensywnie przykładowo Pedriego i Gaviego, natomiast przy Kessim trzeba pocno popracować nad rozgrywaniem i celnością podań. Jak chodzi o Torre czy Nico - oni niech po prostu łapią minuty - nie oczekuję od nich w nadchodzącym sezonie niczego oprócz ciężkiej pracy i stopniowego rozwijania umiejętności.

1

@Aveiro Zasadnicza kwestia jest taka że Roberto przedłużył już oficjalnie umowę do 2023 roku, zatem ciężko wykluczyć go z grona osób które będą w kadrze w przyszłym sezonie.
Pamiętajmy również że Xavi wymaga trochę innej gry od prawych obrońców niż poprzedni trenerzy Barcelony - ta pozycja teraz bardziej pasuje Roberto, którego zawsze ciągnęło do środka. Warto zauważyć także że Alves jakby miał w bieżącym sezonie tyle pecha co przykładowo Lenglet przy swoich interwencjach to 5-10 bramek byśmy stracili więcej, a większość przypadków wynikała z jego braku szybkości.
Wieku nie oszukasz i szybkości również - sam nie jestem wielkim fanem Roberto, ale jakość piłkarska Barcelony jest dużo mniejsza dzisiaj niż kiedyś i na tle zawodników których posiadamy nie będzie odstawał. W bieżącym sezonie niby nic nie grał przez kontuzje, ale w kilkaset zebranych minut zdobył 2 gole i asystę zatem uważam, że może dać więcej zarówno w ataku jak i obronie bo statystyki Alvesa nie powalają na kolana.

4

@Bogan Fati - dla mnie najgorszą wiadomością była rezygnacja z zabiegu - niemal każdy specjalista wypowiadał się że tak może się skończyć i sam też o tym pisałem. Prawdopodobieństwo że może tak być nie wynosiło 5%, a z tego co pamiętam 30-40% zatem tych parę miesięcy temu byłem bardzo zły...
De Jong - trzeba sprzedać, nowym Busim nie będzie bo bronić nie potrafi, a taki klub jak Barcelona nie może mieć w czołówce płacowej zawodnika o profilu box to box. Na podstawie bieżącego sezonu zmieniłem zdanie i wiem, że sprzedaż to najlepsza opcja dla Barcelony
Jaki transfery bym chciał? Zawodnicy którzy byli dostępni za darmo lub pół-darmo na przykładzie genialnego Kamary, Muaniego czy Díaza wybierają inne kluby bo Barcelona nawet o nich nie walczyła, zatem nie mam żadnych nadziei transferowych. Dla mnie najlepszymi transferami będzie utrzymanie w klubie Dembele oraz wzmocnienie linii obronnej. Taka konfiguracja wzmocnień zapewni granie i zdobywanie doświadczenia młodym zawodnikom i to uważam za najważniejsze.-Każdy kto ma świadomość kadry Barcelony nie będzie liczył na trofea w nowym sezonie, dlatego najlepiej by było dokończyć rewolucję kadrową, a zamiast ładować kasę w zawodników 30+ oszczędzić możliwie dużo pieniędzy spłacając długi oraz odkładając na lepsze czasy. Jeśli świetnych i dostępnych za darmo zawodników nie braliśmy to uważam że nie powinniśmy ośmieszać się marketingowymi nazwiskami na 1-2 lat, a skupić się na możliwie szybkim przygotowaniu zawodników do gry o wyższe cele w przyszłości.

9

Aby odpowiedzieć na pytanie czy powinien zostać powinniśmy najpierw wiedzieć jakie mamy opcje na prawej obronie.
Przy założeniu że mamy Desta, Roberto oraz ewentualnie maszynę z Chelsea to robi się bardzo tłoczno.
Zwróćmy uwagę jak ustawiał Xavi Alvesa na boisku oraz jak ważne były jego wejścia do środka - Dest i Roberto byli też pomocnikami i wiedzą co robić z piłką, ale są dużo mobilniejsi w sytuacji gdy tracimy piłkę.
Wg mnie Alves w nowym sezonie będzie już rozpracowany przez przeciwników i jego efektywność znacząco zmaleje - tutaj nie powinno być sentymentów - należy podziękować za pomoc i godnie legendę pożegnać.

0

Chociaż trochę pozytywnych informacji - szczerze nie pamiętam takiej sytuacji że w czerwcu najważniejsze ruchy transferowe do klubu będą dokonywane - oby się działo dużo dobrego.

4

Dajmy sobie spokój juz z Raphinhią - Barcelonie zostało 11 dni na zasypanie dziury w budżecie i zakontraktowanie większych wydatków transferowych. Zawodnik z dnia na dzień staje się coraz bardziej rozchwytywany. W interesie Leeds jest go nie sprzedać po zaniżonej kwocie z prostego względu - kluby PL zapłacą więcej, zatem wygląda to bardzo słabo.
Zastanawia mnie jedynie co Barcelona realnie planuje na prawe skrzydło jak chodzi o nadchodzący sezon. Wg mnie wygląda to tak jakby Laporta postawił wszystkie karty na Dembele i zawodników rezerw. Zaczynam się też przekonywać że Raphinhia był tylko straszakiem negocjacyjnym pomiędzy Barceloną a Dembele.

2

Oby jednak to były plotki bo kolejna historia z chłopakiem, który ma długi kontrakt i nie może grać zapowiada się niezwykle przykro. Pozostaje trzymać kciuki że będzie dobrze (ps: archiwalne wypowiedzi poszczególnych użytkowników że Ansu świetnie postąpił nie decydując się na zabieg to poezja).

17

Jakość piłkarska Depaya jest niepodważalna, potrzebuje zaufania trenera oraz zdrowia, ale powiedzmy sobie szczerze że Xavi widzi w nim zdecydowanie więcej z prostego względu - to zawodnik który ma szacunek w szatni a młodzi zawodnicy jak Fati, Gavi i reszta cenią sobie jego zdanie i wskazówki co do gry i nieustępliwości. Wiele razy, szczególnie w ostatnich miesiącach zachowywał się niczym pomicnik Xaviego pokazując młodym zawodnikom co i jak mają grać, motywował i zachęcał do zaangażowanej gry. Tak jak Alves robił zawsze atmosferę w szatni, tak Depay ma dobry wpływ na zawodników na boisku i jest to cecha, którą ma mało zawodników z bieżącej kadry Barcelony.

3

@PatrykBarca To tylko twoje wyobrażenie z perspektywy zwykłego kibica. Nie znasz się na piłce - idąc tym tokiem rozumowania Jeremy Doku też jest nic nie wart, a mówimy o przyszłej gwieździe świata piłki:)
Dembele był źle prowadzony zarówno jak chodzi o psychologię sportową oraz opiekę medyczną, rehabilitacyjną i porehabilitacyjną. W Barcelonie wiele rzeczy wygląda jakby było sprzed 50 lat, a ty mi piszesz jakieś dyrdymały.
Gdyby Dembele był taki słaby to Barcelona nie trzęsła by się tak jak teraz bo ma świadomość potencjalnego spadku jakości sportowej zespołu. Zobacz że parę tygodni temu Laporta lekką ręką był gotów Gaviego spisać na straty ostro negocjując nową umowę, a z Dembele jest jak potulny baranek . Leeds za Raphinhię pewnie krzyknie jeszcze więcej widząc zainteresowanie klubów PL, a Liverpool także szuka następców Mane...
To wina Barcelony że przewaliła 200mln na Dembele nie zapewniając mu odpowiedniej opieki - jak przykładowo 2 lata leczysz kontuzje to psycha siada i możesz spóźnić się na trening - Barcelona nigdy nie poszła z Dembele na noże w tej kwesti z prostego względu - wiedzą że sami zawalili absurdalnie niską jakością sztabu medycznego, diagnostyki, leczenia oraz wymuszając zbyt szybkie powroty na boisko. To wiedza powszechna i każdy znający się na piłce tak uważa kogo znam.

13

Brawo dla redakcji za świetny wywiad - bardzo sympatyczna atmosfera, sporo ciekawych smaczków i wyjaśnień.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Wg mnie nie ma co się wzorować na poprzednim transferze z Sevilli - to są rzeczy nieporównywalne. Alves i Rakitic też byli z Sevilli i były to genialne transfery - bardziej warto brać pod uwagę umiejętności i trendy piłkarskie - w tym konkretnym przypadku Kounde wg mnie nie spełnia wymagań.
Odnośnie dzieciaków odchodzących ze szkółki - Żuk to tylko jeden z wielu talentów którzy odchodzą lub odejdą z klubu - warto brać pod uwagę perspektywy rozwojowe z punktu widzenia młodych zawodników - sygnały idące z góry mówią że chcemy oszczędzać na wszystkim i wszystkich oraz że perspektywa awansu do pierwszej drużyny staje się znowu niemal zerowa.

0

@PatrykBarca Pół sezonu wystarczyło mu aby zapewnić sobie miano najlepszego asystenta LaLigi. Barcelony nie stać na lepszych, a nawet grających na porównywalnym poziomie zawodników. Ostatnie pół roku pokazało że chłopak ma potencjał do bycia lepszym.
PS: walczy o nowy kontrakt lub pokazać się nowemu pracodawcy... litości - nawet jak był kontuzjowany całymi miesiącami to topowe kluby zabiegały o niego. Realia są takie że w Europie wszyscy uważają że problemy z Dembele to wina Barcelony i ja też tak uważam.

@kejdzi Abde i Akhomach to taka prowokacja z mojej strony:) zarówno oni jak i połowa kadry Barcelony nie nadaje się do gry na poziomie jaki byśmy chcieli widzieć. Prawda jest jednak taka że jeśli Dembele nie podpisze nowej umowy z Barceloną, a na Raphinhię nie będzie nas stać to będzie słabo i ktoś będzie musiał grać na prawym skrzydle. Liczby nie kłamią - jeśli zakontraktujemy Lewandowskiego to nie będzie nas stać na wzmocnienia skrzydeł i wahadeł...
PS: zarówno Abde jak i Akhmoach potrzebują dostawać po 20min - to jak grał Abde po swoich pierwszych występach w pierwszej drużynie potwierdza jedynie że Xavi nie potrafi prowadzić młodych zawodników jeśil trzeba ich rozwijać. Jeśi masz młodego piłkarza który potrafi grać jak dorosły to da radę, ale jeśli trzeba rozwijać to jest wielki problem.

@sebsbastiams.fcb.fan92 powiem Ci tak - siedząc w piłce od kilkunastu lat, pojęcie "odpracowania" traktuję jak żart i często boki zrywam widząc jak ktoś pisze takie rzeczy. To Barcelona wydała fortunę na grajka wiedząc o jego problemach - piłkarz nie jest temu winien. Pensja jaką otrzymywał była zgodna z umową.
Nowa umowa to nowe ustalenia, ale zrozum że piłkarze to nie Caritas - jak piłkarz chce zrobić gest w stosunku do klubu to może zejść z pensji jak np. zrobił to Depay, ale nie wymagajmy tego od wszystkich. Nawet jeśli Dembele pójdzie na rękę Barcelonie z pensją to będzie zarabiał lekko i tak dwa razy tyle ile napisałeś.
5mln to mogą dostawac dzieciaki jak Pedri, Gavi czy Araujo, ale nie piłkarz będący siłą napędową zespołu. Bez takich zawodników nie mamy szans wygrywać z mocnymi przeciwnikami, bo nie ma kto robić przewagi na boisku.

15

Ze sportowego punktu widzenia dobrze by było dla Barcelony jakby został w klubie - to niepodważalny fakt. Z drugiej strony szarpiący na zmianę Abde czy Akhomach też mieliby szansę się rozwinąć - pytanie czy Xavi ma jakieś umiejętności rozwijania młodych zawodników bo po pierwszych miesiącach na ławce trenerskiej Barcelony widać, że boi się stawiania na młodych zawodników jak ognia.

3

Xavi to może chcieć - pytanie czy po pozbyciu się niepotrzebnych zawodników będzie nas stać na tak drogiego zawodnika uwzględniając jeszcze ewentualne odszkodowania. Przecież oprócz gigantycznej kwoty transferu dojdzie jeszcze nie mała pensja, a gwarancji, że będzie dużo lepszy od Garcii brak. Sevilla broni inaczej niż Barcelona...
Ja nie jestem fanem talentu Kounde - zobaczmy jakich zawodników w liniach ofensywnych mają topowe kluby - idzie to w siłę, wzrost i szybkość - taki jest trend, a malutki jak na SO francuski obrońca to trochę nieporozumienie. Musimy szukać atletów potrafiących rozgrywać, a nie albo świetna budowa albo świetne rozgrywanie piłki.

3

@Luccas ja od kiedy jestem użytkownikiem tego portalu mam taką opinię o Pimiencie - w tej kwestii nic się nie zmieniło. Pamiętam co potrafił robić niegdyś Collado na środku pola i sugerując się tym co robi Torre w Racingu to śmiem twierdzić że to nie ta skala talentu, chociaż nasz nowy nabytek również świetnie rokuje.
Co tu dużo mówić - Puig też miał wielki talent, ale z pracowitością było gorzej - pozosje trzymać za wszystkich kciuki aby los był dla nich łaskawy i szli do góry.

12

Prawda jest taka że Collado miał dużo większy potencjał niż dzisiaj Pablo Torre, ale został niemiłosiernie zmarnowany przez Pimientę, który wiedząc że może być wybitnym pomocnikiem, genialnym kreatorem gry i rozgrywającym zrobił z niego średnie skrzydło tylko ze względu na to że liczył sie dla niego wynik sportowy.
W dzisiejszej drużynie rezerw u Barjuana grałby na swojej pozycji i przygotowywany byłby za wszelką cenę do gry w pierwszej drużyne. Wielkim pechem Collado było że Barcelona pozwalała Pimiencie na samowolkę i przez to, że był mocno utalentowany i szybki pozwolono temu szaleńcowi ustawiać go na boisku na skrzydle. Ktoś powie że drużyna rezerw miała braki na skrzydłąch i ktoś musiał tam grać - zgadza się - ale nie wstawia się na takie pozycje największych pereł, szczególnie z perspektywą gry w pierwszym zespole. Pomimo tego że Collado nadal jest młody to stracił przez to kilka lat kariery i nigdy nie dowiemy się jak dobry mógłby być grając na pozycji do której jest niemal stworzony.

3

NIe przesadzałbym z tym wielkim szacunkiem do Pereza - to było normalne i pewnie 99,9% potencjalnych predyzentów innych klubów w podobnym tonie by się wypowiadało.
Ze wszystkim co powiedział Perez można się zgodzić, ale pamiętajmy że dla Realu przybycie Lewandowskiego do Barcelony to świetna informacja:
1) Przychodzi do LaLigi piłkarz z absolutnego topu (marketingowo zyskuje bardziej liga a nie Barcelona z prostego względu - przy tak niskiej pensji nie ma opcji aby zawarte było pełne wykorzystanie wizerunku)
2) Zdublowana pozycja Auby
3) Nie wydajemy pieniędzy na przyszłościowe skrzydła, wahadła czy pivota.

1

@Elvisek Litości - jaką ma linię pomocy i z kim konkuruje w reprezentacji Camavinga, a z kim Gavi. Masz taką opinię po jednym meczu z golem? Zobacz na czym bazuje gra Gaviego - top3 w zestawieniu Golden Boy jest nierealne - pamiętaj że w tym konkursie wybierają eksperci, a nie kibice.
Ja nie piszę kto jest lepszy lub gorszy - z miłości do Barcelony nie chcę porównywać. Warto jednak zwrócić uwagę na pewną kwestię: Camavinga mógłby grać zarówno w Realu jak i Barcelonie biorąc pod uwagę jego umiejętności, a Gavi w Madrycie z ławki by się nie podniósł - to jest kwestia niepodważalna. Xavi też traktował Gaviego jak grającego rezerwowego - gdy zdrowy był Pedri i de Jong to Gavi niemal zawsze siedział na ławce - jak widzisz wszystko jest kwestią konkurencji jaką dany zawodnik posiada. Podsumowując Gavi w top3 jest nierealny, a jeszcze Pedriego musiałby pewnie przeskoczyć w klasyfikacji...

1

@ViscaelBarca2007 Pedri to geniusz piłkarski - w mojej ocenie on będzie najlepszym pomocnikiem świata jeśli Barcelonie uda się wrócić na top w najbliższych latach i będzie miał z kim rozwijać umiejętności.
Camavinga zaś to piłkarz ultranowoczesny stworzony do gry w topowych klubach - w tym przypadku trudno określić skalę talentu bo jego najlepsze cechy dopiero będą wyraźnie widoczne za 2-3 lata.

@Guess Bellingham ma szanse oczywiście, ale nic nie wygrał, nie grał przeciwko topowym zespołom oraz nie gra w Realu, czyli zespołe ze ścisłego topu. Moim zdaniem przegra z Camavingą właśnie z tego względu, chociaż zgodzę się, że jakby wygrał to to nie byłobym w szoku. Pamiętajmy że w nagrodach GB nie liczy się tylko ilość rozegranych spotkań czy statystyki goli/asyst - brane pod uwagę są talent, dojrzałość gry, umiejętność gry przeciwko wymagającym rywalom oraz parametry profilowe.

7

Może pozwólmy sobie na odrobinę obiektywizmu - nie mamy co narzekać bo nominowanych zostało aż 5 zawodników Barcelony z czego Fati, Nico czy Balde nawet nie zasłużyli na nominację biorąc pod uwagę aspekt gry. Grają w medialnym klubie i uznawani są za utalentowanych zawodników, dlatego zostali nominowani.
Kto wygra nagrodę w tym roku? Wg mnie Camavinga bo jest mistrzem Hiszpanii i zwycięzcą LM, 46 razy pojawił się na boisku w minionym sezonie (z czego 10 razy w LM) i stanowił istotny element układanki Ancelottiego. Nikt nie ma podjazdu do jego osiągnięć biorąc pod uwagę że mierzył się nie raz z mocnymi rywalami i prezentował się bardzo dobrze pokazując dojrzałość i umiejętności.
Piłkarze, którzy będą poważnie rywalizować z Camavingą w tym roku to Bellingham, Musiala, Pedri i trochę dalej Gavi.
Podsumowując cieszmy się że mamy sporo nominowanych z Barcelony, ale niech nas cechuje umiar w roszczeniach kto ma wygrać i kto ma być na jakiej pozycji w końcowym zestawieniu. Sama nominacja jest wielkim wyróżnieniem dla młodego piłkarza. Bierzmy pod uwagę, że w różnych częściach Europy nominacje takich zawodników jak Balde z Barcelony to żart. U mnie w Renens - nominowani zostali tylko Doku i Sulemana , a jeśli miałoby się brać pod uwagę tylko talent to nominowanych powinno być lekko jeszcze 5 zawodników z talentem z pewnością nie mniejszym niż u Balde. To bardzo subiektywna ocena, ale na serio - nie mamy co narzekać (nawet jeśli Camavinga zgarnie nagrodę).

0

@grubiorz W tym przypadku chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze - w 100% jestem pewien że gdyby zarabiał jak młody zawodnik to medialnie byłaby cisza.
Ja nie wierzę w Lewandowskiego, Koulibaly'ego czy Salaha ale gdyby miał nie przyjść Christiansen w tym okienku do Barcelony to żaden poważny piłkarz nie będzie układał się z naszym klubem i to jeszcze po taniości. Nie mam zielonego pojęcia co by musiało się wydarzyć aby doszło do takiej kompromitacji.

12

Ludziska - ogarnijcie się - nawet jeśli Xavi nie liczyłby teraz na Pique to taka informacja nie wyjdzie poza rozmowę w cztery oczy. Patrząc na statystyki Pique był najlepszym obrońcą minionego sezonu, zatem to brudną gra Laporty, który gra na honorowe odejście bez roszczeń naszej legendy wiedząc że chce w przyszłości mieć wysokie stanowisko w klubie.
Tak jak pisałem wiele miesięcy temu - taki Christiansen nie przychodzi do Barcelony aby siedzieć na ławce bo zbyt dobry jest. Polecam przejrzeć moje archiwalne wypowiedzi - wszystko się sprawdza, niestety wiele wskazuje że nie poprzez przyjazną atmosferę, ale bardzo brudną grę Laporty, która zaczyna przypominać shitstorm medialny na Koemana i grę na spadek wartości własnych piłkarzy z pierwszych 10 miesięcy pracy Laporty po wyborach.

0

@totalcrack Pamiętając jakie cyrki Laporta robił od początku kadencji - medialny shitstorm na Koemana oraz grę na spadek wartości własnych piłkarzy to teraz może być celem chociażby zmuszenie Pique do honorowego odejścia z klubu bez roszczeń jeśli chce w przyszłości mieć znaczącą pozycję w klubie pomimo tego że wg statystyk to nasz najlepszy obrońca. Takich przykładów można podać wiele, ale jedno jest pewne - prędzej czy później zawodnicy odwrócą się od Laporty bo gra bardzo ostro.

0

@totalcrack zgadza się ale ja byłem akurat wielkim fanem hurtowej zmiany pokoleniowej z prostego względu - Bartomeu kolekcjonował średniej jakości piłkarzy.
I tak niczego byśmy nie wygrali a tak przynajmniej pojawiło się wiele nowych nazwisk w pierwszym zespole.
Ja bym powiedział że jeśli ktoś myślał że wiara w młodych zawodników wygrywających trofea to nawet nie niepoprawny optymizm, a odklejenie. Nie ma takiego zespołu w żadnej lidze w Europie w ostatnio kilkunastu latach aby przy tak radykalnej zmianie pokoleniowej klub coś wygrał. To niemożliwe - oby w tym sezonie rozwinęli się nasi zawodnicy oraz omijały ich kontuzje z Fatim, Araujo, Pedrim i Balde na czele, bo dobrze by było jakby pierwszy sezon w życiu mieli bez kontuzji.

13

Świetne zachowanie LE - chłopak musi czuć że wszyscy czekają na niego w najlepszej zdrowej wersji.
Przed nim kluczowe miesiące które mogą zadecydować nawet o jego całej karierze, zatem pozostaje trzymać kciuki aby przede wszystkim przeszedł je bez kontuzji.

10

Polecam spuścić z tonu w komentarzach - zawsze w takim okresie piłkarze się bawią bo sezon jest skończony, a po drugie nie ma przypadku że akurat teraz takie informacje trafiają do mediów.
Pomyślcie trochę - kto skorzysta jak zrobi się szambo między zawodnikami? To kolejna brudna gra Laporty niestety.

6

Co tu dużo mówić - wysoka klauzula to także wyższa pensja - Barcelona nie ma wyjścia i musi oszczędzać, ale najważniejsze żeby ta umowa w końcu została podpisana.

3

Jak do tej pory na naszych kapitanów zawsze mogliśmy liczyc i wydaje mi się że teraz też nie będzie większych problemów.
Smutny fakt jest jednak taki, że miniony sezon pokazał że weterani nadal są kluczowi zawodnikami zespołu, a następców albo brak albo są zbyt młodzi aby wejść w ich buty.

3

@MateuszDoniec Szanujmy się - zestawiamy 2 poważnych piłkarzy Barcelony z 3 poważnymi piłkarzami Realu. Wynik porównania jest jednoznaczny.
Ja rozumiem chęć budowania hajpu na dzieciaków z Barcelony, ale niech ten hajp będzie chociaż odrobinę racjonalny - porównujesz naszych dzieciaków z zawodnikami którzy są bardziej doświadczeni, bardziej utytułowani, potrafili udowodnić swoją jakość piłkarską w bardzo wielu meczach z mocnymi rywalami i o dużą stawkę, a także posiadają profile piłkarskie zgodne z trendami w jakich budowane są topowe zespoły.
Pedri, Gavi i Nico świetnie rokują ale Puig też taki był - trzeba to udowodnić na boisku oraz coś w życiu wygrać. Na przestrzeni najbliższych 2-3 lat nie ma czego porónywać - potem nasi zawodnicy mogą być lepsi jeśli zaczną się rozwijać szybciej niż zawodnicy Realu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?